Kupuji freelandera rada

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Franko

Kupuji freelandera rada

#1 Příspěvek od Franko » 25 dub 2007 11:05

zdravím vás, mám možnost koupit freelandera 2.0Td, r.v.99 za cenu 160tis, ale má nefunkčí zadní náhon. Prodávajicí není asi zrovna technický typ a říkal, že je něco v haji ve předu na diferencialu nebo tak něco a že oprava výjde na nějakých 25tis. nevíte co by to mohlo být a jestli se tahle koupě vyplatí? Díky za rady a názory. Bude to můj první 4x4

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hunter » 25 dub 2007 11:33

Ja tedy nejsem zatim znalec FREE, teprve tez shanim, ale dle meho to muze byt snad jen ta spojka, ktera prave prenasi silu na zadni napravu. Ale jak rikam, nevim, lepe to asi ohodnoti jini. Ale ja bych to nekupoval, kdyz ani nevis, co s tim je. Jinak o te spojc se tu nekde pise, ale ze by stalo jenom 25K si nemyslim, byla tam podle mne vyssi cena. A k tomu prace.

Franko

#3 Příspěvek od Franko » 25 dub 2007 12:55

Praci bych neplatil, to bych si udelal sam, jen nevim kolik by to stalo, budu muset přesně zjistit co tam odešlo. Klasickych osobáku už jsem opravoval tisíckrát, ale čtyřkolku jsem vubec nedělal.

Ferro

#4 Příspěvek od Ferro » 28 dub 2007 08:19

Ahoj,cena určitě bude vyšší.Jestli je to viskozní spojka mezi rozvodovkou a diferencialem tak se to pohybuje za nový kus kolem 35 tisís.Opravovat se to nedá.

Franko

#5 Příspěvek od Franko » 29 dub 2007 09:35

Už jsem zjistil co to je, bude nejspiš v haji redukční převodovka IRD, takže rovnou vyměna, opravit se to asi nedá co?

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od De Lite » 29 dub 2007 10:33

Než bych šel do výměny IRD unit, tak bych ještě zkontroloval, zda-li náhodou není vytržená spojnice k zadní nápravě. Byla to docela dost častá závada starších Freelanderů, zvlášť, když se s nima jezdilo mimo silnice. Údajně je tam jakási umělohmotná součástka, která praskala.
Freelandering - stav duše

Franko

#7 Příspěvek od Franko » 29 dub 2007 10:55

Aha, a kde presně se ta spojnice nachazí? Ja se na to samozřejmě nejdřive podívam, než budu kupovat novou....

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od De Lite » 29 dub 2007 11:52

Předpokládám že před differenciálem zadní nápravy.
Freelandering - stav duše

Odpovědět