Libavá a okolí plány a realizace

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Libavá a okolí plány a realizace

#1 Příspěvek od ALF » 10 bře 2007 11:15

ČaOFF všichni co jezdíte po čtyřech,protože byl rozumný požadavek přesunout plánování výletů do k tomu určenému tématu,tak jsem se ujal výkopu a všechny tady vítám. Připravím(nemusí to být jen mpje aktivita) a přidám návrh koncepce,podle které bychom organizovali výlety ať org.akce nemá živelný charakter.Jelikož plánujeme 1.výlet(na zkoušku pravděpodobně jednodenní) po krásách voj.prostoru Libavá,budu se snažit přidat nývrh dnes,nejpozději zítra a už jej použít pro uvedenou akci. Toť na úvod. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#2 Příspěvek od ALF » 10 bře 2007 14:26

Navrhuji výlet realizovat so 24. nebo ne 25.3. ať zorganiz.neuspěcháme. Ale příští týden můžeme my,co to máme nejblíž terén omrknout,já zjistím,jak je to s případným povolením atd. Kdo bude mít opravdový zájem,tak ať do příštího pátku tady napíše,protože musíme mít představu o počtu aut pro případné povolení. pokud někdo má zkušenosti z organizací,nebráním se tomu ať tady napíše jak vše zorganizovat.Jinak já navrhnu časový plán akce. Musíte se ale zapojit všichni,každý podle možností. ALF

Uživatelský avatar
Radek D3
Příspěvky: 539
Registrován: 04 úno 2007 20:30
tel.: 603427700
auto: LR Discovery 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Radek D3 » 10 bře 2007 21:31

Ahoj , jelikož jsem z Ostravy tak bych i rád jel, pokud by to někomu nevadilo. Takže se hlásím, na ten průzkum. :wink:

Libor

nic

#4 Příspěvek od Libor » 10 bře 2007 23:35

nic
Naposledy upravil(a) Libor dne 01 dub 2007 22:46, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#5 Příspěvek od ALF » 11 bře 2007 10:45

Jak jsem slíbil,tak plním a je mi jasné,že mi to hlavní asi zůstane na hrbu,ale sám to časově nestíhám,tak budu rád,za každou připomínku,radu a pomoc. Udělal jsem si malý plán,jak na to:

----datum: navrhuji sobotu 24.3.07
--místo a terén : Libavá,vybereme opravdu lehký terén tak aby se nám nezničily autíčka a nebály se holky,kdo bude chtít,může si odskočit do nějakého rybníka
----počet aut/osob doplníme průběžně
--plán-trasa prozkoumáme příští víkend(já,Libor+kdo bude mít zájem)
----program kromě vlastní projížďky se pokusím zajistit zkušeného OFFrouďáka,který nám může ukázat techniku jízdy,vyproš'tování a pod.
--Vaše připopmínky,nápady,rady,zkušenosti
----ubytování mohu zajistit reservé případným zájemcům
Pokud jsem na něco důležitého zapomněl,doplňte. Nejsem profi organizátor a proto buďte ke mně shovívaví.
Za jednu z nejdůležitějších informací,považuji včasné nahlášení počtu aut a osob(i pro případ vyřizování povolení). Tak si info nenechte pro sebe.Na značce OFFa nezáleží. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#6 Příspěvek od ALF » 11 bře 2007 14:16

Tak jsem zjišťoval situaci s povolením a údajně je povolenka naprůstřelná. Kolega s bandou tam jezdí na černouška. ALF
]

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#7 Příspěvek od Miloš II » 11 bře 2007 15:30

ALF píše:Tak jsem zjišťoval situaci s povolením a údajně je povolenka naprůstřelná. Kolega s bandou tam jezdí na černouška. ALF
]


Tak žhavý to zase není. Mám už načatýho správce voj. újezdu ví o mně a Discoverách. Jezdím tam větrat koně když mě to chytne a už jsem tam dělal jeden sraz Diskošek.
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#8 Příspěvek od RudaK » 11 bře 2007 17:01

Miloš II píše:
ALF píše:Tak jsem zjišťoval situaci s povolením a údajně je povolenka naprůstřelná. Kolega s bandou tam jezdí na černouška. ALF
]


Tak žhavý to zase není. Mám už načatýho správce voj. újezdu ví o mně a Discoverách. Jezdím tam větrat koně když mě to chytne a už jsem tam dělal jeden sraz Diskošek.
Jasně Miloši,ale nejsou všichni takový tvrďáci. :lol:
Jinak rád se zůčastním a spaní No problem.V Discoveře to je v pohodě.Osobní zkušenost.(nechcu se chlubit ) RudaK
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Tomino

#9 Příspěvek od Tomino » 11 bře 2007 19:13

Kluci semnou můžete počítat taky rád bych jel i ten příští týden ale to nevím jestli mě kapne.Pokusím se ještě někoho pozhánět.Jo a máte v autech CB?Můžu jen doporučit kdo máte možnost CB s sebou!UŽ SE NEMŮŽU DOČKAT :D :mrgreen:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ALF » 11 bře 2007 20:42

ČaOFF kamarádi,to jsem rád,že semeno padlo na úrodnou půdu. Navíc známosti se hodí. Já uiž mám zpracované jen dnes 2 známé.Jeden Disco 3 a jeden TD5 v úpravě,takže bude i na co se dívat. ALF

Uživatelský avatar
Wolfee
Příspěvky: 214
Registrován: 02 led 2007 11:59
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Wolfee » 11 bře 2007 20:47

Se mnou muzes taky pocitat. Jednodenni akce mi vyhovuje, ale pokud by to s tim povolenim nevyslo tak, na cerno tam asi nepojedu. Je mi to nejak proti srsti.
RRC V8 3.9 Auto MY 1990

Skype: martinrr1

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ALF » 11 bře 2007 20:50

Seznam účastníků(dopiš sebe i kamarády,co je tutovka označ 100%,nejisté 50/50a vše co patří k tobě ohranič závorkou,ať víme ke komu patří)Tak já začínám.Pokud někdo umí lepší přehled,dík za přepracování.

(ALF Freelandy 100%, Radek Disco TD5 50/50, Václav Disco 3 50/50,)

Libor

#13 Příspěvek od Libor » 11 bře 2007 21:19

ALF píše:Seznam účastníků(dopiš sebe i kamarády,co je tutovka označ 100%,nejisté 50/50a vše co patří k tobě ohranič závorkou,ať víme ke komu patří)Tak já začínám.Pokud někdo umí lepší přehled,dík za přepracování.

(ALF Freelandy 100%, Radek Disco TD5 50/50, Václav Disco 3 50/50,)
LIBOR 100%V PRIPADE UMRTI 50/50 :lol:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ALF » 11 bře 2007 21:29

Zítra si udělám seznam na papír ať je to přehledné.Tak se tady pište a já Vás přesunu na svůj papír(předpokládám,že mezi námi hajzlíci nejsou,tak nepoužiju toaletní :lol: ) Až bude seznam kompletní,přepíšu jej tady na web. ALF

PavelK
Příspěvky: 125
Registrován: 09 úno 2007 21:44
auto: LC 200
Bydliště: Břeclav

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#15 Příspěvek od PavelK » 12 bře 2007 12:28

RudaK píše:
Miloš II píše:

Tak žhavý to zase není. Mám už načatýho správce voj. újezdu ví o mně a Discoverách. Jezdím tam větrat koně když mě to chytne a už jsem tam dělal jeden sraz Diskošek.
Jasně Miloši,ale nejsou všichni takový tvrďáci. :lol:
Jinak rád se zůčastním a spaní No problem.V Discoveře to je v pohodě.Osobní zkušenost.(nechcu se chlubit ) RudaK
No jel bych taky ale termín se moc nehodí, v tu dobu budu hledat zbytky sněhu v alpách. Kdyby to bylo o týden později tak jedu.
Ahoj
Pavel

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Něco historie Libavé

#16 Příspěvek od Miloš II » 12 bře 2007 16:05

Osídlení oblasti Nízkého Jeseníku se vztahuje k německé kolonizaci, jejíž první vlna zde probíhala pod ochranou premonstrátského kláštera na Hradišti u Olomouce od doby biskupa Bruna ze Schauenburka (1245-1281), olomouckému biskupství také náležely od počátku 14. století tři čtvrtiny veškeré půdy libavska. Tvrdé přírodní podmínky způsobily, že tato oblast patřila vždy k těm chudším, kvalitní zemědělská půda se zde téměř nevyskytovala a proto se pěstovaly především plodiny jako žito, oves, len, na vlhčím jihovýchodě oblasti od 19. století i brambory. Tradiční zde býval chov ovcí – ovčírny bývaly na všech panstvích, později převážil chov dobytka. Zdejší průmyslové podniky měly pouze místní význam, větší průmysl zde nebyl kromě Budišova n. Budišovkou, kde byla v roce 1877 otevřena státní tabáková továrna. V letech 1918 – 1938 se čs. stát v této oblasti hospodářsky angažoval velmi málo, proto se sociální poměry zdejšího kraje nezlepšily a část obyvatel byla nucena hledat zaměstnání v průmyslových oblastech. Přesto však, autor knihy Moravská vlastivěda z roku 1931 J. Malý uvádí „znatelný kulturně-hospodářský pokrok libavských obcí po roce 1918“. Největší význam pro zdejší osvětu měla německá agrární organizace „Organisation der Deutschen Landwirte Mährens“ se širokým hospodářským a kulturním působením na život ve zdejší oblasti a spolek „Deutscher Kulturverband“ působící ve většině zdejších obcí. Nejsilnější politickou stranou na libavsku byla za první republiky německá agrární BdL (Bund der Landwirte), která byla koncem 30. let ve většině obcí předstižena nacionální SdP. V říjnu 1938 byla celá oblast připojena k Německu v rámci tzv. Sudetské župy a tento stav trval až do května 1945. Osudovým zásahem do historického vývoje libavských obcí bylo rozhodnutí československé vlády ze 17. září 1946 o vytvoření Vojenského výcvikového prostoru Libavá, jeho vznik je datován 1. říjnem 1946. Do tohoto nprostoru o rozloze 322 km2, jehož správním střediskem se později stalo Město Libavá, bylo zahrnuto 16 obcí z bývalého okresu Moravský Beroun: Barnov (Olověná), Čermná, Heroltovice, Keprtovice (Údolná), Luboměř p. Strážnou, Město Libavá, Milovany, Nová Ves n. Odrou, Nové Oldřůvky, Olejovice, Rudoltovice, Smilov, Stará Voda, Velká Střelná, Vojnovice, Zigartice (Mastník), dále jedna obec z bývalého polit. okresu Šternberk: Bělá, čtyři obce z bývalého okresu Hranice: Heřmánky, Kozlov, Ranošov, Slavkov a tři obce z okresu Olomouc: Jestřabí, Nepřívaz a Varhošť. Všechny uvedené obce byly až do té doby osídleny téměř výhradně německým etnikem, které bylo v roce 1946 nuceně vysídleno, poté byli vysídleni také čeští přistěhovalci a „zlatokopové“, kteří sem postupně přicházeli od r. 1945. Opuštěné vesnice byly v průběhu následujících let postupně zdemolovány a to včetně historických památek (řada kostelů, kaplí i polních křížů, vodních a větrných mlýnů i tradičních selských usedlostí). Vyjímku tvoří Město Libavá a obce Heroltovice, Luboměř p. Strážnou, Kozlov a Slavkov kde je dnes sporé osídlení. Památkový zájem byl uplatňován téměř u všech libavských obcí především u sakrálních objektů, dále se zde ještě po r. 1945 nacházelo mimo jiné i 24 větrných mlýnů různých typů, které byly Památkovým úřadem v Brně chráněny „jako důležití činitelé v obraze krajiny“. Zachován však zůstal pouze poutní kostel ve Staré Vodě a větrný mlýn ve Městě Libavá.
Současný stav vojenského prostoru Libavá je poplatný poměrům po 2. světové válce, ve kterých vznikl jako důsledek totalitního rozhodování o osudech lidí a území, kde po staletí žili. Po celou dobu svého trvání je tento veřejnosti nepřístupný prostor nepochybně jednou z příčin úpadku a stagnace oblastí s ním sousedících a šance na změnu k lepšímu je za nynějšího stavu mizivá. Logickým zájmem dotčených měst a obcí by měl být proto požadavek navrácení této oblasti pod „civilní správu“, do které v minulosti vždy náležet.

A ještě adresa na konec
http://www.vojujezd-libava.cz/
Nějaký fota s Libavé
http://www.terenaky.cz/foto/thumbnails.php?album=45
Zdraví Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

milan.drogerie

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#17 Příspěvek od milan.drogerie » 12 bře 2007 16:27

Ty Rudo,kdybys nebyl zelenej tak bys tam zmrznul!!!!!!!!!
Milan

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: VÝLETY 4x4, plány a realizace

#18 Příspěvek od RudaK » 13 bře 2007 05:57

milan.drogerie píše:Ty Rudo,kdybys nebyl zelenej tak bys tam zmrznul!!!!!!!!!
Milan
Asi jo,ale nestěžuju si jen sem hodnotil. :lol: :lol: 8)
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od default » 13 bře 2007 17:07

Pokud se vejdu jel bych take, ale jen pokud to bude oficialni. Jako zaryty konzervativec nejsem schopen vstupovat na cizi uzemi bez dovoleni...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ALF » 13 bře 2007 19:52

ČaOFF,právě jsem hovořil s Liborem a domluvili jsme se,že vyjížďka bude v sobotu 24.3.07. od 10 hod. Místo srazu upřesní zítra Libor. Kdo bude mít zájem,je srdečně zván. Upustili jsme od nějaké složité organizace programu.Stejně nám jde o to vyblbnout se a poznat nové blázny. ALF

Odpovědět