parkovací brzda...potfora...

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací brzda...potfora...

#61 Příspěvek od discover » 14 črc 2016 21:15

Měl jsem trable s ruční brzdou u D3, někde jsem to tu cca před rokem popisoval. Modul mi opravovali a vyndavali ho z auta při sundaném pravém zadním kole. Tam jsme načli krátce problematiku ruč.brzdy u D3, myslím tam byla schemata a fotky. Zkus to vygooglit, držím palce. S

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#62 Příspěvek od kaligula » 04 lis 2017 20:07

Oživím tady diskuzi, snad se někdo ozve, opět po roce se mi kousla brzda, opět matice dojely na konec závitu, ale už nemám kam seřizovat, lanka jsou moc dlouhá, dají se nějak šikovně zkrátit ?? nebo nezbyde než koupit nové ??? je to celkem dost za dva bovdeny, ručku nepoužívám, ale technická se blíží a blikající červené P bude pro technika asi jak hadr pro býka

Millcek
Příspěvky: 12
Registrován: 17 úno 2012 20:34
tel.: 604751169
auto: D3 HSE Peugeot ex
Bydliště: Hlinsko

Re: parkovací brzda...potfora...

#63 Příspěvek od Millcek » 14 bře 2018 21:38

Ahoj tak dnes jsme tu parkovací brzdu také opravovali. Při zabrždění parkovačkou při pohybu se najednou kousla a strašně křičela :Ja blb: Musel jsem jí nouzovým lankem odbrzdit, to naštěstí šlo. :whew Problém byl, ale v sjetém a pak utrženém obložení levé brzdy. Dělali jsme to bez demontáže lanovodů a tý krabice ,ale přístup nic moc jen rozdělat tu zalepenou krabici bylo děsný a přijít na to jak to funguje. :clap No naštěstí všechno dobře dopadlo jen to chce dobře nastavit brzdu aby to nešlo až nadoraz, myslím ten závit v krabici. :hand

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#64 Příspěvek od kaligula » 28 srp 2018 08:41

Tak už jsem zase zaseknutý, a po odblokování a seřízení skoro až tak že obložení tře o bubny tak po měsíci zase bloknuté,
v servisu mi řekli vyměnit celou brzdu, mi to příjde zbytečné, servo funguje dobře, nestačilo by vyměnit lanovody ? dá se někde sehnat servo za dobrý peníz, nové to stojí balík

dík

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#65 Příspěvek od kaligula » 03 zář 2018 11:08


Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#66 Příspěvek od kaligula » 04 zář 2018 10:12


Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#67 Příspěvek od kaligula » 29 zář 2018 09:43

jeden update - na videu píše uvolnit šroubky příchytek lanovodu vpravo, ve skutečnosti to šroubuje vlevo, pravý lanovod není třeba vůbec uvolňovat, ale já ho nakonec stejně taky povolil a potáhnul, mám krátké ruce a nedokázal jsem povolit a vyháknout pravý lanovod z brzdy když byla ještě uvnitř,

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací brzda...potfora...

#68 Příspěvek od discover » 27 zář 2019 19:40

Tak mě to také potkalo, ruční brzda se rozeřvala. Podle návodu jsem si nechal vyrobit mosaznou osičku viewtopic.php?f=6&t=29592
Zkoušel jsem to podle návodu vyměnit sám doma, šel jsem na to spodem od rezervy, uvolnil jsem modul EPB, otočil ho k sobě čelem a otevřel. Nevěděl jsem jak uvolnit krabičku ze sevření lanovodů, tak jsem to vzdal. Mezitím mi začala blikat červená kontrolka park. brzdy. Dneska jsem byl s autem v servisu s požadavkem vyndání modulu EPB, výměnu osičky a seřízení brzd. To všechno servis provedl. Výsledkem je, že na palubce bliká červené "P", brzda nebrzdí, jen při aktivaci a vypínání páčky je slyšet zpod vozu jak motorek EPB přejíždí na jednu a na druhou stranu. Jediný efekt je, že už neřve. Poradili mi, že mám dát auto na diagnostiku servisu LR. Zeptám se, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost, příp. kde je chyba a jak postupovat dále. Díky za každou radu. St

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#69 Příspěvek od kaligula » 28 zář 2019 08:36

Pravdepodobne mas jeden lanovod vyhaknuty, pri skladani to ma tendenci vyskakovat, nebo nemas udelanou kalibraci, myslim ze je na to nekde navod

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací brzda...potfora...

#70 Příspěvek od discover » 28 zář 2019 11:45

Neumím si představit, že bych to měl znova rozebírat, uff. Jak se pozná, že je lanovod vyháknutý?

Uživatelský avatar
papavel.k
Příspěvky: 732
Registrován: 25 říj 2008 18:40
Bydliště: České Budějovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#71 Příspěvek od papavel.k » 28 zář 2019 22:22

:-) jsem rád. že to tu vře a parkovací brzda na DIII se dá řešit podstatně přijatelnějšími způsoby než já v roce 2009 :grin:(výměna za nový v servise) ...snad pomohla i tenkrát provedená rozborka s kamarádem mého modulu parkovací brzdy, nalezení chyby v dotaženém závitu a vytahaných lankách :grin: ...a co je k zasmání ? můj původní modul je na světě :grin: teda mám ho v tuto chvíli ve stodole, sice již asi 8 let vlastním DII, ale to asi není na závadu...prostě je to na delší výklad jak se znovu v tuto chvíli objevil, ale to je asi jedno (ne opravdu nebyl založený v té stodole 10let) každopádně -
pokud by někdo měl zájem převzít si modul parkovací brzdy s nejspíš vytahanými lanky, 1x rozebraný - povolená zaseklá matka táhla - zase zpět složený (cca celá operace v roce 2009 asi 20 minut), utěsnění proti vniknutí vody bych asi překontroloval, zaprášený, jsem ochoten přenechat z důvodu, že na DII ho rozhodně nepotřebuji. Pokud bude mít kdosi zájem mi cosi věnovat či zaplatit nepohrdnu :mrgreen: klidně se i předhánějte :mrgreen: ...
DII Td5 99...ve výstavbě za provozu zdánlivě připomínající technologické přestávky

dolinekdave
Příspěvky: 540
Registrován: 16 črc 2015 22:57

Re: parkovací brzda...potfora...

#72 Příspěvek od dolinekdave » 29 zář 2019 14:50

Já bych ho nasál. Jen napiš představu. Na D2 už mi nic nezbylo.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk


discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací brzda...potfora...

#73 Příspěvek od discover » 29 zář 2019 21:10

Tak jsem se přemohl a šel jsem do toho. Pravdu měl Kaligula, lanovod byl vyháknutý. Ale ten horor, co jsem prožil, než jsem vyndaný mechanismus vrátil zpátky do krabičky kam patří ... Konečně ruční parkovací brzda funguje jak má a doufám, že jí to vydrží.

Uživatelský avatar
Balu1989
Příspěvky: 598
Registrován: 30 zář 2013 10:44
tel.: 725 594 313
auto: D4
Bydliště: Dobříčkov (Benešov)

Re: parkovací brzda...potfora...

#74 Příspěvek od Balu1989 » 30 zář 2019 08:22

Na jaře jsem měl období, kdy jsem do krabičky lezl 3xdenně, pak si zvykneš a děláš skoro poslepu :chuckle
PER ASPERA AD ASTRA

P38 2,5 DSE 99 - pneu 235/85 R16 +1" nahoru, +6cm do šířky, CB, zahrádka, už není:-(
D3 05 TDV6 :-) - x-lifter, pneu 265/70/17, navíjedlo, prahy
D4 12 SDV6 - x-lifter, naviják, prahy......, stále se vylepšuje :-D

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#75 Příspěvek od kaligula » 30 zář 2019 17:23

po odblokovani sekle brzdy je nutne rozebrat oboje oblozeni, vycistit, promazat slozit a seridit, jinak dojde opet rychle k zaseknuti

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: parkovací brzda...potfora...

#76 Příspěvek od kaligula » 30 zář 2019 17:24

po odblokovani sekle brzdy je nutne rozebrat oboje oblozeni, vycistit, promazat slozit a seridit, jinak dojde opet rychle k zaseknuti

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: parkovací brzda...potfora...

#77 Příspěvek od marsant » 21 lis 2019 21:55

Nazdar kluci,

tak mě taky potkal problém s brzdami na zadních kolech ... nevím však zda je problém v parkovací brzdě, nebo v samotných
brzdách (kotouče, třmeny) ...

Před cca 5 měsíci jsem dělal komplet zadní brzdy, tedy kotouče, desky, čidla opotřebení. Po cca 14 dnech ježdění začalo auto při jedné
delší jízdě poměrně citelně vibrovat. Po zastavení a obejití auta jsem přišel na to, že je výrazně zahřátý disk zadního pravého kola, samozřejmě i
kotouč a šel z toho smrad spáleniny. Taky jsem si všiml že zrovna to kolo bylo dost podhuštěné (špatný ventilek), dofoukal jsem tedy a závada jako
by zmizela (asi náhoda) ... tak jsem to dál neřešil a svedl to na to pneu.

Nicméně problém se objevil včera ráno znovu, nyní však na zadním levém kole a všechny pneu dofoukané, tak jak mají být. Po ohledání auta rozpálený zadní levý disk a
smrad. Auto jsem tedy zavezl kamarádovi do servisu ať na to koukne ... zvedl to a říkal že na tom zadním levém kole je výrazné tření, odpor. Na pravém snad taky, ale ne
tolik. Nechtěl s tím ale nic dělat .. prý ať si to opraví ten co dělal ty brzdy, čemuž rozumím.

Nicméně když jsem odjížděl tak brzdy byly studené, auto stálo přes noc a když jsem ujel cca 5 km k nám na firmu a vystoupil tak ze zadní levé brzdy šel vyloženě kouř a bylo to opravdu rozžhavené,smrad. Takto se to na tak krátké vzdálenosti nikdy nezachovalo ... nezahřálo.
Takže následovala odtahovka a cesta do cca 20 km vzdáleného servisu, kde mi před těmi cca 5 měsíci dělali ty brzdy. Nyní čekám na info na co příjdou.

Co si o tom myslíte? Ruční brzda, nebo spíš problém v kotoučích a třmenech?
Ruční brzda nikdy nevykazovala a ani nyní nevykazuje žádné chyby, kontrolky, zvuky apod. Funguje normálně, zkoušel jsem i dnes "na odtahovce".

Dííík

Martin

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

parkovací brzda...potfora...

#78 Příspěvek od Kokesek » 21 lis 2019 22:03

Tam neni co resit. Mas zarezle lanovod a nebo pakny v cepech a nevraceji. To je porad to same pres kopirak. D3/d4/sport.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: parkovací brzda...potfora...

#79 Příspěvek od marsant » 22 lis 2019 15:25

Kokesek píše: 21 lis 2019 22:03 Tam neni co resit. Mas zarezle lanovod a nebo pakny v cepech a nevraceji. To je porad to same pres kopirak. D3/d4/sport.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peto diky moc za radu necham to proverit :nod

Odpovědět