Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#101 Příspěvek od dava » 23 srp 2015 22:15

MadTom píše:Vrátili jsme se z Albánie a TC jsem si doopravdy užil. Díky KO tlumicum ma auto snahu odskakovat a TC prostě občas sepne i na malém hrbu. Na druhou stranu, když jsem se hrabal z písku na pláži, tak jak
hrabala všechna kola, tak TC nic nedělalo.
Když hrabou všecky, tak TC nemá co dělat.... :mrgreen:
A takže si myslíš že je to jen tlumičema?? Já je teda stejně potřebuju, ale nějak se mi nezdá...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#102 Příspěvek od MadTom » 24 srp 2015 12:27

K tomu písku - ano, když hrabou všechna 4 kola stejně, tak TC nemá co dělat, ale většinou se to stejně nepodaří.
Dost se mi na rozbytých cestách, šotolinách nebo kamenitých cestách stávalo, že si, i kvůli KO tlumičům", lehce odskočil zadek a trošku to klouzlo. Okamžitě si mžikově cvrklo TC a rozsvítila se příslušná kontrolka. Když byl podklad víc hrbatej nebo sypkej, tak jsem dával uzávěrku mezinápravového diferenciálu a TC už téměř nereagovalo. Takže osobně bych to neřešil. Pokud to na rovné cestě normálně jede.
Maximálně napíchnout na diagnostiku, jestli se nezačíná něco projevovat.
Mě se po cestě dvakrát stalo, že se rozsvítily kontrolky TC + ABS + HDC - pokaždě při brzdění z malé rychlosti, na rovném asfaltu a mírně z kopce. Jednou jsem vyčetl nějakou chybu u čidla levého předního kola, podruhé už nic. A po vypnutí a zapnutí to samo zmizelo. Každopádně zkontroluju, jestli není načaté ložisko - mám tam ještě původní, případně nalomenej kabel od čidla. Jinak s tím není co řešit.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#103 Příspěvek od mco » 27 srp 2015 15:06

MadTom píše:hledej Shuttle valve switch - je v kostce ABS. Popsáno to bylo už několikrát a je to bohužel typická závada - buďto jenom vakl ve vnitřním konektoru, nebo vadní těsnění a brzdová kapalina proteklá až do spínačů uvnitř.
Vymena sady kontaktov ABS nepomohla, kontrolky sa nadalej nahodne rozsvietia (zapisuje to vyssie spominanu chybu). Zatekanie brzdovej kvapaliny nepozorujem, kocka je sucha. Namerane hodnoty ohm-metrom sedia, ako to tu uz bolo popisane.
Takze to vyzera na ten 'vakl ve vnitřním konektoru'. Co to presne znamena, je to opravitelne alebo uz na vymenu celej kocky?

Dalsia varianta je ignorovat kontrolky a verit, ze ABS nadalej funguje...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#104 Příspěvek od MadTom » 27 srp 2015 15:21

Pohledat po webu - nejrozumnější se mi zdálo vytažení drátu od těch mikrospínaču bokem ven, a tím obejití problémového vnitřního konektoru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#105 Příspěvek od Tomanus » 05 lis 2015 20:20

MadTom píše:Pohledat po webu - nejrozumnější se mi zdálo vytažení drátu od těch mikrospínaču bokem ven, a tím obejití problémového vnitřního konektoru.
Já jsem na fóru nic nenašel ale tento odkaz to asi vysvetluje. Jestli poradíte budu řád. http://www.roverparts.com/TechTips/Shut ... t_Proc.cfm
Děkuji tomanus.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#106 Příspěvek od Kokesek » 05 lis 2015 21:33

Taky to vedu kolem, jeden primo uzemnim a druhy napajim na svazek. Je to nejjistejsi metoda.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#107 Příspěvek od MadTom » 05 lis 2015 21:40

Přesně tak - ty dva dráty co jsou tam namalované vytáhnout skrz dírku v plastu. Když už se nepokazí přímo ty mikrospínače, když do nich proteče třeba brzdovka, tak to má často špatný spoj na vnitřním konektoru, kterým je to celé složené dohromady. Protáhnutí drátů venkem toto bolavé místo obejde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#108 Příspěvek od Tomanus » 06 lis 2015 15:17

Pokusím se to opravit v neděli ještě pohledám forum zdá někdo nepíše o jaký přesný drát se jedná Z toho konektoru. Dnes jsem volal s Kokesek I prosil o radu. Jak říkal je to jednoduché a dá se to pro pípnout skrz Modulátor A ten konektor. Můj dotaz zní takto co když je ten bazmekt uvnitř modulátoru zoxidovaný a je rospojen. V tom případě proměřením nic ne zistím mezi horním konektorem a spodním kontaktem hydraulického rozvaděče ABS, no nechám se překvapit. Snad to celé nevypálím

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#109 Příspěvek od Tomanus » 06 lis 2015 19:58

Tak jsem zase něco objevil akorát to nebudu rozebírat ale použijí pouze ten (bajpas)
http://landroverclubvi.weebly.com/abs-mod.html :D

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#110 Příspěvek od Kokesek » 06 lis 2015 21:09

Tomanus píše:Pokusím se to opravit v neděli ještě pohledám forum zdá někdo nepíše o jaký přesný drát se jedná Z toho konektoru. Dnes jsem volal s Kokesek I prosil o radu. Jak říkal je to jednoduché a dá se to pro pípnout skrz Modulátor A ten konektor. Můj dotaz zní takto co když je ten bazmekt uvnitř modulátoru zoxidovaný a je rospojen. V tom případě proměřením nic ne zistím mezi horním konektorem a spodním kontaktem hydraulického rozvaděče ABS, no nechám se překvapit. Snad to celé nevypálím

sem si tipnul dobre ze se jedna o zelenozluty... a druhy jde na zem.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#111 Příspěvek od Tomanus » 11 lis 2015 07:20

ABS modulátor opraven vnitřní konektor nahrazen bypassem. Diagnostika neodhalila žádný problém pouze čidlo předního kola ABS to jsem dnes objednal nové. Mockrát děkuji všem lidem které jsem otravoval.
Přidávám dvě fotografie pro ostatní. Bohužel nejsou mé ale pouze stažené z internetové stránky.
Přílohy
Přemostění vnitřního konektoru u kostření
Přemostění vnitřního konektoru u kostření
image.png (356.8 KiB) Zobrazeno 10998 x
Tento vodič jsem strhnul a připojil na spodní část proti zemi U Sady kontaktů hydraulického rozvaděče ABS
Tento vodič jsem strhnul a připojil na spodní část proti zemi U Sady kontaktů hydraulického rozvaděče ABS
image.png (243.39 KiB) Zobrazeno 10998 x

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#112 Příspěvek od Tomanus » 24 lis 2015 19:59

Ahoj pánové tak pokračují v opravě. Bohužel jsem byl nucen vyřadit Svítivost kontrolek abs tc a hdd časovačem v palubní desce abych mohl dodělat teoreticky legálně technickou kontrolu vozu.
Problém přetrvává stále na předním levém kole. Dvakrát jsem měnil čidlo byl jsem na diagnostice a diagnostika hlásila že do 15 kilometrů v hodině snímač nefunguje od 15 kilometrů v hodině začíná měřit a ukazuje stejné otáčky nebo spíše rychlost jako ostatní kola.
Další oprava bude zřejmě osciloskopem a chtěl bych proměřit otáčky kola až k řídící jednotce ABS.

Vůbec netuším čím by to mohlo být způsobeno.
1)vadné ložisko a při malé rychlosti se Ozubený kroužek ABS odchýlí od čidla a čidlo nezaznamená otáčky. Ale při výměně čidel jsem to kontroloval a vůli ložiska nezaznamenal.
2) dále se domnívám zda by to nemohla být chyba uzemnění ale vůbec netuším o co jde někde jsem to četl zkusím to také prověřit
3) nebo mě napadá chyba řídící jednotky ABS kdy přes vadnou součástku třeba kondenzátor se do systému nedostává tak nízké napětí při malých otáčkách na kole Třeba jeden a půl voltů. A při vyšších otáčkách se napětí přes třeba vadný kondenzátor dostává až do Řídícího procesoru A pak diagnostika žádnou chybu neodhalí protože to funguje

Prosím o radu jak byste postupovali. děkuji tomanus
:Sorry: :sweat

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#113 Příspěvek od MadTom » 24 lis 2015 20:04

Dej to do servisu, kde to umí a ví co dělají. Neber si to špatně, ale pokud nevíš co je uzemnění, což je docela základní věc okolo elektriky v autě, tak se budeš zbytečně trápit a výsledek nebude odpovídat vynaloženému úsilí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#114 Příspěvek od Tomanus » 24 lis 2015 20:39

MadTom píše:Dej to do servisu, kde to umí a ví co dělají. Neber si to špatně, ale pokud nevíš co je uzemnění, což je docela základní věc okolo elektriky v autě, tak se budeš zbytečně trápit a výsledek nebude odpovídat vynaloženému úsilí.

Možná jsem se blbě vyjádřil jsem elektrikář a vím co je uzemnění ale bod uzemnění je na více místech v autě. Asi jsem to možná viděl v RAVE někde na obrázku a bohužel vůbec neumím anglicky zkusím to tam pohledat a zjistit kdo by to mohlo mít uzemnění A zkontrolovat zda to nemá přechodový odpor.

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#115 Příspěvek od Tomanus » 24 lis 2015 21:14

V RAVE jsem našel zemnící body ale fakt neumím anglicky a další stránky co to popisují mi nic neříkají,
Přílohy
IMG_3627.JPG
IMG_3627.JPG (28.71 KiB) Zobrazeno 10924 x

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#116 Příspěvek od libovka » 24 lis 2015 21:52

Ale čidlo není na každém kole uzeměné zvlášt.Oba dráty od čidla vedou rovnou do jednotky.Zkus to čidlo do náboje doklepnout.Hlavně očisti tu plochu,od rzi,co na ní čidloutahuješ tím ibusem.Rez nabobtná a odtahuje čidlo od snímacího kroužku.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#117 Příspěvek od MadTom » 24 lis 2015 21:56

Když už nic anglicky, tak jsi alespoň na správné stránce - okopíruj si to třeba do Google translátoru - ono to docela dost přeloží. A jak už jsem několikrát vysvětloval - těch 200 anglických slov snad není takový problém, zbytek už ten translátor zvládne. 200 slov proto, aby jsi alespoň zhruba tušil o co na dané stránce manuálu jde.
Když vyndáš čidlo, koukni dovnitř náboje - měla by být vidět čistá vazelína a v ní kovové zuby, ze kterých probíhá snímání.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#118 Příspěvek od Tomanus » 25 lis 2015 07:29

Mrkni na odkaz je to video jak vypadá ten můj kroužek abs. Mě se ten kroužek zdál v poho.https://youtu.be/LAhFF6REELI

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#119 Příspěvek od dava » 25 lis 2015 19:51

dava píše:
MadTom píše:Vrátili jsme se z Albánie a TC jsem si doopravdy užil. Díky KO tlumicum ma auto snahu odskakovat a TC prostě občas sepne i na malém hrbu. Na druhou stranu, když jsem se hrabal z písku na pláži, tak jak
hrabala všechna kola, tak TC nic nedělalo.
Když hrabou všecky, tak TC nemá co dělat.... :mrgreen:
A takže si myslíš že je to jen tlumičema?? Já je teda stejně potřebuju, ale nějak se mi nezdá...

Nemá někdo nový poznatky??
-Tlumičema to není, dal jsem nový a beze změny. Ložiska nový a na doklepnutí čidel dávám bacha. Nemůžou mít vliv ty konektory/mikrospínače v modulátoru? Podle mě by neměly, ale sporadicky se mi rozsvítí 3 žlutý a po čase zmizí. Diagnostika napíše rozpojený obvod ventilu , po sešlápnutí brzdy pak oba zavřený. Pokud párkrát šlápnu tak to časem zhasne, ventilky pak píše oba otevřené v klidovým stavu.
Snažím se to napíchnout pokaždý když se rozsvítí, ale nikdy nebyla chyba jinde než ten rozpojenej obvod snímačů - když se nedostanu na diag, tak to poznám podle toho, že po startu se zašláplou brzdou nic nesvítí, po uvolnění pedálu naskočí žlutý. Po chvilce to přestane a je na čas klid.
Už mě to sere, dneska mi to TC na chvilku vyloženě přibrzdil, ale který kolo nebo nápravu asi nepoznám, abych se něčeho chytil.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#120 Příspěvek od MadTom » 25 lis 2015 19:54

Jestli máš problém se spínačema v modulátoru, tak nejdřív oprav to a potom uvidíš. Ono to totiž tak nějak všechno souvisí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět