Dálkové ovládání

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: Dálkové ovládání

#81 Příspěvek od Bebop » 18 úno 2011 13:13

Jasný, no v té firmě v mém odkazu píšou, že umí i klíče s dálkou, že udělají i okmpletní naprogramování, synchronizaci atd.. Tak jsem chtěl vědět, jestli to už někdo nezkoušel.. No zkusím se tam zastavit a dám vědět výsledek..
Tomáš

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dálkové ovládání

#82 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2011 22:26

Karle, já někde mám a nemohu nají jeden klíč y jiného auta a chci si ho připrogramovat, jako rezervní, s tím, že do něj následně pořeším novou tu zubatou kovovou věc, aby fungoval i na stratování.
Mělo by stačit zadat další klíč - do D2 jdou až 4 podlo kódu co je uvnitř klíče nalepenej a následně sesynchronizovat. Zkoušel jsem to v Grobu Benjaminovi s novým klíčem, ale nezadařilo se mi to. Nicméně tam byla na nějaké větší zkoušení moc zima.
Až to otestuju, dám vědět.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dálkové ovládání

#83 Příspěvek od MadTom » 18 úno 2011 22:30

Ještě k tem klíčům od různých firem co to "umí" - jsou tam dva potenciální problémy - sptávně vyřezat tu kovovou věc, kdy klíč co se bude kopírovat už to má spíš zasebou - na to to chce zámečníka, ale ti už se dneska moc nenosí. A druhá věc je vlstní čip a dáplkové ovládání - třeba Ford co má a co má kolega v práci má v klíčku jak čip - taková skleněná tyčinka s elektronikou uvnitř, podobné se dávají třeba psům, tak vlastní elektroniku vysílače. V klíči na D2 jsem nic jako čip nenašel. Takže je to buďto součástí té elektroniky, nebo tam není a odkódování se řeší pouze prostřednictvím dálky. Nebo by musel být super malej a zalitej v plastu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Dálkové ovládání

#84 Příspěvek od Benjamin » 18 úno 2011 23:40

MadTom píše:Karle, já někde mám a nemohu nají jeden klíč y jiného auta a chci si ho připrogramovat, jako rezervní, s tím, že do něj následně pořeším novou tu zubatou kovovou věc, aby fungoval i na stratování.
Mělo by stačit zadat další klíč - do D2 jdou až 4 podlo kódu co je uvnitř klíče nalepenej a následně sesynchronizovat. Zkoušel jsem to v Grobu Benjaminovi s novým klíčem, ale nezadařilo se mi to. Nicméně tam byla na nějaké větší zkoušení moc zima.
Až to otestuju, dám vědět.
Ahoj Tomáši, jak bude trochu teplo, tak se odněkud zase zjevím jako přízrak s prosíkem ( a flaškou :D :mrk ), esi je ještě nějaká šance, že to půjde a bude se ti do toho chtít?
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dálkové ovládání

#85 Příspěvek od MadTom » 20 úno 2011 20:49

Tak protože svítilo sluníčko a sněžilo jenom lehce jsem zkusil naprogramovat do auta další klíč - nezadařilo se stejně, jako když jsem to zkouošel Benjaminovi. Mám podezření, že je to další chyba v Nanocomu Evo - protože se starým Nanocomem to fungovalo - zkoušel jsem v autě kdysi druhou jednotku BCU a fungovala v pohodě. Pozjišťuju víc, nebo seženu někoho, kdo má ještě starej Nanocom a uvidíme.
Každopádně to venku není na dlouhé zkoušení, je tam zase zima. :hmm:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
majkro
Příspěvky: 1259
Registrován: 12 zář 2010 20:36
tel.: 603952182
auto: LRD2TD5FL nosorozec

Re: Dálkové ovládání

#86 Příspěvek od majkro » 22 úno 2011 23:31

Nazdarek, tak ja uz zase jezdim.

O servisu House of England se vyjadrovat nechci, chce se mi zvracet z "profesionalu", ale aspon jsem se nenechal ojebat. Cartec mi udelal diagnostiku malem po telefonu a uz vedeli kolik me to bude presne stat a co vsechno a za kolik budu potrebovat, takze to taky nic.

Kazdopadne dekuju panu Hodboďovi (http://www.firmy.cz/detail/2470119-engl ... rnita.html) za super pristup a profi praci.

V poledne jsem si mu postezoval do telefonu co me trapi. Ze mam novej klicek k autu, bohuzel jedinej, auto se zablokovanym imobilizerem a potrebuju to skamaradit.

Domluvili jsme se spolu, ze auto ze servisu HoE odtahneme v pet hodin odpoledne, tak se take stalo a disco uz se vezlo na lane do servisu s velkym S. Panu majiteli nedelalo problem se mi na auto podivat v sest vecer jeste ten den, ja uz jsem byl po tri tydennim cekani na opravu a vyjebem v HoE s nervama na pochodu.

Byla to celkem prdel, otevreny bylo jen okno u ridice.. Bylo teda poterba sundat tapecirung se zavrenyma dverma, aspon castecne. Pak se musel vypacit (jiz drive zlodejem znicenej) zamek u dveri, aby slo auto ovtevrit. Auto se otevrelo sroubovakem, sroubovakem se zadal eka kod a dal pohadku znate, vceri jsem mel na stole v pul devate :)

Uživatelský avatar
majkro
Příspěvky: 1259
Registrován: 12 zář 2010 20:36
tel.: 603952182
auto: LRD2TD5FL nosorozec

Re: Dálkové ovládání

#87 Příspěvek od majkro » 22 úno 2011 23:31

Nazdarek, tak ja uz zase jezdim.

O servisu House of England se vyjadrovat nechci, chce se mi zvracet z "profesionalu", ale aspon jsem se nenechal ojebat. Cartec mi udelal diagnostiku malem po telefonu a uz vedeli kolik me to bude presne stat a co vsechno a za kolik budu potrebovat, takze to taky nic.

Kazdopadne dekuju panu Hodboďovi (http://www.firmy.cz/detail/2470119-engl ... rnita.html) za super pristup a profi praci.

V poledne jsem si mu postezoval do telefonu co me trapi. Ze mam novej klicek k autu, bohuzel jedinej, auto se zablokovanym imobilizerem a potrebuju to skamaradit.

Domluvili jsme se spolu, ze auto ze servisu HoE odtahneme v pet hodin odpoledne, tak se take stalo a disco uz se vezlo na lane do servisu s velkym S. Panu majiteli nedelalo problem se mi na auto podivat v sest vecer jeste ten den, ja uz jsem byl po tri tydennim cekani na opravu a vyjebem v HoE s nervama na pochodu.

Byla to celkem prdel, otevreny bylo jen okno u ridice.. Bylo teda poterba sundat tapecirung se zavrenyma dverma, aspon castecne. Pak se musel vypacit (jiz drive zlodejem znicenej) zamek u dveri, aby slo auto ovtevrit. Auto se otevrelo sroubovakem, sroubovakem se zadal eka kod a dal pohadku znate, vceri jsem mel na stole v pul devate :)

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Dálkové ovládání

#88 Příspěvek od Benjamin » 22 úno 2011 23:36

MadTom píše:Tak protože svítilo sluníčko a sněžilo jenom lehce jsem zkusil naprogramovat do auta další klíč - nezadařilo se stejně, jako když jsem to zkouošel Benjaminovi. Mám podezření, že je to další chyba v Nanocomu Evo - protože se starým Nanocomem to fungovalo - zkoušel jsem v autě kdysi druhou jednotku BCU a fungovala v pohodě. Pozjišťuju víc, nebo seženu někoho, kdo má ještě starej Nanocom a uvidíme.
Každopádně to venku není na dlouhé zkoušení, je tam zase zima. :hmm:
Jak bude nějaká nová možnost to spárovat a budeš mít čas a chuť dej prosím vědět :mrk Já stejně teď řeším vodní pumpu a kostku, tak mám bohužel o zábavu postaráno..
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#89 Příspěvek od tomm1 » 07 bře 2011 08:13

Ahoj,

tak došlo i na mě, na d2 jsem minulý týden přijel na benzínku vylezu z auta, ani jsem ho nezamykal zajdu koupit cigrety, vrátím se zpět a auto mrtvý. otočím klíčem a nic. zkusím to zamknout a nic skočil jsem domů pro druhej klíč a tké nereagoval.. tak jsem drahé auto odtáhly a doma mě napadlo odpojit baterku. poté vozidlo opět normálně fungovalo..

a dnes ráno při odjezdu do práce opět nic nedostanu se do auta :shock: . akorát to bylo brzy ráno, tak jsem nechtěl budit sousedy a nechal jsem se odvézt. ale odpo to zkusím opět odpojit a zapojit baterku. snad to půjde.

ale co do budoucna? přečetl jsem poctivě tohle téma, ale nevím co s tím aby se to neopakovalo.? :shock:
musím spárovat klíče s autem? (nemám EKA kod) nebo co mám udělat???

prosím poradte..
Tomm1
LC 150

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#90 Příspěvek od tomm1 » 07 bře 2011 15:33

tak jsem odpojil a zapojil baterku a opět to funguje..

nevíte někdo co s tím? abych se do budoucna nemusel bát že někde opět zůstanu vyset?
Tomm1
LC 150

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Dálkové ovládání

#91 Příspěvek od masar » 07 bře 2011 16:39

tomm1 píše:Ahoj,

tak došlo i na mě, na d2 jsem minulý týden přijel na benzínku vylezu z auta, ani jsem ho nezamykal zajdu koupit cigrety, vrátím se zpět a auto mrtvý. otočím klíčem a nic. zkusím to zamknout a nic skočil jsem domů pro druhej klíč a tké nereagoval.. tak jsem drahé auto odtáhly a doma mě napadlo odpojit baterku. poté vozidlo opět normálně fungovalo..

a dnes ráno při odjezdu do práce opět nic nedostanu se do auta :shock: . akorát to bylo brzy ráno, tak jsem nechtěl budit sousedy a nechal jsem se odvézt. ale odpo to zkusím opět odpojit a zapojit baterku. snad to půjde.

ale co do budoucna? přečetl jsem poctivě tohle téma, ale nevím co s tím aby se to neopakovalo.? :shock:
musím spárovat klíče s autem? (nemám EKA kod) nebo co mám udělat???

prosím poradte..
Nám se to pravidelně, zatím jen tam, stáva na čerpací stanici DPMD Děčín. Jak to tak čtu asi to budeme taky muset něják vyřešit, zůstat takhle viset někde v zahraničí... :sweat
Land Rover Discovery 2 Td5

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#92 Příspěvek od tomm1 » 07 bře 2011 21:31

Ptal jsem se v Landa rover Plzeň dajbych a pry tam měli několik těchto závad.
Jeden měl jen upadla jen nejaký kabel dalšímu odešla jednotka
A další pry neochotně nainstalovány přídavné komponenty.
Na to jsem si uvedomil ze to začalo po instalaci navijaku.
Takže skouknu prozatím toto a projektování sjedu do Plzně na zjištění závady.
Nebo neznáte někoho v severních Čechách okr. Chomutov?

Předem dík
Tomm1
LC 150

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

#93 Příspěvek od Hubert » 08 bře 2011 04:46

tomm1 píše:.........
Na to jsem si uvedomil ze to začalo po instalaci navijaku.
.......
Nemáš na navijáku dálku. Vypínáš naviják baterijákem i přijímačem DO?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#94 Příspěvek od tomm1 » 08 bře 2011 07:21

Ano mám na navijaku dálku ale vypinam to odpojovacem který je extra takže by to nemělo fungovat. to může fungovat s DO??
takže zas odpojit baterii a doufat že to půjde.. akorát to každé ráno spouštet takhle, že spustím alarm (odemknutím klíčem) a budit celej panelak.. hrůza..


Zas je rano a opět to nejde takže to musím řešit ach jo.
Tomm1
LC 150

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Dálkové ovládání

#95 Příspěvek od masar » 08 bře 2011 15:44

Dalo by se tomu předejít odpojením imobilizéru, pokud to jde?
Land Rover Discovery 2 Td5

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#96 Příspěvek od tomm1 » 17 bře 2011 21:29

zatím mám zase pokoj, ale na ten imobilizer se zeptám.. máme tu šikovného elektrikáře co se hrabe v jednotkách.. :lol:
Tomm1
LC 150

tomm1
Příspěvky: 396
Registrován: 08 dub 2010 20:53
tel.: 728134186
auto: Toyka LC 150
Bydliště: Klášterec n/Ohří

Re: Dálkové ovládání

#97 Příspěvek od tomm1 » 14 dub 2011 10:33

takže jsem auto odvezl do plzně LR Dajbych.
vozidlo prohlédly zjistily že jednotka DO byla uvnitř "zoxidovaná" a nyšli tam studené spoje.
jednotku vyčisltily, rozletovali ty spoje a zatím je klid.
a cena mě také překvapila, na to že hodina práce u nich stojí 1200kč a auto tam bylo od čtvrtka do úterý (než našli závadu)
byla víc než krásná 2 200kč..

takže můžu tento servis vřele doporučit!
dobré chování, vystupování a přístup k zákazníkovi! :dance :yes
Tomm1
LC 150

Uživatelský avatar
beny
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2009 19:29
tel.: 605905452
auto: Defender 110
Bydliště: Plzeň/ Brno

Re: Dálkové ovládání

#98 Příspěvek od beny » 14 dub 2011 10:42

To je dobrá cena. Já u nich zaplatil za kontrolu imobilizéru a aktivaci dvou nových ovladačů 8.000,-. Jinak všechno pohoda. Jak ale začne imobilizér zase blbnout, tak půjde ven (už se tu o tom psalo).
Defender 110, 300 Tdi, auto pro svižné, pohodlné a dlouhé jízdy. http://www.kopane-studny.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sorgon
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2013 19:20
auto: Discovery I

Re: Dálkové ovládání

#99 Příspěvek od sorgon » 15 říj 2013 14:27

čau

Po přečtení téma, sem se zrhozil, že mi už jeden dálkový ovladač nefunguje a jestli se mi to stane i s druhým, tak jen záleží jak daleko od baráku :-) Je tu nekdo, kdo by dokázal z VIN-u vyčíste ten EKA code?

štěstí přeje připraveným :-)

díky

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

#100 Příspěvek od DjALF » 16 říj 2013 08:47

sorgon píše:čau

Po přečtení téma, sem se zrhozil, že mi už jeden dálkový ovladač nefunguje a jestli se mi to stane i s druhým, tak jen záleží jak daleko od baráku :-) Je tu nekdo, kdo by dokázal z VIN-u vyčíste ten EKA code?

štěstí přeje připraveným :-)

díky
Myslím,že v každým servisu LR. Já zaběhl s techničákem do CarTecu v Brně a za 5 min jsem mazal s napsaným EKA kódem pryč :yes a nic za to nechtěli :yes
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Odpovědět