Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honey
Příspěvky: 12
Registrován: 06 dub 2015 00:14
auto: Discovery 4.0 V8
Bydliště: Som doma všade :)

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#81 Příspěvek od Honey » 06 dub 2015 11:33

Ja som si to aj myslela, resp. moj dvorny mechanik :grin: ale ze by sa len tak zrazu potom spamatal?

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#82 Příspěvek od Tomanus » 09 dub 2015 07:51

Honey píše:Ja som si to aj myslela, resp. moj dvorny mechanik :grin: ale ze by sa len tak zrazu potom spamatal?
Jestli to náhodou nebude Land Rover :grin: :yes

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#83 Příspěvek od Tomanus » 09 dub 2015 07:52

Honey píše:Ja som si to aj myslela, resp. moj dvorny mechanik :grin: ale ze by sa len tak zrazu potom spamatal?
Není slabá baterie v klíčku.

Uživatelský avatar
Honey
Příspěvky: 12
Registrován: 06 dub 2015 00:14
auto: Discovery 4.0 V8
Bydliště: Som doma všade :)

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#84 Příspěvek od Honey » 09 dub 2015 08:53

Ja som bola upozornena, ze LR je samostatna forma zivota :D ale ze by az takto? :D

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#85 Příspěvek od PEPO » 13 dub 2015 09:22

Mne tie kontrolky svietia už asi trištvrte roka..Ale už by sa mi to asi patrilo dať na poriadok.
Mám diagnostiku na D3 i930.Tam sa to baví medzi sebou fajne.
Ale s freelanderom 1999 nie.
Ale jak zadám DISCOVERY 2 a tak sa niektoré položky medzi sebou komunikujú..ABS tiež nadviaže komunikáciu.Mne pri tre amigos vyhodilo takúto závadu - :coze: :coze: engine speed input signal intemittent or missing .
Ak som dobre pochopil,je vadný-alebo nemá signál z nejakého snímača otáčiek motora :? :? :? .
Je tam fakt niečo také??

MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#86 Příspěvek od MadTom » 13 dub 2015 11:23

Otáčky motoru generuje u TD5ky řídící jednotka motoru - nemá na to žádné čidlo. A ta je následně posílá ostatní jednotkám (BCU pro otáčkomě, SLABS - pro ABS a hlavně TC, ACE, automatu).
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

hilux
Příspěvky: 40
Registrován: 16 črc 2014 08:40
auto: Discovery II

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#87 Příspěvek od hilux » 22 dub 2015 19:09

Zdravim dnes diky jednomu driverovi v kokte jsem musel na prudko brzdit abych se mu nepodival do kufru, rozsvitilo se mi abs a tc . Po zhasnuti motoru a znovunastartovani tc zhaslo ale abs zustalo svitit a sviti i na dále. Nemate nekdo radu co stim na dia jedu zítra.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#88 Příspěvek od Kokesek » 22 dub 2015 20:32

MadTom píše:Otáčky motoru generuje u TD5ky řídící jednotka motoru - nemá na to žádné čidlo. A ta je následně posílá ostatní jednotkám (BCU pro otáčkomě, SLABS - pro ABS a hlavně TC, ACE, automatu).
samozrejmne otacky motoru generuje snimac otacek motoru na klice s oznacenim T102.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#89 Příspěvek od Kokesek » 22 dub 2015 20:35

PEPO píše:Mne tie kontrolky svietia už asi trištvrte roka..Ale už by sa mi to asi patrilo dať na poriadok.
Mám diagnostiku na D3 i930.Tam sa to baví medzi sebou fajne.
Ale s freelanderom 1999 nie.
Ale jak zadám DISCOVERY 2 a tak sa niektoré položky medzi sebou komunikujú..ABS tiež nadviaže komunikáciu.Mne pri tre amigos vyhodilo takúto závadu - :coze: :coze: engine speed input signal intemittent or missing .
Ak som dobre pochopil,je vadný-alebo nemá signál z nejakého snímača otáčiek motora :? :? :? .
Je tam fakt niečo také??

to znamena ze jednotka ABS nedostala zpravu o otackach motoru. To muze byt zpusobeno vice vecma. Vetsinou je tato zavada sporadicka nebo je to pouze zkresleny udaj. Pokud to neni trvale neni treba to resit. Jestli bude cidlo otacek motoru vadne, motor nechytne.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#90 Příspěvek od MadTom » 23 dub 2015 08:06

Kokesek píše:
MadTom píše:Otáčky motoru generuje u TD5ky řídící jednotka motoru - nemá na to žádné čidlo. A ta je následně posílá ostatní jednotkám (BCU pro otáčkomě, SLABS - pro ABS a hlavně TC, ACE, automatu).
samozrejmne otacky motoru generuje snimac otacek motoru na klice s oznacenim T102.
To čidlo polohy kliky u TD5ky je tam primárně pro řízení správného vstřikování nafty, takže pokud je vadné, tak motor nejede. Vlastní signál odpovídající otáčkám generuje přímo řídící jednotka díky matematice, která probíhá uvnitř. Podobně jako signál o rychlosti tvoří jednotka SLABS ze 4 signálů z jednotlivých čidel ABS.

Pokue někde něco zůstane svítit, tak nejlépe na diagnostiku, jinak je to hledání jehly v kupce sena.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#91 Příspěvek od Kokesek » 23 dub 2015 09:53

jasne, ridici jednotka motoru td5 pocita otacky motoru slozitym algoritmem treba podle tlaku vzduchu nebo teploty nafty :lol: , a cidlo otacek je na delku vstriku :clap
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#92 Příspěvek od MadTom » 23 dub 2015 10:22

Prosím neplést požadované otáčky a reálné otáčky, ty první si doopravdy počítá. Ty druhé taky, protože na setrvačníku je sice 36 děr, které čidlo polohy kliky snímá, ale 5 z nich, různě rozmístěných je vynechaných a řídící jednotka z toho poznává, jak je motor natočený. Takže to co jde ven, jako signál o otáčkách motoru, je prostě vytvořené počítačem z řídící jednotce.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#93 Příspěvek od Kokesek » 23 dub 2015 20:50

to je prece jasne. ja jen rikam ze cidlo otacek motoru snima otacky motoru a to jestli otacku vypocita z peti bodu nebo deseti na kruznici je uplne jedno. Vysledek je ze Xbodu je otacka o 360stupnu. Cim vice bodu bude snimat tim presneji dokaze vypocitat uhlove zrychleni na valec a dokaze tedy pouivat korekce vstrikovacu na maximum. Kazdopadne otacky motoru jsou jen a pouze generovane cidlem otacek motoru. Respektive jeho modulaci. To ze nektery puls ma delsi odmlku znamena ...aha uz sem se otocil o 360 stupnu a muzu nacist 1ot/min
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#94 Příspěvek od MadTom » 23 dub 2015 21:54

Ale jo, ale tady jde o ABS a spol. a ty doopravdy dostávají syntetizovaný signál. A pokud je to čidlo špatné, tak motor nejspíše nevrčí. Pokud ale někde upadnou dráty mezi jednotkou motoru a jednotkou ABS, tak auto pojede. A jednotka ABS bude hlásit chybu signálu otáček motoru.
Tenhle problém je dost často spojenej se zkorodovaným uzemněním jednotky ABS a ta potom blbne. I když dráty mezi jednotkama jsou OK.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#95 Příspěvek od Kokesek » 24 dub 2015 06:42

Kokesek píše:
PEPO píše:Mne tie kontrolky svietia už asi trištvrte roka..Ale už by sa mi to asi patrilo dať na poriadok.
Mám diagnostiku na D3 i930.Tam sa to baví medzi sebou fajne.
Ale s freelanderom 1999 nie.
Ale jak zadám DISCOVERY 2 a tak sa niektoré položky medzi sebou komunikujú..ABS tiež nadviaže komunikáciu.Mne pri tre amigos vyhodilo takúto závadu - :coze: :coze: engine speed input signal intemittent or missing .
Ak som dobre pochopil,je vadný-alebo nemá signál z nejakého snímača otáčiek motora :? :? :? .
Je tam fakt niečo také??

to znamena ze jednotka ABS nedostala zpravu o otackach motoru. To muze byt zpusobeno vice vecma. Vetsinou je tato zavada sporadicka nebo je to pouze zkresleny udaj. Pokud to neni trvale neni treba to resit. Jestli bude cidlo otacek motoru vadne, motor nechytne.

vsak to tady pisu ze nedostala zpravu.....(nepisu ze by nedostala signal)
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#96 Příspěvek od dava » 16 srp 2015 15:36

Ahoj, vetřu se s otázkou, abych nezakládal nový vlákno.

Děje se mi, že za jízdy při vymetení díry se spouští TC. To by nebylo nic divného, ale dělá to na suché rovné silnici.
- nedělá to pokud jsem v zatáčce
- nedělá to když motor není v tahu, jasný
- nespouští se ale za stejných okolností ABS, jel jsem stejnej hrb jak v akceleraci, tak na brzách, je to na rovině. V akceleraci TC, včetně patřičných zvuků, na brzdě nic, nebo tedy necítil jsem nic na pedálu.
Žádné chybové kódy v paměti nejsou, amigos nesvítí, TC/HDC i ABS se chová jinak normálně,TC při testu zkřížení zabere jak má, HDC z kopce drží a zatáčí dopředu i dozadu.
- není to novinka, dělalo mi to sporadicky i minulé auto, ale velmi zřídka. Dalo se říct že snad je to v cajku, odskočilo kolo... Tady je to každou cestu.

Auto je DII Td5 vyrobená 12/01, najeto jen 145 tisíc, úplný originál stav. Vzadu měchy, automat, ACE.
- Gumy jsou 235/75/16 zimní, sjetý ve stavu na výměnu, foukám cca 2,4.
- Tlumiče asi taky na výměnu, ale ne zas úplně našrot
- ložiska vepředu nový, měly vůli a byly narezlý, někde to asi stálo. Vzadu vůle zatím není znatelná.
- na gumách není ani stopa po vadných tlumičích, žádné oskákané plošky, nic.

Při pátrání s diag. Delphi se mi moc nedařilo, protože u tohoto systému mi nechce spustit záznam dat za jízdy do paměti. Pokus s jízdou s aktivním testem fungoval jen pár metrů, pak to spadlo a odpojilo se. Nicméně ale, než se tak stalo, tak graf vykazoval vyšší rychlost na obou zadních kolech, na obou úplně stejnou. Vzadu cca 15, vepředu 11, rovně po asfaltu. Bohužel se s tím automatem rychlejc nerozjedu za těch pár sekund než spadne spojení a za jízdy se už nepřipojím, jednotka ABS nepustí. Ostatní jednotky záznam dovolí, ale SLABS nee. Osciloskop nemám po ruce, jen jednokanál velikej jak lednička po dědovi :Sorry: .

Mohlo by to bejt tlumičema, že zadek odskočí, ale až takhle? Přece jen, disko není s malým měničem na čtvrt plynu zas takovej dravec, navíc trvalá 4x4... to se mi nechce věřit. Upustil jsem i kola na 1.9 pro ověření a žádná změna nebyla znát. Dělá to i s vlekem. Pocitově spíš zadní náprava, ale to je subjektivní.

Nesetkal se s tím někdo?
Existuje možnost, že by nový přední ložiska měly jiný počet zubů než starý zadní (snímače mám původní) ?? To by ale dělalo bordel nejen na hrbolech...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#97 Příspěvek od dava » 17 srp 2015 20:38

:mrgreen: žádný nápady?? To je divný...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Urgo
Příspěvky: 188
Registrován: 15 kvě 2011 07:30
tel.: +421917128421
auto: Disco Td5, 2003
Bydliště: Valča

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#98 Příspěvek od Urgo » 17 srp 2015 21:24

Ahoj, niečo podobne a vlastne dosť podobné javy ma trapia..... :hmm:
Mam D2 2003, toto sa mi deje
pri pomalej rychlosti prejazd cez jamu rozsvieti sa TC a auto mi pribrzduje ...
Pri väčšej rychlosti prejazd cez jamu rozsvieti sa TC auto nepribrzdi....

asi pred mesiacom to dokonca ostalo svietiť na troch amigos....

vymenil som z druhej kocky abs modulatora ten spodok plastovy s tymi čidlami...., chyby sa vymazali ale to preblikavanie ostalo....

ložiska mam nove caa 2500 km .....ale nie su original....

tiež rozmyšĺam či mi nerozkmita nápravu staršie tlmiče alebo ako som zhaňal info tu po fóre či preto že nemam origo ložiska.... :hmm: :hmm: :hmm:


Zatial s tým beham, ale je to neprijemne keď sa to deje hlavne v terene.... :-( :-( :-(

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#99 Příspěvek od dava » 17 srp 2015 21:47

No, přesně. Takže to není ojedinělá vada. Mě to vytáčí, jezdím po šoustce kde jsou místama rolety a furt to dělá. Subjektivně mi ještě připadá, jako by to za studena dělalo víc. Nebo snad ne za studena, ale prostě když to chvíli jede, tak mi připadne že to trochu zmizí.
Třeba včera jsem valil po nějaký polní cestě asfaltový hodně rozbitý asi 110 km/h a bylo to zhaslý, přitom tam byly díry že jsem se bál o gumy. Objížděl jsem uzavírku. A pak ve vesnici kdesi u Drahan jsem z toho vyjel na silnici, ale kopali tam kanalizaci, při jízdě po vsi kolem 50 km/h přes ty rygoly mi TC svítil skoro furt.
Nechápu co na mě ta mrcha zkouší :wring
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#100 Příspěvek od MadTom » 23 srp 2015 16:28

Vrátili jsme se z Albánie a TC jsem si doopravdy užil. Díky KO tlumicum ma auto snahu odskakovat a TC prostě občas sepne i na malém hrbu. Na druhou stranu, když jsem se hrabal z písku na pláži, tak jak
hrabala všechna kola, tak TC nic nedělalo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět