Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#21 Příspěvek od Acon » 19 bře 2011 22:20

niekd som to tu už písal. Mne to robilo spínacie relé. Bol začiernený kontakt a nezapínalo to ABS čerpadlo. Skús kocku napojiť priamo na baterku, nie viac ako na cca 3-4s, malo by ABS vrčať a natlakovať systém. Ak zhasnú kontrolky, bude to ono.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
LTR
Příspěvky: 29
Registrován: 14 lis 2010 21:13
tel.: +421 905 744 555
auto: Disco ll, 2003 Fl.
Bydliště: Banská Bystrica, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#22 Příspěvek od LTR » 03 dub 2011 19:49

Kto mi vie poradiť ako je to z ABS riadiacou jednotkou, či je aj samostatná, ktorá je to, kde sa nachádza, či je prepojená z hlavnou RJ. Napojil som to na diagnostiku vyčistili sa všetky chyby, ale nechcelo to úplne komunikovať z riadiacou jednotkou, potom sa to nejako rozbehlo, snímače na kolesách a rozdeľovač tlaku mali dobre hodnoty, ale išlo to len 15 km potom to znova začalo sa rosviecovť a po 20 km to svietilo presne tak ako to bolo pred tým. Len škoda, že som nestihol nevyskúšal funkčnosť, keď to bolo podla kontroliek funkčné, aby som vedel že či to ozaj bolo prevádzky schopné. Tak sa už teším ako a koľko mi to ide trvať pokiaľ na niečo prídem.

L


:cry:
Přílohy
P1080022.JPG
(126.25 KiB) Staženo 549 x

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#23 Příspěvek od MadTom » 03 dub 2011 20:20

Je to jednotka SLABS - řídí ABS, TC, HDC a vzuchový podvozek. A je normálně napojená na diagnostický konektor a z něj se dají přes diagnostiku vyčítat chyby. U D2 to bývají nejčastěji čidla ABS a spínače v ABS modulátoru. Většinou diagnostika napoví docela přesně, co se děje.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#24 Příspěvek od visby » 03 dub 2011 20:32

MadTom píše:Je to jednotka SLABS - řídí ABS, TC, HDC a vzuchový podvozek. A je normálně napojená na diagnostický konektor a z něj se dají přes diagnostiku vyčítat chyby. U D2 to bývají nejčastěji čidla ABS a spínače v ABS modulátoru. Většinou diagnostika napoví docela přesně, co se děje.
robil som tam diagnostiku, vymazal som chyby (boli tam s pridavkom "historical") a vsetky kontrolky zhasli. sli sme to previezt ci nezasvietia znova -> nic. pozrel som napatie na cidlach, pozrel rychlost a vsetko sedelo chyby nehadzala. bohuzial sme nemali moznost otestovat funkciu ABSka.

ako som sa s tym hral, tak sa rozsvietili MILs a diagnostika sa nevedela spojit s RJ ABS, pricom spojenie s ECU motora fungovalo bez problemov. potom sa mi po restarte auta (zapalovanie off a on), podarilo spojit s RJ ABS, ale neobsahovala ziadne chyby.
MILs sa rozsvecovali nahodne, niekedy pri vycitani chyb, niekedy potom, neskor zhasli uplne a bolo...

moja diagnoza:
spojenie ECU motora a ABSka nie je v poriadku -> ked ECU strati spojenie s ABSkovou RJ, tak vyhodi MILs a vypne funkcnost ABS (plus dalsich veci).

Uživatelský avatar
merlin
Příspěvky: 862
Registrován: 02 led 2009 00:16
tel.: 602620817
auto: RRC 2door, RR 4,4
Bydliště: Horní Staré Buky

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#25 Příspěvek od merlin » 03 dub 2011 20:43

všichni odkazujete na topic---
a tím chci opět iniciovat téma, že vyhledávání tady je na dvě věci ...
http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 11&t=12928
RRC 2 door, RR L322 4.4 V8 JAG
Tailored & powered by Merlin

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#26 Příspěvek od MadTom » 03 dub 2011 20:59

Ad Visby - jestli si to dobře pamatuju, tak z jednotky ABS jdou do jednotky motoru pouze informace o rychlosti - měly by to být impulzy. Ty když jednotka ABS negeneruje, tak jednotka motoru může vyhodit chybu. Myslím si, že opačně žádná data nejdou. Každopádně v obou jednotkách by mělo být k vyčtení chyby.
Horší je, že LR má použitý protokol, kterej nemá zrovna nejlíp řešeno ukončování komunikace. Takže při nějakým nestandardním kousnutí komunikace (může být způsobeno i diagnostikou), je občas potřeba vypnout zapalování a počkat i více než minutu, než se jednotky dostanou do nějakého definovaného výchozího stavu. Starej Nanocom na to byl docela náchylnej - musel jsem ho opakovaně odpojovat od PC a tím restartovat. Novej Nanocom to už zvládá lépe.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#27 Příspěvek od visby » 03 dub 2011 21:11

MILs rozsvecuje ECU motora nie? obe RJ nie su na spolocnom CANe?

co sa tyka tych chyb s komunikaciou, tak doteraz sa mi to stalo raz. v diskoske co ma LTR zo dva krat...

nema disco gateway na diagnostiku? ci je vsetko len na jednom CANe a diagnostika komunikuje s kazdou rj samostatne?

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#28 Příspěvek od DanoDEF » 03 dub 2011 21:18

visby píše:... ci je vsetko len na jednom CANe a diagnostika komunikuje s kazdou rj samostatne?
... aj ked na ECU CANbus je tak funfuje iba u automatu.
... vsetky RJ su spojene paralelne jednym dratom po ktorom prebieha komunikacia s diagnostikou.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#29 Příspěvek od Wojto » 03 dub 2011 21:18

LTR píše:Kto mi vie poradiť ako je to z ABS riadiacou jednotkou, či je aj samostatná, ktorá je to, kde sa nachádza.....
:cry:
Přílohy
ECU (Medium).JPG
ECU (Medium).JPG (84.62 KiB) Zobrazeno 11489 x
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#30 Příspěvek od visby » 03 dub 2011 21:39

DanoDEF píše:... vsetky RJ su spojene paralelne jednym dratom po ktorom prebieha komunikacia s diagnostikou.
a to bude nejaky CAN, ci?

na prevodovku bude mat vlastny CAN, kedze tam bude asi vacsi traffic ako na diagnostickom rozhrani...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#31 Příspěvek od MadTom » 03 dub 2011 22:27

CAN - nejnovější typ sběrnice používaný mimo jiné i v autech - je vždy tahanej dvěma drátama - krouceným párem. V D2 je pouze u automatu - mezi řídící jednotkou motoru a řídící jednotkou automatické převodovky - ty si povídaj velice čile.
Jinak všechny řídící jednotky jsou připojený na konektor pro diagnostiku - jedním drátem všechny na jednom pinu, kromě originál webasta. A po tomto drátu si jednotky mezi sebou nepovídají.
MIL kontrolku rozsvěcuje jednotka motoru, a ta dostává po extra drátu s jednotky ABS údaje o rychlosti, které jednotka ABS získává z čidel na kolech. Pokud se to to vyskytuje dohromady, začal bych od jednotky motoru - měla by tam být chyba a potom šel na jednotku ABS.
Jo a k tomu CANu, v novejších autech už bývají dva samostatné - jeden je "rychlej" pro komunikaci mezi věcma co se řídí v reálném čase - třeba motor, brzdy a další, a druhej "pomalej" kterým se ovládají věci jako světla. Takže třeba do koncové lampy vedou dva dráty od napájení a dva dráty od pomalého CANu a to je vše. A do CANu se také připojuje u těchto auto diagnostika.
Na "předCANových" autech jsou tuším 3 různé protokoly - přesné označení můžu najít.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#32 Příspěvek od visby » 04 dub 2011 09:11

MadTom píše:MIL kontrolku rozsvěcuje jednotka motoru, a ta dostává po extra drátu s jednotky ABS údaje o rychlosti, které jednotka ABS získává z čidel na kolech. Pokud se to to vyskytuje dohromady, začal bych od jednotky motoru - měla by tam být chyba a potom šel na jednotku ABS.
motorova jednotka aj ABS jednotka boli bez chyby ked svietili MILs. prave toto ma zaraza, plus sa MILs rozsvecovali naozaj rozne a nahodne...
ked je ABS nefunkcne, zapise motorova RJ chybu? alebo s nim proste len nerata?

co sa tyka tych CANov v modernych autach, tak uz je to zlozitejsie. niektore maju dva CANy, luxusnejsie aj 3 a na diagnostiku zacinaju pouzivat gateway (dalsiu RJ, ktore rozdeluje requesty na rozlicne CANy, FlexRay a pod). plus dalsie bus protokoly

Uživatelský avatar
LTR
Příspěvky: 29
Registrován: 14 lis 2010 21:13
tel.: +421 905 744 555
auto: Disco ll, 2003 Fl.
Bydliště: Banská Bystrica, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#33 Příspěvek od LTR » 05 dub 2011 20:44

Dnes som sa zabával z ABS, prečistil so všetky kontakty čo s tým súvisia. Prezrel som aj modulátor, vyčistil som to, premeral som mikrospínače a kontakty, všetko bolo OK, premeral som to aj priamo na SLABS ECU na konektore C0506, pin č.6 som voči ukostreniu, všetko bolo v norme, dá sa to premerať aj v zloženom stave, keď sa nebrzdi sú mikrospínače rozopnuté, postupne keď sa začne brzdiť zopne sa prvý a pri úplnom zošliapnutí sa zopne sa aj druhy, tak meraním odporu sa to dá pekne skontrolovať. Na konektore C0505 pin 1-8, som odporom premeral snímače na kolesách ktoré tiež mali správny odpor a neprerušoval sa ani pri hýbaní z prívodnými káblami, tak som nenašiel žiadnu chybu a pri zapnutí kontrolky svietili a všetky funkcie z ABS nefungujú, zatiaľ nemám diagnostiku a neviem o nikom kto ju ma v mojom okolí, tak budem pokračovať až keď budem mať možnosť napojenia na diagnostiku. Skúšal som aj ABS relatko a keď som prepojil silové kontakty na krátku dobu, modulátor ABS dosť hlasno vrčal a pri zapnutí zapaľovania sa z modulátora ABS ozýva pravidelný ton podobný cvrlikaniu. Tak zatiaľ jazdenie bez ABS, TC, ešte že to fungovalo v zime, kedy to bolo za potreby dosť často a ešte že som stihol spraviť CDL a môžem aj mimo cesty bez obáv.

L
:angry

Uživatelský avatar
emo
Příspěvky: 262
Registrován: 15 pro 2009 22:31
tel.: 00421907292772
auto: Discovery II
Bydliště: Bratislava

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#34 Příspěvek od emo » 17 dub 2011 14:27

nazdar vie mi niekto poradit bol som na diagnostike u kamarata svietia mi 3 kontrolky TC ABS ZJAZD a vypisalo to chybu : 0072 elektricka zavada clunkoveho ventilu 040072 ATT :think a som s toho jelen... ??? dik

LubosBA
Příspěvky: 67
Registrován: 16 led 2007 00:00
Bydliště: Bratislava SK

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#35 Příspěvek od LubosBA » 17 dub 2011 16:53

Ahoj. Ak sa nemýlim ventily sú v abs modulátore to je tá kocka pred vodičom.

Uživatelský avatar
Petr XIX
Příspěvky: 76
Registrován: 11 črc 2010 14:01
tel.: +420 603560763
auto: DII TD5 aut
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#36 Příspěvek od Petr XIX » 18 dub 2011 13:51

Popis jak prvotně zdiagnostikovat SVS je tady http://www.roverparts.com/techtips/shut ... t_proc.cfm
Někde tu na foru byl i popis opravy SVS. Taky jsem to proletovával :-)

edit:
jo a tady je komplet popis opravy a jak má SVS fungovat:
http://www.landroverclubvi.com/abs-mod.html

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#37 Příspěvek od WOYTA » 01 kvě 2011 07:08

Tak se mi taky rozsvítily ty kontrolky hlásící chybu ABS....... :hmm: .
Když se to napíchne na diagnostiku,pozná to , kde ta závada je, nebo se musí tak jako tak zkontrolovat všechno? Což znameno pro mě několik hodin práce LR doktora, páč, já umím jen věci rozebírat, ale dohromady mi to už tak dobře nejde......vždycky pár věcí přebývá.... :mrgreen: Woyta

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#38 Příspěvek od Benjamin » 01 kvě 2011 09:27

WOYTA píše:Tak se mi taky rozsvítily ty kontrolky hlásící chybu ABS....... :hmm: .
Když se to napíchne na diagnostiku,pozná to , kde ta závada je, nebo se musí tak jako tak zkontrolovat všechno? Což znameno pro mě několik hodin práce LR doktora, páč, já umím jen věci rozebírat, ale dohromady mi to už tak dobře nejde......vždycky pár věcí přebývá.... :mrgreen: Woyta
Diagnostika rozhodně pomůže - minimálně určí, na kterém kole (čidle) je chyba nebo zda není třeba v kostce ABS. Bez diagnostiky je to tuna hledání a práce navíc. Takže určitě napíchnout :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MarekS

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#39 Příspěvek od MarekS » 21 led 2013 16:11

Tak mám tenhle problém taky :cry už od začátku co mám DII občas se rozsvítí a pak po dalším nastartování zhasnou někdy až po třetím.
Rozsvítí se když přejedu nerovnost.
Někdy i když jedu po rovině.
Tuhle dokonce i po nastartování když jsem ještě stál.
Není to každej den,ale občas to zazlobí pročet jsem to tady a nějak jsem se nestotožnil sníkým diagnostika když jsem ji konečně našel kdo ji tady má žádnou chybu nehlásí nic ani v ten moment nesvítilo. Budu to asi muset počkat až se rozsvítí a pak načíst,ale je mě divný,že v paměti žádná chyba není :think
Napadá někoho něco ?

Uživatelský avatar
Věrka
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2012 18:23
auto: DII
Bydliště: Na polosamotě v lese :o)

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#40 Příspěvek od Věrka » 13 úno 2013 20:48

Tak já dnes též, po projetí díry v cestě :lol: :lol: , asi to přenechám odborníkům :Sorry: .
Paradox: Život je záhada, ani se ho nesnaž pochopit.
Humor: Měj smysl pro humor, směj se sám sobě, je to síla nade všechny.
Změna: Nikdy nic nezůstane stejné.
Dan Millman

Odpovědět