topení ale jen půl auta

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dandy008
Příspěvky: 79
Registrován: 06 bře 2015 18:05
auto: Discovery 3 TDV6
Bydliště: Ludgeřovice

topení ale jen půl auta

#1 Příspěvek od Dandy008 » 19 zář 2021 19:36

Zdravím chlapi
Dnes jsem si po dlouhé době zapl topeni na cca 25C, ale topí mi jen u spolijezdce. Ale na straně řidiče nic... jen vlažny. Dám na max a jen vlažný, ale u spolujezdce horký jak pra... Klapy mi fungují a chodí jek mají, ale něco brání plnému výkonu.
Vím že to je dvouzonova klima i topení, tak si říkám zda nějaké stupidní čidlo ....
Máte nějaké rady ? Děkuji

Uživatelský avatar
Dandy008
Příspěvky: 79
Registrován: 06 bře 2015 18:05
auto: Discovery 3 TDV6
Bydliště: Ludgeřovice

Re: topení ale jen půl auta

#2 Příspěvek od Dandy008 » 05 říj 2021 19:48

Tak po diagnostice v LR servis OVA bylo vše v pořádku , ale doporučili mi jako jedinou závadu UCPANÉ TOPENÍ(topné těleso).
V sobotu jsem se synem rozkopal celou přístrojovku a vyndali jsme topení. Bylo opravdu UCPANÉ RZI(rezavé šupiny). Prpoplachoval a poklepábal pod proudem vody a nevěřili by jste kolik se toho vyplavilo. Vařící vodu a louh 2x po sobě.
Teď topí jak má.
Zjístil jsem od dvou automechaniků- zkušených a důvěryhodnych. Ti to řeší buď JEDLÁ SODA - OCET nebo TABLETA DO MYČKY. Vše nepění a rorpouští nešistoty. Po několika hodinách jízdy by se měla pocíťot změna v topení. Max 2h a vypustit vodu z chladiče a napustit novou s nemrz.směsi. Nezdříve vyzkoušel toto a potom teprve měnit topné tělěso !!!
Topné těleso je z pravé strany od spolujezdce....
20211003_131403.jpg

Odpovědět