Anglicky venkov a mnohem vic

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#141 Příspěvek od moon13 » 02 dub 2011 19:01

Ahoj Kamco, tak uz jsme od vcerejska tady, ale nejak nestihame resp. si uzuvame kazdou chvili. Dnes jsme si udelali malou prochazku, zitra se chceme otocit do Londyna a v pondeli uz valime z Anglie pryc. Bohuzel, nakonec jsme nejeli Fritakem, ale Alfickou. Proste jsme zvolili dalnicni strelu, abychom vsechno stihali. Fritakem by jsme byli pomalejsi a navic nato nebyl nachystany. Ale to neva, vylet je to uzasnej!
Přílohy
venkov.jpg
venkov.jpg (86.64 KiB) Zobrazeno 4889 x
venkov2.jpg
venkov2.jpg (85.95 KiB) Zobrazeno 4889 x
Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#142 Příspěvek od kamca » 03 dub 2011 09:14

Ahoj, tak to jste teda fakt jen na otocku. To ani nestihnete navstivit nejznamejsi a nejlepsi primorske letovisko v UK jmenem Brighton :D
Zrovna jsem otevrel na zahradu, slunce sviti, racci rvou,....zvaz mezizastavku na ceste zpet na trajekt :wink:

Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#143 Příspěvek od moon13 » 09 dub 2011 12:17

Ahoj, no na podzim pojedu znova, ale to asi nejspis poletime, kvuli male.
Kazdopadne ted to bylo vsechno podrizeno trajektu, takze tam i zpet vsechno na cas :-)
Skoda, ze uz jsme doma! PS: Klidne bych na rok nebo dva odjel, ale to uz mi doma nikdo nedovoli 8)
Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#144 Příspěvek od kamca » 10 dub 2011 17:58

Dneska se tady bezel maraton, super atmosfera, 23st ve stinu, na mori plachetnice, narvane plaze, muzika...jsme si pripadali jak na dovce. Ted jsme neco ugrilovali..no mel jsi se zastavit :D :D

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#145 Příspěvek od kamca » 10 črc 2011 22:11

Protoze je leto tak posilam par fotek z dnesniho vyletu. Na zacatku alba je nas milovanej domecek na kolech :D
http://helcakamil.rajce.idnes.cz/Beachy ... s_07_2011/" onclick="window.open(this.href);return false;

spiti
Příspěvky: 56
Registrován: 25 říj 2007 17:37
Bydliště: Praha 6

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#146 Příspěvek od spiti » 30 črc 2011 15:48

Ahoj, za chvíli se chystám s defem do Sktoska. Zajímalo by mě, jestli nemá někdo zkušenost s tamníma silničkama. Jak jsem koukal do map, tak často jsou značené i nezpevněné cesty. Když jsem se posléze díval na google earth, zjistil jsem, že jsou často přehrazeny různými vraty. Když je tam napsáno, že jde o private road, tak je to jasné, ale u ostatních mi to jasné není.
Dík

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 1674
Registrován: 26 zář 2007 23:48
tel.: +420603440581
auto: Defender
Bydliště: Pchery
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#147 Příspěvek od Gobey » 30 črc 2011 16:14

spiti píše:Ahoj, za chvíli se chystám s defem do Sktoska. Zajímalo by mě, jestli nemá někdo zkušenost s tamníma silničkama. Jak jsem koukal do map, tak často jsou značené i nezpevněné cesty. Když jsem se posléze díval na google earth, zjistil jsem, že jsou často přehrazeny různými vraty. Když je tam napsáno, že jde o private road, tak je to jasné, ale u ostatních mi to jasné není.
Dík
Mrkni na pravidka jezdeni na greenlanes na http://www.glass-uk.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Svobodný advokát, potápěč a definitivně rozpolcená osobnost-vezmu to podle stáří: Jeep Willys MB SAS, Jawa 350 sidecar, Jaguar Daimler XJ6C 4.2l, LR SIII Lightweight, LR Defender Td4 110 & 90-volanty a řídítka na všech stranách. http://www.onheiser.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#148 Příspěvek od Neklan » 31 črc 2011 20:28

On je trochu problém v tom, že Skotsko nezná statut greenlanes a jestli mám správné info, tak ve Skotsku je to s ježděním špatné. Výjimkou jsou Vnější Hebridy, kde je tak málo lidí a to málo jsou vesměs velmi milí potomci Keltů, takže se tam údajně jezdí téměř kdekoli, samozřejmě za předpokladu, že se chováme ohleduplně, nevyjíždíme trasy tam kde nejsou, neničíme stávající cesty apod., prostě tak, jak se má jezdit po greenlanes. Dá se prý i běžně domluvit s majitely pozemků na volném kempování. Mám v plánu to v budoucnu vyzkoušet. Jinak pokud není příliš času na dlouhý přesun přes Anglii (Anglie si zaslouží samostatnou dovolenou), tak jezdí noční trajekt z Amsterodamu až do Newcastlu.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#149 Příspěvek od kamca » 31 črc 2011 22:02

Presne jak pise Neklan, Skotsko nezna greenlanes takze s jezdenim je to tam spatne. Pokud se ale zeptas mistnich, tak Ti reknou, po ktere ceste muzes jet. I farmari jako majitele pudy te treba nechaji jet po jejich cestach, zaklad je se vzdy slusne zeptat.
To ze je silnice prehrazena baranou ovsem neznamena, ze po ni nemuzes jet. Brana/ na verejne ceste vzdy bez zamku/ je tam kvuli dobytku, aby neutekl, kdyz neni " cattlegrid" v asfaltu.

spiti
Příspěvky: 56
Registrován: 25 říj 2007 17:37
Bydliště: Praha 6

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#150 Příspěvek od spiti » 06 srp 2011 12:31

Neklan píše: Jinak pokud není příliš času na dlouhý přesun přes Anglii (Anglie si zaslouží samostatnou dovolenou), tak jezdí noční trajekt z Amsterodamu až do Newcastlu.
Přesně tímhle trajektem pojedeme, Anglii si necháme na jindy.

Jinak problematiku cestování po "greenlanes" ve Skotsku jsem nastudoval, a bohužel to asi nepůjde, resp. to bude složitější. Až se vrátím tak podám zprávu. Zkusím na místě zjistit podrobnosti.

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#151 Příspěvek od kamca » 09 srp 2011 00:16

Tohle muze pomoci pri hledani tras v UK http://www.trailwise.org.uk/gmaps/gmap.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#152 Příspěvek od Benjamin » 09 srp 2011 00:27

kamca píše:Protoze je leto tak posilam par fotek z dnesniho vyletu. Na zacatku alba je nas milovanej domecek na kolech :D
http://helcakamil.rajce.idnes.cz/Beachy ... s_07_2011/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moc pěkné pobřeží, domeček na kolech už ani nekomentuju, ten se mi líbí moc. V září letím, Anglie bude od školní Prahy pro mne velmi příjemná změna :mrk Uvidíme jak bude vypadat samotný Plymouth :wait
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#153 Příspěvek od kamca » 09 srp 2011 11:27

Benjamin píše:
kamca píše:Protoze je leto tak posilam par fotek z dnesniho vyletu. Na zacatku alba je nas milovanej domecek na kolech :D
http://helcakamil.rajce.idnes.cz/Beachy ... s_07_2011/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moc pěkné pobřeží, domeček na kolech už ani nekomentuju, ten se mi líbí moc. V září letím, Anglie bude od školní Prahy pro mne velmi příjemná změna :mrk Uvidíme jak bude vypadat samotný Plymouth :wait
Budes tady mit auto?

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#154 Příspěvek od kamca » 09 srp 2011 11:28

Delica je super, kazdej vikend v ni bydlime a uzivame si to cim dal vic :D .
Budes tady mit auto?

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#155 Příspěvek od Benjamin » 09 srp 2011 14:10

kamca píše:Delica je super, kazdej vikend v ni bydlime a uzivame si to cim dal vic :D .
Budes tady mit auto?
Ahoj, nakonec bohužel ne - nebo možná naštěstí....do UK jsem chtěl vzít Discoveru hlavně kvůli repasi převodovky, jenomže jsem vyměnil čidlo a převodovka se uklidnila a maká jak má, takže to vezmu finančně schůdnější cestou - 20/9 letím do Bristolu...pak asi Megabusem do Plymouth....neviděl jsi v okolí nějaké pěkné serie na prodej? SII nebo SIII? :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#156 Příspěvek od Miky_CZ » 09 srp 2011 14:16

Benjamin píše:
kamca píše:Delica je super, kazdej vikend v ni bydlime a uzivame si to cim dal vic :D .
Budes tady mit auto?
Ahoj, nakonec bohužel ne - nebo možná naštěstí....do UK jsem chtěl vzít Discoveru hlavně kvůli repasi převodovky, jenomže jsem vyměnil čidlo a převodovka se uklidnila a maká jak má, takže to vezmu finančně schůdnější cestou - 20/9 letím do Bristolu...pak asi Megabusem do Plymouth....neviděl jsi v okolí nějaké pěkné serie na prodej? SII nebo SIII? :mrk
jeste se serii provokuj, staci jak mi dovezes ty lemy a to a tam to a vsechno co si jeste vymyslim:-D

taky se do anglie chystam nekdy na podzim nebo pred vanocema
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#157 Příspěvek od kamca » 09 srp 2011 20:41

[/quote]

Ahoj, nakonec bohužel ne - nebo možná naštěstí....do UK jsem chtěl vzít Discoveru hlavně kvůli repasi převodovky, jenomže jsem vyměnil čidlo a převodovka se uklidnila a maká jak má, takže to vezmu finančně schůdnější cestou - 20/9 letím do Bristolu...pak asi Megabusem do Plymouth....neviděl jsi v okolí nějaké pěkné serie na prodej? SII nebo SIII? :mrk[/quote]

jeste se serii provokuj, staci jak mi dovezes ty lemy a to a tam to a vsechno co si jeste vymyslim:-D

taky se do anglie chystam nekdy na podzim nebo pred vanocema[/quote]

Dorazte na tohle http://www.london2brighton.org.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;
O zadne serii nevim, bohuzel, ale to v novinach najdes az tady budes.
Ja osobne bych jel autem....budes mit vic moznosti prozkoumat krasy tamniho kraje, zavitat do Exmoor, Dartmoor,.....jedny z nej..casti UK.

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#158 Příspěvek od Benjamin » 09 srp 2011 22:11

kamca píše: Dorazte na tohle http://www.london2brighton.org.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;
O zadne serii nevim, bohuzel, ale to v novinach najdes az tady budes.
Ja osobne bych jel autem....budes mit vic moznosti prozkoumat krasy tamniho kraje, zavitat do Exmoor, Dartmoor,.....jedny z nej..casti UK.
Já vím Kamčo, to já taky, ale ta moje holka jezdí za 14l/100km a to není teď v mých možnostech, protože moje stipendium nepokrývá ani celé ubytování v UK. Do Vánoc budu šetřit a doufat, že mi zbyde na nějaký ten díl si odvést domů ;)

O SLSLRC už jsem slyšel a píšu si hned do diáře....díky za připomenutí ;)

To Miky: Nechceš přijet v pulce prosince? Nakoupíš na Vánoce a odtahneš tu moji serii na kterou mít nebudu domů i se všema krámama a lemama :mrk :yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#159 Příspěvek od kamca » 09 srp 2011 22:34

Tak si tady neco privydelas..sehnat praci neni problem, pokud nejsi nemakacenko :D

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#160 Příspěvek od Miky_CZ » 10 srp 2011 09:05

Benjamin píše:
kamca píše: Dorazte na tohle http://www.london2brighton.org.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;
O zadne serii nevim, bohuzel, ale to v novinach najdes az tady budes.
Ja osobne bych jel autem....budes mit vic moznosti prozkoumat krasy tamniho kraje, zavitat do Exmoor, Dartmoor,.....jedny z nej..casti UK.
Já vím Kamčo, to já taky, ale ta moje holka jezdí za 14l/100km a to není teď v mých možnostech, protože moje stipendium nepokrývá ani celé ubytování v UK. Do Vánoc budu šetřit a doufat, že mi zbyde na nějaký ten díl si odvést domů ;)

O SLSLRC už jsem slyšel a píšu si hned do diáře....díky za připomenutí ;)

To Miky: Nechceš přijet v pulce prosince? Nakoupíš na Vánoce a odtahneš tu moji serii na kterou mít nebudu domů i se všema krámama a lemama :mrk :yes
pulka prosince je zrovna blby termin, mame zapoctovy tyden, nejak to vymyslim
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Odpovědět