Ukrajina

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Ukrajina

#1 Příspěvek od kupec18 » 17 kvě 2016 21:29

Letos se poprvé chystám vyrazit někam na pořádnou off dovolenku.

Láká mě Ukrajina ale celkem se množí názory že to není dobrý nápad. Takže by mě zajímaly další názory.

Aktuální problém je prý potřeba poměrně větších úplatku na hranicích, možnost zabavení auta, kontroly policie v vnitrozemí s tím že se vždy něco najde, minimálně že není umyté auto.

S nějakým dolarem do kapsy asi počítám ale srát někomu eura už se mi moc nechce. Takže jak to je??????

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Ukrajina

#2 Příspěvek od habakuk » 18 kvě 2016 14:17

Tak jednoznačnou odpověď ti nikdo nedá. Někdo tam jezdí rád někdo ne. Mě na Ukrajině odrazuje procedura překročení hranice s rizikem úplatku pro celníka, to prostě odmítám. Jarek Uhde ti řekne víc. Pro mě je pohodlnější Rumunsko kde překročím hranice na občanku během pár minut a nikdo mě nebo auto neřeší. Až tu korupci dají Ukrajinci do pořádku tak si rád na Ukrajinu udělám výlet je to pěkná země.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
dufino
Příspěvky: 28
Registrován: 10 led 2015 19:05
auto: disco3

Re: Ukrajina

#3 Příspěvek od dufino » 18 kvě 2016 14:34

Musim trochu oporovat.
Na zapadni ukrajine, tedy prechod ze Slovenska se to dost zmenilo.
Vlada tam minuly rok vymenila veskere celniky (i za cenu prestrelky mezi vladnimi jednotkami a lokalnimi celniky, kteri si najali nejake strelce). Obecne meli velky bussiness z pasovani a pod a takto o to prisli. Vlastne se nic zasadniho nestalo, ale bylo to i v novinach (kdo si pamatuje audi s ceskou znackou). Kdo zna Leonida z Motelu U Lva, ten nam tuto situaci takto popisoval.

Tedy ted na hranicich cekas max 30 min (pokud neni fronta),. my tam byli na motorkach, takze frontu zpatky jsme predbehli.
Zadny uplatek nikdo nechtel a bylo to v klidu. To same pri navratu na Slovensko taky v pohode!
Take i policejni kontroly uz nejsou tak jak to byvalo. Pred tim pokazde kdyz te zastavili, tak to hrozilo uplatkem. ted nas kontrolovali jen jednou a nic nechteli.

Byl jsem tam minuli rok na 10 dni se 4 klukama, vsichni na tezkych endurech.


PS:HLAVNE!! Uplatek nedavat nikomu...zase se to nauci a budou to chtit po kazdem..Proste diskutovat s nima a to je obecne pravidlo vsude...
Pro ceste do z Prahy do Mongolska jsem NIKDE uplatek neplatil a taky to slo. I kdyz chteli..proste ze zasady nedavam.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Ukrajina

#4 Příspěvek od habakuk » 18 kvě 2016 14:58

Tak je jenom dobře, že se stav zlepšuje. Kluk z práce byl loni na Ukrajině s partou osobákem a překračovali hranice z Rumunska říkal, že čekali ve frontě na hranicích 3 hodiny a pochtívali nějaké drobné, ale asi jak který přechod a jak který celník.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Ukrajina

#5 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 18 kvě 2016 15:22

Já taky razim teorii, ze uplatky nedavam. To uz je radsi drtim a dočkam se regulerni pokuty, kterou treba nezaplatim nebo zaplatim, je to jen o tom, kdo to dyl vydrzi, jestli jsem prezil rok v asii bez uplatku, tak to kurńa snad vydržíš pár týdnů na ukrajině.

Ale tak třeba jedna typická scéna rusko ukrajinská-hranice: Fízl na nás řve, že nemáme nějakou deklaraci z kazachstanu, fízl má asi dva metry a asi sto kilo a křičí, že to nejde, že nás zavře a mašinu zkonfiskuje. Káča mu uplně v klidu odpověděla, že nás dostat do vězení a zabavit nám defa bude asi hodně papírování, tak ať se dá do práce, chudák celej zrudl a odešel... Pravda je, že jsme tam pak tábořili, hezky si udělali večeři, osprchovali se a ráno to vyřešili s další směnou.

...tak neřikám, že by s to s úplatkem nebylo rychlejší, ale je to jak s medvědama a žrádlem, jak se na to naučej, jsou nebezpečnější. Mě většinou stačilo po nich chtít ať my vypíšou pokutu, že ji zaplatim na poště, to už většina z nich pochopila, že se mnou nic nebude... Nebo přejít do protiutoku, chtít jméno a hodnost a volat (nejspíš jen jako) konzulovi, že ti někdo asi omylem dělá problémy. Většinou, ale stačí udělat ze sebe jejich problém, kterého se ještě rádi zbaví, ono mít campaře v celním prostoru taky není žádnej med.

Pro nás bylo kolečko: zadržení, transport, výslech, výslech u nadřízeného, bezradnost a propuštění celkem rutina.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

#6 Příspěvek od erik » 18 kvě 2016 23:25

Kupec 18 myslí Ukrajinu nebo Podkarpatskou Rus?
Na Podkarpatskí Rusi je fajn a ty hranice? Tak já jezdím radši Ubľu. Je to max 10 min a Vyšné
Německé mne nebaví, zažili jsme tam mnoho historek - kamoš v 2004 nechal techničák od Defa a dal od Tuarega, který ani na něho nebyl napsaný , ale spravilo to 5 doláčú a pokračovali a na mne tam jeden policajt řval a chtěl doklady , tak jsem oddělal přední část Cuby Box , abych vytíhl pas a pod pasem jsem měl hromadu 1 dolarovek . Policajt tam hríbl, asi 50 doláčú strčil do kapsy a ztratil se v budově.
Je to jak u nás. Na cajty je třeba dávat pozor, bo oni to mají jako nemoc z povolání. Jednají s kurvama a zlodějama...
My jsme na Podkarpaté byli asi 10x a pokaždé jsme si objednali prúvodce - Denis Šalajev z Užhorodu.
Fantastický znalec a offroad jezdec ,dodavatel dílú , mechanik , zálesák , moriak etc.
Price 4-6 aut po 250 €.
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

hlavna
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2013 06:55
tel.: 608844126
auto: D1
Bydliště: Brno,Oslavany

Re: Ukrajina

#7 Příspěvek od hlavna » 19 kvě 2016 22:25

eura jim srát nebudeš protože je nechtěj a pokud pojedeš na Poloniny a potkáš Lesní Stráž tak tech pár drobnejch stojí za to.Lidi jsou přátelští a komunikují,hlavním tahům jsme se vyhýbali.Celkově super dovolená.

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Ukrajina

#8 Příspěvek od paramount2 » 27 kvě 2016 12:03

dřív 5-10 USD v pasu byla klasika...poslední roky se to dost zlepšilo, většinou bez úplatku...

co se týká policie, platí to podobně, oblíbená hláška "ty pil", dejchací trubičky nebo nezastavení na stopce...většinou se osvědčilo tvrzení, že jsem u nás taky policajt a vím jak to chodí...po chvilce trpělivosti jedeš dál...důležitý je bejt tak nějak pokornej, nerozčilovat se, usmívat se a dávat jim za pravdu...nicméně úplatky nedávat, to jen v případě, že spěcháš (i když na dovolený asi neni kam), pak se to všecko tak nějak zrychlí... :wink:

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Ukrajina

#9 Příspěvek od azni » 27 čer 2016 12:42

Ahoj, nechystate se ted nekdo do Karpat prip. az do Rumun ? Ale zadny tvrdy off, jen pohodove jizdy prirodou mimo turisticke trasy. Nebo kdyby se nekdo chtel pridat, uvolnily se nam dve mista v aute... :( ( Ukrajinu neznam, Rumunsko dobre... )
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Ukrajina

#10 Příspěvek od kupec18 » 30 črc 2016 21:48

Tak jsme se vrátili jsem unešen, bylo to bezva.

Při cestě tam na nás celnici ušili malou boudu kdy pak chtěli podmazat, ale s kamarádem jsme byli neoblomní že nedáme ani korunu takže po 5-10min to celník vzdal, dal razítko a jeli jsme.

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Ukrajina

#11 Příspěvek od azni » 30 črc 2016 23:50

jakou boudu a kudy jste jeli ? Diky :)
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Ukrajina

#12 Příspěvek od kupec18 » 31 črc 2016 11:34

azni píše:jakou boudu a kudy jste jeli ? Diky :)

Jeli jsme přes Vyšné Nemecke, rovnou na Užhorod. Dojeli jsme tam kolem půlnoci.
Slováci pohoda, Na začátku stojí ukrajinec dá ti listek s tvoji spz a napiše kolik lidí v autě.

Potom se posunuješ k těm budkám, kde všichni nekontrolovaně vybíhají z aut (dnes už víme že shání razítka). K nám došel celník, vzal si pasy a lístek, dal nám tam jedno razítko zeptal se kam jedem a jestli jsme tu poprvé, pak nás poslal pryč, ještě jsme se ho ptali jestli můžeme jet, on samozřejmě jeďte, tak jsme odjeli a na konci zas závora kde se odevzdávají ty lístečky.

Tam nám ukrajinec slušně řekl že nám chybí razítko, vysvětlil že musíme mít jedno pasové a druhé celní(co nám chybí).

Zacouvali jsme zpět. Našli celníka dustojníka(vyžraná osoba v uniformě), že potřebujeme razítko. Vše se odehrávalo v klidu žádné řvaní nátlak opravdu v pohodě.

A začal že jsme utekli u celního prostoru že je za to pokuta a že musíme vypsat nějaké papíry a pokuta, asi 5min jsme se handrkovali že jsme tu poprvé, auta stojí 5m od něho ať je zkontroluje a že tedy ať donese papíry že zaplatíme pokutu. Pak že by jsme pokutu platit nemuseli a že je to zbytečné vypisování, my opět že chceme zaplatit, Potom se ptal jestli máme hřivny, Samozřejmě nemáme, jen kreditku, Tak jestli máme koruny,,,,Na co? My jedem ne ukrajinu, koruny zůstaly doma.
Potom zase házel rukama že pokuta a vypisování, kamarád měl nervy a pořad spolu diskutovali, to já už se si tam sedl na nějakou budku a odpočíval.
Po chvilce si od nás nasraně vzal pasy a techničáky, prohledl je a poslal nás pro razítko.
A byl konec.

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Ukrajina

#13 Příspěvek od azni » 31 črc 2016 12:06

Aha, to jsou cenne zkusenosti... takze u prvni budky dat pasy a trvat na obou razitkach ? Nebo jak by to melo spravne probihat ? Opacnym smerem je pak taky nejake prekvapeni ?
A co policajti pak na Ukrajine ?
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1863
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: Ukrajina

#14 Příspěvek od jbizik » 31 črc 2016 12:14

kupec18 píše:
azni píše:jakou boudu a kudy jste jeli ? Diky :)

Jeli jsme přes Vyšné Nemecke, rovnou na Užhorod. Dojeli jsme tam kolem půlnoci.
Slováci pohoda, Na začátku stojí ukrajinec dá ti listek s tvoji spz a napiše kolik lidí v autě.

Potom se posunuješ k těm budkám, kde všichni nekontrolovaně vybíhají z aut (dnes už víme že shání razítka). K nám došel celník, vzal si pasy a lístek, dal nám tam jedno razítko zeptal se kam jedem a jestli jsme tu poprvé, pak nás poslal pryč, ještě jsme se ho ptali jestli můžeme jet, on samozřejmě jeďte, tak jsme odjeli a na konci zas závora kde se odevzdávají ty lístečky.

Tam nám ukrajinec slušně řekl že nám chybí razítko, vysvětlil že musíme mít jedno pasové a druhé celní(co nám chybí).

Zacouvali jsme zpět. Našli celníka dustojníka(vyžraná osoba v uniformě), že potřebujeme razítko. Vše se odehrávalo v klidu žádné řvaní nátlak opravdu v pohodě.

A začal že jsme utekli u celního prostoru že je za to pokuta a že musíme vypsat nějaké papíry a pokuta, asi 5min jsme se handrkovali že jsme tu poprvé, auta stojí 5m od něho ať je zkontroluje a že tedy ať donese papíry že zaplatíme pokutu. Pak že by jsme pokutu platit nemuseli a že je to zbytečné vypisování, my opět že chceme zaplatit, Potom se ptal jestli máme hřivny, Samozřejmě nemáme, jen kreditku, Tak jestli máme koruny,,,,Na co? My jedem ne ukrajinu, koruny zůstaly doma.
Potom zase házel rukama že pokuta a vypisování, kamarád měl nervy a pořad spolu diskutovali, to já už se si tam sedl na nějakou budku a odpočíval.
Po chvilce si od nás nasraně vzal pasy a techničáky, prohledl je a poslal nás pro razítko.
A byl konec.
Z mojej skusenosti a rad pred cestou na Ukrajinu bolo to ze vzdy pri prejazde ukrajinskou colnou alebo pohranicnou strazou treba vlozit do pasu 5 hrivien alebo Eur a vsetko bude a bolo rychle a bez komplikacii.
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Ukrajina

#15 Příspěvek od kupec18 » 31 črc 2016 13:45

Jsou tam dvě okýnka, o jednoho dáš pasy a dostaneš razítko u druhého pasy a techničak pak ti půjdou ven kouknout na auto a dají druhé razítko, pak odjíždíš k závoře tam kouknou na listek jestli máš 2 razítka a pustí tě.
Ale klidně se jich mužeš doptat, kde pasová a celní, celkem rozuměli.

V vnitrozemí jsme neměli s nikým problem nikdo nás nestavěl ale potkali jsme se tam s jedním brutalním offroadistou a ten pry platil 100Euro,,, zastavilo ho na nějakém chechpointu na hlavní silnici na jihu, kolem Solotviny, dalí mu dychnout a pry měl 2,7 promile, a že buď zaplati nebo že budou čekat na náčelnika, takže platil,,,Dle mě je to chyba, ŽADNÉ UPLATKY NEDÁVAT. Zastavit vytahnou židličku vařič a budeme čekat na načelnika.

Jeden večer jsme bivakovali u jednoho ukrajince u přehrady pod koločavoou, Tak nám říkal že platit nemáme, prostě jsme nic neudělali proč platit a když se jim to nelibi tak čekat, v 90% mu za pár hodin končí směna a tím i tvuj problem.

S placením předem v pasech a tak zásadně nesouhlasím, jenom je to učíme a pak brečíme když chcou úplatky

edit: A teda dát mi jako celnikovi někdo do pasu 5hřiven tak ho spíš na místě zastřelim než pustím dál.


Opačným směrem ten samý proces, žádný problem

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Ukrajina

#16 Příspěvek od MadTom » 31 črc 2016 14:44

Nebyli jsem na Ukrajině, ale kousek vedle v Moldavsku. Cestou tam, přes přechod z Rumunska úplně na jihu Moldavska jsem si už v Moldavsku všiml, že přechod Moldavsko-Ukrajina je asi 3km dál na východ.
Bylo to docela férové, jeden z nich na hranici uměl výborně anglicky, zbytek netuším. Takže po chvilce našeho blbnutí a snahy se domluvit, tedy my jsme se snažili, vytáhli jsme i zbytky ruštiny, už jsme jim tam začali na hranicích překážet, tak nás odveleli stranou a pustili si další auta. To už to bylo celé se smíchem na obou stranách, jak jsme si nerozuměli a mávali na sebe rukama nohama.
Měli to pěkně zvládnuté, auto zastavili na hraničním mostu a vždycky maximálně 20 si jich pustili dál k vlastnímu odbavení.

Trošku horší to bylo zpátky, kdy jsme na hranice dorazili ve chvíli, kdy se střídaly směny, takže se všechno strašně natahovalo. Celník, starší pán, se snažil být protivnej a dělat že neumí anglicky - uměli všichni a docela dobře. Prolézal auto - teda podíval se okénky dovnitř, nechal si otevřít kufr a vysunout šuplík s ledničkou. Zeptal se zda nevezeme něco ilegálního, drogy zbraně. Tak jsem přiznal 2 děti, několik lahví vína a láhev slivovice. Pak si nechal otevřít střešní stan, a koukal v něm pod matraci. Protože ve stanu mám sbalené spaní pro 4 lidi, tak se dost špatně zavírá, ale naprosto s tím neměl problém, v klidu počkal. Pak, protože Pavla vystoupila taky z auta, tak se šňupal ve schránce před spolujezdcem a mezi předními sedadly. Asi nic nezmizelo, ale byla to chyba, takto vystupovat, na ruce jsme mu neviděli.
Potom si pasy vzal pohraničník, zapsal, a druhej nám je vrátil - zrovna se vystřídala směna. Se slovy, že máme počkat na celníka, na dotaz, že si myslím, že už s námi mluvil, jsem dostal odpověď, ať čekáme. Za chvilku přišel opět ten celník a ptal se anglicky, na co čekáme, tak jsem mu to řekl. On mi odpověděl, že můžeme jet. Ještě jsem se ujistil a jeli jsme. Celkem to trvalo asi hodinu, ale reálný čas, kromě výměny lidí, byl tak 15 minut čekání ve frontě a dalších 15 na vlastní odbavení. Takže v pohodě.
Na Rumunské straně také střídání, takže opět čekačka. Úsměvné bylo, jak se končící směna s tou nastupující několikrát loučila. Pasová v pohodě, když jsem lehce popsal kde jsme byli u moře, byl pohraničník od pohledu rád. Celník se zeptal na cigarety a alkohol, tak jsem přiznal víno a slivovici. Vyloženě mu udělalo dobře, že si může udělat čárku.
Na kufr plnej až po strop vždy fungovalo slovo kemping - tomu rozuměli všichni.
Možná bylo plus, že jsme sebou měli děti. Trošku mínus byl Garfieldův slovenský techničák - kartička ze které není moc co vyčíst.
A ještě jedna věc - na vjedu do Moldavska se nás opakovaně ptali jestli Ukrajina. Tak jsme se jim snažili vysvětlit že Moldavsko, Kišiněv, kláštery a víno. Ukrajina že ne.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

4x4nebo8x8
Příspěvky: 38
Registrován: 28 úno 2016 21:16
tel.: 732213169
auto: 2x ex niva/Gr2.8td
Bydliště: Měrovice nad Hanou

Re: Ukrajina

#17 Příspěvek od 4x4nebo8x8 » 31 črc 2016 17:53

ahoj kupec18 super že vše v poho a expedice se zdařila, co auta bez problémů nebo se něco malého řešilo dik

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Ukrajina

#18 Příspěvek od kupec18 » 31 črc 2016 21:02

Tak Patrol vyfoukl jednu gumu a pak zlomil zadní tlumič,,Je hodno obdivu že tlumič vydržel tak dlouho, vzhledem k tomu jak byl prodloužen.

Moje D1 poměrně v pohodě, jen jsem pořad točil čerpadlem, bud to kouřilo nebo to nejelo. Jen na konec při cestě domu jsem v Lipt. Mik. trošku bloudili po sidlišti a najeli na retarder, pěkně pomalu pohodově žádná pecka, a ozválo se pnnkk.
Jsem vyskočil s tím že jen vyskočilo pero a kulové, ta potvora praskla, naštěstí jen poslední závit.

Naštěstí hned vedle byl servis s velice "ochotným zaměstnancem či majitelem" , který mě více méně poslal do prdele že mi to za 3-4h opraví a že nejsou půjčovna zvedáku.
Čímž bych chtěl veřejně poděkovat za jejich ochotu, je to hned vedle Shellky při sjezdu z dálnice. :angry


Po cestě na Tatralandiu jsme zastavili v pneuservise, kde už to probíhalo dle očekávaní, vysvětlil jsem situaci, kluci mi půjčili zvedák během 5min jsem vytáhl ulomený závit, uchytil zbytek pera shodil auto, a fičeli jsme. Ochota jak má být, fajn lidi ještě pořád existujou.
Přílohy
servis.png
100_1105.jpg

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Ukrajina

#19 Příspěvek od kupec18 » 31 črc 2016 21:11

A takhle začala naše první off etapa, kdy jsme po těch 600km chtěli vlastně jen dojet k nějakému vodopádu a zakempit.

Na takový krásny most jsme narazili po asi prvních 100m lesem.
Dálka cca 6-7m hloubka 3.5m
Přílohy
100_0831.jpg

Uživatelský avatar
jirka116
Příspěvky: 347
Registrován: 19 pro 2011 20:41
tel.: 776670047
auto: Defender 300a130 TD5
Bydliště: Kolín

Re: Ukrajina

#20 Příspěvek od jirka116 » 31 črc 2016 21:48

Není to náhodou most za lumšorama? :-)

Odesláno z mého Vodafone Smart ultra 6 pomocí Tapatalk
Defender 110 300tdi, 130 td5

Odpovědět