Opět X6 nebo Range Rover Sport 3.0 SDV6 HSE DYNAMIC FACELIFT?

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Veprek5341
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2017 11:09
tel.: 731184111
auto: BMW X6 40d xDrive

Opět X6 nebo Range Rover Sport 3.0 SDV6 HSE DYNAMIC FACELIFT?

#1 Příspěvek od Veprek5341 » 14 led 2017 11:15

Můžete prosím poradit, 6 let jezdím s BMW X6 40d xDrive a teď mě nabízí Range Rover Sport 3.0 SDV6 HSE DYNAMIC FACELIFT 2016 http://www.tipcars.com/land_rover-range ... 20677.html najeto 9000 Km. Chtěl bych už pohodlnější auto, před 6 lety pro mě byla X6 idální oceňoval jsem na ní tvrdý podvozek, to že s ní každý nejezdil, asi jsem zezstárnul a chtěl bych něco pohodlnějšího a samzřejmě něco co na silnici nepotkám každou hodinu. Poradí někdo nebo alespoň nějaký názor.

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Opět X6 nebo Range Rover Sport 3.0 SDV6 HSE DYNAMIC FACELIFT?

#2 Příspěvek od Neklan » 14 led 2017 11:56

Obávám se, že tady jsme všichni asi zaujatí. Kolega má přesně stejnou X6, párkrát jsem jí řídil a mnohokrát s ním jel a nemůžu si pomoct, ale blbějším autem jsem snad ještě ani nejel. Hlučný motor (nicméně SDV6 v RRS není o moc kultivovanější, což je také podle mě důvod, proč do velkého Range se dává slabší TDV6 - 256k), nepohodlný podvozek, hluk od nízkoprofilových pneumatik jak Defík na MTéčkách, omezený prostor na hlavu na zadních sedadlech, subjektivně jeden z nejošklivějších zadků ve světě aut :grin: a poněkud asociální image.
Druhý kolega má RRS HSE SDV6 a řídil jsem ho jednou z Prahy do Popradu, z toho polovinu po okreskách, abych si ho trochu otestoval. S tou image to nebude zas o moc lepší, vzhled je subjektivní záležitost, ale mně se docela líbí, na zadních sedadlech je pochopitelně víc místa. V porovnání s mou Discoverou je samozřejmě podvozkově daleko agilnější, pocitově lehčí ne o 400 kilo než Disco, ale snad o tunu, oproti X6 je ale přitom mnohem pohodlnější a to i na 20-ti palcových kolech. Na okresce mě bavilo řadit pádly pod volantem, což u Disca nikdy nedělám, takže RRS je opravdu dynamické, na silnici na řidiče orientované a agilní auto, nicméně X6 je ještě ostřejší a ještě více maskuje, že je to SUV (tedy dokud se nesvezete třeba v M3 a nezjistíte, že celá tahle mánie "sportovních" SUV je totální blbost). RRS si totiž zachovává typický charakter Range Rovera - dokáže jet klidně a velmi pohodlně a na rozdíl od X6 se s ním může i do terénu. Co se mi nelíbí, je oproti Discu nebo variantě TDV6 již zmíněná horší kultivovanost motoru (čím větší tlak turbodmychadel, tím hůř, čehož důkazem je BMW 50d - třílitr se třemi turby a projev traktoru na steroidech) a přístrojová deska s virtuálními budíky je podle mě hrozná blbost, tedy možná by to bylo OK, kdyby dosahovala kvality jako má S-klasse Mercedes. Nakonec ale musím říct, že RRS bych stejně nemohl mít, protože jakkoli je vrcholem praktičnosti v porovnání s BMW X6, tak oproti Discu je pořád nepraktický a na tři týdny ve čtyřech dospělých se v něm do Norska jet nedá. Takže já jsem spokojen s Discem 4 a pokud bych si měl vybrat Range, tak jedině velkého L405 (samozřejmě až po svém 34-letém dvoudveřovém Classicu :grin: ).
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

iRRes
Příspěvky: 177
Registrován: 29 pro 2014 20:18
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

Re: Opět X6 nebo Range Rover Sport 3.0 SDV6 HSE DYNAMIC FACELIFT?

#3 Příspěvek od iRRes » 14 led 2017 19:39

Jestli si nejsi jistý tak si vem každý rok na operák jinou káru v podobné kategorii a uvidíš co ti sedne. Při normálním projezdu se do 30 000 /měs vlezeš s kompletním servisem :mrgreen:

Odpovědět