F1 kontrolka ABS,TC,HDC

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Vaněk
Příspěvky: 33
Registrován: 19 zář 2009 20:04

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#21 Příspěvek od Vaněk » 25 říj 2013 20:16

Takže dnes jsem se konečně dostal na diagnostiku - nebyla zjištěna žádná zjevná závada - chyba vymazána a odzkoušeno . Vše fungovalo na zkušební jízdě jak má - ABS , TC, HDC , kontrolky zhasnuté. Možná příčina - zkrat ve vleku za autem .
Nicméně ze servisu jsem odjel a asi po 50 km , při mírném brzdění z kopce, jsem tak kde předtím- svítí všechny 3 kontrolky AB, TC , HDC ! K tomu slabé pískání od jednoho předního kola - asi brzdové destičky . Na internetu -
stránky v UK jsem se dočetl , že by toto mohly dělat méně kvalitní brzdové destičky - zasírají čidlo a to potom nefunguje - je vyhodnoceno jako chyba a odstaven celý systém. Takže vyměním destičky , zase diagnostika a budu vidět. Ev. nemá někdo jiný nápad co s tím ?

S Lanďákem se člověk fakt nenudí ...


Takže : cca před týdnem vyměněny brzdové destičky - byly dost v háji - doslova spálené a jedno kolo přidíralo a hřálo se . Potom diagnostika, kde byla vymazána chyba - porucha plovoucího ventilu v ABS kostce - od tý doby najeto cca 200 km a zatím dobrý , vše funguje , kontrolky nesvítí. Tak jsem sám zvědav .
Naposledy upravil(a) Vaněk dne 02 pro 2013 18:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 499
Registrován: 23 dub 2009 21:40
tel.: 731584386
auto: Freelander 1
Bydliště: Horní Moštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#22 Příspěvek od Allan » 26 říj 2013 09:10

Ahoj kluci takový skromný dotaz :think kde najdu ten konektor?

Vaněk
Příspěvky: 33
Registrován: 19 zář 2009 20:04

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#23 Příspěvek od Vaněk » 26 říj 2013 19:01

Allan píše:Ahoj kluci takový skromný dotaz :think kde najdu ten konektor?

kterej ?

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 499
Registrován: 23 dub 2009 21:40
tel.: 731584386
auto: Freelander 1
Bydliště: Horní Moštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#24 Příspěvek od Allan » 26 říj 2013 19:13

No píše o něm BeerRudolf -kalibrace na 1 straně

Vaněk
Příspěvky: 33
Registrován: 19 zář 2009 20:04

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#25 Příspěvek od Vaněk » 26 říj 2013 19:44

tak tenhle fakt netuším
Allan píše:No píše o něm BeerRudolf -kalibrace na 1 straně

Uživatelský avatar
BeerRudolf
Příspěvky: 947
Registrován: 30 říj 2007 13:31
auto: Tak akorát

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#26 Příspěvek od BeerRudolf » 30 říj 2013 12:29

Nad pedálem brzdy, je to konektor kterým je brzdový spínač připojen k elektroinstalaci. Vedou z něho tři dráty. Je nutno pořádně ohnout hřbet pod palubku :rofl
ČZ 150,Černá1951BABUŠKA/Ford Granada L MkI, 2,3V6 Automatic,SaturnGold1977PROFESOR/Simson S50 N,Červená1978MOPED/ Simca-Talbot Solara LS 1,3,ZelenáMetalíza1980TAŤKA/Simson S51 Enduro,Šedá1984SÍMA/Oltcit Club 11,Červená1988OLDÍK/Fiat Panda 4X4,Stříbrná2010

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 499
Registrován: 23 dub 2009 21:40
tel.: 731584386
auto: Freelander 1
Bydliště: Horní Moštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#27 Příspěvek od Allan » 30 říj 2013 15:20

Tak to bude problém s tím hřbetem :sweat

HonzaF
Příspěvky: 68
Registrován: 24 črc 2013 18:43

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#28 Příspěvek od HonzaF » 16 lis 2013 08:47

Tak se taky hlásím do klubu svítících oranžových kontrolek :cry: . Ve čtrtek jsem to švihal z hódně dlouhýho kopce a dost jsem spěchal, tak jsem si ty serpentýny dost užíval, kvedlačka v režimu sport, trošíčku vytočený motor, ostřejší dupání na brzdový pedál, no. Asi po pěti kilometrech se po razantnějším sešlápnutí brzdy ( polňák se rozhodl, že si se mnou dá závody a na poslední chvíli si to asi rozmyslel a uskočil do strany) rozsvítila kontrolka TC a obligátní oranžové autíčko s vykřičníkem. Po dalším sešlápnutí zhasly, po dalším opět rozsvítily a tak to bylo až domů (cca 15km). Už jsem začal po baráku schraňovat nějaké oběživo, že v pátek zajedu do Vrchlábe na diagnostiku, ale ráno byl klid po pěšině...nic nesvítilo. Tak si myslím, že jsem to jen trošku přehřál a že po vychladnutí už to bude OK... doufám. Je to možný, nebo to je jen mé zbožné přání :grin: ?

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#29 Příspěvek od dandee » 16 lis 2013 10:02

To su pravdepodobne prehriate brzdy. V manuali pisu,ze napr. pri zchadzani z kopca a zapnutom rezime /zelene auticko/ sa po case brzdy zahreju , prestane svietit zelena a zacne blikat zlte auticko.Bude blikat az dovtedy,pokial sa brzdy neochladia. V tom kopci treba zastavit a pockat,az to prestane blikat. Na rovnej ceste,ako pises,si zahrial moc brzdy a zacalo ti signalizovat prehriatie brzd. Vzapati sa ochladili a prestalo signalizovat.A tak dokola. Takze to mas OK. Na modeloch 1,8 benz r.v.2000 a nizsie sa signalizacia da zrusit iba diagnostikou. O tych modeloch som si nie moc isty.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#30 Příspěvek od Tim » 18 lis 2013 08:02

dandee píše:To su pravdepodobne prehriate brzdy. V manuali pisu,ze napr. pri zchadzani z kopca a zapnutom rezime /zelene auticko/ sa po case brzdy zahreju , prestane svietit zelena a zacne blikat zlte auticko.Bude blikat az dovtedy,pokial sa brzdy neochladia. V tom kopci treba zastavit a pockat,az to prestane blikat. Na rovnej ceste,ako pises,si zahrial moc brzdy a zacalo ti signalizovat prehriatie brzd. Vzapati sa ochladili a prestalo signalizovat.A tak dokola. Takze to mas OK. Na modeloch 1,8 benz r.v.2000 a nizsie sa signalizacia da zrusit iba diagnostikou. O tych modeloch som si nie moc isty.
Aha, takže musím na diagnostiku :Pohoda: Mne totiž jednou po prudkém sešlápnutí brzdy začalo svítit oranžové autíčko s vykřičníkem a od té doby nefunguje HDC. Ale zase mne napadá, že kolikrát se mi v zimě na sněhu když jsem se dlouho hrabal ze závěje rozsvítily všechny tree amigos ale časem zhasnuly :?:
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#31 Příspěvek od dandee » 18 lis 2013 08:48

Na snehu sa ti mohlo rozsvietit TC oranzove. Tie ostatne nie. Ale ked sa rozsvietia,tak by mali ostat svietit az po vymazanie s diagnostikou,pokial mas stary Free 1,8 do r.v.2000 .
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#32 Příspěvek od Tim » 18 lis 2013 09:31

Nene, já jezdil bez kardanu, takže to hrabalo skoro pořád a svítilo mi i TC i ABS, HDC svítilo už předtím. Ale samo to zhaslo. Asi to bylo přehřátím, jak pořád běželo TC. Free mám 8/2000.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

ados
Příspěvky: 20
Registrován: 10 pro 2012 13:13
tel.: 0905715617
auto: freelander

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#33 Příspěvek od ados » 19 lis 2013 11:56

Mal som podobný problém s kontrolkami . Nebolo ta žiadne čidlo ABS ktoré ukazovala diagnostika ani HDC na šalpake . Bol to zle nastavený snímač polohy brzdového pedálu je hneď vedľa spínača brzdových svetiel treba ho pri stlačenom pedáli zastrčiť – je na takých zúbkoch ako spínač brzdových svetiel a povoliť pedál . Snímač sa zasunie koľko treba . Snímač je vlastne taký plastový kváder cca 10x10x30 mm a idú don dva kábliky. Nič sa zneho nevysúva , pri nastavovaní sa posúva celí v puzdre.
A samozrejme nastaviť aj ten vypínač na brzdové svetla .
A od vtedy nemám žiadne 'tres amigo :smoke

Vitek1
Příspěvky: 2
Registrován: 01 zář 2013 09:15
tel.: 605780088
auto: Freelnder 1.8 16V

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#34 Příspěvek od Vitek1 » 24 úno 2015 21:20

Dobrý den, mohl by se snímač polohy plynového pedálu projevit prosím třeba takto?

Při brždění na asvaltu musím pedál sešlápnout prudce, ten se propadne a ABS funguje.
Při brždění na bahně a štěrku dojde k zabrždění né po tak prudkém sešlápnutí (pedál není tak hluboko sešlápnutý) a ABS nefunguje.

Bohužel tchánovi svítí také tyto krásné kontrolky. Dle "nějakého servisu se jedná o řídící jednotku ABS" ale je toho tu napsáno hodně.

Děkuji všem za odpovědi.

Vítek

Uživatelský avatar
JohnTR
Příspěvky: 16
Registrován: 25 úno 2015 15:20

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#35 Příspěvek od JohnTR » 30 bře 2015 13:25

Drobný dotaz k TC a HDC... Mám Freelandera TD4 r.v. 2005. pořídil jsme ho před měsícem. Spokojenost, ale o víkendu v sobotu jsem měnil veškeré filtry (to je nepodstatné) a brzdy. Před touto údržbou se žádná z těchto kontrolek ani nerozblikala ani nesvítila. v neděli jsem se otáčel v silnici a najel jsem na drobný obrubník a ejhle ty dvě mrchy se rozsvítili :cry svítili zhruba 10 sec a zhasli obě najednou.. Říkám si, že to mohl být drobný zádrhel neřešil jsem to.. dnes opět. na polní cestě kudy jezdím ráno do práce, kde auto skákalo brzdilo zatáčelo ... nic nic se nerozsvítilo.. ale o pár kilometrů dál jsem přejel zpomalovací práh a ty dvě potvory se zase rozsvítili ... 10 sec cca a zhasnuli... Tak jsem z toho zmaten. :Ja blb: Příspěvky výše jsem přečetl. Zkusím kalibraci u toho pedálu.. ale nevíte co to mohlo způsobit, k autu se chovám slušně, žádné šílené kraviny v terénu, tak mi zajímá co to mohlo způsobit, nemůže to být vlivem těch vyměněných brzd? Díky za odpověď . :Sorry: jo a ještě, přítelkyně ujela minulý týden 3 km na lehce, lehce zataženou ručku, bubny se ohřáli,ale nikde nic az do té neděle po výměně brzd nic. :D

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#36 Příspěvek od lapsho » 23 dub 2015 18:07

Hubert píše:Zkontroluj pojistky nebo a ukostření.
Nedávno jsem řešil stejný problém a na konec to byla vadná ŘJ ABS. Ale to si myslím že je výjimka.
:hmm:
Pokud je vadné jedno čidlo kontrolka ABS při brzdění bliká. Pokud dvě tak myslím že bliká stále.
Dokáže diagnostika zistiť vadnú riadiacú ABS jednotku ? Mne sa to rozsvieti pri štarte. Počas brzdenia, prejazde nerovnosťami NIE.

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#37 Příspěvek od lapsho » 23 dub 2015 18:23

ados píše:Mal som podobný problém s kontrolkami . Nebolo ta žiadne čidlo ABS ktoré ukazovala diagnostika ani HDC na šalpake . Bol to zle nastavený snímač polohy brzdového pedálu je hneď vedľa spínača brzdových svetiel treba ho pri stlačenom pedáli zastrčiť – je na takých zúbkoch ako spínač brzdových svetiel a povoliť pedál . Snímač sa zasunie koľko treba . Snímač je vlastne taký plastový kváder cca 10x10x30 mm a idú don dva kábliky. Nič sa zneho nevysúva , pri nastavovaní sa posúva celí v puzdre.
A samozrejme nastaviť aj ten vypínač na brzdové svetla .
A od vtedy nemám žiadne 'tres amigo :smoke
A nepostrehol si či ti neskočí ukazovateľ teploty motora ? alebo sa ti neroztočí ventilátor ? nebzučí ti žlté relé pod kapotou ?

https://www.youtube.com/watch?v=OaEftOjKL_k

Frantik
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2015 11:22
auto: Freelander 98

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#38 Příspěvek od Frantik » 26 dub 2015 11:39

Ahoj,
tak jsem při hledání příčin tree amigos zjistil , že mám upadlé oba drátky na šaltru. Jeden je zelený a druhý filaloví. Můžete mi prosím někdo poradit jak je připájet zpět , nebo je to jedno ?
díky moc :D

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#39 Příspěvek od sodar » 28 dub 2015 20:59

Já je připájel nějak a fungovalo to, ale třeba jsem trefil zrovna správně.
Sám mám ale problém.
Koupil jsem freelandera a svítily mu tři kontrolky ABS, TC, a oranžový HDC. Proměřil jsem u ECU ABS pod sedadlem přívody z čidel a dalších věcí v tom kabelu a všechno bylo podle knížky, jenom čidla měli o něcí míň, tušim 930 a ne 950, tak jsem zkusil koupit jinou ecu ABS, dneska jsem to tam strčil a všechno fungovalo, jak mělo. Po otočení klíčků po chvílce shasly, zůstalo jen oranřové ABS, když jsem na řadičce zapnul HDC, tak blikalo, když jsem se rozjel shaslo i ABS, taky při zařazení 1 nebo R s HDC, začala svítit zelená. Ujel jsem tak asi necelej kilák, pak jsem zcouval delší mmírňoučkej svah (i bez zařazenýho kvaltu) a svině tři svítí zase. ABS ecu jsem měnil SRD 100480 za SRD 100410 (s nim to chvilku fungovalo). A teď čerte raď, čo to to?

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: kontrolka ABS,TC,HDC

#40 Příspěvek od sodar » 20 črc 2015 18:01

Tak mé patálie s kontrolkama ABS, TC a HDC pokračují. Jak jsem psal výše, koupil jsem free, kde svítily tři žluté kontrolky, pak jsem koupil z internetu za pár korun druhou ABS ECU se kterou kontrolky na krátkou chvilku zhasly. Proto jsem zajel s autem do plzeňskýho dajbychu na diagnostiku, nechal jsem zkontrolovat obě ECU ABS. Bylo mi řečeno, že tam byly chyby malýho rozsahu (jakože s nízkoprocentuální závažností nebo co) od čidel a napájení, ale že to zřejmě, jak jsem ty jednotky mezi s sebou měnil. Odjel jsem domů a všechno ok. Jenže po měsíci se kontrolky rozsvítily zase (na ECU ABS koupenou z internetu). Objednal jsem se zase do dajbychu. Pánové mi tentokrát řekli, že zřejmě bude chyba v této ECU a že at tam pak dám tu svou původní. Chyby zase smazali a já s tím opět bez problémů jezdil shruba tak měsíc. Pak se kontrolky rozsvítily zase. Tak jsem ty řídící jednotky mezi sebou vyměnil, vrátil jsem tam tu originál. S tou ale kontrolky vydržely nesvítit pouze týden. Kde tedy může být zakopaný pes? Vím, že kontrolky se pokaždé rozsvítily při startování, během jízdy nikdy. Auto po celou dobu využívalo všechny systémy (abs, tc, hdc - jezdím s tím po lese). Díky za každou radu.

Odpovědět