Suspension fault - diacovery 4

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Filo49
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2021 23:29
auto: discovery 4

Suspension fault - diacovery 4

#1 Příspěvek od Filo49 » 07 pro 2021 00:00

Ahoj,
som tu na fóre novy a idem poprosiť o radu.
Čítal som rôzne príspevky, rady, no nikde som nenašiel úplnú odpoveď na môj problém.

Deje sa mi to že keď nafúkam podvozok na hornú polohu tak po nejakej chvíli mi vyhodí chybu suspension fault a keď sa pokúsim sfúknuť podvozok na prostrednú teda štandardnú polohu prepínací panel po vyskočení chyby nereaguje. Deje sa to za jazdy alebo keď sa spätne pokúšam prepnúť jazdnú výšku na štandardnú. Táto chyba sa ale nezobrazuje vždy, deje sa to občasne.

Po vypnutí motoru a opätovnom naštartovaní je všetko v poriadku.

V poslednej dobe sa mi aj počas jazdy častejšie zopína kompresor. Ďalej som postrehol že po naštartovaní mi prifukuje predok auta. Odmeral som to a za noc klesne predok súčasne na oboch stranách 1,5 cm za noc. Takže predpokladám že chyba nebude v mechoch ale niekde inde keďže klesli obe strany rovnako o 1,5cm.

Kde podľa vás môže byť chyba ?

Ako prvé by som chcel vymeniť tesnenia v rozdeľovačoch, ale tu som zas narazil na menši problém a teda aj tu idem s prosbou o pomoc nakoľko som nikde nenašiel kde by som to dokázal objednať. Viete niekto kde sa da objednať sada na repas predného a stredového rozdeľovača, a teda vôbec či sa uberám správnym smerom.

Na diagnostike to našlo chybu : C1A13


Ďakujem za každý názor a radu :wink:

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Suspension fault - diacovery 4

#2 Příspěvek od mipr » 07 pro 2021 06:10

vitaj na fore...

ak sa jedna o chubu:
C1A13-64 pressure does not decrease when venting gallery

potom je problem na vypustacom ventile kompresora

klesanie podvozku zistis najlepsie tak, ze odpojis na noc bateriu a porovnas vysku - ktora strana kolko klesa

riesenia:
- zajdi si na "LRpozitiv"diagnostiku
- vymena alebo repas kompresora
- vycistit/vymenit potrubia rozvodu stlac vzduchu (je tam biely prasok)
- riad ventily vymenit podla potreby za nove (ak ich budes opravovat, nie je iste ci si pomozes)

na zaver: nove tesnenia do riad ventilov som este nevidel v predaji...

drzim palce

Sent from my mobile phone

LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Odpovědět