Topení x klimatizace Disco II

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Topení x klimatizace Disco II

#1 Příspěvek od Badus » 10 čer 2010 10:38

Měl bych dotaz. Začla mi v Disco II (2003) s dvouzonovou klimou dělat následující věc - levá strana normálne jde klimatizace, pravá strana sice reaguje na nastavení změny teploty větrákem, ale prostě furt topí, respektive rozhodně neklimatizuje.
V čem by mohl být problém? Aspoň kde začít hledat?
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení x klimatizace Disco II

#2 Příspěvek od Hubert » 11 čer 2010 11:13

psi upadlo táhlo co ovládá klapky nebo lanko. Pokud máš klimatronic tak servo co ovládá klapky .
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
jourin
Příspěvky: 94
Registrován: 07 bře 2009 22:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení x klimatizace Disco II

#3 Příspěvek od jourin » 12 čer 2010 20:31

Ha.. mam ten samy problem, bojim se ze odeslo servo... dej vedet jak jsi dopadl :-)

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Topení x klimatizace Disco II

#4 Příspěvek od Badus » 11 črc 2010 16:04

Tak zatim jsem na to neprisel. Jedine na co jsem prisel je, ze mi neco pali pojistku "ventilatoru chladice" v pojistkovem prostoru v motoru - pata pozice smerem od baterky. Absolutne netusim o co jde - ale jsem si temer jist, ze to bude spojeny s tou klimou - za prve - pojistku spali az pusteni klimatizace a za druhe vse ostatni mi na aute funguje.
Nejaky rady?
jourin píše: Ha.. mam ten samy problem, bojim se ze odeslo servo... dej vedet jak jsi dopadl
Co Ty uz jsi s tim nejak pokrocil?
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Topení x klimatizace Disco II

#5 Příspěvek od libovka » 11 črc 2010 16:59

Badus píše:Tak zatim jsem na to neprisel. Jedine na co jsem prisel je, ze mi neco pali pojistku "ventilatoru chladice" v pojistkovem prostoru v motoru - pata pozice smerem od baterky. Absolutne netusim o co jde - ale jsem si temer jist, ze to bude spojeny s tou klimou - za prve - pojistku spali az pusteni klimatizace a za druhe vse ostatni mi na aute funguje.
Nejaky rady?
jourin píše: Ha.. mam ten samy problem, bojim se ze odeslo servo... dej vedet jak jsi dopadl
Co Ty uz jsi s tim nejak pokrocil?

Tu pojistku ti pálí ten ventilátor před chladičem klimatizace.Máš ho zadřenej a tudíž jde do skratu.Měl jsem to samé.

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Topení x klimatizace Disco II

#6 Příspěvek od Badus » 12 črc 2010 10:32

libovka píše:
Badus píše:Tak zatim jsem na to neprisel. Jedine na co jsem prisel je, ze mi neco pali pojistku "ventilatoru chladice" v pojistkovem prostoru v motoru - pata pozice smerem od baterky. Absolutne netusim o co jde - ale jsem si temer jist, ze to bude spojeny s tou klimou - za prve - pojistku spali az pusteni klimatizace a za druhe vse ostatni mi na aute funguje.
Nejaky rady?



Tu pojistku ti pálí ten ventilátor před chladičem klimatizace.Máš ho zadřenej a tudíž jde do skratu.Měl jsem to samé.
Ok. Dekuju za radu.
A jak jsi to resil? A myslis, ze tim padem to fakt muze mit i neco spolecnyho s tou klimou?
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Topení x klimatizace Disco II

#7 Příspěvek od MadTom » 12 črc 2010 10:37

Tak včera jsme zjistili podobnou závadu - moc to nechladí, a u spolujezdce už vůbec. Tak nastuduju jak to funguje a o víkendu budu zjišťovat co se tomu stalo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Topení x klimatizace Disco II

#8 Příspěvek od libovka » 12 črc 2010 12:21

Tu pojistku ti pálí ten ventilátor před chladičem klimatizace.Máš ho zadřenej a tudíž jde do skratu.Měl jsem to samé.[/quote][/quote]

Ok. Dekuju za radu.
A jak jsi to resil? A myslis, ze tim padem to fakt muze mit i neco spolecnyho s tou klimou?[/quote]

Já si sehnal jinej ventilátor.V tomhle hicu ti bez ventilátoru klima moc fungovat nebude.Jde o to že se chladivo při slačování ohřívá a tudíž musí být chlazeno.A pokud není chlazeno tak je účinek klimatizace malý.Může dojít k přehřátí a přetlakování systému a k násladnému odfouknutí chladiva přes přetlakovou pojistku.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Topení x klimatizace Disco II

#9 Příspěvek od Steve » 13 črc 2010 16:57

Měl jsem nízký tlak v klimě a tak nechladila, původní majitel ji prý nepoužíval a byla navíc přepálená pojistka, takže vlastně nešla.
Nechal jsem si ji natlakovat, paráda, pěkně chladný vzduch. To bylo někdy v květnu.
Jenže jak jsem nedávno zjistil, už to zase nechladí.
Může být problém v úniku? Jak to zjistím?
Nebo mám zkontrolovat ventilátor, pojistky a pod?
Nebo je prostě v tom horku účinek neznatelný?
Kámoš ve Feldě problém nemá, tak snad mám výkonnější klimu....
Discovery je životní styl.

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Topení x klimatizace Disco II

#10 Příspěvek od Badus » 13 črc 2010 17:04

Steve píše:Měl jsem nízký tlak v klimě a tak nechladila, původní majitel ji prý nepoužíval a byla navíc přepálená pojistka, takže vlastně nešla.
Nechal jsem si ji natlakovat, paráda, pěkně chladný vzduch. To bylo někdy v květnu.
Jenže jak jsem nedávno zjistil, už to zase nechladí.
Může být problém v úniku? Jak to zjistím?
Nebo mám zkontrolovat ventilátor, pojistky a pod?
Nebo je prostě v tom horku účinek neznatelný?
Kámoš ve Feldě problém nemá, tak snad mám výkonnější klimu....
Velmi pravdepodobne unik chladiva - rekl bych na 100%. Kdyz zajedes kamkoli, kde plni klimu, tak za par stovek Ti zkontroluji cely system (barvici naplni vetsinou), udelaji tllakovou zkousku atd... a reknou, kde to unika. Kolik pak bude stat oprava tezko rict. Muze to byt jen tesneni ale stejne tak prdlej chladic nebo podobne...
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Topení x klimatizace Disco II

#11 Příspěvek od MadTom » 13 črc 2010 17:11

Zkušenost s opravama klimy (už zase nefunguje) - nejdřív vadná ucpávka v kompresoru (to se stane, když auto dlouho stojí - měsíce, nebo se klimatizace dlouho nepoužívá) - dá se opravit - výměna ucpávky. Dál to byl vadnej jeden z ventilků - tady podezřívám servis, že to předtím špatně dotáhli. A poslední byly prohnité trubky co vedou po zadní stěně motorového prostoru - výměna za druhé. až potom jsem zjistil, že je systém jak to opravit - trubka se ustříhne a nakrimpuje (napáčkne) se do nové.
A aby to nebylo málo, tak jsem včera volal známýmu do servisu, jetli už s novou mašinkou na klimatizace umí dělat, říkal že jo, ale že nemá chladivo a že prý chladivo není v celý střední a východní evropě. No nevím co je na tom pravdy, kouknul jsem na web autokelly a tam ho měli na půlce poboček skladem.
Jo a pro srovnání - 12kg chladiva stojí cca 4700Kč, což by mělo odpovídat cca 300kč na 750g co je v Disco 2.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Dawe23
Příspěvky: 103
Registrován: 24 říj 2011 21:50
auto: D II Td5
Bydliště: Brno

Re: Topení x klimatizace Disco II

#12 Příspěvek od Dawe23 » 19 bře 2012 19:30

Zdar! Po delším pátrání jsem našel správný téma nic méně s řešením opačného problému co mám já.V zimě topil bez problémů.Při těch ukrutnejch mrazech začal týct chladič nafty.Přetěsnil sem a odvzdušnil.Ovšem asi nedostatečně protože po nejaým čase přestal topil.Tak sem o5 odvzdušnil a začal topit.Ale jen u spolujezdce.Závěr je takový že servo co ovládá polohu lopatek (topení/chlazení) "neserví".Jelikož začala byt tma nenašel sem konektor napájení abych přeměřil a vyloučil další chybu.Jen tak náhodou neřešil jste někdo něco podobnýho? :hmm: Nemůže být špatná poloha serva a on neví co s tím má dělat? Nemůže mít svoji pojistku? :roll:

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Topení x klimatizace Disco II

#13 Příspěvek od MadTom » 19 bře 2012 20:05

A odvzdušnil jsi to doopravdy pořádně? Chce to zvednout expanzku nahoru, někde to vysvětloval Cyril. Tím bych začal.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Dawe23
Příspěvky: 103
Registrován: 24 říj 2011 21:50
auto: D II Td5
Bydliště: Brno

Re: Topení x klimatizace Disco II

#14 Příspěvek od Dawe23 » 19 bře 2012 20:17

Jojo tu sem si pekne vavesil nad motor sice to dyl trvalo ale zabublalo.kazdopadne na to vlitnu jeste jednou.nevis kde to presne popisoval?kdyztak pls.nahod odkaz :) ale tak premyslim.pokud by tam byl vzduch tak i pres to by se servo melo hybat.ci nikoliv?

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení x klimatizace Disco II

#15 Příspěvek od Hubert » 19 bře 2012 21:17

Servo by se mělo hýbat i když bude topení částečně zavzdušněné. Ještě taky můžeš mýt v háji čidlo teploty a to říká ŘJ klimy že tam teplo a proto pouští furt zimu.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Dawe23
Příspěvky: 103
Registrován: 24 říj 2011 21:50
auto: D II Td5
Bydliště: Brno

Re: Topení x klimatizace Disco II

#16 Příspěvek od Dawe23 » 20 bře 2012 05:42

A ktery pak to je cidlo co ridi teplotu u ridice?

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení x klimatizace Disco II

#17 Příspěvek od Hubert » 20 bře 2012 06:54

Tak odvolávám to čidlo je tam jenom jedno a mělo by bejt u řidiče.
Zkus dát napájení přímo na motorek serva. Hlavně ale měj odepnutý konektor ať se něco nespálí. EL schéma máš?
Zkoušel jsi diagnostiku klimatizace?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Dawe23
Příspěvky: 103
Registrován: 24 říj 2011 21:50
auto: D II Td5
Bydliště: Brno

Re: Topení x klimatizace Disco II

#18 Příspěvek od Dawe23 » 20 bře 2012 07:38

U spolujezdce konektor serva ma 5 pinu.u ridice sem ho nemohl najit ale uz vim kde je.schema nemam jelikoz sem nemel cas.zjistil sem to vcera vecer co se deje a nedeje.diagnostiku sem nemel napichlou protoze Jirka z Boskovic nema cas a primo do servisu se mi zatim nechce :D

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení x klimatizace Disco II

#19 Příspěvek od Hubert » 20 bře 2012 21:43

Klima má autodiagnostiku.
Je to popsané v RAVE cd1 str. 82-21.
Ještě mě napadlo že servo může být pohyblivé jenom nepřenáší pohyb na klapku.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Dawe23
Příspěvky: 103
Registrován: 24 říj 2011 21:50
auto: D II Td5
Bydliště: Brno

Re: Topení x klimatizace Disco II

#20 Příspěvek od Dawe23 » 21 bře 2012 07:36

jeste jsem se k tomu nedostal.kouknu na to.kazdopadne co se tyce pohyblivych casti maji malou vuli tudis servo se nepokousi pohybovat.Bude to v elektricke casti.at uz servo nebo ovladani.

Odpovědět