Motorová pila

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
toruk
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2012 23:24
tel.: 777881473
auto: D II

Re: Motorová pila

#81 Příspěvek od toruk » 12 úno 2013 18:12

tahle zvládne to samé.

http://www.mall.cz/motorove-pily/hecht-950?src=sug" onclick="window.open(this.href);return false;
Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: Motorová pila

#82 Příspěvek od Johny R » 12 úno 2013 18:30

Jakože pět špalků a ukroutit kliku :!: :lol: Ne né, takovou už jsem měl a bylo to fakt na zlost! A stejně už mám zaplacíno!

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Motorová pila

#83 Příspěvek od lumberjack » 13 úno 2013 22:11

:D Jé už sem se lek, že tady takový téma neni.
Jestli je lepší H nebo S nechám na každém, dělal sem nějakou tu chvilku s oběma, ale holt první mi kdysi do ruky přišla Husqvarna...
Jestli chcete malou pilu, doporučuju všem Stihl 180. Je to sice taky plast, ale narozdíl od všech (bohužel i od nejlevnější Husqvarny) něco opravdu vydrží. Spousta lidí si koupí pilu za pár korun, že jí potřebuje jen jednou za čas na pár polínek. Ale jednou se nakonec stejnak připletete k nějakýmu většímu dřevu. Pak mi známej přinese utavenou H236, že je to krám a jestli bych to neopravil. Pak z něj vyleze, že s ní manipuloval dvoukubíkovou borovici na palivo. Pila do 5000 jsou vyhozený peníze. Prostě to nemá sílu a je to předražená nebezpečná hračka. V drtivý většině lidi pilu stejnak zničí tim, že maji špatně nebo nemaji spíš vůbec nabroušenej řetěz... :wink:

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: Motorová pila

#84 Příspěvek od Johny R » 14 úno 2013 06:35

No já právě viděl tuhle letitou HQ55 před rokem v akci v rukách bývalého Dr. Voštěpa! Prý ji měl jako druhou k velké potvoře kterou už prodal. A když jsem hledal recenze, tak jediné negativa co o ní borci psali bylo cosi o zastaralisti a že trochu víc žere :drunk ! Ale vzhledem k tomu čím jezdím mi to myslím si moc vadit nebude :lol: ! Hlavně aby dlouho vydržela :time !
Ještě dotaz k broušení retazu! Zdá se mi že ty levné brusky asi za moc stát nebudou a rád si retaz nabrousím sám, takže volím pilníček. Jsou tam nějaká úskalí při výběru? A ještě jednou se zeptám, do strunky míchám benzín s obyčejným M2T, všichni mi tvrdí že to je chyba a že se mi to vymstí :D , ale strunka má natočíno přes 12 let a nestěžuje si: Nicméně hodlám přejít na něco "kvalitnějšího", co do potvor lijete vy a proč? Hlavně teda bych rád slyšel odpověď od Lumberjacka, Tima nebo Jendy, páč jsou nebo bývali v tomto odvětví jaksi více zainteresování (žmarjá to je slovo) :lol: ! Dík!

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Motorová pila

#85 Příspěvek od Krasty » 14 úno 2013 07:10

Ja sice nejsem zaintersovanej Dr.Vostep :D ale dodal bych par vlastnich i nevlastnich zkusenosti....

Pred dvema lety jsem si koupil pilu a pred tim jsem prave dlouho taky rozmyslel jakou. Na to moje porezavani (tak 20 kubiku/rok) jsem si rikal, ze by mi mozna stacila rucni pilka :D ale pak jsem si rekl, ze si koupim pilu tak za 3 tis. S timhle jsem sel za brachou a otcem, kteri toho porezali uz mraky a oba na mne vybafli, ze jsem blbej. Ze i kdyz na to moje rezani mi staci kapesni nozik, tak i presto abych si koupil nejakou lepsi, ze obcas urcite budu chtit riznout do neceho vetsiho. Mozna by nekdo rekl, ze dat za pilu 11 tis na to porezavani je zbytecny, ale to mozna do chvile nez prijde to, abyste pokaceli nejakou vetsi borovici. Koupil jsem si kousek lesa a cistil jsem ho od sousek a to byly sousky 100 a vice let stare borovice...v tu chvili jsem to pochopil.

Jinak pilu mam H55, retez brousim pilnikem, olej do benzinu pouzivam original Husqvarnackej.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Motorová pila

#86 Příspěvek od Safraporte » 14 úno 2013 07:27

Od loňského jara mám Stihl MS 181. Můj otec mě také cpal do profi pily za 15 000 a výš. No nevím. Za rok 2012 jsem s tou malou ,,štílkou" pokácel a naporcoval cca 40 m3 smíšeného dřeva.
Zatím je v pohodě, jen mi kamarád poradil, ať s ní nedělám déle jak hodinu a pak ji mám nechat ,,odpočnout" aby prý se neutavila. Nevím-nerozumím, držím se toho :D
Zatím jde na drc (cca do 6ti zatáhnutí po 14-denním odstavení) .... no a to nejlepší na konec - stála mě 4 500,-Kč.

Uživatelský avatar
toruk
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2012 23:24
tel.: 777881473
auto: D II

Re: Motorová pila

#87 Příspěvek od toruk » 14 úno 2013 09:54

Pil jsem vystřídal myslím dost. Když jsem se tím živil, tak H 262, 266 a 268. Pak už jen na svoje dřevo jsem měl starší S 044, vydržela skoro 15 let.
Já ty malé kocury neobhajuju, ale ten Hecht mě příjemně překvapil. Vypadá to jako převlečený starší model nějaké H. V jednom dni jsem s ní pořezal čtyři protekční balíky tlustých odkorů z tvrdého a 10m suráků na půlmetrové špalky. Jela v kuse, jen při dolévání benzínu pauza na cigáro. Všechny řezné části jsou Oregon. Jasně, je pomalejší, ale vypadá, že něco vydrží. Řekl bych, že nejvíc pil amatérům odejde kvůli broušení, špatnému oleji a řezáním , kdy po půl roce klidně nastartujou na ten benzín, co tam před půlrokem zůstal.
Normálně bych ji asi taky nekoupil, ale štylka klekla, nikdo zrovna neprodával slušnou jetou a dřevo překáželo. Ale jak říkám, docela jsem čuměl za třiapůl.
Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Motorová pila

#88 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 14 úno 2013 11:53

Obcas se jeste da koupit pila, je to teda fuska to schanet a davat dohromady, ale imidž je nejduležitější...

tak třeba - jedna kontraštilka :yes

http://aukro.cz/stihl-contra-i3029897976.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#89 Příspěvek od Tim » 14 úno 2013 16:18

:rofl :rofl
No celej den v lese dělat Contra STIHLkou bys nechtěl, věř mi, ta pila váží skoro jak Ty :chuckle

Johny R. Na broušení bruskou zapomeň, radím Ti dobře. V terénu mít brusku nebudeš a jak řetěz jednou nabrousíš na brusce, můžeš si pilník strčit za klobouk :sun Navíc jestli jsi na brusce nikdy řetěz nebrousil, tak minimálně první tři zničíš (spálíš).
Pilník koupíš podle řetězu, buď je 3/8 nebo .325 palce. Dá se koupit i vodítko na pilník, takže pak už při broušení nemáš co zkazit :yes K tomu oleji... Na starých pilách to bylo fuk, ale ty novější už mají jinak koncipované motory kvůli emisím (ano, opravdu) a hluku, tam bych starý olej nelil. http://www.lesyzahrady.cz/zahrada-les/e ... s-odmerkou" onclick="window.open(this.href);return false; je perfektní olej a navíc má i dávkovač, což se hodí, protože správný poměr oleje je základ, aby pila vydržela. Další důležitá věc je, aby byl řetěz ostrý a abys´nepoužíval moc dlouhou lištu, maximálně o dva palce delší než k tomu bude, ty menší pily tím trpí dost. Po náročném řezání nech pilu klapat tak pět minut na volnoběh ať se pěkně v klidu uchladí, no a když bude dlouho stát, benzín nevylévej, jen ho doplň novým. Mne už Hq 359xp šlape 8 let a má toho za sebou dost a dost. A věřím, že ještě dost před sebou :Pohoda:

Kdyby jsi potřeboval s něčím pomoci/poradit, ozvi se :wink:
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Motorová pila

#90 Příspěvek od lumberjack » 14 úno 2013 23:49

Myslim, že Tim to shrnul dobře.
Ty starý Husky, hlavně H266 nebo jak se to značilo, to jsou nesmrtelný pily, ale bohužel jak bylo napsaný kvůli emisím a podobnejm blbostem se už nedělaji. Olej do starejch motorů asi m2t nevadí, ale do těch novejch vysokorychlostních, co točej 14000 otáček bych dal min polosyntetiku, zase taková položka to neni. Starej benzín alespoň jak píše Tim smíchat s novym. Jo poběží vám to i na dva roky starej, ale při kvalitách dnešních pohonejch hmot si koledujete o to, že vám v pile cinkne a je to. Směs benzínu dělám trošičku!!! mastnější než 1:50. No a brousit řetěz na brusce z lidlu za 500 jistě jde, ale jsou to hračky, má to zemědělský vůle a řetěz většinou skutečně spálíte a neskutečně rychle vám ubyde. Pilník s vodítkem se nechá sehnat za pár korun. Velikost podle řetězu, když je zub zbroušenej za půlkou brát to menším průměrem pilníku. Dost důležitý je mít taky dobře nabroušný omezováky. Občas vyčistit nebo vyměnit vzduchovej filtr, namazat někdy ložisko a profouknout vzduchem a vyčistit celou pilu a věřte, že jakákoliv pila se vám za to odvděčí... :-D

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: Motorová pila

#91 Příspěvek od Johny R » 15 úno 2013 06:01

Díky pánové za poznatky! Budu se jimi řídit :yes!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#92 Příspěvek od Tim » 15 úno 2013 17:58

Jojo, na omezováky jsem zapomněl... Říká se, že po každém třetím broušení zubů lehce přelíznout omezováky plochým pilníkem. Když je ubereš moc, pila sice lépe řeže, ale "kope" a hrozně namáháš motor...

No a kdyby se Ti náhodou ta "pětapadesátka" zdála slabá, tak si pořiď Hot saw :rock
Jen tak pro srovnání:
Tvá Hq 55 má obsah cca. 53ccm a rychlost obíhání řetězu někde okolo 17,5m/s, t.j. 60km/h
Nejsilnější sériová pila Hq 3120xp má obsah cca. 118ccm a rychlost řetězu kolem 25m/s, t.j. 90km/h
Hot saw má většinou motor o obsahu 250ccm, výkon kolem 46Kw a rychlost řetězu 66,5m/s, t.j. 240km/h :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=bH8cdY02x-M" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=JjXw--3jCv4" onclick="window.open(this.href);return false;
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#93 Příspěvek od Tim » 15 úno 2013 18:22

lumberjack píše: hlavně H266 nebo jak se to značilo, to jsou nesmrtelný pily
Jojo, táta s ní dělal pár let v lese už když jsem byl mládě, pak dřevo na zimu a vyhodil ji snad až před dvěma lety, že prý ještě řezala, ale už to nebylo ono :rofl Nová pila, ještě ani dvacet jí nebylo :rofl
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
harvy
Příspěvky: 109
Registrován: 26 úno 2009 12:58
Bydliště: praha

Re: Motorová pila

#94 Příspěvek od harvy » 15 úno 2013 20:17

Ten hecht 950 mám a nedám na ni dopustit za málo peněz hodně muziky cca 40m3 tvrdého dřeva (dub buk akát) a žádná závada mam ji 4roky a furt maká jako nová akorát origo řetěz stojí za h.... a proti pilám novější konstrukce je trochu žravější jinak doporučuji :Pohoda:
je to zase k.o.

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Motorová pila

#95 Příspěvek od lumberjack » 15 úno 2013 20:58

Tim píše:
lumberjack píše: hlavně H266 nebo jak se to značilo, to jsou nesmrtelný pily
Jojo, táta s ní dělal pár let v lese už když jsem byl mládě, pak dřevo na zimu a vyhodil ji snad až před dvěma lety, že prý ještě řezala, ale už to nebylo ono :rofl Nová pila, ještě ani dvacet jí nebylo :rofl
Jasný, kolega, co mě kdysi učil v lese jí má taky dodnes a občas s ní jde na melouch. Ono to nemá takovou sílu, ale jede to pořád. A to on se o ní skoro nestará. Pila je jak velká krabice smůly. Ale to se dneska už holt nenosí, proč prodávat věc, co vydrží tolik let. Oni ti starší těžaři nový xp pily stejnak nechtěji. Prej, vy pořád někam chvátáte, děláte pořád za menší peníze a k čemu vám to je, na strom si stejnak budete muset počkat 100let :-) No jo, dneska je doba jaká je. Těžaři museji o práci pomalu prosit. Ale to sem nepatří...

Já nemám nic proti hechtům, wercům a podobnejm strojům. Když sloužeji a jste spokojený, cobyne. Když budete mít možnost si vyzkoušet normální pilu, udělejte to. Za ten pocit to vážně stojí ;-) Nakonec já sem taky před rokem mohl mít Gallopera za 30 a stejnak si pořídil Defendera za 200 a zase sem se přesvědčil, že ten pocit za to vážně stojí :-D

Uživatelský avatar
toruk
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2012 23:24
tel.: 777881473
auto: D II

Re: Motorová pila

#96 Příspěvek od toruk » 15 úno 2013 22:27

Já nemám nic proti hechtům, wercům a podobnejm strojům. Když sloužeji a jste spokojený, cobyne. Když budete mít možnost si vyzkoušet normální pilu, udělejte to. Za ten pocit to vážně stojí ;-)



Tak teď jsi mě pobavil. :D :D :D
Úplně vidím, jak ti samouci, co si doma vrznou 20m dřeva na rok, řežou špalky na koze a řetěz nosí nabrousit do obchodu, jak posuzujou rozdíly mezi hobby a profi :clap
Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Motorová pila

#97 Příspěvek od lumberjack » 15 úno 2013 23:17

toruk píše:Já nemám nic proti hechtům, wercům a podobnejm strojům. Když sloužeji a jste spokojený, cobyne. Když budete mít možnost si vyzkoušet normální pilu, udělejte to. Za ten pocit to vážně stojí ;-)



Tak teď jsi mě pobavil. :D :D :D
Úplně vidím, jak ti samouci, co si doma vrznou 20m dřeva na rok, řežou špalky na koze a řetěz nosí nabrousit do obchodu, jak posuzujou rozdíly mezi hobby a profi :clap
No divil by ses. Já to nemyslim zle. Bejvalej spolužák z učňáku mě občas pustí na svojí frézku a soustruh, tak mu dojednám nějakou samovýrobu paliva. Koupil si Husqvarnu přes plot od nějakýho nazdárka za 1200 a že si to nařeže sám. A řiká mi, chtěl za to 3500 a já to ukecal. Neber to. Samolepka 395 se sloupla po pár minutách a i tak moje 357 byla mnohem robustnější, sice sem teda neměl lištu 50. Trápil se, neni to žádnej nešika, naopak. Když sem měl nařezanej a i naštípanej plnej vozejk a čekal až udělá on svůj, řiká, pučíš mi tu svojí. Jasně. Po chvilce mi jí dal a řikal, hmmm sem si myslel že mám dobrou pilu vole, ale mě stála jen 1200 :-D Na to se jen usměješ a řekneš si dyk jo ;-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#98 Příspěvek od Tim » 16 úno 2013 09:25

Poznat to rozhodně je :idea:
U hasičů jsme v tatře měli nějakej hobby Oleomac :Ale fuuj: Od té doby tu značku nemám rád i když spousta lidí říká, že ty Oleomacy za 12tis. řežou perfektně. Za hasičárnou stálo 7 bříz s průměrem kmene okolo 30 cm a protože jedinej, co tam kdy kácel strom jsem byl já, dostal jsem za úkol je porubat. Kdybych si tam s sebou místo pily vzal dva bobry, bylo by to mnohem rychlejší :hmm: Ten slabej kýbl se furt kousal, jak nebyl řetěz opravdu DOKONALE ostrej, tak ta mrcha neřezala, žrala pomalu jak naše 3120 Huska co máme v práci pro extrémní situace a když jsem po několika hodinách snažení se a klení chcípnul pilu a postavil na tu hromádku dřeva co z toho byla, bolely mne ruce víc, než kdybych to dělal tou starou H266, která byla ještě celá železná a vážila snad 12kg, protože tou bych to měl za hodinku hotový, bez věčnýho broušení a možná i na jednu nádrž :ty jeden...:
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Motorová pila

#99 Příspěvek od pablo.gs » 16 úno 2013 09:31

Speciálně Husqvarna má problém s falzifikáty. Varují před tím i na svém webu, ať lidi nenakupují mimo autorizovanou síť. Jinak jsem loni koupil Husku 440e a zatím naprostá spokojenost. Na to moje hobby řezání ideální.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
toruk
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2012 23:24
tel.: 777881473
auto: D II

Re: Motorová pila

#100 Příspěvek od toruk » 16 úno 2013 10:22

Time, ale to přece nemůžeš svádět na samotnou pilu. Ať je pila jakákoliv, pokud je kvalitní řetěz, je nabroušený pod správným úhlem, má správně shozené omezováky, musí řezat sám bez tlačení a kousání se. Že bude řezat třeba pomaleji, nemá vliv na únavu. Řetěz musí jít do řezu sám.
Kdysi jsme dostali ( tak rok 88 - 89 ) na testování české řetězy z Pilany. Měli jsme H 266 a vůbec se stím nedalo řezat. I když dobře nabroušené, nešlo to prostě do řezu, po třech nádržích byl každý tenhle řetěz tak o tři cenťáky delší, po jedné šichtě se začaly trhat. Nedalo se s tím dělat, vypadalo to, že se tupí už na kůře.
Proto jsem psal, že ten Hecht 950 používá řezné části Oregon, což je slušná značka. S tímhle kocurem se opravdu dá slušně dělat hobby. Navíc to vozím v autě, dost nám tu přes zimu padají stromy a případná krádež až tak nebude bolet.
Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Odpovědět