Freelander II 3.2 I6

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ondřej Rozum

Freelander II 3.2 I6

#1 Příspěvek od Ondřej Rozum » 13 led 2021 13:00

Dobrý den,
nikde jsem to tady nenašel, a tak zakládám nové téma. Zvažuji koupi Freelandera 2 před faceliftem. Líbí se mi řadový šestiválec 3.2 I6 od Volva.
Chci se zeptat, jestli tu není někdo, kdo by ho měl a řekl mi jestli je motor i automat spolehlivý nebo na co si dát pozor při koupi? Je mi jasné, že čím míň to bude mít najeto, tím líp.
zajímala by mě taky reálná spotřeba - je mi jasné, že šestiválec s automatem a 4x4 si už něco vezme, jen mě zajímá kolik to reálně je.

Děkuji za jakékoli informace či zkušenosti s touto motorizací!

Ondra

bata
auto: Freelander I + II

Re: Freelander II 3.2 I6

#2 Příspěvek od bata » 13 led 2021 22:52

Ahoj,
mám ho přes 2 roky, nechtěl jsem naftu, sháněl jsem ho rok, třetí jsem vzal. rv. 2007 kupoval jsem dovoz ze Švýcarska, bez značek, nájezd byl 245000 teď 280000. Dlouhodobá spotřeba 11,5l Po městě a krátké trasy je schopnej jezdit i za 15l

Koupě je asi loterie jako u každýho jinýho auta. Při koupi Freelander 1 jsem do roka měnil hlavu a po dvou letech celý motor :(
Platí tipy, co jak ověřit při koupi a zkušební jízdě, které jsou všude popsány. Dovnitř stejně nevidíš. Kupoval jsem, ani jsem to neměl jak zvednout, tak jsem pod to jen strčil hlavu. Až doma jsem pak zajel na diagnostiku a na STK mě pochválili, že zespoda vypadá pěkně :)

Jinak auto svezení pěkný, nemyslím, že by to byl nějaký průser. Oleje, brzdy a většinu běžných oprav si dělám sám.

Závady zatím drobnosti.

viewtopic.php?f=30&t=36873
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Ondřej Rozum

#3 Příspěvek od Ondřej Rozum » 15 led 2021 08:09

Děkuji moc za info! Tohle jsem potřeboval slyšet. Je jasné že se zaměřím na běžné věci, měl jsem spíš na mysli, jestli není něco extra choulostivé na co bych se měl zaměřit.
Spotřeba 11.5l je nádhera, ale 15l na kratší vzdálensoti? :shock: To je ale doufám jen při couračkách kolem komína v zimě se sytičem nebo v létě s klimou :lol:
Každopádně díky za info, uvidím jakou motorizaci koupím, bude to nejspíš I6 nebo kdyby se našel nějaký pěkný s SD4, taky bych se asi nebránil... :grin:

bata
auto: Freelander I + II

#4 Příspěvek od bata » 15 led 2021 12:13

Jj, neni zac, tech 15 si to vezme po meste, brzda plyn. Jinak delsi trasy na tempomat, jedes si tou stovkou a nic neslysis :)
Nic extra se asi nekazi, menit oleje vsude a uvidi se. Snad zámky dálka trochu trpěj.
Jinak to docela jede, kdyz potrebujes predjet nejakej smradlavej diesel, tak na to slapnes a jedes. Od 140km/h uz to tak nezrychluje.
Benziny jsou jen s automatem, ale zvyknul jsem si na to hodne rychle a radit manualne by se mi uz nechtelo :)
Moc se jich ale neprodalo, jen sem tam se nejaky objevi :( Co se týká motoru je lepší něco hledat na Volvo fórech, tam se montoval do více modelů.
Co mě zarazilo je červená kontrolka mazání, zatímco u dieslových motorů reaguje na tlak oleje, tady na výšku hladiny, je to popsáno i v manuálu. Nevím jestli je čerpadlo nerozbytné nebo co :(
Ale když se na mě rozsvítila, říkám si a je to v hajzlu, stačí aby byl olej na dolní rysce. Vždycky ty nestandardni stavy hrozně prožívám :)
Párkrát se mi rozsvítila žlutá kontrolka motoru, je asi háklivější na kvalitní benzín, tak střídám normalni 95 s nejakou 100-vkou

Přeji šťastnou ruku při koupi.
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Ondřej Rozum

#5 Příspěvek od Ondřej Rozum » 20 led 2021 11:45

Super, díky za informace! Začínám po nich koukat v Německu, pár jich tam je, ale zatím ještě chvíli počkám, chci to sehnat někdy do léta, tak do té doby po nich budu koukat a ještě zjišťovat něco o motorech :-)
Váhám mezi I6 a SD4, samozřejmě je mi benzín bližší, ale zase jezdím dost město a ta spotřeba... No, uvidíme :grin:

RobertPlant

#6 Příspěvek od RobertPlant » včera, 14:29

Tak on i ten diesel si veme v automatu průměrně 9.5 cca (Mám auto 10 let a najeto 180t. km, takže ta spotřeba je docela už dost dlouhodobá). Zas je to rozumně spolehlivý motor (i kdybys ho měl s DPF, což modely tuším do 2010 nemají) a díly na něj jsou v pohodě.

Odpovědět