Tažné na D2 - STC-50319

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
CZ_boci
Příspěvky: 9
Registrován: 02 lis 2019 18:39
auto: Land RoverDiscovery2

Tažné na D2 - STC-50319

#1 Příspěvek od CZ_boci » 17 říj 2020 22:24

Zdravím,
dnes jsem se snažil na D2 namontovat výše zmíněné tažné zařízení a zjistil jsem, že ten díl
který se šroubuje do rámu u zadního nárazníku není ve finále svislý ale našikmo, tudíž ta platforma,
na kterou se dává kule je také ze šikma a nedosáhnout ty dvě pásoviny cca o 2cm.

V čem je chyba?
Obrázek
Obrázek
https://ibb.co/X7DH3dh
https://ibb.co/HBpgnmH

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Tažné na D2 - STC-50319

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 17 říj 2020 22:49

Já myslím, že by ta plotna měla být víceméně svisle, takže chyba bude nahoře, nevím o kolik to vychází na úhel, kdybys to jenom sešpendlil všechno dohromady a ten vršek dotahoval nakonec, pokud by to bylo moc velký zvěrstvo, tak jedině udělat z pásoviny klínkovou podložku, protože to podle mne jen tak nedoohneš. Dobrá zpráva je, že ty šrouby maj závit až nahoře, takže kombinace ohybu a tahu sice není uplně ideální, ale myslím, že reálně je neutrhneš, ani když to nebude sedět uplně přesně. Ale těžko radit na dálku, je to tažné na 3,5 tuny a to není uplně legrace na improvizace.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

CZ_boci
Příspěvky: 9
Registrován: 02 lis 2019 18:39
auto: Land RoverDiscovery2

Re: Tažné na D2 - STC-50319

#3 Příspěvek od CZ_boci » 18 říj 2020 10:56

Hanys_a_Kaca píše: 17 říj 2020 22:49 Já myslím, že by ta plotna měla být víceméně svisle, takže chyba bude nahoře, nevím o kolik to vychází na úhel, kdybys to jenom sešpendlil všechno dohromady a ten vršek dotahoval nakonec, pokud by to bylo moc velký zvěrstvo, tak jedině udělat z pásoviny klínkovou podložku, protože to podle mne jen tak nedoohneš. Dobrá zpráva je, že ty šrouby maj závit až nahoře, takže kombinace ohybu a tahu sice není uplně ideální, ale myslím, že reálně je neutrhneš, ani když to nebude sedět uplně přesně. Ale těžko radit na dálku, je to tažné na 3,5 tuny a to není uplně legrace na improvizace.
díky. K podobným závěrům jsem došel i já. Kdybych to ale jen "sešpendlil" a pak postupně dotahoval (což je takto řečeno i v montážním návodu - vše dát do kupy na 0Nm a až pak dotáhnout), tak tam ta vůle bude mega. A jak říkáš, jedná se o tažné,
tak bych rád, aby to bylo v pořádku, aby se nestal průser.
Zajímavé je, že ten mezikus vypadá neohnutelně, takže chyba by měla být v rámu na kterém to ale hezky sedí a který nevypadá, že by byl ohnutý/prohnutý nebo něco (viz ten můj obrázek).

Není tu někdo z okolí Brna/Zidlochovic atd , kdo nemá tažné namontované, kdo by mě nechal zkusit pod jakým úhlem ten mezikus pasuje jemu, abych určil, kde je chyba?

R.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné na D2 - STC-50319

#4 Příspěvek od MadTom » 18 říj 2020 11:29

V RAVE je návod na montáž tohoto tažného, je tam fůra obrázků a vypadá to tak, že by ta deska pro montáž koule měla být svislá. Takže to něco doopravdy nesedí. Určitě někdo nepomíchat díky s jiným tažným? Ono třeba na Defa vypadají některé části podobně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

CZ_boci
Příspěvky: 9
Registrován: 02 lis 2019 18:39
auto: Land RoverDiscovery2

Re: Tažné na D2 - STC-50319

#5 Příspěvek od CZ_boci » 18 říj 2020 17:46

MadTom píše: 18 říj 2020 11:29 V RAVE je návod na montáž tohoto tažného, je tam fůra obrázků a vypadá to tak, že by ta deska pro montáž koule měla být svislá. Takže to něco doopravdy nesedí. Určitě někdo nepomíchat díky s jiným tažným? Ono třeba na Defa vypadají některé části podobně.
zajímavá myšlenka. Zkusím mrknout na Defa kamaráda jak to má namontované on a zda to nejsou díly spíš pro něj.

Odpovědět