Špatné starty - TD4

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Admin » 22 pro 2006 21:38

Co to máš za rok?
Motor Rover, nebo BMW?

Gogo

#42 Příspěvek od Gogo » 23 pro 2006 00:40

99 takze Rover

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Admin » 23 pro 2006 11:36

Zkontroluj žhavičky. Tenhle typ motoru nechytá ihned na jedno otočení jako TD4. Ale zase není potřeba nechat ho dlouho točit.
Ten gumový balónek ti nepomůže, ta je když se mění filtr paliva, tak aby jsi zalil filtr naftou.

Gogo

#44 Příspěvek od Gogo » 23 pro 2006 11:44

Děkuji za radu. Nechám překontrolovat případně vyměnit. Při točení za studena začne dělat to klasické eh..eh..eh.. eh.eh.ehehehehe vrrrrnnnnn a pak už to jede. Další starty jdou na brnknutí.

Jo preju krásné a veselé vnoce všem

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od ALF » 06 bře 2007 17:39

ČaOFF,od první chvíle,co mám 1.8i si všímám,že při startování se jakmile naskočí motor a pustím klíček ozve takové klepnutí a krátké zaškrabání podobné,jako když sepne ABS Nevím jestli je to běžné u všech Free nebo jen u benzínu a nebo nedej bože jen u mého :lol: Světo Běžník startuje na první šup,ale ten pazvuk mne znervózňuje. ADMINE co ty na to? ALF

Tomino

#46 Příspěvek od Tomino » 06 bře 2007 21:52

Mě to dělá taky.A kdyš pří startu stojím na brzdě tak to klepne do pedálu.doufám že to je normální :?:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od ALF » 07 bře 2007 07:50

Tomino píše:Mě to dělá taky.A kdyš pří startu stojím na brzdě tak to klepne do pedálu.doufám že to je normální :?:
ČaOFF,počkáme na Admina. Volám AAAAAAAADDDDMMMMIIIINNNNEEEE,kde jsi?
Pročítal jsem toto téma a upřímně se divím,proč Vás bere diesel,když je tak citlivý na naftu a notorický potížista? Já třeba preferuji naftu,ale ne za každou cenu. Výpočty o cenové výhodnosti jsem tady již publikoval. A výhoda krouťáku v terénu nevyváží problémy,které máte. Naopak na cestě je 120 koníků poznat. A po pravdě více jezdíme po cestách(pokud snesou tento název) než v terénu. Já teda na benzína nadávat nemohu-co se týče motoru.Jede jak hodinky,no má najeto jen 88 tis.km,ale na první šup start a motor tichý až někdy stlumuji rádio,jestli tam ještě je. Discoveru jsem měl diesla a zase diesla chci,protože osmiválce v benzínu už nemusím-vyšší pov.ručení a podstatně vyšší spotřeba a možná oprava asi taky nebude nejlevnější. Ovšem u Freelandra je tomu jinak. Už jen rozdíl v nákupu. Ale rozumím tomu,že uchu ten traktor sound lahodí. I mne v Discoverzi zuk V3Sky vzrušoval.ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Admin » 08 bře 2007 14:49

ALF píše:ČaOFF,počkáme na Admina. Volám AAAAAAAADDDDMMMMIIIINNNNEEEE,kde jsi?
Někdo mě volal? :Pohoda:
ALF píše:Pročítal jsem toto téma a upřímně se divím,proč Vás bere diesel,když je tak citlivý na naftu a notorický potížista? Já třeba preferuji naftu,ale ne za každou cenu. Výpočty o cenové výhodnosti jsem tady již publikoval. A výhoda krouťáku v terénu nevyváží problémy,které máte. Naopak na cestě je 120 koníků poznat. A po pravdě více jezdíme po cestách(pokud snesou tento název) než v terénu. Já teda na benzína nadávat nemohu-co se týče motoru.Jede jak hodinky,no má najeto jen 88 tis.km,ale na první šup start a motor tichý až někdy stlumuji rádio,jestli tam ještě je. Discoveru jsem měl diesla a zase diesla chci,protože osmiválce v benzínu už nemusím-vyšší pov.ručení a podstatně vyšší spotřeba a možná oprava asi taky nebude nejlevnější. Ovšem u Freelandra je tomu jinak. Už jen rozdíl v nákupu. Ale rozumím tomu,že uchu ten traktor sound lahodí. I mne v Discoverzi zuk V3Sky vzrušoval.ALF
Všechno má dvě strany. Hodně se toho už taky napsalo diesel vs benzín.
Všechno má své výhody i nevýhody. Někdo chce diesel někdo mu nemůže příjt na chuť. Jel jsi už v TD4ce? Pokud budeš mít možnost, tak jí využij. Možná pochopíš ... :wink:

Uživatelský avatar
JohnTR
Příspěvky: 16
Registrován: 25 úno 2015 15:20

Re: Stejný problém??!!

#49 Příspěvek od JohnTR » 13 črc 2021 11:02

De Lite píše: 06 říj 2006 14:56 Heureka, už máme Freelandika na dvoře. Ku prospěchu servisu musím říci, že ho měli hotového už ve středu, akorát se mi nedovolali. Oprava celkem 15.200 Kč vč. DPH, vč. práce. Naprosto nechápu jejich cenotvorbu, nejdříve nahlásili, že vstřik bude stát " tak deset ", napočítali 5.300 bez DPH, modul k parkovacímu systému hlásili za pět a dali ho za 3.150 bez DPH. K tomu připočetli programování 580+845, diagnostiku 1.372 a výměny 780+780 a hotovo. Skoro jsem čekal větší fakturu, takže vlastně jsem spokojen, což je zvláštní, když mám zacvakat 15 tisíc. Staré díly vrátili, až budu mít čas a chuť, tak se na ně pořádně kouknu. O weekendu vyvezu manželku do přírody, už se moc těším.
Zdravím, trochu oživím toto téma. Nastává u mě podobný možná stejný problém. Studené starty ještě jdou, ale už se mi třikrát za poslední rok a půl stalo, že nechtěl chytit i studený. Chytne, otáčky se pohybují kolem 500ot/min a zhasne (cca 2 sec). Třeba až na šestý pokus se natočil. Za tepla pak naskočí, někdy ale až na druhý start. :Ja blb: :Ja blb: Za jízdy jede normálně, neškube, drží otáčky.

Táži se tedy a prosím o radu. :Sorry: Byl to stejný problém? Opravdu to byli vstřiky? mám najeto 228 tis, už tomu asi taky tikají hodiny :time . Diagnostika nic neukázala. Kdyžtak mám i video z toho to pochybného startu. Počítal bych s repasovanými vstřiky. U nás v Plzni to dělají v Bosch centru Černík.

Děkuji za oživení tématu. :Sorry: :angel Honza R.

Odpovědět