Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#1 Příspěvek od marianh » 31 pro 2016 00:03

Hladal som dialkove na ovladanie webasta na Disco 3 a "zvycajne" riesenie cez Bell Autos mi nevyhovovalo.

Moje poziadavky:
- ovladane na dialku (mobilom) aj priamo z auta ked nie je signal
- okrem spustenia webasta aj spusti ventilatory

Riesenim je kombinacia 2 produktov
1. ovladanie Webasta: ALTOX (https://altox-europe.eu/)
2. ovladanie ventilatora a klapiek: LionParts IPCU modul (link)

Este trochu experimentujem ale viac menej mi to uz funguje.

Dialkove ovladanie: Altox
Funkcie:
- zapina/vypina webasto cez mobil (SMS, tlf hovor alebo appka v mobile)
- umoznuje pri zapinani stanovit dobu zapnutia
- obsahuje tlacitko do auta a teplotny senzor do kabiny
- ma AUX vystup ktory sa moze zapnut oneskorene, bud podla casu alebo podla teploty chladiacej kvapaliny. Toto je dolezite lebo to umoznuje spustit ventilatory klimy az ked to ma zmysel.
- existuje aj verzia s GPS trackerom (nemam)
- (nevyhoda) nema to vyrieseny Can-BUS, pri otvoreni dveri Webasto vypne. S tymto este planujem experiment, mozno sa to da obist nastaveniami ALTOXu. Len nejak nestiham.
- vie to nacitat a vymazat chyby webasta
- AUX vystup sa da ovladat aj nezavisle od Webasta. V lete budem vediet pustit SMSkou ventilator klimy. Uvidim ci to bude stacit na aspon ake take vychladenie rozpaleneho auta.
- Je potrebna SIM karta. Staci aj bez internetu (ovladanie cez tlf/SMS), s internetom je to lepsie, funguje aj appka ktora sa cez internet pripoji a je vidiet ci webasto bezi, aka je teplota, ...
Cena: ca 200 EUR
Montaz:
- jednoducha
- krabicka ktora sa pripoji na trvalych +12V (pouzil som +12V z webasta), zem a W-BUS pin na webaste
- (optional) sa da zapojit tlacitko na manualne spustenie z auta a senzor teploty v kabine. Dal som si ich na stredny panel pod klimu, nie je ich tam vidiet. Ked bezi webasto (zapnute cez dialkove), svieti na vypinaci svetielko.
- Bez tlacitka a teplotneho senzora by sa to dalo zapojit v priestore pre 2. baterku ale kedze som chcel viac ako iba toto, dal som to do kabiny pod centralny panel. To bola jedina pracna cast, natahat kablik.


ALTOX umozni zapinat webasto na dialku, predhreje motor. To mi ale nestacilo, mojim cielom bolo odmrazene auto ked vystupim z metra...
Na to treba ovladat ventilator a klapky. Preto LionParts.
Funkcie:
- spusti ventilator klimy ked dostane na riadiacom vstupe +12V
- rychlost ventilatora je nastavitelne, treba sa s tym pohrat a nastavit na minimum co este vykuri. Cim pomalsie, tym menej to zerie baterku.
- zablokuje zatvorenie klapiek (ktore sa zavru nejaky cas po vytiahnuti klucika zo zapalovania)
Cena: 100 EUR
Montaz:
- odpojit baterku, rozmontovat stredovy panel, vytiahnut klimu
- rozcvaknut zopar kablikov na klime a zapojit ich do IPCU modulu. Vsetky rychlospojky su dodane.
- ALTOX ma AUX vystup. Tento vystup treba pomocou relay pripojit na riadiaci vstup IPCU modulu. Mam to nakonfigurovane tak ze ked chladiaca kvapalina dosiahne 50 stupnov, aktivuje sa AUX vystup na ALTOXe a zopne to ventilator klimy.
- ma to tlacitko na "letny rezim", schoval som ho do kastliku. Po prepnuti do letneho rezimu to neodpaja klapky.

Moj sposob pouzitia:
Ked dojazdim, dam teplotu klimy na max a prepnem fucanie na predne sklo.
Pred dalsou jazdou tuknem na mobile na zapnutie webasta. Ked sa chladiaca kvapalina zohreje na 50 stupnov, spustia sa ventilatory klimy. Klapky su nastavene na predne sklo.
Webasto bud dobehne cely nastaveny cas alebo sa vypne ked pridem k auto a otvorim. Prepnem klimu na "auto", nastavim normalnu teplotu.

Navyse mam nastavene:
- Vypnutie webasta ked teplota chladiacej kvapaliny dosiahne urcitu hodnotu. Tusim tam mam 85, nepamatam, nepodstatne, je to konfigurovatelne cez SMS.
- Vypnutie webasta ak teplota v kabine dosiahne urcitu hodnotu. S tymto nie som na 100% spokojny, namerana hodnota dost skace. Skusim presunut senzor niekde inde.
Přílohy
Screenshot_20161220-163253.png

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#2 Příspěvek od mipr » 31 pro 2016 11:03

super :-)

...elegantne riesenie, rychlo zapojitelne... :yes
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#3 Příspěvek od marianh » 31 pro 2016 13:40

Dnes otestovane beznym pouzitim.

Vonku aj v aute -6.
Webasto zapnute na 45 min, stihlo len asi 40 min, potom sme odchadzali.
Ventilatory bezali ca 15-20 minut (potom ako chladiaca kvapalina dosiahla 50 stupnov).
Teplota v aute pri nastupovani +15.

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#4 Příspěvek od Badus » 31 pro 2016 17:22

Super reseni. Altox mam taky a skvele spolehliva vec. Ale neznal jsem vubec to ovladani klapek. Super!
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#5 Příspěvek od marianh » 31 pro 2016 17:54

V pripade montaze pozor na jednu podstatnu vec.
Altox AUX vystup je spinana zem.
LionParts riadiaci vstup je +12V.
Tj tam treba dat relatko.
Inak je to montaz podla navodu ku kazdej krabicke, len riadiaci vstup LionParts sa pripaja na to relatko namiesto na webasto.

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#6 Příspěvek od Mahatma » 09 led 2017 07:03

Začínám vážně o tom ovládání uvažovat, stačí jen dálkové spuštění ohřevu motoru. Auto mi parkuje doma i v práci pod oknem.
Jak je teď u nás každé ráno -20, startuje má D3 velmi neochotně až tak na pátý pokus. Na přístrojovce cirkus a hlášky o selhání snad všech systémů. Rádio pro změnu píše něco o podchlazení :-) Naštěstí se to nakonec rozběhne, ale osvětlení přístrojovky třeba dnes naskočilo až tak po deseti minutách jízdy.

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#7 Příspěvek od NOTIX » 09 led 2017 12:38

Mahatma píše:Jak je teď u nás každé ráno -20, startuje má D3 velmi neochotně až tak na pátý pokus. Na přístrojovce cirkus a hlášky o selhání snad všech systémů. Rádio pro změnu píše něco o podchlazení :-)
Tak kvůli tomuhle jsem si tam dal dálkové spínání přes telefon, páč mám v prdeli žhavičky a to fakt nechytá.
Ale zkoušel jsem to jen 3x

Malá zkušenost, teď jsem zkoušel jak dlouho před startem musím ohřát když auto celý den stojí v -10.
Tak 20 minut Ok vše v poho. Pokus 10 minut auto chytlo ale šileně se hádalo a nereagovalo na plyn, po cca 30s pedál plynu začal fungovat :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#8 Příspěvek od marianh » 09 led 2017 12:52

Pri nasich miernych mrazoch (tak do -12) sa motor predhreje pomerne rychle, ale ak chcem aj kabinu tak to chce aspon 45 minut.
Zatial to funguje spolahlivo, je super nemat ladovy volant :)
Vo februari sa chystam skocit za synom do Alp, tam to asi vyskusam pri fajnovejsich teplotách.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#9 Příspěvek od marwak » 12 led 2017 20:18

Mám dotaz k Altoxu - taky jsem ho teď pořídil a chystám se ho namontovat. Jen tam SIMka - co je tam nejlepší dát? Nějakou předplacenou? Nebo jak jste to řešili? Dá se koupit i SIMka jen na příjem?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#10 Příspěvek od marianh » 12 led 2017 20:27

SIM iba na prijem by nebola dobra. Altox posiela naspat status Webasta.
Ja tam mam predplatenu SIMku.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#11 Příspěvek od marwak » 12 led 2017 20:36

Takže se ten kredit i časem spotřebuje a stačí občas dobít? Mě šlo spíš o to, že mám pocit, že na předplacených SIM se musí v nějakém minimálním intervalu dobíjet nějaký kredit, aby ji nezrušili. Tak jsem myslel, aby se to tam nehromadilo, když se z ní nebude volat. Ale jestli je to takhle, tak to je v pohodě...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 645
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#12 Příspěvek od stiinek » 12 led 2017 20:48

Minimálně u VDF nestačí jen dobíjet, ale myslím jednou za rok musí proběhnout nějaká placená akce - odchozí hovor nebo SMS.
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#13 Příspěvek od marianh » 12 led 2017 21:52

Altox moze odpovedat na povely SMS-kou so status informaciami. To je pouzitie SIMky.
Takisto sa da nastavit aby Altox poslal SMS pri chybe, dosiahnuti teploty, ....
Takze kredit sa da minut :D

Pripadne SMSky poslane na Altox od operatora su preposlane na nakonfigurovane tlf cislo.
Tj ked na SIMku v Altoxe pride SMS od operatora ze sa mi mina kredit, preposle sa to na moj tlf.

A takisto je mozne Altox ovladat cez internet, ak ma SIMka datovy prenos. Nemina to vela, ale treba dat pozor v zahranici, datovy roaming vie byt drahy.
Moj operator umoznuje mat datovy roaming zablokovany.
Tj doma ovladam Altox cez appku (internet), v zahranici cez SMS.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#14 Příspěvek od marwak » 12 led 2017 22:42

marianh píše: 12 led 2017 21:52 Altox moze odpovedat na povely SMS-kou so status informaciami. To je pouzitie SIMky.
Takisto sa da nastavit aby Altox poslal SMS pri chybe, dosiahnuti teploty, ....
Takze kredit sa da minut :D

Pripadne SMSky poslane na Altox od operatora su preposlane na nakonfigurovane tlf cislo.
Tj ked na SIMku v Altoxe pride SMS od operatora ze sa mi mina kredit, preposle sa to na moj tlf.

A takisto je mozne Altox ovladat cez internet, ak ma SIMka datovy prenos. Nemina to vela, ale treba dat pozor v zahranici, datovy roaming vie byt drahy.
Moj operator umoznuje mat datovy roaming zablokovany.
Tj doma ovladam Altox cez appku (internet), v zahranici cez SMS.
Díky za upřesnění. Říkal jsem si, že koupím jen jednoduchou SIMku bez dat, ale pokud by nefungovalo ovládání přes appku, tak je to trošku nešikovné.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#15 Příspěvek od Badus » 13 led 2017 22:56

Ber simku, ktera umi prijimat SMS a umi data. Nejde jen datova sim, ty SMS musi umet prijimat i kvuli nastaveni apod.
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#16 Příspěvek od marwak » 16 led 2017 08:30

Nakonec jsem zjistil, že v Bille se dá za 200 koupit SIMka, která umí data, SMS a volání, takže je po problému (snad).
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#17 Příspěvek od libovka » 16 led 2017 17:25

Datovou simku ti daj ke každému tarifu. Nejlepši má vodafon ty mám dvě.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#18 Příspěvek od marwak » 20 led 2017 08:13

Tak jsem po pár dnech od doručení včera Altox nainstaloval. Nejdřív jsem měl radost, že to klaplo (resp. na první SMS Webasto spustilo a vše se zdálo OK).
Dnes ráno už to ovšem tak úplně hladce nevypadalo...
Nejdřív jsem to spustil cca 30 minut před odjezdem a po pěti minutách chodu to vrátilo chybu 02 a vyplo se. Smazal jsem, znovu nastartoval a jelo to dalších 5 minut, pak to vyhodilo chybu 05 a vyplo se. Znovu jsem vymazal a spustil a po pěti minutách totéž. Při dalším pokusu mi to nahlásilo teplotu FBH 16°C a flame: yes; output: on a zase to pět minut běželo a pak nic.

Tak jsem si řek, kašlu na to a budu to řešit později. Při nastartování se Webasto pustilo tak jak asi normálně má a běželo. A teď pointa - po dojezdu a vypnutí motoru běželo dál. Poslal jsem tomu stopku SMSkou a vyplo se + statusová SMS, která hlásí, že teplota FBH je 54°C a flame: no; output: off

Má někdo tušení, co se tam děje? Poslední chyba (která tam stále je, nemazal jsem ji) je 05, což podle výpisu znamená: Flame was detected prior to combustion - ta se opakovala několikrát. Ta prvotní (02) už se znovu neobjevilo.

Doplním, že nevím, jak dlouho Webasto neběželo. Auto jsem koupil v březnu 2016 a už při koupi mi majitel říkal, že je zablokované a diagnostiku ani dálkové ovládání neřešil, takže to mohlo být mimo provoz i více než rok.

Uvítám každou radu nebo tip, případně odkaz někam, kde se to už řešilo..
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#19 Příspěvek od Badus » 20 led 2017 08:27

Zkontroluj nejdriv dve nejjednodussi veci - hladinu nafty a napeti na baterce.



Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Dialkove ovladanie na Webasto (D3)

#20 Příspěvek od marwak » 20 led 2017 08:38

Badus píše: 20 led 2017 08:27 Zkontroluj nejdriv dve nejjednodussi veci - hladinu nafty a napeti na baterce.
Hladinu nafty - myslíš někde v tom FBH? V nádrži mám prakticky přesně polovinu. Napětí na baterce zkontroluju.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Odpovědět