Defender td5 druhy alternator

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
lopolk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2020 08:03
auto: defender td5 1999

Defender td5 druhy alternator

#1 Příspěvek od lopolk » 19 úno 2021 09:52

Ahoj,

Potreboval bych poradit s druhym alternatorem. Resil jste nekdo instalaci druheho alternatoru do Td5? Jak ho uchytit? Nemeli by jste nejake doporuceni?
Pripadne nevite, jestli pridani 300Ah v baterkach a dc-dc chargeru nebrani pri technicke? Pripadne kam to umistit, abych si nezmensoval prostor uvnitr auta?

Diky :)
Defender td5 110

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender td5 druhy alternator

#2 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2021 10:59

Na alternátor existuje montáž místo klimakopresoru - pohledej po webu. Já protože klimu chci zachovat, tak zvažuju montáž na místo, kde v D2 bývá ACE pumpa, ale je to zatím ve stádiu úvah.
300Ah baterky jsou hezká idea, kam je dát, to už bude horší, i co se týká hmotnosti. Teoreticky se dají dál dvě 100Ah baterky pod sedadlo řidiče, ale už tam bude hodně málo místa pro kabeláž k nim. A to samé by se asi dalo dostat pod sedadlo spolujezdce po přemístění stávajících věcí (řídící jednotka nebo jednotky, pojisky a relátka) doprostřed auta pod cubby box. V obou případech by to asi chtělo upravit spodek seatboxu. Teď píšu o olověných baterkách. Pokud to má být pro použití při kempingu, tak bych pomalu zvažoval nějaké lithiové akumulátory - při stejné kapacitě budou vážit zhruba třetinu, a ono ušetřených skoro 100kg není málo.
Ještě by se asi daly upravit "podélné boxy" na stranách v kufru a baterky zapustit tam.
Jeden dotaz - k čemu tolik baterek?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

lopolk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2020 08:03
auto: defender td5 1999

Re: Defender td5 druhy alternator

#3 Příspěvek od lopolk » 19 úno 2021 11:47

Baterky jsem uvazoval Gelove. Je to na kemping, tedy spis "kemping". K cemu tolik baterek? Chceme ve 2 vyjet na par mesicu a volne si jezdit a na dalku pracovat. Takze potrebuju napajet 2 celkem vykonne notebooky, router a ruzne komfortni veci. A jelikoz je prace na elektrine silne zavisla, tak chci mit system, co se tyce kapacity, mirne predimensovany.
Nad boxy pod prednimi sedadly jsem premyslel, ale prislo mi to zbytecne komplikovane. "podelne boxy" nejsou spatny napad. Jeste jsem premyslel nad tim to dat "pod zadni sedacky" (v uvozovkach, protoze tam sedacky realne nebudou). Tedy pod zadnimi sedackami vyrobit seatboxy. Vyvyseny schod tam je taky.

To uchyceni misto klimakompresoru jsem nasel. Klimu nemam a neplanuji, tak je to dobre misto. Dekuji :).
Defender td5 110

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender td5 druhy alternator

#4 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2021 12:06

Teď už je mi to trošku jasnější, co zvažuješ - na to co chceš by to ještě chtělo solární panely. A k těm baterkám - hledej takové, které snesou cyklické vybíjení. Jestli to jsou zrovna ty gelové, v tom ti radit nebudu, ono i gelových baterek je celkem dost provedení. A pokud to bude v terénním autě, tak bych ještě koukal po mechanické odolnosti, aby se ti tu baterky neroztřepaly po cestě.
Druhý alternátor chceš kvůli rychlejšímu dobíjení těch baterek? No proč ne, ale ty baterky to také musí zvládnout, na to pozor.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Defender td5 druhy alternator

#5 Příspěvek od habakuk » 19 úno 2021 13:02

Pokud máš facebook běž do skupiny Nomádem.cz - výměna zkušeností s přestavbami dodávek a bydlením na cestách.
Tam mají problematiku energie v na cestách pěkně popsanou i z čeho takový systém postavit od nizkonákladové ceny až po hitech systém.
Obecně nikdo netahá baterie 300Ah většinou se končí někde kolem 180Ah v gelu až po LiFePO4. Já být vámi bych do systému zakomponoval dva solární panely na střechu tedy nebyl bych odkázaný jen na běžící motor. Kvalitní baterie chtějí i kvalitní nabíjení tedy tím, že tam budu prát vyšší proudy nemusím docílit efektu který chci.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Jenda91td4
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2019 22:51
tel.: 737544903
auto: F1 D2

Re: Defender td5 druhy alternator

#6 Příspěvek od Jenda91td4 » 19 úno 2021 19:44


Odpovědět