Zkušenosti s AMT

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od motohanz » 21 úno 2008 21:41

jsou dve varianty budto ten tvuj LR "mechanik" nevidel nikdy discovery nebo me chtel podvezt....co je lepsi?

ja fakt nemam nic lepsiho na praci nez kdyz koupim auto a potrebuju poradit, si vymejslet historky o nejakym servise...

p.s. hlavne nikdy nerikejte ze to auto mate tri dny a ze tomu vubec nerozumite, v nekterych servisech zasadni chyba....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od motohanz » 21 úno 2008 22:21

misto aby tu byla omluva za chovani servisu tak jsem oznacovanej za lhare...to je fakt neuveritelny...chvalit se muze ale jakmile je nekdo nespokojenej tak je lhař....nebejt lidi tady na foru a jejich nezjistnych rad a pomoci tak jsem v tom pekne zahucel....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#83 Příspěvek od Jarys » 21 úno 2008 22:38

No třeba kdyby jsi to tam nechal servisovat, tak by ti řekli, že koule jsou pouze špinavé a o pade by tě "neobrali" dost těžko říct takhle po přečtení co si o tom mám myslet. Bohužel s LR je návštěva servisu hodně běžná věc a vždy mně omráčí nějakou příšernou cenou a pak se to vyvrbí někam o desítky procent jinam. Tedy většinou dolů. Taky nejsem vždy spokojený se servisem, naposledy mi zabavili kryt diferáku a když jsem se o něj přihlásil, říkali, že tam nebyl. no .. taky jim tady nedělám negativní reklamu a neříkám, že jsou lháři a okrádají. Pokaždá to prostě nevyjde, tak v 8) i když to člověka nas.re.
S K centrem jsem mluvil pouze po telefonu a byli v poho, jinou zkušenost nemám...
PS: pokud nemáš v předu plnou uzávěru, tak ani snad na redukci žádné praskání poloos nemůže hrozit!
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#84 Příspěvek od karel » 21 úno 2008 22:49

Jarys píše: PS: pokud nemáš v předu plnou uzávěru, tak ani snad na redukci žádné praskání poloos nemůže hrozit!
Stačí zavřít mezinápravu a při jízdě po asfaltu při zatáčení skoro na tuty něco praskne protože dochází k pnutí celého pohonného systému a pokud k tomu přidáš ještě redukce tak se síla působící na všechny součásti ještě znásobí.Nedej bůh k tomu všemu zavírat ještě nápravové diferáky :roll:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#85 Příspěvek od Jarys » 21 úno 2008 22:58

Co na sněhu, já myslel, že se s mezinápravou dá jezdit i po silnici, třeba za sněžení.. samozřejmě nemyslím nějakých sto km někde po dálnici.
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od motohanz » 21 úno 2008 23:22

Jarys píše:No třeba kdyby jsi to tam nechal servisovat, tak by ti řekli, že koule jsou pouze špinavé a o pade by tě "neobrali" dost těžko říct takhle po přečtení co si o tom mám myslet. Bohužel s LR je návštěva servisu hodně běžná věc a vždy mně omráčí nějakou příšernou cenou a pak se to vyvrbí někam o desítky procent jinam. Tedy většinou dolů. Taky nejsem vždy spokojený se servisem, naposledy mi zabavili kryt diferáku a když jsem se o něj přihlásil, říkali, že tam nebyl. no .. taky jim tady nedělám negativní reklamu a neříkám, že jsou lháři a okrádají. Pokaždá to prostě nevyjde, tak v 8) i když to člověka nas.re.
S K centrem jsem mluvil pouze po telefonu a byli v poho, jinou zkušenost nemám...
PS: pokud nemáš v předu plnou uzávěru, tak ani snad na redukci žádné praskání poloos nemůže hrozit!
ale Jarys me jde o to ze kdyz ma nekdo LR servis tak predpokladam ze nebude rikat ze mam stalej nahon na zadek a priraditelnej predek....a to co mi tu kluci napsali ze nesmim delat nebude zkouset opakovane v tamnich okolnich ulickach.... :shock:

ja jen napsal proste svoji zkusenost a nekdo mi napise ze lzu ze to neni pravda... :Ja blb:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#87 Příspěvek od Jarys » 21 úno 2008 23:57

Taky jsem jel do servisu s věhlasným jménem jeho majitele a doufal, že se mi dostane toho nejlepšího. Nakonec jsem zjistil, že jde o servis začínající a tudíž i mechanik se na mém autě nejspíš jen učí. Je logické, že majitel velmi aktivní offrouďák se mi v tom sám nebude rejpat. Ale nakonec si myslím, že nemám námitek a práci provedli dobře a vyšli vstříc. Tedy kromě toho zmiňovaného krytu...
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od OC » 22 úno 2008 00:06

Jarys píše:Co na sněhu, já myslel, že se s mezinápravou dá jezdit i po silnici, třeba za sněžení.. samozřejmě nemyslím nějakých sto km někde po dálnici.
No, ono ani na asfaltu to s tím praskáním zase tak horké není (tedy není-li poloosa nebo diferenciál poddimenzovaný) -- to se spíš budou smekat gumy.

Nicméně prostě obecně platí, že zavřeš-li špéru (libovolnou), musí některé kolo prokluzovat. Při přímé jízdě malinko, v zatáčce víc, v prudké zatáčce docela hodně -- uvědom si, že při zatáčce jede předek "jinudy" než zadek, takže také "ujede jinou vzdálenost". A špéra tomu zabrání.

Pokud je sníh souvislý, no problem. Pokud je ale jen semtam bílý flek a jinak dobrý asfalt, je lepší mezinápravu nechat otevřenou. Ono po pravdě, je-li jen semtam bílý flek, není ani důvod ji zavírat :)
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od OC » 22 úno 2008 00:12

motohanz píše:me jde o to ze kdyz ma nekdo LR servis tak predpokladam ze nebude rikat ze mam stalej nahon na zadek a priraditelnej predek
Nojo, vítej v Čechách :evil:

Dobře to samozřejmě není. Zato je to běžné. Já měl s Rangiem tu velkou kliku, že ti hochštapleři v AMT se tak dlouho nedokázali rozhoupat k tomu, aby s ním něco udělali (=velmi pravděpodobně zprasili), že jsem dřív našel Eliotta ;)

Ale třeba s Dodgeskou jsem měl smůlu na servis -- doporučený Impextou, proto jsem jim já idiot věřil! -- kde mi repasovali převodovku. Stálo to 70 litrů a výsledek byl takový, že za necelého půl roku ji bylo zapotřebí komplet vyměnit (což přišlo levněji) :shock: :? :evil:
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od motohanz » 22 úno 2008 00:12

ale jezis klidne at se na mym aute ucej do sitosti, taky to pak udelal muj znamy ke kteremu jezdim ale jde o to ze kdyby ti za rok napsal ze jsi lhar ze LR delaj dlouhy leta a ze nikdo ti nic nerek....tak by te to taky tocilo ne? Spojujes trochu dve odlisny veci, tobe zmizel kryt...jasny, ale nikdo ti nevrdil ze mas nahon na zadek....prece to nemuze tvrdit clovek (servisak) kterymu vysi nad hlavou znak LR a navic ja nezacal s tim ze mi umyslne nicil auto ale az potom co Koudy napsal ze lzu ze to jeho clovek nemohl rict....tak to pak musel vedet a delal ze me blbce...a dalsi vec kdyz to teda vedel tak proc jezdil s tim zavrenym diffem?
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od OC » 22 úno 2008 00:18

proc jezdil s tim zavrenym diffem
Hele, takhle -- nikdo z nás u toho nebyl, tak nemůžem vědět.

Jasně, pravděpodobnost, že to byl mamlas, který o LR houby věděl, je docela vysoká (tuplem s tím "zapínáním předku", hm -- projdi si historii, někde zase ve firemním servisu nevěděli, že u Rangieho existuje nějaký crawl mode a co to je :?).

Ale, máme-li mu přiznat benefit of doubt -- nemohl třeba schválně zkoušet, zda špéra funguje? Jedna z možností -- sice dost blbá, ale zase ne úplně totálně nesmyslná -- je špéru zavřít, opatrně se otočit v malém poloměru, a sledovat, jestli landy "tahá kola" nebo ne...
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od motohanz » 22 úno 2008 00:23

OC píše:
proc jezdil s tim zavrenym diffem
Hele, takhle -- nikdo z nás u toho nebyl, tak nemůžem vědět.

Jasně, pravděpodobnost, že to byl mamlas, který o LR houby věděl, je docela vysoká (tuplem s tím "zapínáním předku", hm -- projdi si historii, někde zase ve firemním servisu nevěděli, že u Rangieho existuje nějaký crawl mode a co to je :?).

Ale, máme-li mu přiznat benefit of doubt -- nemohl třeba schválně zkoušet, zda špéra funguje? Jedna z možností -- sice dost blbá, ale zase ne úplně totálně nesmyslná -- je špéru zavřít, opatrně se otočit v malém poloměru, a sledovat, jestli landy "tahá kola" nebo ne...

ale vzdyt jo ja to beru, klido to mohl byt clovek co dela super jina auta a v tomhle zacinal...nemel bych proti tomu ani popel ale tady slo o to ze mi ten clovek napsal ze jsem LHAR ze to ten servisak u nej nidky neudelal ani nerekl a ze delaj LR od 95... :!: :!: :!:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od motohanz » 22 úno 2008 00:36

a co je pak teda logickej vysledek? kdyz to teda musel vedet, kdyz rika ze LR delaj od 95?

jako copak bych si vymyjeslel nejaky historky o servisu LR od kteryho jsem si chtel nechat opravit auto? kterymu jsem naopak v ten den veril a este blbec shanel penize? to uz je trochu na hlavu ne...
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Martin_H » 22 úno 2008 09:36

Koudy píše:Fakt jsi mě pobavil.
"Trochu ubohost hazet spinu kolem sebe a nemit zameteno pred vlastnim prahem...chteli ste me obrat a jeste poskodit auto... " - čím dál lepší.
Komik, Ty musíš být komik.

Nebudu se dál rejpat v tomto slaboduchém obviňování z nesmyslu.
Co jsi za obchodníka, když neznáš základní poučku - Zákazník má vždycky pravdu! Můžu si sice myslet, kdovíjaký je to hovado, ale tim to asi tak končí. Myslíš, že si teď mezi lidma na foru něco získal, když si mu vynadal do lhářů ( bez ohledu na to, co se tehdá událo u Vás v servisu) - kolik lidí asi teď k tobě zajede a o kolik jsi touhle diskusí přišel. :evil:

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Martin_H » 22 úno 2008 09:37

Martin_H píše:
Koudy píše:Fakt jsi mě pobavil.
"Trochu ubohost hazet spinu kolem sebe a nemit zameteno pred vlastnim prahem...chteli ste me obrat a jeste poskodit auto... " - čím dál lepší.
Komik, Ty musíš být komik.

Nebudu se dál rejpat v tomto slaboduchém obviňování z nesmyslu.
Co jsi za obchodníka, když neznáš základní poučku - Zákazník má vždycky pravdu! Můžu si sice myslet, kdovíjaký je to h...... , ale tim to asi tak končí. Myslíš, že si teď mezi lidma na foru něco získal, když si mu vynadal do lhářů ( bez ohledu na to, co se tehdá událo u Vás v servisu) - kolik lidí asi teď k tobě zajede a o kolik jsi touhle diskusí přišel. :evil:

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od Stavros » 22 úno 2008 09:40

Nechci se nejak vnucovat, ale Koudy je uplne normalni kluk, jezdi na vetsinu srazu a nikdy na nikoho nemachroval, nedejboze urazel. Do ted jsem nevedel, ze ma nebo jestli dela v nejakym servise.

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Martin_H » 22 úno 2008 09:56

Nic ve zlym, pouze pragmaticky hodnotim efekt týhle diskuse na případnou návštevnost toho servisu ve stodůlkách. Koudyho jsem počítám nikdy neviděl, vůbec nic proti němu nemám, jenom konstatuju, že to z mýho pohledu je kontraproduktivní pro jméno servisu. Nic víc.

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od motohanz » 22 úno 2008 16:40

Martin_H píše:
Koudy píše:Fakt jsi mě pobavil.
"Trochu ubohost hazet spinu kolem sebe a nemit zameteno pred vlastnim prahem...chteli ste me obrat a jeste poskodit auto... " - čím dál lepší.
Komik, Ty musíš být komik.

Nebudu se dál rejpat v tomto slaboduchém obviňování z nesmyslu.
Co jsi za obchodníka, když neznáš základní poučku - Zákazník má vždycky pravdu! Můžu si sice myslet, kdovíjaký je to hovado, ale tim to asi tak končí. Myslíš, že si teď mezi lidma na foru něco získal, když si mu vynadal do lhářů ( bez ohledu na to, co se tehdá událo u Vás v servisu) - kolik lidí asi teď k tobě zajede a o kolik jsi touhle diskusí přišel. :evil:
hlavne jde o to ze ja jsem nikomu poskozovat servis nechtel, napsal jsem moji osobni zkusenost s tim ze mi tam rekli to a to v souvislosti s AMT...klido bych vzal vec kdyby napsal: sorry, hele on se spletl, dela tam vic 4x4 a nedoslo mu to nebo neco podobnyho a dal bych to neresil ale on napise, ze se to nestalo, ze jsem lhar, to uz je ale na me prilis....

ale proste jestli to vedel tak je to o to horsi...
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

#99 Příspěvek od Jenda » 22 úno 2008 21:30

...bych to stopnul hosi.Uz to neni prca,to uz je jak na jinym foru.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od motohanz » 22 úno 2008 21:56

jasny...ale zas jsme tu chlapy tak tu muzem neco rict, zadny meze to neprekrocilo a ja si stojim za tim ze to je pravda, nemam se za co stydet...
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Odpovědět