Webasto, Ateso - nezavislá topení

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Webasto, Ateso - nezavislá topení

#761 Příspěvek od PEPO » 10 pro 2020 09:45

Ako píšeš.
Všetko má svoje plusy a aj mínusy.Ten vetráčik-to rátam že to bude zanedbatelný odber...
Ja to dám asi do kajuty kde nula určite nikdy nebude, kedže to by už voda zamrzla a nemám tam čo robiť.
A s tou vlhkosťou, to už áno- tej je aj moc.Ale ved nejaké šikovné miesto tomu nájdem kde to bude ako tak chránené :wink:

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Webasto, Ateso - nezavislá topení

#762 Příspěvek od MadTom » 10 pro 2020 11:35

Větráček jsem nemyslel kvůli odběru - pokud nejsou úplně blbí, tak se sepne až když se to celé ohřeje. Myslel jsem to spíš kvůli vodotěsnosti/voděodolnosti/odolnosti proti korozi ve vlhku. To poslední není moc řešitelné.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

martin1979
Příspěvky: 124
Registrován: 24 říj 2018 14:51

Re: Webasto, Ateso - nezavislá topení

#763 Příspěvek od martin1979 » 16 pro 2020 22:30

Zdravím.. plánujem horkovzduch umiestnit pod cuby a moja otázka sa týka umiestnenia čerpadla.. kam s ním? Kde ho umiestniť tak aby bolo pod správnym uhlom? Naftu by som ťahal priamo z nádrže ( chcem sa napojit do toho výstupku na pravej hornej strane nádrze.. čo je určený na prídavnu nádrž?) Tam ho ako napojiť , akú redukciu použiť? Neviem ci tade prejde ihla..
Sanie vzduchu do komory umiestnit do motor. priestoru, prípadne niekde k prevodovke? Nebude vadiť teplo od motora, či prevodovky?
A kam uchytit tlmic výfuku? Na ľavú stranu šasi.. môže to byť aj niekde z vnútornej strany?
Snažil som sa prečítať všetky témy ohľadom kúrenia a nejako sa to prelína a mieša s rôznymi typmi áut .. Budem aj povdačný za foto umiestnenia jednotlivých komponentov..

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Webasto, Ateso - nezavislá topení

#764 Příspěvek od Maxsel » 17 pro 2020 16:03

Levný horkovzduch na Alze: https://www.alza.cz/auto/search.htm?exp ... &prod=8674. Vědět to o něco dřív, než jsem podobný koupil v Číně... Cena jen o malinko horší než z Číny, ale zase CZ záruka.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Odpovědět