Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Vratis
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2010 14:16

Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#1 Příspěvek od Vratis » 18 srp 2010 21:27

Ahoj lidi, začalo mi svítit bez důvodu ABS+TC+HDC po zvednutí na zvedáku, nemá na to někdo fígl jak to zhasnout ? kromě diagnostiky ? protože v plzni je akorát invelt kdo jí má a tam se na to podívají přes výlohu a stojí to 500kč :(

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#2 Příspěvek od Acon » 18 srp 2010 22:27

1. Odpojiť na pár minút baterku alebo
2. jednoducho počkať, možno je to jedna z tých samoopraviteľných porúch
3. môže pomôcť vystriekanie oblasti okolo čidiel wapkou, no aj to len dočasne
4. s najväčšou pravdepodobnosťou prvé 3 body nepomôžu, pretože je
a) vadné čidlo ABS alebo kábel na niektorom kolese - bez diagnostiky dosť pakáreň zisťovať ktoré
b) vadné spínacie relé, čerpadlo ABS nie je spustené a tak nie je v systéme dostatočný tlak. Dá sa napojiť priamo na baterku nejakým káblom. Po pár s sa systém natlakuje a kontrolky zhasnú. Pomôže vyčistiť relé (prebrúsiť plôšky na kontakte)
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Voldemort
Příspěvky: 71
Registrován: 03 pro 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#3 Příspěvek od Voldemort » 19 srp 2010 10:19

Kromě Inveltu ještě Dajbych, ale to je z deště pod okap... Jaký máš rok výroby? U novějších modelů freelandera (asi od r. 2001?) se údajně ABS domluví i s běžnou diagnostikou, což u těch starších modelů nejde...

Uživatelský avatar
xedos
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2009 17:50

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#4 Příspěvek od xedos » 21 srp 2010 12:39

Acon píše:1. Odpojiť na pár minút baterku alebo
2. jednoducho počkať, možno je to jedna z tých samoopraviteľných porúch
3. môže pomôcť vystriekanie oblasti okolo čidiel wapkou, no aj to len dočasne
4. s najväčšou pravdepodobnosťou prvé 3 body nepomôžu, pretože je
a) vadné čidlo ABS alebo kábel na niektorom kolese - bez diagnostiky dosť pakáreň zisťovať ktoré
b) vadné spínacie relé, čerpadlo ABS nie je spustené a tak nie je v systéme dostatočný tlak. Dá sa napojiť priamo na baterku nejakým káblom. Po pár s sa systém natlakuje a kontrolky zhasnú. Pomôže vyčistiť relé (prebrúsiť plôšky na kontakte)
Prosím a které to relé to je a kde je presne.
Děkuji

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#5 Příspěvek od Acon » 21 srp 2010 21:10

xedos píše:
Acon píše:1. Odpojiť na pár minút baterku alebo
2. jednoducho počkať, možno je to jedna z tých samoopraviteľných porúch
3. môže pomôcť vystriekanie oblasti okolo čidiel wapkou, no aj to len dočasne
4. s najväčšou pravdepodobnosťou prvé 3 body nepomôžu, pretože je
a) vadné čidlo ABS alebo kábel na niektorom kolese - bez diagnostiky dosť pakáreň zisťovať ktoré
b) vadné spínacie relé, čerpadlo ABS nie je spustené a tak nie je v systéme dostatočný tlak. Dá sa napojiť priamo na baterku nejakým káblom. Po pár s sa systém natlakuje a kontrolky zhasnú. Pomôže vyčistiť relé (prebrúsiť plôšky na kontakte)
Prosím a které to relé to je a kde je presne.
Děkuji
U free Ti neporadím. Ja som to tak mal na DII. Musíš pozrieť na symboly, ktoré máš na dekly od poistkovej skrinky. Budeš tam mať označené, ktoré je pre ABS. No pred tým si zisti, či ti ide pumpa na ABS ak to napojíš priamo. Ale pozor, len na pár s, tak 5-7. Neviem ako dlho to môže normálne bežať. No to by malo stačiť na natlakovanie systému a mali by zhasnúť kontrolky. Ak nie, chyba je inde.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#6 Příspěvek od Acon » 21 srp 2010 21:14

xedos píše:
Acon píše:1. Odpojiť na pár minút baterku alebo
2. jednoducho počkať, možno je to jedna z tých samoopraviteľných porúch
3. môže pomôcť vystriekanie oblasti okolo čidiel wapkou, no aj to len dočasne
4. s najväčšou pravdepodobnosťou prvé 3 body nepomôžu, pretože je
a) vadné čidlo ABS alebo kábel na niektorom kolese - bez diagnostiky dosť pakáreň zisťovať ktoré
b) vadné spínacie relé, čerpadlo ABS nie je spustené a tak nie je v systéme dostatočný tlak. Dá sa napojiť priamo na baterku nejakým káblom. Po pár s sa systém natlakuje a kontrolky zhasnú. Pomôže vyčistiť relé (prebrúsiť plôšky na kontakte)
Prosím a které to relé to je a kde je presne.
Děkuji
U free Ti neporadím. Ja som to tak mal na DII. Musíš pozrieť na symboly, ktoré máš na dekly od poistkovej skrinky. Budeš tam mať označené, ktoré je pre ABS. No pred tým si zisti, či ti ide pumpa na ABS ak to napojíš priamo. Ale pozor, len na pár s, tak 5-7. Neviem ako dlho to môže normálne bežať. No to by malo stačiť na natlakovanie systému a mali by zhasnúť kontrolky. Ak nie, chyba je inde.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#7 Příspěvek od Safraporte » 21 srp 2010 22:02

Vratis píše:Ahoj lidi, začalo mi svítit bez důvodu ABS+TC+HDC po zvednutí na zvedáku, nemá na to někdo fígl jak to zhasnout ? kromě diagnostiky ? protože v plzni je akorát invelt kdo jí má a tam se na to podívají přes výlohu a stojí to 500kč :(
Diagnostiku i opravu je schopný ti udělat i můj zeť, co ho mám v podpisu. Zavolání tě vyjde na pár korun a zbytek je na osobní domluvě. Z Plzně to je cca 25 km.

Pedrokloki
Příspěvky: 33
Registrován: 16 zář 2010 00:15
auto: Freelander 1.8 i

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#8 Příspěvek od Pedrokloki » 06 lis 2010 00:58

Na freelandery r.v. 2000 sa dajú skontrolovať čidla na kolesách v ohmoch,potom skontrolovať káble či niesu poškodené, na brzdový systém je niekoľko poistiek(tiež skontrolovať - premerať ). Mne toto nepomohlo , ďalej som sa nedostal, ak by vedel niekto viac prosím poradte.

Uživatelský avatar
horo
Příspěvky: 112
Registrován: 29 zář 2009 21:01
tel.: 603275951
auto: DiscoveryII

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#9 Příspěvek od horo » 06 lis 2010 16:08

Ještě by to mohl být plovoucí ventil ABS, jak máš starou brzdovou kapalinu? Nepotřebuje již vyměnit? Stará kapalina toto může udělat, mně stalo na DII.
Nepomáhá nám ani tolik pomoc našich přátel, jako jistota že by nám pomohli.

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#10 Příspěvek od MisoS » 06 úno 2020 20:16

Zdravím mám rovnaký problém na mojom Free 1 rok 98. Svietia mi kontrolky ABS, TC a to autíčko žlté dole kopcom. A okrem toho mi slabo brzdia brzdy musím :muscle tlačiť na pedál.
Po pripojení diagnostiky bola v abs sporadicka chyba 17 relé ventilu abs ktorú som vymazal.
Pomocou diagnostiky som sontroloval abs snímače kolies a abs čerpadlo.
Ešte som si všimol že snímač na spiatočku mi ukazuje opačne ale to som si nie istý či mi to diagnostika ukazuje dobre v neutrali mi ukazuje že je zaradená spiatocka a keď ju zaradím tak ukazuje vyradené.
Ďalej som našiel poškodené káble na spínači zjazdu dole kopcom, to som tiež opravil potom mi ostalo svietiť zelené autíčko ktoré zhaslo potom ako som sa na aute odviezol.
Viete mi niečo poradiť čo by som mal ďalej skontrolovať?
Ma napadlo že keď to tak biedne brzdí či nieje problém s posilovačom...
Ďakujem za pomoc
Naposledy upravil(a) MisoS dne 07 úno 2020 14:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dexter
Příspěvky: 107
Registrován: 03 led 2018 13:54
tel.: 0903264746
auto: Discovery 3
Bydliště: SR, Topoľčany

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#11 Příspěvek od dexter » 06 úno 2020 21:15

Nazdar ja som zo mal tiez len mi nesvietilo k tomu abs. Mal som posahany homokineticky klb. Povimene mi to zasvietilo len raz a odvtedy pokoj . Je to asi mesiac dozadu
Výroba loveckých a kuchynských nožov. www.sashe.sk/DexterSD6

pvell
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2017 23:14
auto: Freelander I 2.0
Bydliště: Kolín

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#12 Příspěvek od pvell » 15 úno 2020 09:43

Zdravím. Mě to taky brzdilo na houby tak jsem vytáhl trubičku od podtlaku, zapálil jsem si cigáro pěkně natahnul a pustil kouř do posilovače. Ze spoda jsem měl dírku. Na prsáka jsem tam máznul poliuretan a brzdí to skvěle.

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#13 Příspěvek od PEPO » 16 úno 2020 07:57

MisoS píše: 06 úno 2020 20:16 Zdravím mám rovnaký problém na mojom Free 1 rok 98. Svietia mi kontrolky ABS, TC a to autíčko žlté dole kopcom. A okrem toho mi slabo brzdia brzdy musím :muscle tlačiť na pedál.
Po pripojení diagnostiky bola v abs sporadicka chyba 17 relé ventilu abs ktorú som vymazal.
Pomocou diagnostiky som sontroloval abs snímače kolies a abs čerpadlo.
Ešte som si všimol že snímač na spiatočku mi ukazuje opačne ale to som si nie istý či mi to diagnostika ukazuje dobre v neutrali mi ukazuje že je zaradená spiatocka a keď ju zaradím tak ukazuje vyradené.
Ďalej som našiel poškodené káble na spínači zjazdu dole kopcom, to som tiež opravil potom mi ostalo svietiť zelené autíčko ktoré zhaslo potom ako som sa na aute odviezol.
Viete mi niečo poradiť čo by som mal ďalej skontrolovať?
Ma napadlo že keď to tak biedne brzdí či nieje problém s posilovačom...
Ďakujem za pomoc
Hladaj témy- tre amigos.
Tam sa dozvieš toho dosť....
A kôli slabým brzdám to môže byť bud posilovač alebo kludne aj pridreté predné strmene...

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#14 Příspěvek od MisoS » 22 úno 2020 20:15

Zdravim
Takže brzdy už brzdia ;) nová kvapalina nové zadné valčeky a pridrete predné prasiatka + nové platničky... Rok to stalo takže si to vybralo svoju daň.
Ešte by som potreboval poradiť s tým ABS a TC stále sa mi tam objavuje tá sporadicka chyba 17 relé ventilu abs. Čo by ste mi poradili skontrolovať? Snímače na kolesách sú ok
Neviem kde by som mal začať alebo pokračovať ďakujem

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#15 Příspěvek od sodar » 26 úno 2020 15:04

Když jsem já koupil freelandera, tak mi taky svítily tři kontrolky značící problém na abs. Byl jsem na diagnistice, kde chybu vymazali a chvilku to bylo v pořádku, po čase se ale zase rozsvítily. Já měl problém v modulátoru abs (nachází se v prostoru motoru) se studeným spojem. Řešil jsem to výměnou, na internetu jsem našel i postup pro opravu, ale teď už nevím kde. Ještě jsem měnil toto: https://www.britishautoparts.com.au/inc/sdetail/188 ale myslím, že jsem to kupoval na nějakých českých e shopech.

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#16 Příspěvek od sodar » 26 úno 2020 15:10

tak jsem našel i to, kde řeší přímo můj problém.
https://landroverforums.com/forum/disco ... 808/page2/
na těch konektorech v tom černým bakelitu (nebo co to je) dochází ke studenému spoji. Řeší to tam tak, že bakelit odstraní, spoje přeletujou a pak zase řádně zalijou a utěsní.

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#17 Příspěvek od MisoS » 28 úno 2020 07:45

Noo tak to sa teším :clap ale najskôr musím skontrolovať snímače na prevodovke jednotka a spiatocka, lebo diagnostika mi na spiatočke v neutrali ukazuje zaradené a keď je zaradená spiatocka ukazuje vyradené... Tak som s toho trochu zmätený. Teraz neviem či to zle ukazuje (prekladá) alebo je tam iný snímač

vendow
Příspěvky: 12
Registrován: 01 kvě 2020 18:13
auto: Freelander

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#18 Příspěvek od vendow » 01 kvě 2020 18:37

Ahoj všem, prosím o radu, došly mi síly :Ja blb: ..na přítelkyni Freelanderu svítí kontrolka ABS (levé přední kolo) a TC. Vyměnil jsem už modul ABS, řídící jednotku pod sedačkou řidiče, 2x čidlo ABS u řidiče, kloub s ABS kroužkem a už nevím co s tím dál. Kabely jsme prosvítili, ale nic jsme nenašli. Vyhazuje to závady 26, 46 a 86. Chyby 46 a 86 smazat jdou, ale jakmile se rozjedu, opět naskočí.. Prosím prosím o radu. :Sorry:

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#19 Příspěvek od pojir » 01 kvě 2020 18:40

A fakt je problem na tom levym prednim cidle? Nektere diagnostiky ty cidla ukazuji naopak (alespon u D2)...
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

vendow
Příspěvky: 12
Registrován: 01 kvě 2020 18:13
auto: Freelander

Re: Svíti kontrolka ABS+TC+autíčko z kopce (oranžové) poradíte ?

#20 Příspěvek od vendow » 01 kvě 2020 18:54

pojir píše: 01 kvě 2020 18:40 A fakt je problem na tom levym prednim cidle? Nektere diagnostiky ty cidla ukazuji naopak (alespon u D2)...
Myslím si to, pravda je, že kdysi mi nejdřív vyskočilo LP kolo, pak zhaslo a vyskočilo PZ kolo a pak znovu LP a u něj to zůstalo. Je to Freelander z r.98, a zkoumali jsme to klasickou Delphi diag. Máš namysli, že skutečný problém by byl na PP nebo PZ kole? Jinak díky :)

Odpovědět