Land Rover FL2 - Cukanie počas jazdy

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Michal_H.
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2021 11:07
auto: Land Rover FL2

Land Rover FL2 - Cukanie počas jazdy

#1 Příspěvek od Michal_H. » 11 čer 2021 14:38

Zdravím,

mám problém s LV FL2 (2008, diesel, 2.2, TD4, 118kw). Konkrétne, počas jazdy z času na čas trhne s autom, tak na sekundu a nabehne spať. Deje sa to len pri zošliapnutom plyne a zatiaľ sa mi to stalo pri 3., 4., 5. prevodovom stupni a zvyčajne pri otáčkach v rozpätí 1500-2200, pri rýchlosti cca 50-90 km/h. Najčastejšie sa to deje pri zohriatom motore.

Auto som kúpil s najazdenými km v hodnote 208 000 a bez chyby som na ňom najazdil asi 3000 km. Potom začalo cukanie, ktoré nebolo pravidelné, ale objavilo sa každú druhú/tretiu jazdu. Dal som auto skontrolovat známemu do servisu, kde mi vymenili filtre (palivový bol v najhoršom stave) + urobili diagnostiku a taktiež auto prešlo STK aj emisnou kontrolou, bez akýchkoľvek závad, ktoré by znemožnovali jeho užívanie. Na mesiac bol pokoj, auto išlo krásne, až kým neprišlo dalšie cuknutie, nasledujúcu jazdu ďalšie, ale to sa už výkon motora neobnovil a akoby ho vyplo. S autom som ostal stáť na krajnici a nevedel som ho ani naštartovať, až po cca 10min. Auto som dal opäť do servisu (tentokrát autorizovaný servis LV), kde diagnostika odhalila chybu snímača polohy kľukového hriadeľa (crankshaft position sensor A circuit range/performance - P0336-00). Snezor vyčistili, upravili jeho polohu a urobili rôzne simulácie, záťažové testy. S autom najazdili okolo 80km bez chyby, bez cuknutia. Auto mi vrátili a dnes, počas tretej jazdy, znova cuknutie.

Auto dám do servisu, ale predtým než tak urobím, nemá niekto z Vás skúsenosti s rovnakým alebo podobným problémom? Môže byť chyba v danom snímači a mohla by pomôcť jeho úplná výmena alebo problém môže spočívať v niečom úplne inom?

Vďaka.

Uživatelský avatar
bigbejcek
Příspěvky: 44
Registrován: 19 črc 2018 15:16
auto: Friťák TD4 Sport
Bydliště: Praha 4

Re: Land Rover FL2 - Cukanie počas jazdy

#2 Příspěvek od bigbejcek » 11 čer 2021 18:36

Zdravím,
jinou indicii nemáš tak ti nezbývá než ho vyměnit, stojí kolem 400 kč a nemá cenu za ty peníze nad tím laborovat. Asi být tebou bych zapřemýšlel i nad výměnou servisu protože nechápu proč součástku, která tě nechala stát u krajnice a vykazuje jasnou chybu se snaží čistit a upravují její polohu když z principu věci má být v poloze přesně dané. Jejich práce musela být několikanásobně dražší než nový kus.

Odpovědět