podávací palivové čerpadlo u Td4

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vaclav Peš

podávací palivové čerpadlo u Td4

#1 Příspěvek od Vaclav Peš » 06 dub 2008 21:54

Zdravím,vlastním krátce Freelendera r.v. 12/05 a při zapnutém zapalování dost hlasitě "vrčí" palivové čerpadlo,trochu se ztiší po nastartování,ale stejně je při volnoběhu slyšet.Má někdo podobnou zkušenost ? :)

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#2 Příspěvek od karel » 06 dub 2008 22:01

Buď rád, že vrčí, to je známka, že pracuje až bude potichu tak budeš mít problém, ono je mimochodem slyšet i při podávání do Disco V8 :wink:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
haasan
Příspěvky: 54
Registrován: 21 bře 2008 15:32
Bydliště: Ostrava

Re: podávací palivové čerpadlo u Td4

#3 Příspěvek od haasan » 06 dub 2008 22:12

Vaclav Peš píše:Zdravím,vlastním krátce Freelendera r.v. 12/05 a při zapnutém zapalování dost hlasitě "vrčí" palivové čerpadlo,trochu se ztiší po nastartování,ale stejně je při volnoběhu slyšet.Má někdo podobnou zkušenost ? :)
nevím jak u Td4 ale je tam BMW motor tak tam asi bude i in-line
pumpa z Bmw(to je to čerpadlo) a u Bmw to jde slyšet víc než u jiných aut je totiž na podlaze pod řidičem takže u free je asi taky venku a proto je to slišet víc ny 90% je to ok těch 10% to je abych se mohl na něco vymluvit kdyby byla v hajzlu :shock: :D
Freelander 1.8 16v

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 202
Registrován: 13 čer 2007 22:02
Bydliště: Praga

#4 Příspěvek od Daniel » 07 dub 2008 12:44

Přesně tak, je slyšet jen chvilku po nastartování a pak ztichne. Taky to mám.
Freelander 2005 Td4, http://www.duluxpraha.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.icolor.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Vaclav Peš

#5 Příspěvek od Vaclav Peš » 12 dub 2008 09:32

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :D :D :D :D :D :D

jakub_m
Příspěvky: 7
Registrován: 26 črc 2019 23:56

Re: podávací palivové čerpadlo u Td4

#6 Příspěvek od jakub_m » 27 črc 2019 00:04

Ahoj, píšete tady, že po otočení klíčku má čerpadlo vrčet a pak se ztišit.. To se u nás úplně neděje.

Sestra má Freelandera TD4 (2003) a auto najednou nestartovalo.. Podávací čerpadlo v podběhu nebylo slyšet. Ok, objednalo se čerpadlo (druhovýroba) a vyměnilo se (vč. filtru). Po otočení klíčku čerpadlo začne vrčet a stále vrčí. Auto nastartuje a jede, ale čerpadlo stále hlasitě vrčí. Originální čerpadlo to nedělalo než odešlo... Mám takovou smůlu, že bych koupil vadný kus čerpadla? Nebo se to musí ještě nějak odvzdušnit? Mám ho reklamovat a dát tam jiné?

Omlouvám se za svou neznalost, je to sestry lanďák a já jen dostal za úkol vyměnit čerpadlo. Jsem spíš hondař a tam čerpadlo zavrčí a okamžitě ztichne.

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: podávací palivové čerpadlo u Td4

#7 Příspěvek od zde. » 30 črc 2019 13:03

viewtopic.php?f=24&t=27540&p
Toto auto jsem před několika lety koupil, v inzerátu píše že podávačka po výměně trochu vrčí, ale že to jezdí bez problémů. když jsem ho kupoval, měl najeto tuším 218.000km. Teď má přes 260.000 a pořád trochu vrčí :grin:
Ale přijde mi, že na rakouskou naftu jde slyšet víc, ale třebá má člověk dál od domova jen více zjitřené smysly na příznaky poruch :grin:

Odpovědět