Egr

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Calibra2
Příspěvky: 86
Registrován: 14 zář 2018 21:29

Re: Egr

#41 Příspěvek od Calibra2 » 20 led 2020 22:19

Dik startér jsem měnil ale nedovedu říct jestli to dělalo i predtim ale děla to jen při delším stání pokud to chcipnu a hned nastartuji tak ok. Nechápu próz by to dělal startér a když ano co stim?

Calibra2
Příspěvky: 86
Registrován: 14 zář 2018 21:29

Re: Egr

#42 Příspěvek od Calibra2 » 20 led 2020 22:25

Ještě jedna věc diagnostika v podstatně nenapíše chybu ale auto jede až vymazu chyby

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Egr

#43 Příspěvek od MadTom » 21 led 2020 07:27

K tomu startéru - občas se stává, že startér sice hezky točí, ale produkuje tolik rušení, že to motoru neumožní nastartovat, při roztlačení nebo po výměně startéru je klid. Docela blbě se to hledá, někteří nejdřív vyměnili půl auta, a furt nic. Jeden takovej startém jsem rozebral a nenašel jsem v něm nic špatného, odhaduju to na problém rotoru - špatný kontakt, který se projeví až při plném výkonu.
Druhá věc může být baterka - slabší, nebo nějaký kontakt po cestě, kdy při startování teplého motoru se s ním jednak dá lépe točit a hlavně, baterka je ještě úplně čerstvě dobitá. Tohle všechno je ale jenom odhad.
Jakou diagnostikou mažeš chyby i když ti to žádnou chybu neukáže? Co znamená - v podstatě neukáže?
Ono čerstvě po nastartování není moc věcí, ze kterých může řídící jednotka motoru vycházet a zjistit, že je něco špatně - teplotně je motor studený, tlak ve filtrboxu se mění pomalu, stejně jako ostatní teploty z čidel. Tlak v sání a váha vzduchu na volnoběh skoro nic neukazuje, protože na volnoběh turbo skoro netlačí a motor si bere jenom málo vzduchu. tohle se změní, až se motoru začne šlapat na plyn při zatížení tj. při rozjedu, a chtít po něm výkon.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Calibra2
Příspěvky: 86
Registrován: 14 zář 2018 21:29

Re: Egr

#44 Příspěvek od Calibra2 » 22 led 2020 19:32

Ahoj tak už jsem zjistil kdy to děla když zamknu a odemknu auto tak to nejde víc jak 3 tis otáček mužů nastartovat vymazat chyby auto jede normálně ale pokud znovu zamknu a odemnknu tak opět max 3tis otáček. Pokud vymazu chyby a auto nezamnknu tak mužů startovat kolikrát chci a auto pojede normálně.

Calibra2
Příspěvky: 86
Registrován: 14 zář 2018 21:29

Re: Egr

#45 Příspěvek od Calibra2 » 23 led 2020 16:02

Tak to děla vždy když nastartuji když vymazu jede do dalšího startu normálně

Odpovědět