Webasto D3 - propojení s časovačem

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#141 Příspěvek od libovka » 07 led 2014 11:37

žhavící kolík.
Diagnostika by ti to měla říct přesně.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#142 Příspěvek od RudaK » 07 led 2014 16:34

I když zatím zima není,tak i přesto mě to přídavný vodní topení, ( ovládané na dálku ) moc nenadchlo . Po dvaceti minutách to sice z topení v kabině fouká teplý ( bodejď né,když ráno nemrzne ) ale ten motor nějak vyhřátej nebyl .... :coze: :Sorry: Když byla slabá námraza na čelním okně tak to sice to sklo rozmrazilo,ale to stejný za chvíli udělá i to vyhřívání okna . Mě šlo více o ten částečně zahřátý motor ..... jak dlouho to máte zaplé,aby to motor poznal . Mě to po těch 20 minutách ještě žhaví ( i v tomdle teplém období ) :think
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#143 Příspěvek od MadTom » 07 led 2014 17:55

Rudo, common rail motor bude žhavit pokaždé, pokud nebude na provozní teplotě. Jinak se mu nechce moc chytat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#144 Příspěvek od RudaK » 07 led 2014 19:05

Tak teď sem se vrátil a to topení při této venkovní teplotě vzduchu ( cca 6°C ) po půlhodinovém běhu ( nastaveno výrobcem ) konečně zvedlo rafičku teploměru a motor nežhavil . Tak uvidím až přituhne :Sorry: Jinak větrák ( nikdo to u mě nijak neřešil ) normálně běží s tím topením automaticky - ofukuje to čelní okno a fouká také z horních výdechů v palubce .... jestli taky na nohy sem nepostřehl,ale v mém případě nevím na co by to foukalo na nohy,když tam nejsem . Tak že jsem po 3 letech,co mám dálkový ovladač v garáži , ho namontil tam,kam patří :Pohoda:
Tím pro mě tato anabáze s dálkovým ovládáním přídavného vodního topení zkončila :mrgreen: Ještě asi domontím dálkové na horkovzdušné topení a tím končím úplně :chuckle ale to až co se budu zas nudit .....
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#145 Příspěvek od libovka » 07 led 2014 19:41

On ten bufík je totiž daleko od radiátoru takže jsou tepelné ztráty.A co se týče ohřátí motoru tak tím,že si topíš do interiéru tak tu vodu vlastně chladíš.Takže do motoru jde o nějakej ten stupen chladnější.
Taky záleží jestli máš v cajku termostataby ti to zbytečně neořívalo chladič.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#146 Příspěvek od RudaK » 07 led 2014 21:10

Jak jsem psal víše ....už to nechám tak . Druzí bojují o to aby jim to ofouklo čelní okno ( mě to prostě tak funguje automaticky ) , aby nevyplo topení při manipulaci s dveřmi ( to mě taky nevypíná ) . Prostě myslím,že to funguje jak má :Pohoda: . Howg :mrgreen:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#147 Příspěvek od HST » 05 bře 2014 12:12

Tak jsem taky pořídil krabičku od Bell-auto, právě dorazila, tak uvidíme co se stane až ji namontuju.
Docela složitý rozhodování zdali dražší bell nebo webasto 1533 oval hodiny.
Nakonec rozhodnuto pro bell, protože (jak jsem vyčetl) odpadají problémy s otvíráním dveří, nemusím montovat ovál na palubku a je k tomu dálka. Díky všem za posty v tomhle vlákně, cenné info!
Případně, když budu mít chuť tak jestě vytáhnul kabel od GSM alarmu do bella, což by byla taková "SMS" dálka s dlouhým dosahem.

Víte jaká ta bellova dálka má dosah? Jsou na ní indikační ledky, tj ta dálka s Bellem komunikuje oboustraně?

Zdravím, Honza
Přílohy
20140305_114630.jpg
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#148 Příspěvek od RudaK » 05 bře 2014 12:45

HST píše: Jsou na ní indikační ledky, tj ta dálka s Bellem komunikuje oboustraně?

Zdravím, Honza
Měla by . Mě to na dálkovým ovladači od Webasta po dobu topení bliká .
Čau Ruda
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#149 Příspěvek od libovka » 05 bře 2014 13:46

Rudo,to sice bliká,ale nemá to zpětnou vazbu.Prostě to bliká,ale topení běžet nemusí.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#150 Příspěvek od RudaK » 05 bře 2014 17:36

libovka píše:Rudo,to sice bliká,ale nemá to zpětnou vazbu.Prostě to bliká,ale topení běžet nemusí.
Asi mě to špatně vysvětlili,páč mě říkal že to spětnou vazbu má a bliká to,že topí ..... budu to muset vyskoušet zmáčknout ovladač v hlinikovém sáčku,jestli to bude blikat a topení nepoběží .
Možná to bliká,aby se ten ovladač líp našel po tmě :chuckle nic jinýho mě nenapadá .......
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#151 Příspěvek od HST » 05 bře 2014 18:11

RudaK píše:
HST píše: Jsou na ní indikační ledky, tj ta dálka s Bellem komunikuje oboustraně?

Zdravím, Honza
Měla by . Mě to na dálkovým ovladači od Webasta po dobu topení bliká .
Čau Ruda
Tak uz jsem to namontoval. Problemy. Dalkac mi neblika (resp. blika na nem ledka indikujici ze dalka vysila kdyz zmacknes cudlik) To je mi naprd. Potrebuju abysem videl ze topeni topi (ze treba nejsem s dalkou moc daleko) - proste tu ledku primo na bellautos controleru.
Ale to je fuk, to problem neni. Viz dalsi post.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#152 Příspěvek od HST » 05 bře 2014 18:15

... Tedy FBH controller od Bella namontovan a dela presne to co Petrovi_p, tedy:
petr_p píše:Tak jsem trosku prechvalil.
Dneska rano jsem si zapl dalkovym bufika a chovalo se to dost divne. Kdyz se zacalo webasto spoustet, tak to napred pobublavalo a z vyfuku sel sedej dym, no a po chvilce jak to zacne pridavat vykon toho horeni tak se to z niceho nic odpoji, z vyfuku se prestane cudit a jeste par minut v tom huci jakysi ventilator a pak to umlkne. Cca. po 30 sek. ticha se to zacne spoustet podruhe, uplne s tim samym prubehem a pak jeste potreti a pak uz to nedela nic :think
... S rozdilem ze u me neproblikava cervene ledka na Bellovi. Blika standardne zelene pri startu a pak sviti kdyz FBH tech par vterin topi. A tak porad dokola.

Rozchodili jste to nakonec? Zakarbonovany topeni?
Asi je to zraly na diagnostiku, zejo?
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#153 Příspěvek od HST » 05 bře 2014 18:34

Hm, tak jeste mi Pete z Bellu pise at to zkusim znova az bude vic zima zitra.
Je fakt ze pod 6 stupnu neni ( ale to snad resi elektronika v aute ktera pod 6 rekne topeni zapnout).
A auto melo 2 hodiny od posledni jizdy, na teplomeru na palubce teplota "za rohem dole". Tak to prece neni tech 68 stupnu kdy webasto vypina ne?
To je divny.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#154 Příspěvek od RudaK » 05 bře 2014 20:55

Já to teď zkusil zapnout a topení normálně jede ( venku je teplo a auto stálo celý den ). Zapnul jsem to z domu a přišel k tomu cca po 15 minutách . Než jsem to ale nechal zapojit ( mám teda orig dálkový od Webasta ) , tak mě to topení rozdělali protože netopilo - vyčistili ten karbon uvnitř topení a už to funguje .
p. Hodboď to doporučuje občas nechat pořádně vypálit - tz zapnout dálkovým a ono se to za 1/2 hodiny vypne a je to - teplem se mě to ani v tomdle počasí nevypne,protože mě jede při topení větrák klimy a topí to i do kabiny . To krátké popojíždění ( jezdím 11 km tam a to stejný zpátky ) v zimě nedělá přídavnému topení moc dobře - tak mě to bylo řečeno .
To jen pro srovnání :Sorry: , todle ti moc nepomůže,ale zkusil bych to topení vyčistit .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#155 Příspěvek od MadTom » 05 bře 2014 21:07

To alespoň půlhodinové zapnutí jednou za měsíc je u Webasta přímo v návodu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#156 Příspěvek od libovka » 05 bře 2014 21:34

Já když zapnu v DIII webasto a přijdu po 15 mimutách tak motor chytne,běží asi jen na 500 otáček a nejde přidat plyn.Po chvíli se to srovná a chová se to normálně.Dělá to hlavně když je okolo 0° a mín.Přisuzuju to tomu,že se ořeje čidlo pro jednotku,ale blok je pořád studenej.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#157 Příspěvek od RudaK » 05 bře 2014 21:43

libovka píše:Já když zapnu v DIII webasto a přijdu po 15 mimutách tak motor chytne,běží asi jen na 500 otáček a nejde přidat plyn.Po chvíli se to srovná a chová se to normálně.Dělá to hlavně když je okolo 0° a mín.Přisuzuju to tomu,že se ořeje čidlo pro jednotku,ale blok je pořád studenej.
Tak to jsi mě dostal,bo mě to jednou taky udělalo a to když jsem to ladil,tak jsem byl spátky u p. Hodbodě a nic na diagnostice nenašel ..... jo a ještě se to chvíli klepalo jak ratlík :mrgreen:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#158 Příspěvek od libovka » 05 bře 2014 21:50

RudaK píše:
libovka píše:Já když zapnu v DIII webasto a přijdu po 15 mimutách tak motor chytne,běží asi jen na 500 otáček a nejde přidat plyn.Po chvíli se to srovná a chová se to normálně.Dělá to hlavně když je okolo 0° a mín.Přisuzuju to tomu,že se ořeje čidlo pro jednotku,ale blok je pořád studenej.
Tak to jsi mě dostal,bo mě to jednou taky udělalo a to když jsem to ladil,tak jsem byl spátky u p. Hodbodě a nic na diagnostice nenašel ..... jo a ještě se to chvíli klepalo jak ratlík :mrgreen:

JJ je to normální jev.Skoumal jsem to a zjistil jsem,je horší cirkulace přes blok motoru a voda prolítne asi třetinou motoru k čidlu teploty a blok se nestačí prohřát.Nebo on se prohřeje,ale až po delším běhu websta.Jednotka si pak myslí že motor je teplej,ale on je ve skutečnosti chladnější.

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#159 Příspěvek od HST » 06 bře 2014 10:51

To s temi 500 otackami se mi taky tusim jednou loni z vime stalo... po chvili ok. Pak uz se to nikdy neopakovalo...

... Tak zajimavy, prave se vracim od diskouse, dalsi "dopoledni" pokus jak doporucoval Pete s bellu - svete div se, vse se zda byt ok. Topeni se normlane rozjelo, po par minutach prestalo kourit a jenom topilo jak ma. Po 10 minutach jsem to vypnul a sel jsem domu bo jsem to nechtel nechat topit bez dozoru.
Tedy zatim dobry.
Zitra to necham na tu pulhodinu vypalit, uvidime

Jo a po tom roce se prvnich par minut pekne "vypaloval" i vejfuk, takze auto dymilo i z pod haubny :D
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Webasto D3 - propojení s časovačem

#160 Příspěvek od HST » 06 bře 2014 10:56

Jinak jeste zajimava informace k bellove krabicce.

Precetl jsem si navod a hned jsem prepnul DIP2 Switch na ON, coz by melo zamezit vypnuti webasta pri nastartovani motoru.
Uvaha byla - zapnu-li topeni dalkou pozde, startuju a jedu, tj jeste neni prohrato, tak proc vypinat webasto a nenechat ho pomoci motoru.
No nicmene Pete s bellu mi na to rekl ze nene, at to vratim na off, ze po nastartovani motoru webasto nemuze bezet.
Tak nevim, na dalsi detaily jsem se ho neptal, treba se mu pak ten kontroler nejak pohada s CANovskou komunikaci webasto-auto, nevim.

Jen pro info.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Odpovědět