...

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
TimotejejnaP
Příspěvky: 17
Registrován: 23 lis 2020 09:35
auto: Discovery 2 td5

...

#1 Příspěvek od TimotejejnaP » 29 kvě 2021 09:01

...
Naposledy upravil(a) TimotejejnaP dne 31 kvě 2021 22:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
czech_daver
Příspěvky: 123
Registrován: 23 dub 2015 15:48
auto: Discovery II
Bydliště: Brno

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#2 Příspěvek od czech_daver » 29 kvě 2021 09:28

Vrtule má olejovou spojku v sobě. Pokud se staženými okýnkama slyšíš do kopce že po chvilce začne v okolí přistávat vrtulník tak se sepla a začla chladit. Pokud ti to nedělá tak spojka nefunguje a je potřeba nová, hlavně neber náhrady ale originál, mě náhrada odešla za rok. Tlačítkem by šel spínat chladič klimatizace, ale nemyslím si že by zásadně něco zachránil. Pak ještě může být taky problém fouklé těsnění pod hlavou tím sem si taky prošel. Ale teda mám stage 1 a menší kola, tak možná napíše nápady někdo se stage 2

Odesláno z mého Pixel 4a pomocí Tapatalk


MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#3 Příspěvek od MadTom » 29 kvě 2021 11:40

A funguje ti elektrická vrtule? Ono když se auto "přehřeje" a jede pomaleji než tuším 80km/h, tak si motor přichlazuje tou elektrickou vrtulí. Pokud se vyloženě přehřeje, tak se elektrická vrtule sepne hned po nastartování a běží trvale, do vymazání chyby z řídící jednotky motoru.
Mechanickou vrtuli elektrickou nenahradíš - ono to umí foukat výkonem několik kW, a to elektrickej motor, kterej by se ti tam vešel nedá. Kromě hukotu jako když přistává vrtulník, tak na volnoběh motoru, když vrtule neplno sepne, tak za autem ti to fučí horkým vzduchem na nohy jako z fénu.
A ještě drobnost - nevrtal se někde v tom elektrickém ventilátoru? Už jsem se potkal s tím, že byl po náhradě nějakým neoriginálním blbě zapojenej a foukal na druhou stranu.
Kromě těsnění pod hlavou (netlakuje ti to do vody? máš dobré víčko na expanzce?) to může být i termostat. Nefunkční nebo blbě namontovanej - sice to nejde dobře, ale vývody se dají přehodit.
A jinak diagnostiku a podívat se, co ukazují jednotlivá čidla teploty při jízdě do kopce - není tam jenom čidlo teploty vody. Případně vzít teploměr (třeba nějakej infra) a podívat se, jak horkej vlastně motor je.
TD5ka má chlazení dimenzované s dost velkou rezervou, na to aby se při jízdě do kopce přehřívala, možná tak v horkém létě a s vlekem.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#4 Příspěvek od habakuk » 31 kvě 2021 08:21

Máš umyté chladiče od bahna? Pokud se opravdu přehřívá tak se to většinou pozná na sníženém výkonu klimatizace a pak snížený výkon motoru protože cooler je u teplého chladiče vody.
No a univerzální rada je prostě zvolnit.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#5 Příspěvek od MadTom » 31 kvě 2021 11:44

Ha, na tohle jsem úplně zapomněl. :yes Chladiče proplachovat opatrně a proti směru jízdy. Já jsem si udělal trysku z kusu hliníkové trubičky - na konci splácnout a ohnout do pravého úhlu. Připojit na vodovod a pěkně tím projet chladiče zezadu od motoru. Dá se takto dostat i mezi ně. Voda musí protékat všude skrz lamely.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#6 Příspěvek od habakuk » 31 kvě 2021 13:54

Já jen přehnul konec hadice pevně ji stáhnul hadicovou sponou a do konce hadice vyvrtal díru aby stříkalo pěkně do boku. Dostal jsi se v pohodě mezi chladiče a krásně do propláchnul. Čistím to jednou za dva roky a od té doby mám od přehřívání pokoj.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prehriatie motora v kopcoch td5

#7 Příspěvek od MadTom » 31 kvě 2021 14:13

Taky možnost, hadici jsem neměl, na hliníkovou trubičku jsem narazil rychlospojku na zahradní hadici.
Já se to snažím vypláchout každé jaro, když auto chystám na výlet. Pokud se auto ale topilo v bahýnku jako je na Jihlavě, tak se musí propláchnout dřív, než to v chladiči teplem zkamení.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět