LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#1 Příspěvek od ROBOLRF2 » 20 kvě 2016 17:14

Hoši nazdar,
chcel by som sa opýtať či sa už niekto nestretol u sériovo montovaného alarmu na Land Rover Freelander 2, rok 2007 so samovoľným spúšťaním alarmu. Auto stoji vonku, nikde nikto a zrazu sa spusti alarm. Stáva sa to úplne náhodne, cez deň, v noci asi tak 1-2 krát do týždňa. V okolí auta sa nik nenachádza.
Alarm mám bez vnútorného snímača pohybu a bez snímača náklonu - nie je vo výbave. Zvukový alarm húka v klaksóne.
Je to potrebné cez diagnostiku nejako zresetovať, či čo ???
Dik za info

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#2 Příspěvek od popeye » 20 kvě 2016 20:36

ked sa ti spusti alarm ked je auto zamknute tak je to modul alarmu ktory je za baterkov ma vlastnu baterku ktora sa uz zle dobija treba to cele vymenit.alebo vymontovat (auto moze byt bez toho nic sa nestane) rozobrat ,treba tam odpilnikovat zvary potom tu ciernu krabicku rozobrat (rozlomit je to myslim zatavene) zelenu baterku odletovat .a taku istu s piatima kolikama nezozenes ale da sa kupit taka ista lenze ma len 3 konektory tak treba dva doletovat ja som pouzil zo starej baterky a naletovat to spet a poskladat.

mne odvtedy alarm sam od seba nespusta.

dobijacie baterky maju tiez svoju zivotnost a pomali im dochadza dych tak otravuju zivot.

ma to aj ine symptomi ale na mojom som ich nespozoroval.
Přílohy
$_1.JPG
$_1.JPG (27.09 KiB) Zobrazeno 12434 x

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#3 Příspěvek od ROBOLRF2 » 20 kvě 2016 21:02

Nazdar, no tu zálohovaciu sirénu čo si mi poslal na obrázku musím pozrieť, či ju tam vôbec mám. Lebo podľa manuálu / anglického/, čo som čítal, tak som pochopil, že tá zálohovacia sirénka je v plnej výbave alarmu.
A ďalej mne nehúka sirénka, ale normálne mi prerušovane trúbi klaksón.

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#4 Příspěvek od ROBOLRF2 » 20 kvě 2016 21:04

popeye píše:ked sa ti spusti alarm ked je auto zamknute tak je to modul alarmu ktory je za baterkov ma vlastnu baterku ktora sa uz zle dobija treba to cele vymenit.alebo vymontovat (auto moze byt bez toho nic sa nestane) rozobrat ,treba tam odpilnikovat zvary potom tu ciernu krabicku rozobrat (rozlomit je to myslim zatavene) zelenu baterku odletovat .a taku istu s piatima kolikama nezozenes ale da sa kupit taka ista lenze ma len 3 konektory tak treba dva doletovat ja som pouzil zo starej baterky a naletovat to spet a poskladat.

mne odvtedy alarm sam od seba nespusta.

dobijacie baterky maju tiez svoju zivotnost a pomali im dochadza dych tak otravuju zivot.

ma to aj ine symptomi ale na mojom som ich nespozoroval.
Nazdar, no tu zálohovaciu sirénu čo si mi poslal na obrázku musím pozrieť, či ju tam vôbec mám. Lebo podľa manuálu / anglického/, čo som čítal, tak som pochopil, že tá zálohovacia sirénka je v plnej výbave alarmu.
A ďalej mne nehúka sirénka, ale normálne mi prerušovane trúbi klaksón.

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#5 Příspěvek od popeye » 20 kvě 2016 21:24

viewtopic.php?f=7&t=29973

senzor na kapote mozno.

ale skor ta sirena vsak si pisal ze mas z tovarne montovany alarm.

mozno aj ten senzor na kapote

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#6 Příspěvek od ROBOLRF2 » 21 kvě 2016 13:21

popeye píše:ked sa ti spusti alarm ked je auto zamknute tak je to modul alarmu ktory je za baterkov ma vlastnu baterku ktora sa uz zle dobija treba to cele vymenit.alebo vymontovat (auto moze byt bez toho nic sa nestane) rozobrat ,treba tam odpilnikovat zvary potom tu ciernu krabicku rozobrat (rozlomit je to myslim zatavene) zelenu baterku odletovat .a taku istu s piatima kolikama nezozenes ale da sa kupit taka ista lenze ma len 3 konektory tak treba dva doletovat ja som pouzil zo starej baterky a naletovat to spet a poskladat.

mne odvtedy alarm sam od seba nespusta.

dobijacie baterky maju tiez svoju zivotnost a pomali im dochadza dych tak otravuju zivot.

ma to aj ine symptomi ale na mojom som ich nespozoroval.
Takže dnes som to pozeral a tú záložnú sirénu v aute nemám.

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#7 Příspěvek od popeye » 21 kvě 2016 13:42

aky mas stupen vybavy GS , XS ?

mohol to aj niekto vybrat neni tam nezapojeny kabel? vtedy funkciu sireny preberaju klaksony.

skus ten senzor zavretia kapoty



http://www.freel2.com/gallery/albums/us ... ystems.pdf
Přílohy
28hzke8.jpg
28hzke8.jpg (40.98 KiB) Zobrazeno 12402 x

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#8 Příspěvek od ROBOLRF2 » 21 kvě 2016 17:12

popeye píše:aky mas stupen vybavy GS , XS ?

mohol to aj niekto vybrat neni tam nezapojeny kabel? vtedy funkciu sireny preberaju klaksony.

skus ten senzor zavretia kapoty



http://www.freel2.com/gallery/albums/us ... ystems.pdf
No ten stupeň výbavy ti neviem presne povedať, akurát viem, že mám HSE ( podľa čoho zistím ?). Káblik ku spínaču zámku na kapote je zapojený, ku siréne som žiadny nezapojený nenašiel. Výbavu alarmu mám bez tej záložnej sirény v ktorej býva aj snímač náklonu vozidla a bez snímača pohybu v aute. Neviem teraz napr. 2 dni ani nezahúkal :-)

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#9 Příspěvek od popeye » 21 kvě 2016 20:46

no nviem ja mam GS a mam alarm a HSE bol najvyssi stupen vybavy takze by tam alarm mal byt.

senzor na kapote moze byt pokazeny tak ho skus odpojit a do konektoru daj kablik ako je na obrazku lebo inak nezamknes auto.

ak mozes tak daj foto stropu nad sedackamy

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#10 Příspěvek od ROBOLRF2 » 21 kvě 2016 22:15

popeye píše:no nviem ja mam GS a mam alarm a HSE bol najvyssi stupen vybavy takze by tam alarm mal byt.

senzor na kapote moze byt pokazeny tak ho skus odpojit a do konektoru daj kablik ako je na obrazku lebo inak nezamknes auto.

ak mozes tak daj foto stropu nad sedackamy
Ono keby bol ten senzor na kapote pokazený, tak by to húkalo stále, alebo by som auto nezamkol. Ja normálne auto zamknem, alarm stráži. Čo sa týka toho alarmu, tak auto mám 2 mesiace a ten alarm sa mi spustil cca 5 krát, čiže je to niečo náhodné. Pôjdem na diagnostiku, či to nezaznamenalo nejakú chybu.
No viem, že HSE je najvyššia výbava, alarm tam mám, ale základný. Mám sedačky v koži - pamäťové, cúvacie senzory predné-zadné, vyhrievané čelné sklo, webasto, Alpine hudbu 13 repro + subwoofer, panoramatickú strechu.
Čo mi chýba do plnky: nemám navigáciu LCD displej, na volante nemám ovládanie telefónu, nemám stmievateľné vnútorné spätné zrkadlo, nemám plný alarm, snímače tlaku v pneumatikách, diaľkovo ovládané webasto.
Čo sa týka stropu - mám tam stropné svetlá vpredu aj vzadu. Namiesto zadného svetla býva ten ultrazvukový snímač pohybu v aute.

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#11 Příspěvek od popeye » 22 kvě 2016 00:00

no to je cudne HSE lebo tam je navigacia vo vybave.no to je jedno.

prave to nahodne spustanie moze byt ten senzor na kapote lebo je to nejako nestastne riesene a ten pliesok co tlaci na mikrospinac sa nejako sklne a zacne to vrieskat.ked to chces vymenit tak po novom uz menis cely zamok nie len senzor.

mne ked sa spustil alarm tak som auto odomkol a uz neslo zavriet a dioda na budikoch blikala rychlo (stale zatrubilo ze je nieco otvorene) tak som otvoril a zavrel kapotu a zamklo sa.

a ultrazvukový snímač je v strede nad operadlamy prednych sedaciek

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#12 Příspěvek od ROBOLRF2 » 22 kvě 2016 05:43

popeye píše:no to je cudne HSE lebo tam je navigacia vo vybave.no to je jedno.

prave to nahodne spustanie moze byt ten senzor na kapote lebo je to nejako nestastne riesene a ten pliesok co tlaci na mikrospinac sa nejako sklne a zacne to vrieskat.ked to chces vymenit tak po novom uz menis cely zamok nie len senzor.

mne ked sa spustil alarm tak som auto odomkol a uz neslo zavriet a dioda na budikoch blikala rychlo (stale zatrubilo ze je nieco otvorene) tak som otvoril a zavrel kapotu a zamklo sa.

a ultrazvukový snímač je v strede nad operadlamy prednych sedaciek
No neviem, tú výbavu si asi aj volíš pri kúpe auta. Ja som ho tak kúpil v BA od prvého majiteľa-pred 2 mesiacmi.
Mne keď trúbilo, tak som odomknul a naspäť zamknul -všetko išlo OK. Ledku na prístrojovke som nepozeral lebo som bol doma a z okna som kľúčom vypol alarm. Hej keď som skúšal alarm a niečo bolo zle zabuchnuté, tak klaksón mi krátko zatrúbil.
To druhé zadné svetlo mám zhruba nad zadnými sedačkami, miesto neho býva ten senzor pohybu nie ? Mám panoramatickú strechu, tak nad operadla predných sedadiel ho nie je moc kde dať. Pod tým zadným svetlom je aj manuálne otváranie strešného okna - podľa servisného manuálu / toho 3200 stranového :-) / . Neviem asi tá diagnostika. Rozmýšľal som, či nebudeme písať v správach, aby sme to tu nepreplnili a ešte aj odbočíme od témy, lebo potrebujem nejaké veci ešte vedieť a tie nesúvisia s touto témou. Čooo ?

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#13 Příspěvek od popeye » 22 kvě 2016 09:58

je v strede ci mas panoramaticku strechu alebo nie. vid foto

pozeral som v SK bazaroch a fakt to v tych niektorych autach neni. som prekvapeny ako sa zakladna vybava v roznych krajinach odlisuje v anglicku je ten alarm v najnizsom stupni vybavy. a na SK v HSE ani alarm ani navigacia a radio zakladne bez DAB a cd menica na 6 diskov a za to chcu tolko penazi?? v UK mas HSE hadam zo vsetkym ani si nemas za co priplatit.

diagnostika asi velmy nepomoze lebo neni vela veci ktore ten alarm spustaju.

ked zamknes auto skus ci su aj vsetky dvere fakt zamknute.

najdes tu aj temu freelander 2 bud sa pitaj tam alebo vytvor novu temu vsak na to to forum je a treba aj skusenosti a nazory druhych vypocut mozno skor najdeme riesenie problemu .a tiez to pomoze inym s riesenim technickych problemov

3200 stran to je aky manual
Přílohy
ab_orig_45730397_land-rover-freelander-2007-land-rover-freelander-2-2-2-td4-hse.jpg

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#14 Příspěvek od ROBOLRF2 » 22 kvě 2016 12:52

popeye píše:je v strede ci mas panoramaticku strechu alebo nie. vid foto

pozeral som v SK bazaroch a fakt to v tych niektorych autach neni. som prekvapeny ako sa zakladna vybava v roznych krajinach odlisuje v anglicku je ten alarm v najnizsom stupni vybavy. a na SK v HSE ani alarm ani navigacia a radio zakladne bez DAB a cd menica na 6 diskov a za to chcu tolko penazi?? v UK mas HSE hadam zo vsetkym ani si nemas za co priplatit.

diagnostika asi velmy nepomoze lebo neni vela veci ktore ten alarm spustaju.

ked zamknes auto skus ci su aj vsetky dvere fakt zamknute.

najdes tu aj temu freelander 2 bud sa pitaj tam alebo vytvor novu temu vsak na to to forum je a treba aj skusenosti a nazory druhych vypocut mozno skor najdeme riesenie problemu .a tiez to pomoze inym s riesenim technickych problemov

3200 stran to je aky manual
Čavko, tému som vytvoril, ale píšeme len my dvaja :-)))) . Hudbu mám v najvyššej výbave ALPINE 13repro+ subwoofwer, rádio z CD meničom na 6 diskov. Ale nemám modul na telefonovanie. Keď zamknem všetko je zavreté, to som skúšal. Keď je niečo zle zavreté, tak mi klaksón húkne .-) . Ten manuál má 3229 strán, je to dielenská príručka s farebnými obrázkami a na konci sú schémy. Sa mi zdá, že ty si ho dával tu na fórum v tej téme Freelander II. Škoda, že je v angličtine / dačo rozumiem, dačo preloží ujo Google /, ale nespisovne :-) .
Ešte som rozmýšľal takúto vec: niekde na škoda fóre písali tiež, že sa spúšťal alarm samovoľne. Chlap ho mal nejako napojený na poistku stropného osvetlenia s oneskorovačom. No ja som si vymenil v stropných svetlách sulfitky obyčajné za sulfitky LEDkové a tie slabučko ostávajú svietiť. Vraveli mi, že to je normálne, že je to zbytkové napätie v kondenzátoroch. Je to vtedy keď je svetlo zapnuté v polohe otvorených dverí /vtedy sa mi rozsvieti, keď otvorím diaľkovým dvere/. Keď zamknem svetlo sa samo stíši, ale trošičku ostáva svietiť / ináč je to dobre večer lebo orientačne vieš, alebo vzadu vedia, kde je svetlo/. Keď je prepnuté do polohy 0 , tak nesvieti vôbec. No neviem, či by mohol byť problém s tým spúšťaním sa alarmu kvôli tým sulfitkám. Takže teraz skúšam - svetla mám prepnuté do polohy 0 už 3 dni a zatiaľ nič. Potom ich skúsim dať do polohy otvorených dverí a uvidím - budem sledovať. A ozaj ty nemáš náhodou návod na obsluhu v Češtine ???

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#15 Příspěvek od popeye » 22 kvě 2016 13:50

nemam po cesky ani neviem ci take vyslo lebo na officialnich strankach neni k stiahnutiu.

ja mam tiez vsade LEDky a odkedy som vymenil v syrene baterku tak nehuka.ale moze byt aj v tom chyba to uz neviem.len vetsinov ked sa spusta nahodne alarm to suvisi s baterkov ci uz velkov alebo nejakov zaloznov(ako napr. v syrene) .ja pisem co mne pomohlo tiez trvalo skoro rok kym som to vyriesil.

ja tiez vsetko pozeram na anglickom fore .

dost vela rieseni oprav je na youtube a hlavne po rusky no po rusky som uz zabudol.

piseme len dvaja lebo sa uz asi land rovery nekazia tak ako maju povest zlych aut :grin: :grin: :lol:

ano tie ledky maju kondenzatory ale tie co mam vnutry tak nie tie zhasinaju stmievanim pomali az zhasnu.to skor v parkovackach

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#16 Příspěvek od ROBOLRF2 » 22 kvě 2016 16:50

popeye píše:nemam po cesky ani neviem ci take vyslo lebo na officialnich strankach neni k stiahnutiu.

ja mam tiez vsade LEDky a odkedy som vymenil v syrene baterku tak nehuka.ale moze byt aj v tom chyba to uz neviem.len vetsinov ked sa spusta nahodne alarm to suvisi s baterkov ci uz velkov alebo nejakov zaloznov(ako napr. v syrene) .ja pisem co mne pomohlo tiez trvalo skoro rok kym som to vyriesil.

ja tiez vsetko pozeram na anglickom fore .

dost vela rieseni oprav je na youtube a hlavne po rusky no po rusky som uz zabudol.

piseme len dvaja lebo sa uz asi land rovery nekazia tak ako maju povest zlych aut :grin: :grin: :lol:

ano tie ledky maju kondenzatory ale tie co mam vnutry tak nie tie zhasinaju stmievanim pomali az zhasnu.to skor v parkovackach
Aj také niečo som čítal, že keď klesne napätie v baterke, tak to môže spúšťať alarm - neviem, baterka má cca1,5 roka.
Ako to máš s denným svietením ? Ja keď vložím kľúč, podržím tlačítko štart-stop, zapnú sa mi xenóny a svietia ako denné svietenie. Moc mi to nereže, aby mi xenóny stále svietili - drahé denné svietenie. Dá sa to diagnostikou vypnúť ? Radšej by som bol, keby sa ako denné svietenie dali nastaviť hmlové svetlá. Nevieš, ide to ? Dal by som do nich LED Osram H11 a bolo by :-)

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#17 Příspěvek od popeye » 22 kvě 2016 19:49

janezijem na SK tak to neviem ako to je s tyma svetlama ale robi sa to vsetko cez diagnostiku. trosku otravne s kazdov vecov na diagnostiku ja som chcel nech sa auto zamkne ked sa rozbieha tak sup do servisu dost otravne.

daju sa kupit do hmloviek nove svetla kde je hmlovka aj denne svietenie aj s kablamy myslim ze to vyraba osram

ROBOLRF2
Příspěvky: 17
Registrován: 19 kvě 2016 12:14
tel.: +421907827310
auto: Freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#18 Příspěvek od ROBOLRF2 » 23 kvě 2016 05:40

popeye píše:janezijem na SK tak to neviem ako to je s tyma svetlama ale robi sa to vsetko cez diagnostiku. trosku otravne s kazdov vecov na diagnostiku ja som chcel nech sa auto zamkne ked sa rozbieha tak sup do servisu dost otravne.

daju sa kupit do hmloviek nove svetla kde je hmlovka aj denne svietenie aj s kablamy myslim ze to vyraba
osram
A kde žiješ ? Hej o tých hmlovkach osram s denným svietením viem. Je to komplet s elektronikou a ešte to má funkciu prisvecovania do zákrut. No ale na Slovensku stoja cca 250€.

Uživatelský avatar
popeye
Příspěvky: 138
Registrován: 15 srp 2010 10:09
auto: freelander 2

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#19 Příspěvek od popeye » 23 kvě 2016 17:49

v anglicku

Uživatelský avatar
Pivec
Příspěvky: 37
Registrován: 10 úno 2011 17:04
auto: Freelander 1+2
Bydliště: Opava

Re: LR Freelander 2 - samovoľné spúšťanie alarmu

#20 Příspěvek od Pivec » 23 kvě 2016 19:07

Ahoj, s těmi světly jsem to řešil taky. Vypnout jen přes diagnostiku. A jako denní svícení jsem použil toto : http://www.tipa.eu/cz/mlhova-svetla-sve ... /d-130984/

Jen jsem tam musel dodat spínací relé bez něj to nehrálo když jsem nastartoval motor. Trochu vypodložit protože origo mlhovky jsou trochu hlubší. Jinak vše více méně sedělo nic jsem nemusel nikde vrtat nebo řezat vše do původních děr. Ještě jednu mušku to má, a to že když zapnu mlhovky tak je tam malá prodleva než se rozsvítí. Cca 1 vteřina než to té elektronice dojde. Ale to asi není takový problém.
1+2=Free

Odpovědět