Přebíjení alternátoru Discovery 3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
actionxman
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2020 10:15
tel.: +420608264283
auto: LR Discovery 3

Přebíjení alternátoru Discovery 3

#1 Příspěvek od actionxman » 02 lis 2020 09:06

Ahoj,
Potřeboval bych poradit, nebo se zeptat, jestli někdo neměl problém s přebíjením palubního napětí. Auto mi skáče do různých nouzových režimů a samo se to zase čistí a už nevím kudy dále. Nejprve mi to házelo chybu U0122, což je chyba komunikace v jednotce výšky podvozku, to byly jen oranžové kontrolky, auto se snížilo, ale jelo normálně (vždy se vyřešilo vypnutím a zapnutím klíčku), auto jsem dal do autorizovaného servisu, tam mi vyměnili brzdový spínač, že prý je to ono, a potom se rozsvítili i červené kontrolky, většinou brzdy a auto šlo do nouzového režimu a snížilo se a neřadilo (nyní už klíček nepomáhá, ale vyčistí se to samo). Potom mi řekli, že to bude vadný EGR ventil, a že se to stává, že to rozhodí systém, tak ho vyměnili, a stále stejné, chyba vyskakuje nadále, pak znovu servis a jen diagnostika a vyčištění kontaktů a že je vše OK. Bohužel chyba tam opět je. Zjistil jsem, že auto přebíjí a má palubní napětí cca 15,1V při jakékoli zátěži, vyměnil jsem alternátor a bylo to stejné, vyměnil jsem baterku a stále stejné. Ještě je zajímaé, že po zahřátí auta, se to dobíjení spraví a dobíjí to v pořádku. Chtěl bych první vyřešit to palubní napětí, ať mám jistotu, že to tím nemůže být. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo dělat?
Dík moc za jakoukoli radu.

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#2 Příspěvek od mipr » 02 lis 2020 09:23

Vitaj na fore...

V skratke. Myslim, ze problem nie je v nabijani. 15V je pripustne napatie. Proces nabijania riadi riad. jednotka motora. Na urcenie zavady potrebujes serioznu diagnostiku problemu. Vsetky riadiace jednotky su medzi sebou prepojene a jeden problem vyvola retazovu reakciu a naskacu dalsie poruchy. Tu ide o to najst prvotnu pricinu a tu riesit/opravit. Ostatne su len vyvolane poruchy prvotnym problemom.

Ako postupovat? Najdi si LR pozitiv servis. Na forme mame vlakno LR angels. Chce to znaleho cloveka, ktory vie eliminovat nepodstatne chybove hlasenia a dopracuje sa k pricine poruchy...

U0122 hlasi stratu komunikacie. Bezna vec u LR. Nehovori to vsak o podstate problemu nic...
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#3 Příspěvek od MadTom » 02 lis 2020 09:27

Těch 15V po nastartování je tam cíleně, aby to baterku co nejdříve dobilo po startování. Pokud po delší jízdě napětí klesne na takovou běžnější hodnotu, tak je to v pořádku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#4 Příspěvek od Hubert » 02 lis 2020 10:09

Jak ti víš píší. Je to vlastnost nikoliv chyba. Takže dobíjení je OK. Chtělo by to zajit za někým kdo ti relevantně řekne co všechno tomu je. Už jsem řešil soustu takových závad. Většinou se jednalo o více příčin který majitel ignoroval. Napiš odkud jsi. Někdy se dá poradit a navézt, ale většinou ne.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

actionxman
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2020 10:15
tel.: +420608264283
auto: LR Discovery 3

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#5 Příspěvek od actionxman » 02 lis 2020 10:17

Jsem z Ostravy, ale přijedu kdekoli. Koupil jsem si ho letos, a zamiloval jsem se do něj, kdyby ne, tak už by letěl z domu :D
Chci to opravit, ale fakt potřebuji člověka co se v tom vyzná. Jinak na diagnostice jsem to měl, když to bylo v tom nouzovém režimu a bylo tam okolo 20chyb z celého auta, zajímavé je, že se to někdy hned a někdy třeba za půl dne vyčistí a auto je v pořádku jako by se nechumelilo. Problém je, že ty chyby tam asi nezůstanou zapsané a když někde přijedu a neudělá to, tak nikdo neví co má hledat.

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#6 Příspěvek od Hubert » 02 lis 2020 10:27

Kontaktuj člena Kokešek
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení alternátoru Discovery 3

#7 Příspěvek od pojir » 02 lis 2020 10:28

Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Odpovědět