Môj Disco3 príbeh

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Riba182
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2020 13:03
auto: Discovery 3 TDV6 S

Môj Disco3 príbeh

#1 Příspěvek od Riba182 » 21 srp 2020 10:26

Dobrý deň páni
Dlhšie obdobie som hľadal náhradu za Fronteru B sport až nakoniec padla voľba na Disco3, aj keď ma niektoré príspevky na tomto fóre odrádzali. Našiel som inzerát za priaznivú cenu a tak sme šli pozrieť. Po obhliadke, skúšobnej jazde a pokece z majiteľom kde nám povedal, že nedávno boli menené všetky oleje a aj čerpadlo(bolo aj foto), že nefunguje ručná sme sa vybrali z novým prírastkom domov a dúfal že to moje Disco bude to s tých vydarených.
Po hodine jazdy na diaľnici niečo píplo a nápis special programs off, zalial ma studený pot a myšlienka že už je to tu. Odstavil som nakraj vypol motor a po 20s naštartoval a všetko ok.
Po príchode domov som zistil, že auto sa nezamkýna(čo mi majiteľ nepovedal). Objednal som brzdy a vymenil a ručná šlape, motorčeky do zamykania z číny a všetko išlo ako má.
Za 5 mesiacov vozenia žiadne hlásenia na displeji, len na zámkovej sa začali objavovať fľaky od oleja. Tak sa mi na to známy pozrel a že to tlačí okolo turba ale že boh chráň toho človeka čo to bude vyberať 😊.
Posledný mesiac sa ale pohodové vozenie zmenilo, Transmission fault limited gears available a HDC fault system not available obidve chyby naskočili tesne po naštartovaní a pohnutí tak som len vypol a zapol a viac sa nezobrazili.
Ale začali sa objavovať aj vážnejšie poruchy:
1. pokiaľ stojím na brzde viac ako 2s. tak stvrdne a počuť aj syčanie kolo pedála
2. búchanie v prevodovke – zaradím D BUCH, pri ustálenej rýchlosti uvoľnenie plyny BUCH, pridanie BUCH a tak sa to dá opakovať. Pokiaľ je rozjazd viac pod plynom tak nič nepočuť s prevodovky.
3. posledná chyba zatiaľ je že zvykne dlho žhaviť a vtedy na voľnobeh stúpnu otáčky a po klepnutí do plynu začnú kolísať medzi 1500 až 2250. https://www.youtube.com/watch?v=OPNO7ZLGiqc
Viete mi niekto poradiť čo to spôsobuje a ako to odstrániť, alebo niekoho v okolí Lučenca čo by mi s tým vedel pomôcť. Inak je to strašne super auto na vozenie a aj manželka si ho radšej zoberie ako Lancera😊.
Za odpovede Vám ďakujem

Uživatelský avatar
matozv
Příspěvky: 310
Registrován: 01 zář 2017 14:06
auto: RR sport, D2, D3, D4

Re: Môj Disco3 príbeh

#2 Příspěvek od matozv » 21 srp 2020 11:25

Ja by som zacal tymtoo :-) aky je to rocnik? A kolko si za to dal?

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku


Riba182
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2020 13:03
auto: Discovery 3 TDV6 S

Re: Môj Disco3 príbeh

#3 Příspěvek od Riba182 » 21 srp 2020 17:13

Je to 2005, má 270 tis km a stala 6 tisíc.

Uživatelský avatar
matozv
Příspěvky: 310
Registrován: 01 zář 2017 14:06
auto: RR sport, D2, D3, D4

Re: Môj Disco3 príbeh

#4 Příspěvek od matozv » 21 srp 2020 19:13

Fu dost € za tak vela chyb.

1. Zrejme pretrhnuta membrana v posilovaci
2. Prevodovka na repas. Alebo minimalne zhodit vanu a pozriet ako to vyzera "xxx" pod a v mechatroniku..
3. Netusim chce to diag a live data.

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku


Uživatelský avatar
matozv
Příspěvky: 310
Registrován: 01 zář 2017 14:06
auto: RR sport, D2, D3, D4

Re: Môj Disco3 príbeh

#5 Příspěvek od matozv » 21 srp 2020 19:17

Este k tomu oleju..

Da sa to urobit len to zaberie viac casu. Pri vymene turba sa bohuzial musi zlozit "kastle".
Je.to viac roboty ale ked sa okolo urobi vsetko co treba tak ono to zase vydrzi aj nejaky cas fungovat a je to ok.

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku


Riba182
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2020 13:03
auto: Discovery 3 TDV6 S

Re: Môj Disco3 príbeh

#6 Příspěvek od Riba182 » 22 srp 2020 22:23

Diky za info.
No to už som si pozrel pár videí kde dávali dole kasňu ale na to tu v okolí asi nikoho nenájdem. Tak začneme asi s tým posilovacom a poguglim dáku firmu na repas prevodovky.

janci86
Příspěvky: 63
Registrován: 26 led 2014 09:40
auto: D2
Bydliště: NO
Kontaktovat uživatele:

Re: Môj Disco3 príbeh

#7 Příspěvek od janci86 » 22 srp 2020 23:46

Ahoj, sice nejako detailne nepoznam D3 a ani neviem ako ti to bucha, ale podla tvojho popisu by som to buchanie tipoval skor na nejaky silentblok, mozno na diferenciali?

Mozno mas problem s prevodovkou, to nevylucujem, ale pred repasom by som skontroloval toto...

J.

Uživatelský avatar
matozv
Příspěvky: 310
Registrován: 01 zář 2017 14:06
auto: RR sport, D2, D3, D4

Re: Môj Disco3 príbeh

#8 Příspěvek od matozv » 23 srp 2020 09:04

Riba vsak napis spravu. Som zo zv

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku


Odpovědět