Kolik je nas tady vodaku !

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Kolik je nas tady vodaku !

#1 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 18 úno 2013 14:44

Dle nazvu tematu, bych zde rad rozpoutal diskuzi o vsem od kajaku pres kanoe, rafty az k...
Nakonec za chvili mame jarni tani (skoda ze neni snih), tak se treba muzem potkat nekde na brehu, zkusim teda nezavazne..."Ahoj!"
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 18 úno 2013 14:55

No a rovnou bych navazal na diskuzi o urcovani obtiznosti toku. Fandim stare davne tradici urcovat obtiznost podle WW podle jevu, ktere se vyskytuji na rece, ikdyz to nemusi vzdy korespondovat s poctem utonutych opilcu z minuleho roku.

Tedy tvrdim, ze existuje treba 4 na kterou si klidne troufnu a naopak existuje trojka na kterou bych nevlezl. Tvrdim, ze takove znaceni povazuji za "spravne", ale uznavam, ze predevsim v poslednich dvaceti letech, se znaceni vice podoba smyslu, "těžší" a "lehčí" nebo dokonce "vice nebezpaečné" a "méně nebezpečné".

Otazkou je, jestli ma znaceni ww vubec obsahovat informaci o nebezpecnosti, tedy zahrnovat zda je mozne jisteni, jak daleko je to do nemocnice, jak daleko je to k silnici, na jakych plavidlech se to obvykle sjizdi apod. Puvodne byla WW navrzena bez techto hledisek proto to prave jen rika, jestli jsou valce kolme, ci sikme apod, nikdo nerikal, jestli te to sezere za ziva, nebo u toho muzes kourit fajfku...

Tak a sup do diskuze...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#3 Příspěvek od Johny R » 18 úno 2013 15:00

Ahój lóď!
Od mala mně rodiče topili na vodě, ale naposled jsem byl na Berounce před pěti lety :( , od té doby jaksi nebyl čas a navíc se nám rozpadla parta! Berounku mám nejradši už jsem tam byl třikrát :lol: ! Jinak Lužnice (Stará řeka taky) 4x, Otava, Sázava, Vltava asi pětkrát (v Českém krumlově jsem se ani jednou neudělal :lol: ) a tady u nás Ostravice, Opava, Moravice.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#4 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 18 úno 2013 15:04

Ahóoj,
ja nejradsi Sázavu, Týnec - Pikovice, bo je to kousek z domova. Jinak za mlada jsem sjezdil Alpy, Pyreneje, Skandinavii a neco malo v Rusku. Vetsinou na ruznych nafukovacich nesmyslech v poslednich letech kajak, a protoze jsem nesika na kajaku, usoudil jsem, ze mi to bude sluset na singlovce, tak jsem prekopal kajak na kleceni...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

omar
Příspěvky: 2715
Registrován: 15 črc 2008 21:30
tel.: 736769704
auto: Discovery TD5,F2
Bydliště: kousek od Nového Jičína

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#5 Příspěvek od omar » 18 úno 2013 16:39

Jestli uznas instalatera topenare mezi vodaky tak mne pripis na seznam :D ,PS lod kajak ani clun nevlastnim,mam akorat par pneumatik na břuchu :rofl

Uživatelský avatar
vizos
Příspěvky: 567
Registrován: 18 led 2007 09:13
tel.: 739266781
auto: D3 ala G4 a S1
Bydliště: Předmostí

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#6 Příspěvek od vizos » 18 úno 2013 17:04

Já sem vodák lenoch :) . Bo už nějakej ten roček máme ten největší a nejsilnější gumovej motorovej člun na kterej nejsou potřeba papíry ani registrace a má celejch 5koníků :rofl . U moře skvělí ale tady mě s tím pustěj nejblíž akorát na Baťův kanál a jednou za rok je tam taky sranda :rock .
Jedna Series one 1950 nápravy na špalkách a rám na dvoře ale nic nebliká ani nemlátí.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#7 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 18 úno 2013 17:44

Jasne rozsirujeme termin "vodak" na vsechno co se plavi: tak jeste pridam, ze mam plachetnicku evropu.

Klidne se pochlubte nejakou foteckou, bud z vody, nebo jak je vas LR ve sluzbach vodaku. Hezkej Landrouver ozdobeny nejkaou tou lodkou...
V avataru mam ostatne na defovi taky nejakou tu petlahev.
Nebo fotku z vodackeho vyletu, dam na ochutnani dve z vyletu do ruska - plavidlo zvane Matylda - pro expedicni sjezdy studentu z prahy zatim neprekonane udelatko:-)
Přílohy
292elen06.jpg
226kajfas06-cely.jpg
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#8 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2013 18:23

Matylda byla super věc, akorát nám po pár dnech ten krajní válec nečekaně odpadl :shock: . Ti starší byli v pohodě, ale malé děti co popadaly do vody z toho měly docela šok. Jo a byla to tuším Berounka ještě v minulém století, takže žádnej extrém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#9 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2013 18:25

Matylda byla super věc, akorát nám po pár dnech ten krajní válec nečekaně odpadl :shock: . Ti starší byli v pohodě, ale malé děti co popadaly do vody z toho měly docela šok. Jo a byla to tuším Berounka ještě v minulém století, takže žádnej extrém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#10 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2013 18:25

Matylda byla super věc, akorát nám po pár dnech ten krajní válec nečekaně odpadl :shock: . Ti starší byli v pohodě, ale malé děti co popadaly do vody z toho měly docela šok. Jo a byla to tuším Berounka ještě v minulém století, takže žádnej extrém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#11 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2013 18:27

Matylda byla super věc, akorát nám po pár dnech ten krajní válec nečekaně odpadl :shock: . Ti starší byli v pohodě, ale malé děti co popadaly do vody z toho měly docela šok. Jo a byla to tuším Berounka ještě v minulém století, takže žádnej extrém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#12 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2013 18:27

Matylda byla super věc, akorát nám po pár dnech ten krajní válec nečekaně odpadl :shock: . Ti starší byli v pohodě, ale malé děti co popadaly do vody z toho měly docela šok. Jo a byla to tuším Berounka ještě v minulém století, takže žádnej extrém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#13 Příspěvek od Honzan » 18 úno 2013 19:22

http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni- ... lo-effect/" onclick="window.open(this.href);return false; bezi takovej minifestak se super filmama...
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

Looky
Příspěvky: 28
Registrován: 11 zář 2012 12:40
auto: Def 110 SW Td5
Bydliště: Břeclav

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#14 Příspěvek od Looky » 18 úno 2013 20:46

Ahój!
Jj vodáctví je super aktivita. My jsme se spolužákama po maturitě vyrazili na Hron, to byla fajn řeka, ale docela klidná.. :Pohoda: Kluci pak jeli ještě Sázavu a Ohři, tam jsem se já bohužel nedostal :doh
Pak se jeden borec z party zkamarádil se svým tělocvikářem na VŠB-TUO, který mimo jiné působí i jako vodácký instruktor, má půjčovnu vybavení, pořádá výpravy zejména do Alp WW 3 - 4. A to byla pro nás výzva.. :D
Takže předloni jsme byly Rakousko - Möll, Isel, Enns, Salza.
Vloni Rakousko a Itálie, po velkém úspěchu předchozí akce jeli už 2 mikrobusy, celkem 16 lidí, takže to už byla velká jízda. Passario, Noca, Isel, Möll ale v Rakousku bylo víc vody, takže ty řeky byla zase jíné než rok před tím :hmm
Podle sjízdnosti konkrétní řeky jezdíme buď nafukovací kanoe nebo rafty.

Super na těchto výpravách je, že tam máme toho kámoše instrktora, který ty řeky dobře zná, a ví jaké tam má lidi a co si s něma může dovolit. Takže jsou to perkeftní zážitky, kdy nepodstupujeme až tak velké riziko a ani se skoro o nic nestaráme, nejvíc nás vždy trápí co sežrat a vypít :D

Takže letos máme na programu Slovinsko, Soču a další 3 řeky v okolí... tak jsem zvědavý :)

Vodě zdar!
Přílohy
P7118656.jpg
P7138704.jpg

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#15 Příspěvek od Jenda » 19 úno 2013 09:29

Ja jezdim kajak asi 20let do te doby nejaka slalomka,topolino a turistika. Vodu jezdim sam s kamosem uz od 15let.
Jezdim hlavne ceske reky ale obcas neco venku,treba tu zminovanou Socu. Ted uz je to cim dal horsi,neni cas trenovat,driv jsem jezdil temer kazdy vikend kdyz to teklo, navic mam rodinu a zacal jsem se ve 40ti bat.
Mel jsem hodne lodi od Zeleznyho :ne , Pyranha(playboat), neco na test a ted jsem majitele Riot Magnum.
Jezdil jsem i morskej kajak po Kornatech na mori a to je teprve dovca.Doporucuji ale urcite bych nevynechal trenink.
Trenoval jsem na Slapech,vcetne eskymovani.Pak se to hodilo :wink:
Kdyz mi bylo asi 12,tata koupil windserf.Takovej ten obrovskej,meade in samodomo.Takze jestli se pocita serf,tak i serf.
Taky jsem zkousel stend up padel - http://en.wikipedia.org/wiki/Stand_up_paddle_surfing" onclick="window.open(this.href);return false; , to se mi libilo moc :yes
A protoze jsem lempl,delam si uz 4roky papiry na vudce plavidla :roll:
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#16 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 19 úno 2013 10:38

Tak to se nam ta paleta pjekne vybarvuje, taky mam nekde jezerni dvojkajak, ale na more je to daleko...

No a s tim strachem... Taky uz nejdu do vseho po hlave, pujcil jsem si ted v Nepalu kajak a kdyz jsem odrazil sam do proudu, s tim, ze na mne bude cekat kaca par kilometru niz, vzpomnel jsem si na heslo "Never Paddle alone!" a normalne jsem vysrabil ikdyz technicky bych to zvladl, kdyby byla parta kajakaru kolem, ale... strach byt sam na rece. Pak jsem se celej den bavil na jedne perejce a kaca mne sledovala ze brehu, dokonce si to i pujcilo a to bylo OK. Uz na stara kolena proste razim heslo: "Lepsi zivej srab, nez mrtvej hrdina."
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#17 Příspěvek od Jenda » 19 úno 2013 11:15

S tim souhlasim :yes , s kamosem se kterym jezdim uz od 15let(je nam 40cet) a jemu kdyz se narodilo prvni decko,tak prestal davat veci do kterych jsme driv sli po hlave. Ted uz ho chapu.
No a pravej opak je kamarad co dal s partou prvosjezd Gangy od pramene - http://www.horydoly.cz/vodaci/prvosjezd-gangy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Filip Jancar,syn legendy Jancara a bratr mistra evropy v K1 na divoke vode. To je neco, to mi hlava nebere. Muzu pujcit knizku(takovou malou kapesni) o tomhle vyletu.
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
toruk
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2012 23:24
tel.: 777881473
auto: D II

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#18 Příspěvek od toruk » 19 úno 2013 12:26

Já mám taky kajak, mořský Hobie Adventure Island. Je to trimaran s plachtou, používám ho hlavně na rybaření. Na ryby na našich přehradách jezdím většinou s jedním plovákem bez plachty, na Dunaji a na moři používám oba i plachtu. Kajak má šlapací pohon a dá se na něm i normálně pádlovat, pokud se jede jen s kajakem bez plováků. Mám na něm echolot s GPS, podnikám daleké plavby. Dá se na tom užít srandy kopec.

Jinak vodáky , teda ty takyvodáky úplně nesnáším :angry . Praví vodáci nějak vymizeli :(
Přílohy
P9160093.JPG
Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#19 Příspěvek od Jenda » 19 úno 2013 13:04

To je presne ten duvod proc uz nejezdim s kamosema pro srandu jen tak na kanoich. Mam teorii a to ze se z toho stala masovka bez takovejch tech vodackejch zvyklosti. Cestovka vyklopi haldu lidi co k tomu nemaj vztah nekde v kempu a ty se vozerou a za hroznyho bordelu jedou nekam kde je zase nalozej. Jasne ,taky jsme chlastali ale byl to takovej cundr a to uz dnes neni. Posledni hruzu jsem videl na Vltave-never more.
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kolik je nas tady vodaku !

#20 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 19 úno 2013 13:40

Jenda píše:To je presne ten duvod proc uz nejezdim s kamosema pro srandu jen tak na kanoich. Mam teorii a to ze se z toho stala masovka bez takovejch tech vodackejch zvyklosti. Cestovka vyklopi haldu lidi co k tomu nemaj vztah nekde v kempu a ty se vozerou a za hroznyho bordelu jedou nekam kde je zase nalozej. Jasne ,taky jsme chlastali ale byl to takovej cundr a to uz dnes neni. Posledni hruzu jsem videl na Vltave-never more.
H.
No tak si naloz matyldu na zada, sedni do vlaku, jed tyden smerem na vychod, vystup, najmi si auto na par set kilometru kilometru, pak jdi tak stopadesat kilometru pesky s matyldou na zadech, poraz par stromku - postav lod, jed par set kilometru po rece a pak muzes jet zase v klidu domu :-)
Myslim, ze moc klientu cestovnich kancelari nepotkas, jenom obcas medveda :hug

Edit: Ale podotykam, ze behem pochodu tajgou jsme ztraceli kilo telesne vahy denne, takze to uplne pro vsechny asi neni...
Přílohy
026vsichni.jpg
Naposledy upravil(a) Hanys_a_Kaca dne 19 úno 2013 13:45, celkem upraveno 1 x.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Odpovědět