Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lilek
Příspěvky: 64
Registrován: 16 pro 2014 20:38
tel.: 603 851 040
auto: Peugeot 406, LR DI

Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#1 Příspěvek od Lilek » 07 črc 2021 10:48

Zdarec. Tak jsem se v zimě dokopal pustit se do znovuzprovoznění té mojí popelnice, kterou doma nenazvu jinak než Sir Čárls. A pomocí tohot vlákna bych se chtěl případně dopídít i k nějakým dílům, jestli třeba doma nemá někdo nějaké přebytky. Dobrou a dobře míněnou radou též nepohrdnu. Byť jsem v podstatě jednu dobře míněnou odmítl hned na začátku když kdysi ikona jihočeského opravárenství pro LR nazvala to moje peklo "Přehlídkou ztraceného času". No, asi si musim neustále něco dokazovat, tak jsem se do toho letos konečně pustil. Na té mojí kraksně už sice nějakej pátek něco dělam, ale stále to bylo ve fázi rozebírání. No a teď se mi kvapem blíží fáze skládání. A začínám přemýšlet, co na to vlastně všechno potřebuju. Časem přihodim i fotky, abych infikoval další zoufalce, kteří se chtějí přidat na cestu "renovace své plečky ve stylu seriálů na Discovery, byť je levnější koupit jiné auto" Ale abych už taky přešel k věci co potřebuju. jestli někdo nemá v přebytku:
- úchyty na kastli a rám pro různou kabeláž hadice a brzdy, různý niply a tak podobně
- čelní sklo (ideálně vyhřívané)
Lilek, zvaný brambora.
_____________________________________
Nechápu, proč tomu sráči všechno odpustim.

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#2 Příspěvek od VencaZE » 07 črc 2021 16:18

Čelní sklo mám, ale jak říká ona známá ikona jihočeského opravárenství, musíš si ho přijet vymontovat :lol:
https://lrdworkshop.rajce.idnes.cz/LR_D ... ne_4-2020/
V.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
MFENCE
Příspěvky: 816
Registrován: 31 led 2019 11:56
tel.: 732805348
auto: D2 Td5/110 300Tdi

Re: Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#3 Příspěvek od MFENCE » 10 črc 2021 11:38

Tyhle různé plastové cčka a blbosti, tak to stačí autodily.

Přešlo mě už hledat a dovážet LR Britpart a jiné odnože.
Zajdi do lepších autodílů a tam mají hromady na všechny auta. V drtivé většině, najdeš klon a nebo skoro stejny díl.

Tady maj třeba origo čufle od 5kč po třeba 40kč. Kvalita plastu neporovnatelně lepší jak ty náhrady. Tam kde to někde drží hadice,draty, atd. Tak dám co bude tady v kvalitním plastu. Tam kde je to tvarované,hodně vidět, atd tak dám LR. Ale už jsem votrávenej z toho ftalatoveho hnusu co přijde v náhradě. Nedávno jsem to přesně řešil u D2.

Uživatelský avatar
Lilek
Příspěvky: 64
Registrován: 16 pro 2014 20:38
tel.: 603 851 040
auto: Peugeot 406, LR DI

Re: Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#4 Příspěvek od Lilek » 12 črc 2021 23:37

MFENCE píše: 10 črc 2021 11:38 Tyhle různé plastové cčka a blbosti, tak to stačí autodily.

Přešlo mě už hledat a dovážet LR Britpart a jiné odnože.
Zajdi do lepších autodílů a tam mají hromady na všechny auta. V drtivé většině, najdeš klon a nebo skoro stejny díl.

Tady maj třeba origo čufle od 5kč po třeba 40kč. Kvalita plastu neporovnatelně lepší jak ty náhrady. Tam kde to někde drží hadice,draty, atd. Tak dám co bude tady v kvalitním plastu. Tam kde je to tvarované,hodně vidět, atd tak dám LR. Ale už jsem votrávenej z toho ftalatoveho hnusu co přijde v náhradě. Nedávno jsem to přesně řešil u D2.
Kde "tady" Nezapomněls na odkaz? :-) Jinak Dík za tip. Skoro jsem se unáhlil a pořídil tu krabici od shitpartu.
Lilek, zvaný brambora.
_____________________________________
Nechápu, proč tomu sráči všechno odpustim.

Uživatelský avatar
MFENCE
Příspěvky: 816
Registrován: 31 led 2019 11:56
tel.: 732805348
auto: D2 Td5/110 300Tdi

Re: Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#5 Příspěvek od MFENCE » 14 črc 2021 19:58

Jooo promiň, hele tady je v Benešově. Pařízek autodily.
Já kupoval čufle na lišty kolem oken krytek předku. Co každej doláme když veme větev.

Pane to je TOP to je paráda. Tak bylo řečeno v LR Brau. Všechny KO, pokaždé to ruplo v zúžení těch pacek. Porovnával jsem to s origem, a ten plast náhrady je křehký. Original plast se dá máznout, něco jako víčko od petky. A takhle to je všude.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Lilkův velký projekt znovuzprovoznění D1 300Tdi

#6 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 14 črc 2021 22:41

Jako vlákno je to hezký, ale bez fotek tak nějak "vo hovně", něco sem pusť, ať se ti mužeme smát a zároveň se radovat, že v tom pruseru seš ty a ne my. Jinak příchytky nevim, já pužívám elektrikářký drc pásky a když je to třeba do díry v rámu tak nejlíp hmoždinku a vrut, když je potřeba větší plochu, tak jedině pivní zátka. :moon
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Odpovědět