Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

#1 Příspěvek od Krasty » 11 led 2021 11:42

...tak jsem z nudy koukal do fora a vzpomnel jsem si na svoje "hystericky zachvaty" kratce po tom, co jsem si to auto koupil...ted ho mam 9 let a musim rict, ze jsem abnormalne spokojenej. Dostava dost zahulit pri tahani dreva, prevazeni cehokoliv..je to pracovni auto, ale az na par veci furt drzi. Samosebou mu davam servis a to tak 2x casteji nez bych mel (oleje vsude, filtry).
Visko, rozvodovka, diferak furt drzi...visko stale krasne prokluzuje...

https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... 98#p220498

Krasna je reakce od Maxsela..."Krasty, nic proti tobě nemám, ale ty jsi Freelandera kupovat neměl..."
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

#2 Příspěvek od low » 11 led 2021 12:06

:-))))) taky jen plevelim :)
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

#3 Příspěvek od PEPO » 11 led 2021 12:31

Ja ho mám tiež nejakých snád aj 14-15 rokov, a spokojnosť neskutočná. :yes .
Pár drobných opráv a stále ide jak má.Až na podbehy ktoré začali trochu kvitnúť pri zadných kolesách,ale to som vyvaril.Vždy si hovorím že si ho nechám pokial prejde cez stk.Poslednú som robil asi tak 3.týždne späť-a opäť v pohode.
Tak neviem či mu aj nejaké nové pneu nekúpim za odmenu.
Už mal aj koliziu s kamionom-auto na odpis/vraj totálka :lol: :lol: :lol: .
Stálo ma to nejakých 500 eur a aj som zarobil a auto ide jak má.
Ako už má nejaké tie svoje neduhy.Neviem prečo,ale stále mi ukazovalo stále nižšiu teplotu motora a au až tak že sa ručička ani nepohne a neviem čo by mu tak mohlo byť :-( :-( .
A už trochu turbo hádže olej do sania a zbytok docela v norme.
Klubúk dolu nad takým starým autom :Pohoda:

Uživatelský avatar
Romus
Příspěvky: 132
Registrován: 18 zář 2016 20:01
tel.: 603931461
auto: Free
Bydliště: Karviná

Re: Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

#4 Příspěvek od Romus » 11 led 2021 13:51

No přesně jsem zažil to co asi všichni u Free, když nekoupili nové - koupě, opravy,(fórum neskutečně pomohlo za to dík), nadávky, nadávky, nadávky. Teď jezdí, startuje, svítí, bliká, nerezne(zatím) nějaké drobnůstky tam jsou, ale už jsem si zvykl. To auto má svůj život a nedá se zkrotit. Těší mně, že s ním můžu mimo cestu. Zůstává doma hlavně proto, že za cenu co bych to prodal, teď po nějakých opravách by si ten co by to koupil jen užíval a smál se a já bych sakra prodělal, takže dokud nás STK nerozdělí budeme žít spolu.

astero
Příspěvky: 204
Registrován: 25 dub 2013 09:53
auto: Ex Free, Evoque

Re: Muj Freelander 1 jen pleveleni - nemam aktualne problem

#5 Příspěvek od astero » 14 led 2021 14:24

Tiež mi to riť vozí už nejakých 8 rokov, na začiatku 2x spojka, okná, oprava bufíku a spotrebný matroš na nápravách. Na jar som mu nakúpil dielov a chystám sa na jediné miesto kde to červenie - podlaha kufu od spodu, je mimo dostrel gufera difu. Ostatné je zo spodu zahádzané olejom, takže nejaké iné miesta mi nehnijú. Novšie by som nechcel nič, skôr staršie.
Musí sa ale nechať že v zime to moc nekúri, v lete moc nechladí, má to ma biedny kufor, bez redukcie prevodovky.. sú určite aj lepšie samochody.

Odpovědět