Webasto D3 - propojení s časovačem

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#181 Příspěvek od David Š » 11 pro 2014 08:44

...todle to dělalo tomu technikovi z webasta, když mi to odblokoval a chtěl to nahodit z tý diagnostiky a nešlo mu to. Vrčel ventilátor a ne a ne zapálit...tvrdil mi že mám v hajzlu komůrku nebo co... :wait
Nicméně webasto jede, ale startuje jen se zapnutou klimoškou a dávám ji na max....jo a taky jsem si všimnul, že chytá až na podruhé, řídící jednotka dává na zapálení 2 impulsy, takže ten první to v mým případě nedá... :smoke

nádrž máš asi plnou a webasto není bloklé - to by jen cvakalo relátko...


já jsem se s ním bavil o tý horkovzdušný pistoli a o fénu, říkal mi, že když jako já mám pryč komůrku tak to je zbytečný, že jenom to někdy pomůže, když je špatná nafta, nebo uvnitř bordel... :nerd

ten restart co psal evo jsi zkoušel?s tou pojistkou? :S
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#182 Příspěvek od NOTIX » 11 pro 2014 11:47

Ahoj,

reset s pojistkou jsem udelal uz drive,kdyz bylo blokle a pak zacalo fungovat.
Mam podezreni ze to je tim ze je auto porad v garazi kde je cca 12 az 15 st. ale nejsem jsi jistý,
včera večer jsem zkusil načasovaní na večer kdy stalo v garáži a bufik běžel jak měl cca 35 minut.
Rano vyjedu a i když pustim bufik ručně tak to udelo to že chvili bezi ventilatorek a pak nic.
Ted je venku a naprogramoval jsem casovac a bezproblemu se pustil a ohřívá. :coze:
moc z toho nejsem moudry :?:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#183 Příspěvek od David Š » 11 pro 2014 12:17

....mě tak napadlo, no a to co tam běží nemůže být nějaký čerpadýlko (jestli tam nějaké třeba nebude) a ne ventilátorek, není to možné?

Když Ti to venku za studena běží tak je vše ok...

Pak potom to čidlo teploty pro webasto je někde v předním nárazníku, jak tu někdo psal...takže jestli máš v garáži 15 C a topení tam kde parkuješ předkem, může to snímat, že je vlastně teplo.......zřejmě má signál, že je to ohřáté z té garáže a nepustí ho už...
U mě dobrý....

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#184 Příspěvek od MadTom » 11 pro 2014 12:22

Nevím jak u vestavěného webasta jako přihřívače, ale u horkovzdušných topení je v návodu psané, že je třeba je jednou za měsíc nechat cca 30 minut pracovat. A dnes je to ještě aktuálnější - bisložky v naftě rády zalepí podávací čerpadlo. A čím déle čerpadlo stojí tím hůře.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#185 Příspěvek od NOTIX » 11 pro 2014 13:10

no jo ale včera večer to v garáži běželo taky
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#186 Příspěvek od libovka » 11 pro 2014 14:09

Tak pokud se ho ručně snažíš pustit pokud je auto v pohybu tak to samo nejde.
To se tu již několikrát řešilo.Ručně ho lze spustit hodinkama pouze pokud auto uplně usne.

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#187 Příspěvek od NOTIX » 11 pro 2014 14:49

libovka píše:Tak pokud se ho ručně snažíš pustit pokud je auto v pohybu tak to samo nejde.
To se tu již několikrát řešilo.Ručně ho lze spustit hodinkama pouze pokud auto uplně usne.
Tak to jsem hovno hledač, procházel jsem linky co to šlo :mrgreen:
Tak pak je to jasný a vyřešený. Teď dodělávám ovládání přes telefon. Za 1600 kč je to docela přijatelný

http://www.prudel.cz/unishop/eshop/20-1 ... I-novy-typ

jinak díky za tipy
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#188 Příspěvek od NOTIX » 11 pro 2014 19:23

ještě jednou díky libovkovi !
přesně mě navedl a vše maká jak má :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#189 Příspěvek od libovka » 11 pro 2014 19:30

:cool

honza.k
Příspěvky: 4
Registrován: 21 črc 2014 22:37
auto: Discovery 3

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#190 Příspěvek od honza.k » 22 led 2015 00:00

Zdravím Všechny a prosím o radu. Přečetl jsem snad vše co tady bylo napsáno o webastu, ale stále z toho nejsem úplně moudrej.
Mám D3 2006 a potřeboval bych dodělat dálkové ovládání na předehřev motoru, nebo hodiny. Ale dálkové by mi vyhovovalo víc.
Potřeboval bych radu, jak to udělat, co je k tomu potřeba atd. Nebo u koho to nechat dodělat. Našel jsem třeba tohle dákové ovládání:
Telestart T91 http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=4988 ... st-visited
Stačí koupit jen set: dálka + přijímač a propojit, nebo je to hloupost?

Mockrát děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#191 Příspěvek od RudaK » 22 led 2015 05:22

honza.k píše: Stačí koupit jen set: dálka + přijímač a propojit, nebo je to hloupost?
Já dostal info,že né každý takový set s Webastem v LR komunikuje ..... :Sorry: Už si to nepamatuju,ale určitě vybírali ze dvou ( možná i tří ) typů tohoto ovladače . A to nemyslím typ jako takový,ale stejný typ např. Telestart T91 a ten měl víc typů podle toho kódového čísla a jen jeden spouštěl topení . Jinak určitě to nemá vliv co je na ovladači za znak auta :mrgreen: i když já požadoval se znakem Webasto ...... :chuckle . Řešili mě to tady http://www.skulinek-webasto.cz/
p.s. A nakonec mě to spouští i ventilátor topení ( klimatizace ) automaticky, což některým nejde :coze: a to prý taky nikdo neví jak to je -že to je už u některých přednastaveno z výroby - taky mám r 2006 :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#192 Příspěvek od NOTIX » 22 led 2015 07:18

honza.k píše:Zdravím Všechny a prosím o radu. Přečetl jsem snad vše co tady bylo napsáno o webastu, ale stále z toho nejsem úplně moudrej.
Mám D3 2006 a potřeboval bych dodělat dálkové ovládání na předehřev motoru, nebo hodiny. Ale dálkové by mi vyhovovalo víc.
Potřeboval bych radu, jak to udělat, co je k tomu potřeba atd. Nebo u koho to nechat dodělat. Našel jsem třeba tohle dákové ovládání:
Telestart T91 http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=4988 ... st-visited
Stačí koupit jen set: dálka + přijímač a propojit, nebo je to hloupost?

Mockrát děkuji za každou radu.
ahoj Honzo,

o těchto ovladačích ti bohužel neporadím. Jak jsi určitě četl ja si dodělával hodinky sam a hledal taky info :mrgreen:
po nekolika dotazech jsem to rozběhl, bylo bloklé. Jinak pak jsem to doplnil o GSM modul a zapnout to můžu prozvoněním přes mobil a funguje to super. Takže mam obe varianty co píšeš za cenu cca 3000 komplet.
všechno jsem dělal sám v garáži a řekl bych že to zvládne průměrně zručný člověk. Mám taky 2006.
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

honza.k
Příspěvky: 4
Registrován: 21 črc 2014 22:37
auto: Discovery 3

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#193 Příspěvek od honza.k » 22 led 2015 22:38

Ahoj, díky za odpovědi. Ještě vše pročtu a asi se vydám tou cestou, že to zkusím sám. Nemám ted tolik peněz abych to nechal udělat v servisu.
Teď mě ještě trápí to že bych neměl co zapínat, protože webastu se nechce nastartovat. Mám auto pár měsíců a teprve teď jsem si všimnul, že topení nestartuje. Dojel jsem tedy do servisu, kde smazali chyby a webasto se rozběhlo. Bohužel jen dva dny a teď zase nechce nastartovat. Nafty mám dost a nejel jsem žádné krátké trasy, tak nevím co mu vadí. Asi koupím diagnostiku, abych mohl zase smazat chyby, ale ještě budu nějak muset zjistit příčinu a nechat to opravit, nebo zrepasovat.

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#194 Příspěvek od petr štrof » 23 led 2015 10:33

čau Honzo

nevím jak u tebe v okolním servisu ale v HK nebo Brithisu v Práglu mě to mazaly za 200,-
já jezdím s děckama ráno do školky a bloknu to každej druhej měsíc , ale od toho a právě proto tam mám ty hodinky :dance

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#195 Příspěvek od petr_p » 30 led 2015 07:22

petr štrof píše:čau Honzo

nevím jak u tebe v okolním servisu ale v HK nebo Brithisu v Práglu mě to mazaly za 200,- :dance
:yes
Super cenovka za smaznuti.
To asik u nas na Morave musime mit kurna vyssi zivotni uroven nez vy v Cechach :chuckle , kdyz v Roko Motors ve Zline mi rekl minuly rok pan technik 1500Kc bez DPH za odblokovani Webasta - a ani trosku se u toho nezastydel :sad

Tato cenovka mi prisla natolik sprosta, ze jsem na truc koupil tu kouzelnou krabicku od P. Bella z UK. Akorat mi teda ze zacatku moc nepomohla, protoze ona sice umi vzdycky smaznout vsechny chyby, ale topeni se vzdy po minute horeni vyplo.
Tak jsem to nakonec dovezl do jednoho servisu v Koprivnici, kde opravuji Webasto a diagnostika napsala "chyba zhaviciho koliku - predcasne rozpoznani plamene".
S tim se pry neda delat nic jineho nez vymenit cely horak. Tak se objednal a vymenil horak (pan Skulinek z Brna ho ma za nejlepsi cenu) a uz to funguje bezvadne a diky Bellove krabicce se nic nezablokuje :P

Tak tolik asi moje postrehy s Webastem
D3 TDV6 HSE Manual

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#196 Příspěvek od petr štrof » 30 led 2015 07:39

Jasně že za to chtěj 1500 ,protože jde o napíchnutí na diagnostiku , kterou maj otarifovanou .
Ale jsou i originál servisy ,kde to jde s nima domluvit :dance

Co tě stála ta výměna ?

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#197 Příspěvek od evo828 » 30 led 2015 09:23

Diagnostikovat Webasto sa da skoro "for-free" - Webasto Thermo test software je free a na napojenie na comp staci obycajny VAG-KKL OBD2 kabel za par EUR. Viac o zapojeni a linka na software je tu: http://www.disco3.co.uk/wiki/Fuel_Burning_Heater

Co sa tyka problemu s tym, ze webasto sa stale "lockne" - tj nenastartuje alebo nastartuje ale po chvili vypne - vacsinou je zanesena komora a zhaviaci kolik (ktory zaroven sluzi ako senzor horenia) - tymi castymi startami a kratkymi horeniami (vacsinou pod 20 minut) - co nestaci na to aby sa to vnutro dobre vypalilo. A aj ked ta chyba z diagnostky sa tvari, ze je zhaviaci kolik chybny - skor je to problem, ze nema spravnu informaciu o teplote horenia lebo je zaneseny - a riadiaca jednotka si mysli, ze plamen nehori a preto to vypne (pocas horenia by mala byt hodnota flame senzora 0.720ohm a vyssia).

Takze v principe su tri moznosti:
1) otvorit a vycistit komoru a zhaviaci kolik
2) otvorit a vymenit horak (v BA za to chceli viac ako 200EUR)
3) vymenit cele webasto

Postup k bodu 1)
http://www.disco3.co.uk/forum/post1061751.html#1061751

video z rozborky (nase webasto v D3 nema ten solenoid na tryske takze to mame s pripadnym precistenim trysky jednoduchsie);
http://youtu.be/ycR59Jfy018

Postup 2 - pri cene toho dielu sa mi zda lepsia moznost rovno kupit nove webasto :rofl napr.tu: viewtopic.php?f=2&t=26505

Vela stastia
Naposledy upravil(a) evo828 dne 04 úno 2015 08:54, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#198 Příspěvek od petr_p » 31 led 2015 07:09

petr štrof píše:
Co tě stála ta výměna ?
4400kc novy horak a 1200kc prace. (Bez Dph). :(

Taky jsem napred uvazoval jen o vycisteni spalovaci komory, ale uz se z toho vydrolovala ta izolacni hmota. Tak jsem radej vymenil.
D3 TDV6 HSE Manual

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#199 Příspěvek od evo828 » 04 úno 2015 09:29

Timer od Webasta nevie robit reset chyb - Iba ak v kombinacii s poistkou (vybrat, vlozit a zapnut 3x po sebe). Opravte ma ak sa mylim.

Dialkove ovladanie webasta od bellautoservices.co.uk - robi reset/unlock automaticky po 3 neuspesnych startoch - takze tam ten nacvik odpada.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#200 Příspěvek od NOTIX » 04 úno 2015 09:43

evo828 píše:Timer od Webasta nevie robit reset chyb - Iba ak v kombinacii s poistkou (vybrat, vlozit a zapnut 3x po sebe). Opravte ma ak sa mylim.

Dialkove ovladanie webasta od bellautoservices.co.uk - robi reset/unlock automaticky po 3 neuspesnych startoch - takze tam ten nacvik odpada.
Ahoj

Máš pravdu na 100% , Hodinky webasto reset nedělají, ten musíš udělat ručně v kombinaci Hodinky/pojistka Webasta
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Odpovědět