svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
george_
Příspěvky: 103
Registrován: 03 bře 2014 21:11
tel.: 775080714
auto: D3
Bydliště: Dolní Benešov

svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#1 Příspěvek od george_ » 27 črc 2014 16:30

Zdravím. Dneska jsem vytahoval loď ze slezské harty a nějak jsem tam dlouho zůstal zajetý. Po výjezdu z vody mi nefungoval tachometr a stále svítí ty čtyři kontrolky. Sem tam problikne červená kontrolka motoru ale ta jen blikne na sekundu. Tachometr se rozjel po 50 kilometrech tak ten mě už netrápí ale ty kontrolky jsou horší. Nevíte co s tím? Malé pojistky jsem zkontroloval a byly vpohode. :hmm:
D3 bez úprav a tak i nejspíš zůstane (leštěnka na výlety)
ex FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT, polybush, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl,
Seat Leon 1.4 sport limited

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#2 Příspěvek od y.sajty » 28 črc 2014 07:25

Podívej se na čidla ABS ,do konektorů se mohla dostat voda,možná stačí vysušit.Kontrolky ale nemusí zhasnout ani pak i když půjde ABS bude to chtít hodit na počítač.

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#3 Příspěvek od macejky1 » 28 črc 2014 12:17

Ahoj, jestli jsi ho chudáka řádně prolil vodou tak nejdřív řádně vysušil, prostříkat všechny kontakty kontaktolem nebo nějakým podobným vodu odpuzujícím svinstvem. To by mělo pořešit všechny problémy klomě 3 amigos ( ABS+HDC+TC ). Stejně by se to mělo jednou - dvakrát do roka udělat převentivně když auto víc koupeš.

Ale jak se jednou rozsvítí 3 amigos tak se musí chyba smazat na diagnostice. Vyzkoušej si někde jestli ABS funguje a jestli jo tak stačí smazat chybu. Vypnutí motoru ani odpojení baterky u tohohle nepomáhá. A jestli ABS nefunguje tak bude někde něco KO a dignostika by ti měla říct co, třeba některé čidlo.

O 3 amigos je toho tady na fóru napsáno hodně tak to zkus pročíst a dozvíš se tam všechno. A je celkem jedno jestli je to na Freečku nebo na Disco. Ty systémy jsou v podstatě stejné a chovají se stejně.
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#4 Příspěvek od macejky1 » 28 črc 2014 12:20

Ještě k té kontrolce motoru. Jak hluboko jsi byl ve vodě a měl jsi při tom uzavřené sání vzduchu v motoru aby bral jen ze šnorchlu ? Jestli se ti třeba nenamočil vzduchový filtr a motor teď má možná malý průtok vzduchu tak problikává kontrolka poruchy.
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
george_
Příspěvky: 103
Registrován: 03 bře 2014 21:11
tel.: 775080714
auto: D3
Bydliště: Dolní Benešov

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#5 Příspěvek od george_ » 28 črc 2014 12:43

Ahoj, hluboko jsem nebyl. Tak do trictvrte kol a sání vodu nenasalo. Byl ucpaný a šlo to přes snorchl. Zkusím teda pořádně vysušit a zkontroluju všechny kontakty.
D3 bez úprav a tak i nejspíš zůstane (leštěnka na výlety)
ex FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT, polybush, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl,
Seat Leon 1.4 sport limited

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#6 Příspěvek od omytka » 05 srp 2014 16:34

zdravim.vcera sem byl v poli ked zacalo poradne chcat.ledva sem sa odtat dostal a nakonci byla tak 10cm barina rsk sem to ptoletel... a zacal sem pozorovat divne veci. Najptv nesla klima,ta sa po dni schytla.ale prestal mi it tachometr.furr mi sviti ABS, a vzdyck ked sem zaprl klucek tsk sa mi rozsvitili kontrolky TC a to zelene a cervene auto a to sa vcil ani nerozne vubec.tak nevom co stim.zaciba mna to s.rat.raz prejedem barinu a pul auta v tahu.. mam 99 2.0 DI.diki za :Ja blb: :Sorry: :Sorry: :Sorry: rady

Uživatelský avatar
george_
Příspěvky: 103
Registrován: 03 bře 2014 21:11
tel.: 775080714
auto: D3
Bydliště: Dolní Benešov

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#7 Příspěvek od george_ » 05 srp 2014 18:29

Zdravím. u mě je problém 3 amígos vyřešen. dostala se mi vlhkost do řídící jednotky od abs pod sedadlem a hlásilo chybu. Jednotku jsem vysušil a všechny kontakty jsem nastříkal kontakt sprejem a vše šlape jak hodinky.
D3 bez úprav a tak i nejspíš zůstane (leštěnka na výlety)
ex FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT, polybush, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl,
Seat Leon 1.4 sport limited

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#8 Příspěvek od macejky1 » 05 srp 2014 18:32

Myslím, že elektroinstalace na každým autě který je čas od času topené ve vodě by se měla preventivně konzervovat aspoň 1x za půl roku.

George gratulace :yes jsem rád že číslo 5 stále žije :grin:
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
george_
Příspěvky: 103
Registrován: 03 bře 2014 21:11
tel.: 775080714
auto: D3
Bydliště: Dolní Benešov

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#9 Příspěvek od george_ » 05 srp 2014 18:34

stále jezdí a moc nezlobí :D jen trochu zatéká přes zadní dveře přes ten vrchní plast nad dveřmi ale dneska jsem tmelil speciálním tmelem tak uvidíme :-)
D3 bez úprav a tak i nejspíš zůstane (leštěnka na výlety)
ex FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT, polybush, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl,
Seat Leon 1.4 sport limited

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#10 Příspěvek od omytka » 06 srp 2014 21:19

dneska sem to prestrikal kontakt sprejem tam de sem sa dostal volnnyma rukama. A asi sem od teho moc cekal. Nesvita mi pri zapnuti kluca ziadne kontrolky a stale sviti ABS a nejde tacho iz asi 300km.man stim it na diagnozu??? :Ale fuuj: :angry

Uživatelský avatar
petr pp
Příspěvky: 1328
Registrován: 19 zář 2013 16:06
tel.: 0903790668
auto: def 90
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#11 Příspěvek od petr pp » 11 srp 2014 16:09

mam problem z D2 -menil som LP lozisko nahradu a z casu nacas pri brzdeni vyskocia kontrolky a diagnostika hlasi nestali signal abs LP koleso ta chyba sa opakuje uplne nahodne po agresivnejsom brzdeni ale len niekedy skusal som podkladat snimac aj original aj prilozeny k lozisku ale stale to nefachci bez zavad. Moze byt to lozisko v... kruzok je bez zavad

Uživatelský avatar
petr pp
Příspěvky: 1328
Registrován: 19 zář 2013 16:06
tel.: 0903790668
auto: def 90
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#12 Příspěvek od petr pp » 11 srp 2014 16:12

:?:
Naposledy upravil(a) petr pp dne 06 zář 2014 08:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#13 Příspěvek od omytka » 19 srp 2014 21:17

dneska Sem byl na diagnoze.a ze mam mrtvy abs modul,ze jak keby ram ani neni...a ze proro mi nejde ani tachac ani TC HDC..ze to secko ma na svedomi ten abs modul.vpredu na tej velkej poistke co je pri motore prud je na abs tak nevim.sem z toho jelen :bandit :hmm: :angry :angry :angry

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#14 Příspěvek od omytka » 11 zář 2014 23:11

tak auto sa vratilo z opravy. a vsetky kontrolky funguju aspon zatal. a bylo mi povidane.ze sem mal prehadzane poistky krizem krazem. a ze zrovna ta co byla na abs byla o jdno policko vedla...proto diagnostika ukazovala ze je mrtvy abs modul.nesel do neho prud.. ale nevim cemu mam verit... :shake :shake :shake :moon kazdopadne mi ide setko ako ma...

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#15 Příspěvek od dava » 13 zář 2014 11:57

omytka píše:tak auto sa vratilo z opravy. a vsetky kontrolky funguju aspon zatal. a bylo mi povidane.ze sem mal prehadzane poistky krizem krazem. a ze zrovna ta co byla na abs byla o jdno policko vedla...proto diagnostika ukazovala ze je mrtvy abs modul.nesel do neho prud.. ale nevim cemu mam verit... :shake :shake :shake :moon kazdopadne mi ide setko ako ma...
No, ušetřil jsi 1000 eur, to je docela slušná práce servisu...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#16 Příspěvek od PEPO » 14 kvě 2015 15:27

Taký dotazík :wink: :wink: :wink:
Ako sa dávajú dolu tie ABS kable??Chcel by som tie kontakty trochu prestreknúť sprejom,lebo dosť často ho kúpem ked dávam čln na vodu a možno aj tam bude chyba..Mne 3 amigos naskočí ked mám auto zhasnuté.Za jazdy ok,ale jak ho odstavím a otočím klúčom,hned sú tam tie mrchy špatné :roll: :roll: :roll:

vendow
Příspěvky: 12
Registrován: 01 kvě 2020 18:13
auto: Freelander

Re: svítící kontrolky TC, ABS a kontrolky sjezdu

#17 Příspěvek od vendow » 11 led 2021 23:07

Nazdar chlapi, hele potrebuju prosim od vas pomoc.. predem, vsechna vlakna jsem snad peclive prosel, ale ten muj pripad, tedy me drahe, jako vlastnika F1 1.8 r.v.1999, se asi vymyka vsemu. Jak to zacalo.. to jsem ji takhle na 1 kvetna romanticky vyvezl k nasemu oblibenemu stromu, kde jsme po jarnich destich zapadli.. od te doby three amigos. Cidlo polohy brzdoveho pedalu to nema, jen 2pin obyc spinac brzd.svetel, spinac radici paky OK, vymena modulu ABS, vymena ridici jednotky ABS pod sedackou, vsech ABS krouzku, cidel na levem prednim a pravym zadnim kole. Vse pod dohledem DELPHI diag. Neplati, ze u ni byvaji chyby zobrazovany krizem. Totiz, po odpojeni praveho predniho cidla, ukazuje diag leve zadni, po odpojeni leveho zadniho ukazuje LEVE PREDNI.?? Jinak jsme namerili na levych cidlech auta cca 1150 kOhm, na prave cca 950 kOhm. Je to normalni? A ted to zasadni, po celou tuto dobu badani, ABS funguje, zkouseli jsme i stranove, tzn.najeli jsme jednou stranou na led a zabrzdili, pak druhou stranu, ABS vzdy funguje.. Proc tedy sviti kontrolky 3 amigos? DIAG HAZE STALE CHYBU LEVEHO PREDNIHO KOLA, chyba jde smazat, nastartujeme, kontrolky sviti, po rozjezdu zhasnou a pri rychlosti cca 30km/h se rozsviti nejprve ABS a pak ostatni. V POLOVINE TECHTO PRIPADU SE NAM OVSEM STALO, ZE PO VYMAZANI CHYB JSME SE ROZJELI, KONTROLKY ZHASLY A PRI RYCHLOSTI KOLEM 30 SE NAJEDNOU SAMOVOLNE SPUSTIL ABS modulator mlatici fo pedalu. A to aniz bych se dotkl brzdoveho pedalu. TO JE DIVNY.. Samozrejme se ihned rozsvitily vsechny kontrolky.
No poradte chlapi prosim 🙂

Odpovědět