Celolak Discovery 1

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Bardotka
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2020 09:27
tel.: 774810423
auto: Discovery 1

Celolak Discovery 1

#1 Příspěvek od Bardotka » 06 říj 2021 16:10

Ahojte, mám ve výhledu dát mému parťákovi nový kabát. Absolvoval jste to někdo? Ráda bych Vás požádala o tipy, zda neznáte někoho, kdo to dělá, kdo má zkušenosti s lakováním hliníkáče? Mám nějaký nástřel z lakovny, trošku ratata, ale každopádně ze skály nepoletí, nebudu měnit za jinýho .... " lepšího". Srdce má dobrý 💚💚💚

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celolak Discovery 1

#2 Příspěvek od Mirko » 06 říj 2021 16:34

Ahoj,
nejsem lakýrník, ale nějaké zkušenosti jako zákazník mám. Zadal jsem již několik celolaků na Range Classica, což je obdoba Disco1, a i částečné lakování. Pro doporučení lakovny by asi stálo za to upřesnit oblast, odkud jsi.
Co se týká doporučení k postupu - pokud se ti olupuju rohy dveří kvůli hliníkové oxidaci, tak je potřeba se napřed vypořádat s tímto problémem, pak teprve lakovat. Lakýrník by samozřejmě měl mít lakovací kabinu. Nejlepší je věci lakovat mimo auto, pokud jsem nechával zadní blatníky na autě, tak dopadli výrazně hůř než sundané dveře. Tím myslím, že nebyly tak dobře broušené ani lakované.
Opravdu dobré výsledky byly fakticky jen, když se šlo v přípravě na holý plech. U vícero pokusů se mi i stalo, že se časem "propadne" plnič, pokud se lakuje na stávající lak, ať už to bylo reakci na podklad, moc uspěchanou praci, nevím. Takže dnes už bez záruky nenechám lakovat. Tyto věci se opravdu projevili až třeba po roce, po zimě... Vypadá to jako škrábance pod lakem.
Záleží také, co se slibuješ od výsledku, jestli jen "čistý" auto, tak ti nemusí vadit ani takové drobné nedostatky, pokud chceš naopak perfektní lak na holý plech se zárukou, tak jsi ale v šesticiferných částkách nebo se jim aspoň blížíš. Zatím jsem možná měl smůlu, ale naprosto spokojen jsem nebyl zatím s žádným lakýrníkem a popravdě zrovna zkouším dalšího, novýho na doporučení dílny na veterány. Je také třeba říct, že málokterý lakýrník má opravdu zájem o tuhle práci, protože většina dnes jede opravy laku po nehodách, které platí (velmi dobře) pojišťovna, nebo konkrétní autorizované servisy, a o tyhle zdlouhavé a náročné individuální zakázky, kde klient má navíc "vztah" k starému vozu, nemají moc zájem.

Bardotka
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2020 09:27
tel.: 774810423
auto: Discovery 1

Re: Celolak Discovery 1

#3 Příspěvek od Bardotka » 06 říj 2021 17:08

Ahoj, moc děkuji za přečerpávající odpověď. Jsem od Kladna. No přesně hlavně puchýře na dveřích a oloupaný lak z barvy, střecha vyšisovaná a už začíná i haubna :( Lakovna, kterou jsem zvolila je rodinna firma, co v lakovani jede uz urcite pres 20 let.Dost specializovaná a sám majitel mi říkal, že za poslední dva roky mají hromadu zakázek, kdy se lidi rozhodnou totálně reinkarnovat starý, poctivý auta to ne ani tak kvuli tomu, že jsou to veteráni nebo tak něco. Teď tam prý mají Forestera. Dají za to docela ranec než aby si pořídili nový přeplácaný elektronický plechovky. Což je teda i můj případ. Navíc je to teda fakt člen rodiny :heart S cenou se trefuješ, sám mi na rovinu řekl, že u takhle velkýho auta se celolak klidne může pohybovat kolem 80-100 tis., ani ten hliník ho nezastavil a jako pokud za ty peníze bude jak novej a do roka to nezklepe, tak do toho klidně půjdu. Jako samozřejmě ho musí ještě vidět. Mají spektrometr, který přečte barvu z auta a podle toho jí přes komp namíchá :O

kubavlc
Příspěvky: 139
Registrován: 27 lis 2012 16:24

Re: Celolak Discovery 1

#4 Příspěvek od kubavlc » 08 říj 2021 23:09

Ty jo, gratuluju, ze jsi (předpokládám) v situaci, kdy mas všechno pod tema hlinikovyma plechama hotovy, nebo v pořádku a můžeš uvažovat o laku…
LR D1 300TDI - 2" lift, HD nárazníky, přední ARB, zadní ARB-poloosy HD Ashcroft, Warn winch+syntetika
VOLVO C303,VOLVO 940 TURBO,VOLVO 740 TURBO,VOLVO 740 pohřebák, VOLVO 850 TURBO

Bardotka
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2020 09:27
tel.: 774810423
auto: Discovery 1

Re: Celolak Discovery 1

#5 Příspěvek od Bardotka » 10 říj 2021 17:34

kubavlc píše: 08 říj 2021 23:09 Ty jo, gratuluju, ze jsi (předpokládám) v situaci, kdy mas všechno pod tema hlinikovyma plechama hotovy, nebo v pořádku a můžeš uvažovat o laku…

Tak to je na gratulace brzy :D Ale kazdopadne stav tak nejak víme a tenhle facelift by měl proběhnout v příštím roce. Tak spíš nějak dopředu pátrám, jaké jsou možnosti. Jestli třeba prostě jen nenechat lakovat vždy ty sundané díly, nebo jim ho tam hodit celýho. Tady je předpoklad, že to třeba už někdo řešil :mrk

Odpovědět