Disco 3 - Suspension fault

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Disco 3 - Suspension fault

#61 Příspěvek od MadTom » 12 črc 2014 20:25

Vybíjení baterek budu muset taky řešit - mám na dvoře 3 auta a většinou chodím pěšky, nebo jezdím služebně vlakem, takže spíš stojí než jezdí. Vidím to na malou udržovací dobíječku do každého auta.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#62 Příspěvek od batezip » 22 črc 2014 11:26

Zdravím kluci. Táta má D3 a objevuje se mu tam výše zmíněná oranžová kontrolka suspension. Objevuje se to tam už půl roku a zatím to naštěstí nekleklo.
Chtěl bych se vás zeptat, jestli nevíte o nějakém servisu nebo osobě s diagnostikou v ústeckém kraji. Rad bych věděl, na co se mam zaměřit.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Disco 3 - Suspension fault

#63 Příspěvek od xxx » 22 črc 2014 12:29

batezip píše:Zdravím kluci. Táta má D3 a objevuje se mu tam výše zmíněná oranžová kontrolka suspension. Objevuje se to tam už půl roku a zatím to naštěstí nekleklo.
Chtěl bych se vás zeptat, jestli nevíte o nějakém servisu nebo osobě s diagnostikou v ústeckém kraji. Rad bych věděl, na co se mam zaměřit.
a svítí to pořád? Hned po nastartování nebo po chvíli jízdy? Vesměs to má souvislost s funkcí kompresoru, který odchází okolo 150-170 tis km. Problém bývá i sušička vzduchu.

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Disco 3 - Suspension fault

#64 Příspěvek od HST » 22 črc 2014 12:39

Diagnostika presne ukaze o co jde...
Rozsviti-li se oranz po chvili po nastartovani, typicky muze jit o pomaly u ik vzduchu odnekud ze systemu. Oblibena zavada mikrotrhlinka na susicce vzduchu. Oprava samodomo nebo novy kompresor (17k). Typicky se u teto zavady muze objevovat hlaska suspension raising slowly. Je to tu popsane. System ma maly tlak, pusti kompresor, tlak nestoupa rychle jak by mel, tak se to radeji cele vypne (zluta kontrolka), ventily u mechu se zavrou a zmizi moznost menit vysku podvozku...
Nebo nekde prdla hadicka, tesneni...
Muze byt to byt ve ventilech...
Nebo kdyz se rozsviti nahodne (pri prejeti hrbolu) muze to byt cidlo vysky (oprava 1k). Ma-li displej se 4x4 info, dotycne kolo vetsinou na obrazovce spadne nadoraz...
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#65 Příspěvek od batezip » 22 črc 2014 13:21

Displej nemá. Kontrolka se rozsvítí chvilku po startu. Po chcípnutí auto do pár minut klesne. A má najeto 155tis. Takže na 90% něco kolem kompresoru nebo ne těsnost hadice?
Teoreticky kdyby to byla ta prasklinka, mění se i ten sušit? Jestli je to Teda výměnný spotřební díl.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Disco 3 - Suspension fault

#66 Příspěvek od xxx » 22 črc 2014 14:19

sušička lze vyměnit samostatně, cena je okolo 2500,- a při těch km je to i více než dobré ji vyměnit nebo se stane, že ten pohlcovač vlhkosti se už rozpadá a prášek se dostane do kompresoru a zadře jej

podle toho, co píšeš, že auto spadne po vypnutí klíčku, tak bude někde únik tlaku a kompresor je OK

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Disco 3 - Suspension fault

#67 Příspěvek od libovka » 22 črc 2014 14:25

Pokud auto klesne tak i kdyby byl sušič prasklí nebude na to mít vliv.Prasklina v sušiči má za následek zdlouhavé dofukování.Důvod klesání je netěsnost měchů,samotného potrubí nebo trojcestných ventilů.Případně může být na vině i špatné čidlo výšky.

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#68 Příspěvek od batezip » 22 črc 2014 15:55

Tak zkusím projít systém, jestli nejsou někde úniky. Nejbližší diagnostika tedy počítám Praha LandRover servis?

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1727
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Disco 3 - Suspension fault

#69 Příspěvek od jareku » 22 črc 2014 21:48

batezip píše:Tak zkusím projít systém, jestli nejsou někde úniky. Nejbližší diagnostika tedy počítám Praha LandRover servis?
záleží na tom odkud jsi. diagnostika je krom Prahy i v Brně, Zlíně, Č.Budějovicích a dalších městech...

já mám cca 2 měsíce nový kompresor - auto je z roku 2006 a má najeto 136000km - problém začal nepravidelným problikáváním oranžové kontrolky a následně jejím trvalým svícením - jezdit se s tím pak dalo, jen auto nešlo "zvedat ani spouštět" - diskutoval jsem to s Hoďboděm v Brně a ten jednoznačně řekl, že je to vysloužilým kompresorem (předtím jsme hledali úniky, diskutovali jsme sušičku atd.) pokud je auto podobného roku jako mám já, asi bude lepší kompresor vyměnit (i když je to dost peněz) a mít pak pokoj. výměna sušičky nemusí pomoci... je to můj subjektivní názor
Naposledy upravil(a) jareku dne 22 črc 2014 22:04, celkem upraveno 1 x.
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Disco 3 - Suspension fault

#70 Příspěvek od petr štrof » 22 črc 2014 22:00

i u mě se občas probliklo žlutě + hláška suspension fault auto do rána kleslo příčina uhnilé tři dráty na zadním křížovém ventilu
zadek vyřešen .Projevovalo se to tak že auto se dofouklo a standartně drží výšku , ale nemůže nahoru
momentálně 207 tis a rok 2006 kompresor OK , ale na origo diagnostice vidí tlaky kompresoru a všechny ventily a múžou s nima zahýbat i jednotlivě . A tam se většinou příčina úkáže
( krom servisu v Jihlavě) tam to nějak nevyšlo

zdar Petr

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#71 Příspěvek od batezip » 22 črc 2014 22:13

Jsem z Mostu, ale na netu jsem nic v ústeckém kraji nenasel.
Zítra to zkusím očuchat mikrofonem na úniky vzduchu a zkontroluju konektory, kabeláž apod.

Uživatelský avatar
stan
Příspěvky: 680
Registrován: 22 zář 2009 20:35
tel.: +420 603 499 869
auto: Discovery III - 4,4i
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco 3 - Suspension fault

#72 Příspěvek od stan » 23 črc 2014 07:08

stan píše:No já už s tou svojí elektronkou došel tak daleko, že soudruzi inženýři z anglie poslali k matějkovi do Olomouce asi osmistránkový přípis, co se všechno má zkontrolovat a proměřit a když to nepomůže, tak se připojí na dálku... Tak jsem zvědavý...
V tuto chvíli už je tam vyměněný kompresor, jedno čidlo a nějaký přepouštěcí modul... Teda jen co se týká toho vzduchového podvozku...
Tak podle včerejšího infa už na to přišli - za všechno může nějaký modul v centrální řídící jednotce. Tak teď inžinýři z anglie programují novou jednotku a snad do týdne budu jezdit... Hurá....
Land Rover Discovery III - 4,4i V8 HSE - LPG, automat, rok 2006
nafta je palivo satanovo :)

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#73 Příspěvek od batezip » 23 črc 2014 20:51

Je možné, že by tam táta mel nastaveno, že po chcípnutí motoru auto automaticky klesne? Páč mi tvrdí, že to do dneška, než jsem si s tím začal hrát, dělalo. Což by vysvětlovalo oranžovou kontrolku po každém startu, kdy se auto má zvedat.
Jinak jsem cuchometrem úniků vzduchu zjistil, že na kompresoru je únik jako kráva přesně v místě sušiče přesne mezi těmi hadičkami. Takže prasklinka, je vidět i na fotce.
Ve finále to tedy hlásí "jen" chyby, že zvedání trvá příliš dlouho a pak někdy, že kompresor byl vypnut kvůli zchlazení. A to vše jen pokud si s tím hraji a zvedám to. Jinak to pak za jízdy drží.
Obrázek

Jinak při zvedání se zadek zvedne rychle a předek pak trvá neskutečně dlouho. Ale to prisuzuji tomu, že první jde zadek a spotřebuje vzduch ze zásobníku, který pak kompresor nestíhá doplňovat pro ten předek.
Kde můžu koupit ten sušit? Kromě eBay teda.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Disco 3 - Suspension fault

#74 Příspěvek od RudaK » 24 črc 2014 07:49

batezip píše: Jinak při zvedání se zadek zvedne rychle a předek pak trvá neskutečně dlouho. Ale to prisuzuji tomu, že první jde zadek a spotřebuje vzduch ze zásobníku, který pak kompresor nestíhá doplňovat pro ten předek.
Mě to taky zvedá nejprve zadek a přisuzuji to tomu,že je lehčí .... ( ve předu to zvedá i váhu motoru ) Ale prasklé nemám nic,tak to jde rychle :yes Někdo tady psal,že to jde koupit samostatně,ale já to nezjišťoval :Sorry: počkám až to bude potřeba :)
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Disco 3 - Suspension fault

#75 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 24 črc 2014 08:09

batezip píše:Je možné, že by tam táta mel nastaveno, že po chcípnutí motoru auto automaticky klesne?
Je to možné, je to jedna z položek menu nastavení auta, které si nastavuješ klikáním na levé páčce...

Tomáš

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Disco 3 - Suspension fault

#76 Příspěvek od libovka » 24 črc 2014 13:02

Tomas K (tkala) píše:
batezip píše:Je možné, že by tam táta mel nastaveno, že po chcípnutí motoru auto automaticky klesne?
Je to možné, je to jedna z položek menu nastavení auta, které si nastavuješ klikáním na levé páčce...

Tomáš
To já to teda takovou položku v menu auta nemám.

Jinak ten sušič jde koupit samostatně a stojí asi 2700kč.Je potřeba koupit i gumičku která těsní spoj mezi sušičem a kompresorem.Mě se uplně rozpadla.

batezip
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2014 10:30

Re: Disco 3 - Suspension fault

#77 Příspěvek od batezip » 24 črc 2014 20:03

Tak vysoušeč koupen a vyměněn, včetně gumičky, byla součástí. Každopádně auto zase zvedá jak má. Zadek a pak pěkně rychle i předek. Chyba zatím nevybehla, tak snad to byl jen ten vysoušeč.
Všem děkuji za užitečné rady

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Disco 3 - Suspension fault

#78 Příspěvek od HST » 26 črc 2014 12:37

Kdr jsi ho koupil? ... me mrzi ze jsem pred rokem vysypal 18k za cely kompresor, prej se to musi vymenit cely. Stary mam stale doma (nic mu neni - krom susicky), tj to asi spravim a necham "do zasoby" nebi kdyby nekdo odsud potreboval...
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Disco 3 - Suspension fault

#79 Příspěvek od libovka » 26 črc 2014 18:29

Normalne to objednas jako dil v Land Roveru.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Disco 3 - Suspension fault

#80 Příspěvek od xxx » 26 črc 2014 23:03

HST píše:Kdr jsi ho koupil? ... me mrzi ze jsem pred rokem vysypal 18k za cely kompresor, prej se to musi vymenit cely. Stary mam stale doma (nic mu neni - krom susicky), tj to asi spravim a necham "do zasoby" nebi kdyby nekdo odsud potreboval...

třeba u Eliotta http://land-rover.eliott.in/cz/e-shop/4 ... 00gen.html

:mrk

Odpovědět