spanie v disco 2

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#61 Příspěvek od MadTom » 07 úno 2011 12:47

Ta nádrž na vodu není špatnej nápad - napiš nějaké rozměry, pokud už máš představu. Dneska ještě přihodím nějaké fotky ze včerejška - ja tam vidět upevnění k podlaze a to bude podstatné i pro tu nádrž.
Jo a ještě jedna poznámka - celé to pěkně těžkne - konstrukce s deskama spaní bez šuplpíků je pro mě strop na opakované výtahování z auta v jednom člověku. Se šuplíkama to sice v jednom půjde, ale už to nebude na 10krát denně. Budu to muset zvážit, nebo aspoň spočítat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: spanie v disco 2

#62 Příspěvek od Bebop » 07 úno 2011 13:24

Tak ta váha je jasná, ale nakonec se počítá s tím, že to nandáš, budš nějakou dobu jezdit (dovolená, expedice atd atd) a vyndáš zase doma.. nepočítám, že bych to vyndaval pořád. Co se týče té nádrže, tak mě to jen napadlo, když jsem chodil o víkendu venku s kočárem a z nedostatku aktivity si promýšlel, co by šlo udělat a co budu chtít mít jednou na autě.. Na autě, který budu mít až příští týden :) takže zatím jen teoretická příprava, (nejsem technik, s kovem dělat neumim, ale mám slušnou představivost, když to někdo za mě pak vyrobí :) ) ale tipoval jsem že tam místo určitě zbyde a bude prakticky nevyužitelné pro něco jinýho, představuju si nerezovou atyp nádrž přesně padnoucí do vzniklého prostoru s lehce vyspádovaným dnem, plnění shora asi přes nějakou trubku vytaženou až k opěradlu zadních sedadel a vyvod ven bych řešil podél šuplíkového systému k zadním dveřím asi pancéřovkoou ukončenou kohoutem. Nepůjde to pak využít jako sprcha, ale to mě až tak netrápí, přijde mi to pořád lepší, než vozit velkou zátež na střeše.. I když i ta sprcha by šla řešit přes karavanový systém, (tak něco: http://www.karavan.cz/_300_671-mobilni- ... iralou.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ) kdy je čerpadýlko hnaný z 12V zásuvky a je to komplet hadice na jednom konci sprcha, na druhym čerpadlo, to by tam mohlo bejt zakomponovaný.. + by nebyl špatnej nějakej měřák hladiny vody.. Každopádně potřebuju používat zadní sedačky, chci jezdit s potomkem.. takže všechno se musí vejít do kufru..
Tomáš

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#63 Příspěvek od MadTom » 07 úno 2011 14:50

Tomu rozumím, já taky tak vymýšlím, akorát už nechodím s kočárkem.
Ono tam zas tak moc místa není - respektive šlo by to zvětšit, ale proč. Nahoře je to natěsno opřené o opěradla sedaček a dole je odhaduju tak 15cm. Já předpokládám že tam narvu věci jako basa s nářadím a podobně - prostě to, co nebudu nejspíš po cestě potřebovat a pokud ano, tak jenom občas.
S tím vyndáváním kompletu to bude v pohodě ve dvou lidech a méně v pohodě v jednom. Furt lepší, než fotky jak bednu s věcma dostávají na zahrádku vysokozdvižným vozíkem. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: spanie v disco 2

#64 Příspěvek od Honzan » 08 úno 2011 08:12

Mno s tema vecma za sedackama, nezapomente tam nechat dost mista pro sklopeni. Jak koumam to spani je treba nechat par cm pro sklopeni operadel. :hmm:

Ja nakonec spani budu delat hlinikovym ramem, druhym dilem na kloubu, na to tenci desky a predni dil bude na pripevneni na kolmo s pletivem, abych mohl narvat do kufru plno veci a hlavne kocar (pac uz na jare budem 4)...
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#65 Příspěvek od Benjamin » 08 úno 2011 09:27

Honzan píše:Mno s tema vecma za sedackama, nezapomente tam nechat dost mista pro sklopeni. Jak koumam to spani je treba nechat par cm pro sklopeni operadel. :hmm:

Ja nakonec spani budu delat hlinikovym ramem, druhym dilem na kloubu, na to tenci desky a predni dil bude na pripevneni na kolmo s pletivem, abych mohl narvat do kufru plno veci a hlavne kocar (pac uz na jare budem 4)...
Jo to s tim pletivem je zajímavý. Ja spaní nepotřebuju, jenom patro se zásuvkama a taky premýšlím nad něčím, co by nahradilo mříž za zadními sedadly, abych mohl nakládat do výšky. Jinak gratuluji a držím palce ke 4 členu rodiny :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#66 Příspěvek od MadTom » 08 úno 2011 10:41

Pletivo nebo mříž jsem měl v několik a autech v práci i doma a všude byla na zlost. Ted pokud ji nebudu mít jako Krang použitou jak věšák na úplně všechny drobnosti. Jinak vždycky zavazela. Nakonec jsme v jenom kombíku skončili u sítě spletené z umělohnotných lanek, která se chytila do vnorných oka a hlavně napnula. Efekt zastavení nákladu hrnoucího se z kufru to splnilo a navíce se dala smotat a zbalit. Kamarád si to udělal podobné, akorát neměl vhodná oka na uchycení, tak nahoře má přidělávatý trubku a dole se to už napne.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#67 Příspěvek od Benjamin » 08 úno 2011 13:22

MadTom píše:Pletivo nebo mříž jsem měl v několik a autech v práci i doma a všude byla na zlost. Ted pokud ji nebudu mít jako Krang použitou jak věšák na úplně všechny drobnosti. Jinak vždycky zavazela. Nakonec jsme v jenom kombíku skončili u sítě spletené z umělohnotných lanek, která se chytila do vnorných oka a hlavně napnula. Efekt zastavení nákladu hrnoucího se z kufru to splnilo a navíce se dala smotat a zbalit. Kamarád si to udělal podobné, akorát neměl vhodná oka na uchycení, tak nahoře má přidělávatý trubku a dole se to už napne.
Taky řešení a zřejmě i levnější a jednodušší, budu to řešit nejspíš stejně, díky :yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: spanie v disco 2

#68 Příspěvek od Honzan » 08 úno 2011 13:57

No me to prijde jako dobry reseni, vzhledem k tomu ze to bude cast spani, ktera se slozi dolu na spani a diky zvednuti mi umozni mit kufr narvanej do vysky... vycvaknout ji kdyz nebude treba nebude zadny problem... Nemuzes to srovnavat s mrizi na N1...

System lanek prima, ale prijde mi to dost nesikovny porad neco napinyt a vypinat, kdyz budu chtit spat. A navic neverim, ze by to zabrzdilo treba kocar...
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#69 Příspěvek od MadTom » 08 úno 2011 14:16

Směšujeme možná dvě věci - kočát to v pohodě zabrzdí - je velkej a relativně lehkej. Napínání je řešeno v jednom bodě a napínací lanko vede dokola. Nedovedu si představit, že pojedu někam autem, kde budu mít kočár vevnitř a ještě tam budu chtít spát. Ta síť byla z lanek o průměru cca 4-5mm, takže roztrhnout se to moc nedalo. Pevná přepážka má výhodu a tom, že se vůbec neprohne.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#70 Příspěvek od Benjamin » 08 úno 2011 14:19

Honzan píše:No me to prijde jako dobry reseni, vzhledem k tomu ze to bude cast spani, ktera se slozi dolu na spani a diky zvednuti mi umozni mit kufr narvanej do vysky... vycvaknout ji kdyz nebude treba nebude zadny problem... Nemuzes to srovnavat s mrizi na N1...

System lanek prima, ale prijde mi to dost nesikovny porad neco napinyt a vypinat, kdyz budu chtit spat. A navic neverim, ze by to zabrzdilo treba kocar...
Jj Honzane když to děláš jako spaní, tak to urcite není špatný nápad, obzvlášt na kočár apod. U me je rozdil, že ja budu delat jenom zásuvkový systém bez spaní, takže žádná další deska tam nebude, proto udelám asi jen nejakou sítku..
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: spanie v disco 2

#71 Příspěvek od Honzan » 08 úno 2011 14:34

Benjamin píše:Jj Honzane když to děláš jako spaní, tak to urcite není špatný nápad, obzvlášt na kočár apod. U me je rozdil, že ja budu delat jenom zásuvkový systém bez spaní, takže žádná další deska tam nebude, proto udelám asi jen nejakou sítku..


:yes :hand :beer
snad to dopadne jak mam namyslene :)
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#72 Příspěvek od Benjamin » 08 úno 2011 14:36

Honzan píše:
Benjamin píše:Jj Honzane když to děláš jako spaní, tak to urcite není špatný nápad, obzvlášt na kočár apod. U me je rozdil, že ja budu delat jenom zásuvkový systém bez spaní, takže žádná další deska tam nebude, proto udelám asi jen nejakou sítku..


:yes :hand :beer
snad to dopadne jak mam namyslene :)
však se doufám brzy pochlubíš nějakou fotečkou :cool :mrk :yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: spanie v disco 2

#73 Příspěvek od Honzan » 08 úno 2011 14:45

Mno ted jestre vnitrne resim dilema jestli to udelat z hlinikovych jeklu, kde na moji praci moc prostoru nezbyva nebo ocelovych, coz je pro me hlavne levnejsi a muzu si to pripravit skoro cele sam... Vahovy rozdil je asi 1:2,5...
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#74 Příspěvek od MadTom » 08 úno 2011 17:08

Trošku ti ještě zamotám hlavu víc - z hliníkových profilů jsi omezenej možnostma jejich spojek - kranatou krabici z toho uděláš, ale lichoběžník už né. Výhoda hliníku je rychlost a jednoduchost výroby. Váhu a cenu neřeším, každý má jiné možnosti na mechanickou výrobu, které do značné míry mohou vyvážit cenu materiálu. Jinak řečeno práce i čas je drahá.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: spanie v disco 2

#75 Příspěvek od Bebop » 09 úno 2011 21:25

coz mi ta pripomina, jestli nemas nejakou predstavu o cene toho tveho spani.. v hliniku, tak jak to mas ty. aspon cca..?? a jeste by me zajimaly rozmery toho tvyho spani, ja nemam zadni sedacky (6+7), tak nevim, jestli by se to neveslo o neco sirsi, prijde mi, ze na tech tvejch fotkach je jeste prostor k rozsirovani, ne?? nebo to mas na doraz??
Tomáš

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#76 Příspěvek od MadTom » 09 úno 2011 21:43

Cenu ještě nemám - zkusím to sečíst. Na doraz je to na délku - mezi opěradlama a dveřma do kufru a na šířku mezi podběhama na podlaze těsně za druhou řadou sedaček. Jinak to prkno nahoře může být širší - ale ne o moc, aby se to dalo do kufru vůbec dostat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: spanie v disco 2

#77 Příspěvek od Bebop » 09 úno 2011 21:49

ok, a rozmer bys +- nemel?? nechci porad prudit, ale jsem na sluzebce v nemecku, nemam co delat, tak si planuju auto :)
Tomáš

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#78 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2011 23:35

Tak jsem doplnil další fotky a nějaké komentáře k nim.
A ještě jsem zhruba posčítal náklady na materiál (zaukrouhleno na celé 100Kč, počítáno včetně nákladů na zpracování a poštovného):
1. kostra spaní 1300Kč
2. šuplíky s výjezdy 2100Kč
3. rozkládací spaní 1200Kč
4. boční rozšíření do kapes "po sedadlech" 1000Kč

takže celkem: 5600Kč
Ještě zbývá nějaký koberec nahoru, nalakovat řezné hrany a vhodná madla na otevírání šuplíků a bude to hotové.
Z nářadí a nástrojů je potřeba ruční vrtačka, běžné šroubováky, kleště, šuplera a metr, nýtovací kleště na nýtovací matice. Al profily jsem objednal nařezané na míru, překližku jsem za 200Kč nechal nařezat u stoláře - má na to velkou pilu a ještě tu originál velikou desku přivezl z prodejního skladu.
Naposledy upravil(a) MadTom dne 17 úno 2011 00:06, celkem upraveno 1 x.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#79 Příspěvek od Benjamin » 17 úno 2011 00:04

MadTom píše:Tak jsem doplnil další fotky a nějaké komentáře k nim.
Pěkný Tomáši :yes až dořeším podvozek, disky, gumy, světla, nárazník, rezervu, three amigos, skifa atd. atd. :roll: :Ja blb: :roll: a eště mi zbude nějaká koruna :? , začnu nad tím taky rozmýšlet :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Lochy
Příspěvky: 382
Registrován: 08 led 2010 12:00
tel.: 6O8O94O2O
Bydliště: Libinská brázda

Re: spanie v disco 2

#80 Příspěvek od Lochy » 17 úno 2011 15:25

MadTom píše:Tak jsem doplnil další fotky a nějaké komentáře k nim.
A ještě jsem zhruba posčítal náklady na materiál (zaukrouhleno na celé 100Kč, počítáno včetně nákladů na zpracování a poštovného):
1. kostra spaní 1300Kč
2. šuplíky s výjezdy 2100Kč
3. rozkládací spaní 1200Kč
4. boční rozšíření do kapes "po sedadlech" 1000Kč

takže celkem: 5600Kč
Ještě zbývá nějaký koberec nahoru, nalakovat řezné hrany a vhodná madla na otevírání šuplíků a bude to hotové.
Z nářadí a nástrojů je potřeba ruční vrtačka, běžné šroubováky, kleště, šuplera a metr, nýtovací kleště na nýtovací matice. Al profily jsem objednal nařezané na míru, překližku jsem za 200Kč nechal nařezat u stoláře - má na to velkou pilu a ještě tu originál velikou desku přivezl z prodejního skladu.
Vypadá to moc pěkně, jen se zeptám, řešíš nějak maximální výsuv těch šuplíků. je jasný že je tam zarážka, jde mi spíš o páku, kterou plný šuplík vyvine při maximálním výsuvu. počítáš, že to konstrukce udrží, nebo máš nějakou podpěru? druhá věc je zajištění šuplíků proti vyjetí, předpkládám, že nespoléháš jen na to, že budeš mít vždy zavřené páté dveře. místo madel se mi líbí spíš oblé otvory. a poslední věc třetí díl spaní jen leží na sklopených sedačkách, nebo tam máš nějakou podpěru?

Odpovědět