Zadní okno Free1

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
JarinekN
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2019 17:34
auto: Freelander 2.0D 99

Zadní okno Free1

#1 Příspěvek od JarinekN » 17 kvě 2019 17:44

Zdravím, prolezl jsem fórum, ale nikde jsem nenašel můj problém. Včera jsem koupil 3 dv. Freelandera 2.0D r.v. 99. Dneska mi začalo zlobit zadní okno. Při otvírání kufru jde někdy normálně, někdy okno o kousek sjede, ale zámek neotevře. Takhle to párkrát zmáčknu, až je okno třeba v půlce, pak teprve otevře zámek. Při zavírání se někdy dovře, někdy sjede dolů, nebo se zastaví v libovolné poloze. Při zavírání tlačítkem z auta se dovře třeba na 30. pokus. Vždycky kousek povyjede, sjede dolů, někdy o kousek, někdy až úplně dolů a někdy zazní varovný tón. Při zavírání klíčkem je to stejné. Zkoušel jsem ručně sepnout koncový spínač střechy, ale na tom se nic nemění, jen když není sepnutý, tak okno nevyjíždí vůbec. Odpojení baterie také nepomohlo. Co se dá ještě zkusit?

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní okno Free1

#2 Příspěvek od Hubert » 17 kvě 2019 20:18

Je několik příčin co to může dělat.
Začal bych postupně.
1) provézt kalibraci zadního okna klíčkem.
2) kouknout diagnostikou zda správné funguje počítač otáček motorku stahovačky.
3)kouknout na ostatní čidla v zadních dveřích zda jenom neblne nějaký koncak.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

JarinekN
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2019 17:34
auto: Freelander 2.0D 99

Re: Zadní okno Free1

#3 Příspěvek od JarinekN » 17 kvě 2019 21:09

Kalibraci jsem zkoušel, ale po podržení odemykacího tlačítka, okno sjede jen o kousek (cca jako když se otevírá kufr). Pokud je okno úplně dole, klíčkem jde zvednout, ale ve většině případů se zase po chvíli zastaví. Teď už kufr nejde otevřít vůbec, po stlačení tlačítka kliky, vždy jen o kousek sjede okno a takhle to pokračuje až do úplného otevření a dveře pořád neodblokuje. To ostatní vyzkouším, akorát vůbec netuším, kolik čidel by tam vůbec mělo být, natož kde je hledat. Díky za radu.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Zadní okno Free1

#4 Příspěvek od Sláma Karel » 18 kvě 2019 09:18

Tak může být také špatný zámek v těch zadních dveřích. Nebo také může blbnout to čidlo na sundanou střechu. Zkus ho podložit, nebo vyřadit. Je vpravo nad tím trojúhelníkovým okénkem.
Pak to má také dvě relátka za zadním pravým kufrovým tapecem.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

JarinekN
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2019 17:34
auto: Freelander 2.0D 99

Re: Zadní okno Free1

#5 Příspěvek od JarinekN » 18 kvě 2019 12:45

Spínač střechy jsem zkoušel, jak jsem psal výše. Ráno to fungovalo normálně, než vylezlo slunce a začalo být teplo, od té doby to zase zlobí. Relátka vyndám a proměřím.

aischa
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2019 10:28

Re: Zadní okno Free1

#6 Příspěvek od aischa » 22 čer 2019 14:36

Mám ten samý problém-zadní okno mi cca 3 cm nedovře,při mačkání spínače v kabině ječí varovný signál.....otevírat a zavírat dveře jdou,ale je tam mezera.Klíčem to dovřít nejde.

Odpovědět