Pneumatiky na Disco II stále v řešení

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
luque
Příspěvky: 460
Registrován: 06 říj 2009 20:18
auto: LR DII
Bydliště: Bytčica

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#61 Příspěvek od luque » 03 led 2010 07:46

Ahoj.
Vidím, že sa točíte stále okolo toho istého, ty chceš proste gumy 3 v 1, čo ešte neexistuje a myslím, že pri dnešnej automobilovej chémií, ani existovať tak skoro nebude.
Tiež jazdím väčšinou len cestu, na zraze som ešte nebol (lebo LR DII mám len 1/2roka a dosť aj iných aktivít) a terén si chodím zajazdiť iba v okolí domova.
Ja stále tvrdím, a to už od čias keď som mal ešte Š-105, že univerzálne gumy sú na H...O v lete aj v zime, chovajú sa proste stále rovnako.
Proste na gumách sa nemá šetriť, mám s tým svoju skúsenosť. Preto na leto letné, na zimu zimné a do terénu terénne.
Ja mám na leto (cestárske) Micheliny 255/65/16, na zimu (cestárske) KUMHO 235/65/16 a do terénu BF GOODRICH MUD-TERRAIN T/A KM2 255/70/16 115Q a musím povedať, že som veľmi spokojný. Mám to všetko na diskoch, čiže do 1/2 hoďky si dokážem doma prehodiť tie, ktoré potrebujem.
Fakt univerzál nie.
Luque

Uživatelský avatar
lachimichal
Příspěvky: 72
Registrován: 01 led 2010 21:06
tel.: 607233594
auto: Discovery II
Bydliště: ČR, Sušice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#62 Příspěvek od lachimichal » 03 led 2010 09:41

http://www.youtube.com/watch?v=snLIPFKFAbM[/quote]
Dobrej pilot! :hmm: Ten asi ví jaký gumy na zimu! Ale chtěl bych ho vidět s Discem. :lol:

Uživatelský avatar
lachimichal
Příspěvky: 72
Registrován: 01 led 2010 21:06
tel.: 607233594
auto: Discovery II
Bydliště: ČR, Sušice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#63 Příspěvek od lachimichal » 03 led 2010 09:52

luque píše:Ahoj.
Vidím, že sa točíte stále okolo toho istého, ty chceš proste gumy 3 v 1, čo ešte neexistuje a myslím, že pri dnešnej automobilovej chémií, ani existovať tak skoro nebude.
Tiež jazdím väčšinou len cestu, na zraze som ešte nebol (lebo LR DII mám len 1/2roka a dosť aj iných aktivít) a terén si chodím zajazdiť iba v okolí domova.
Ja stále tvrdím, a to už od čias keď som mal ešte Š-105, že univerzálne gumy sú na H...O v lete aj v zime, chovajú sa proste stále rovnako.
Proste na gumách sa nemá šetriť, mám s tým svoju skúsenosť. Preto na leto letné, na zimu zimné a do terénu terénne.
Ja mám na leto (cestárske) Micheliny 255/65/16, na zimu (cestárske) KUMHO 235/65/16 a do terénu BF GOODRICH MUD-TERRAIN T/A KM2 255/70/16 115Q a musím povedať, že som veľmi spokojný. Mám to všetko na diskoch, čiže do 1/2 hoďky si dokážem doma prehodiť tie, ktoré potrebujem.
Fakt univerzál nie.
Luque
Já bych si je taky dokázal přehodit! Ale musel by mi je někdo koupit :lol: Páč za tři sady dam minimálně 40000kč za pneu + disky a jsem pomálu na poloviční ceně auta!(pokud to nebudou nějaký stlačený saze z Číny) KUMHO 235/65/16 - není na zimu lepší větší profil?

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#64 Příspěvek od Stavros » 03 led 2010 10:12

co to porad vybiras za pomateny rozmery? Dej tam neco normalniho, 245/75/16, 245/70/16 atd. a ne gumy na osobak.
http://www.pneu-servis.cz/index.php?sec ... yp=Offroad
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
skritekcrx
Příspěvky: 397
Registrován: 10 říj 2009 20:05
tel.: 777 27 35 35
auto: RRC
Bydliště: České Budějovice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#65 Příspěvek od skritekcrx » 03 led 2010 10:25

lachimichal píše: Já bych si je taky dokázal přehodit! Ale musel by mi je někdo koupit :lol: Páč za tři sady dam minimálně 40000kč za pneu + disky a jsem pomálu na poloviční ceně auta!(pokud to nebudou nějaký stlačený saze z Číny) KUMHO 235/65/16 - není na zimu lepší větší profil?
Ale tak si je nemusis kupovat najednou ja taky nejsem zrovna bohatej a budu mit 3 sady Ted jsem si koupil tereni ,silnicni i kdyz nic moc jsem dostal k autu a az je sjedu tak koupim novy a na podzim koupim zimni. a vim ze mam na 3-5 let pokoj. taky nemam na to dojit koupit vsechny 3 sady najednou

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#66 Příspěvek od Sláma Karel » 03 led 2010 10:58

Tak to tady stále sleduju, a už začínám nechápat.

Neznám mikoho kdo by přezouval tři sady, nebo to vydržel nějak dlouhodobě. Pokud máte auto na silnici tak bych chápal třeba na léto a do terénu AT a na zimu zimáky. Ale tři sady to je psycho. :shock:

A není lepší si koupit rovnou tři auta? Jedno do terénu na MT, jedno na zimu na zimákách a jedno na léto na letních. Budete mít po problémech, a když se vám nějaké rozbije tak pojedete jiným, ale nesmíte si zapomenout přehodit ty kola. Protože jet třeba na MT v létě je vysloveně nebezpečný podle toho co tu čtu. :wink:

Chápu a mám to i vyzkoušený, že zimní gumy jsou o spoustu tříd lepší než AT, ale na těch AT se dá zima taky přežít když si na to budeš dávat pozor. A pokud bude ledovka nebo umydlenej sníh tak nezastavíš ani na zimních ani na AT či MT.

A o těch rozměrech co tu píšete tomu už vůbec nerozumím. :shock: A to že M+S znamená jenom to, že to má každá terénní guma kvůli hlučnosti už tu psát ani nebudu. To je pořád dokola. :Ale fuuj:

Moje Marta drtí celý roky MT (v létě v zimě), letos první zimu AT a ještě nenabourala. Tak nevím jak je to možný, když tady čtu, že má být už asi mrtvá. :Ja blb:

Zimní nemají v zimě samozřejmě konkurenci, ale prostě se to na těch AT i MT dá přežít pokud na to někdo nemá, aby měl tři sady gum a nebo se s nima nechce pořád přehazovat jako já. :Sorry:

Jo a ještě jsem si vzpoměl, že já mám vlastně zimáky a čtyřkolku, takže můžu v zimě jezdit stejně po zasněžený dálnici 150 atd. To tu ještě nebylo. :Ja blb:



K
Naposledy upravil(a) Sláma Karel dne 03 led 2010 11:04, celkem upraveno 1 x.
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
lachimichal
Příspěvky: 72
Registrován: 01 led 2010 21:06
tel.: 607233594
auto: Discovery II
Bydliště: ČR, Sušice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#67 Příspěvek od lachimichal » 03 led 2010 11:02

skritekcrx píše:
lachimichal píše: Já bych si je taky dokázal přehodit! Ale musel by mi je někdo koupit :lol: Páč za tři sady dam minimálně 40000kč za pneu + disky a jsem pomálu na poloviční ceně auta!(pokud to nebudou nějaký stlačený saze z Číny) KUMHO 235/65/16 - není na zimu lepší větší profil?
Ale tak si je nemusis kupovat najednou ja taky nejsem zrovna bohatej a budu mit 3 sady Ted jsem si koupil tereni ,silnicni i kdyz nic moc jsem dostal k autu a az je sjedu tak koupim novy a na podzim koupim zimni. a vim ze mam na 3-5 let pokoj. taky nemam na to dojit koupit vsechny 3 sady najednou
Je mi jasny že je nemusim kupavat najednou ale když teť koupim zimní tak za 3 měsíce musim koupit letní a zároveň terení protože jsem si nekoupil terení auto na ježdění jenom po silnici. Proto jsem řešil celoroční i když je to kompromis.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#68 Příspěvek od RudaK » 03 led 2010 11:03

Jak to tady čtu :wink: ,tak vás todle téma chytlo :P a budete to řešit do jara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no a pak se bude přezouvat a máte téma zas až do zimy :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#69 Příspěvek od Sláma Karel » 03 led 2010 11:07

RudaK píše:Jak to tady čtu :wink: ,tak vás todle téma chytlo :P a budete to řešit do jara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no a pak se bude přezouvat a máte téma zas až do zimy :Sorry:

Rudo, že ty jsi si ještě nepřezul tvojí DI Cumel Trophy na zimáky? :ty jeden...: K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#70 Příspěvek od RudaK » 03 led 2010 11:08

Sláma Karel píše:
RudaK píše:Jak to tady čtu :wink: ,tak vás todle téma chytlo :P a budete to řešit do jara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no a pak se bude přezouvat a máte téma zas až do zimy :Sorry:

Rudo, že ty jsi si ještě nepřezul tvojí DI Cumel Trophy na zimáky? :ty jeden...: K


Ani nepřezuju..... :mrgreen: Hold se musí pomaleji,nebo vůbec :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#71 Příspěvek od DanoDEF » 03 led 2010 11:14

RudaK píše:Jak to tady čtu :wink: ,tak vás todle téma chytlo :P a budete to řešit do jara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
... Rudo nezatracuj tuto temu mozno sa dozvies nieco nove. Co by si cital cely rok. :mrgreen:
Sláma Karel píše:Tak to tady stále sleduju, a už začínám nechápat.
... no nechape to tu viacej ludi.
Sláma Karel píše: Neznám mikoho kdo by přezouval tři sady, nebo to vydržel nějak dlouhodobě.
... ja sa priznam dobrovolne. Mam na to svoje dovody.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
lachimichal
Příspěvky: 72
Registrován: 01 led 2010 21:06
tel.: 607233594
auto: Discovery II
Bydliště: ČR, Sušice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#72 Příspěvek od lachimichal » 03 led 2010 11:16

V druhu pneu už mam jasno. Koupim nějaké AT , jenom jsem se ještě nic nedozvěděl o tom profilu. Jak moc se změní chování auta když dam větší profil než je v TP?????????????????
16-235/75 , 235/80 popř. 245/70 nic jiného než tohle nebo to co je v TP nechci.

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#73 Příspěvek od PavelU » 03 led 2010 11:21

Sláma Karel píše:Neznám mikoho kdo by přezouval tři sady, nebo to vydržel nějak dlouhodobě. Pokud máte auto na silnici tak bych chápal třeba na léto a do terénu AT a na zimu zimáky. Ale tři sady to je psycho. :shock:
Ale znáš, třeba já je mám... :wink:
Chápu a mám to i vyzkoušený, že zimní gumy jsou o spoustu tříd lepší než AT, ale na těch AT se dá zima taky přežít když si na to budeš dávat pozor. A pokud bude ledovka nebo umydlenej sníh tak nezastavíš ani na zimních ani na AT či MT.
Zastavíš mnohem dřív na zimních než na jakýchkoliv jiných... :idea:
Moje Marta drtí celý roky MT (v létě v zimě), letos první zimu AT a ještě nenabourala. Tak nevím jak je to možný, když tady čtu, že má být už asi mrtvá. :Ja blb:
Uvědom si kde jezdí, po Praze a tam nevíte co je to sníh... :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
lachimichal
Příspěvky: 72
Registrován: 01 led 2010 21:06
tel.: 607233594
auto: Discovery II
Bydliště: ČR, Sušice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#74 Příspěvek od lachimichal » 03 led 2010 11:27

Pro někoho je to možná směšný řešit pneu! Ale bohužel je to moje první terení auto a 12000kč nejsou nejmenší peníze v mojí peněžence! Navíc gumy jsou dost podstatná věc na autě a naprosto mění jeho charakteristiku! Počítám že ty pneu co koupim mi vydrží aspoň dva roky a to je dost dlouhá doba nato abych jejich výběru věnoval trochu času.To jsou důvody proč se pořád ptám ,pro někoho, na nepochopitelný otázky! Jinak děkuju všem co se snaží poraďit :Sorry:

Uživatelský avatar
skritekcrx
Příspěvky: 397
Registrován: 10 říj 2009 20:05
tel.: 777 27 35 35
auto: RRC
Bydliště: České Budějovice

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#75 Příspěvek od skritekcrx » 03 led 2010 11:30

Sláma Karel píše:Tak to tady stále sleduju, a už začínám nechápat.

Neznám mikoho kdo by přezouval tři sady, nebo to vydržel nějak dlouhodobě. Pokud máte auto na silnici tak bych chápal třeba na léto a do terénu AT a na zimu zimáky. Ale tři sady to je psycho. :shock:
no ja dosud prezouval 2 sady zimni letni a nezda se mi na tom nic spatneho ted kdyz mam tereni auto pridam k tomu jeste tereni. Na vitare jsem mel AT na silnici nehucely a v terenu celkem dobry ale pohodlna jizda na nich nebyla a v terenu jsem porad slysel kdybys mel poradny gumy tak by jsi to vyjel. a tak jsem koupil pradny tereni vzorek ale na tom se jezdit neda ani v zime ani v lete takze mi neprijde niz zvlastniho jezdit na letnich, zimnich a kdyz pojedu na akci tak dam tereni.

jinak 3 auta mam Capri je jen na leto (i kdyz ted nepojizdnej) CRXo prezouvam a RRC budu prezouvat taky :D

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#76 Příspěvek od Stavros » 03 led 2010 11:43

ja musim souhlasit s Pavlem, mam taky tri sady gum a budu kupovat dalsi. Jde mi o to, ze pokud pojedu na MT-ckach, ktery tam mam ted a nekde nedobrzdim, coz bude skoro vzdy, tak nekoho autem skoro prizabiju, ten jak uvidi naraznik ve vysce jeho pasu, obrovsky gumy, naraznik atd. tak urcite hned zacne premyslet, jak z toho neco vytriskat. Kazdopadne ja se domu na mt ani nedostanu a to muzu mit zavreny co chci.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#77 Příspěvek od RudaK » 03 led 2010 11:50

Měnil jsem tři sady.Teď jen dvě ( letní - zimní ) bo s D III sem přestal kravit.Rozměr pneu vybírám tak,aby tam vlezly ( mám rád velký gumy a TP neřeším - zatím :wink: na jízdních vlastnostech se nespozoroval žádný rozdíl ) Jasně ,že to je o penězích,ale pokud máš dvě sady,tak to máš na větší proběh Km . Myslím,že mít sadu letních a zimních je nejlepší volba ( a přehazovat ) Na tomhle zrovna bych nešetřil :Sorry:
p.s. Teď je špatná doba na výběr ( kvůli financím ) bo zima sice ještě neskončila,ale kdo ví jak dlouho bude :? Hold dobré je mít obě sady,jak sem psal a určitě je sjedeš ( nebo prodáš,pokud prodáš auto )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Lancik
Příspěvky: 110
Registrován: 04 čer 2009 23:11
Bydliště: Rašovka

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#78 Příspěvek od Lancik » 03 led 2010 20:34

lachimichal píše:Pro někoho je to možná směšný řešit pneu! Ale bohužel je to moje první terení auto a 12000kč nejsou nejmenší peníze v mojí peněžence! Navíc gumy jsou dost podstatná věc na autě a naprosto mění jeho charakteristiku! Počítám že ty pneu co koupim mi vydrží aspoň dva roky a to je dost dlouhá doba nato abych jejich výběru věnoval trochu času.To jsou důvody proč se pořád ptám ,pro někoho, na nepochopitelný otázky! Jinak děkuju všem co se snaží poraďit :Sorry:
taky něco napíšu, protože to tu žije :D
jezdím celoročně na zimních a na přezouvání prdim, nejlevnější matadorka od pneu pesicek, staly osmičku a zimu,leto,zimu,leto odjezdím,měl jsem je i na vitare a v zimě dobry, ikdyž jsem ted našel coopry discoverer MS za 2500,- :wink:

Uživatelský avatar
Lancik
Příspěvky: 110
Registrován: 04 čer 2009 23:11
Bydliště: Rašovka

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#79 Příspěvek od Lancik » 03 led 2010 20:37

lachimichal píše:Pro někoho je to možná směšný řešit pneu! Ale bohužel je to moje první terení auto a 12000kč nejsou nejmenší peníze v mojí peněžence! Navíc gumy jsou dost podstatná věc na autě a naprosto mění jeho charakteristiku! Počítám že ty pneu co koupim mi vydrží aspoň dva roky a to je dost dlouhá doba nato abych jejich výběru věnoval trochu času.To jsou důvody proč se pořád ptám ,pro někoho, na nepochopitelný otázky! Jinak děkuju všem co se snaží poraďit :Sorry:
taky něco napíšu, protože to tu žije :D
jezdím celoročně na zimních a na přezouvání prdim, nejlevnější matadorka od pneu pesicek, staly osmičku a zimu,leto,zimu,leto odjezdím,měl jsem je i na vitare a v zimě dobry, ikdyž jsem ted našel coopry discoverer MS za 2500,- :wink:

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pneumatiky na Disco II stále v řešení

#80 Příspěvek od RudaK » 03 led 2010 21:06

No zrovna na zimních bych celoročně nejezdil :mrgreen: Je to měkká guma a v létě ubývá před očima ( nehledě že v létě zimní píská v zatáčkách a paradoxně drží míň - teda dělalo mi to na osobním a to sem tenkrát ani nevěděl,že jezdím na zimních,akorá sem furt kupoval mírně jeté zahraniční za 500 kč 1 ks :P ) Tenkrát se ani o zimních nemluvilo :mrgreen:
Naposledy upravil(a) RudaK dne 03 led 2010 21:09, celkem upraveno 1 x.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět