Rada

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
pitivier

Rada

#1 Příspěvek od pitivier » 08 led 2007 19:46

Ahoj kluci,tak jdem nato budu se ptát.Je to normální při plném reidu při rozjezdu jede auto hodně ztuha.Předpokládám je to tím že je to pohonem 4x4.V kterych místech se nachází vyskozní spojka.Hlavní spojka je kapalinová?Zdá se mi divná hadička co vede k spojkovému válečku.Jaké druhy olejů použít do motoru,převodovky a dyferáku.Mažou se kardanové kříže? Co je to za krabičku s drátkama co je pod sedačkou spolujezdce.Je to normální jev že klimatizace je trošku slabší u freelandru. Bez manuálu je to des ale učím se rychle.To je zatím asi tak všechno. Pitivier

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Admin » 09 led 2007 13:36

pitivier píše:Je to normální při plném reidu při rozjezdu jede auto hodně ztuha.Předpokládám je to tím že je to pohonem 4x4.
Předpokládáš správně tohle dělá každý, hlavně na pevném povrchu. Na trávě nebo písku to už nepoznáš.
V kterych místech se nachází vyskozní spojka.
Viskozní spojku najdeš pod autem mezi přední a zadní kardankou.
Hlavní spojka je kapalinová? Zdá se mi divná hadička co vede k spojkovému válečku.
Ano, ovládání spojky je kapalinové. Bohužel divná hadička se nedá vyměnit. Pouze celé ovládání spojky.
Jaké druhy olejů použít do motoru, převodovky a dyferáku.Mažou se kardanové kříže?
Motor specifikace ACEA B2, 5W 40 nebo 10W 40
5 litrů
Manuální převodovka Pouze TEXACO MTF 94
2 litry
Přídavná převodovka IRDT exaco S5 75W90 Specification: API GL5
1.1l
Zadní Diferenciál Texaco Multigear 80W-90 ETL 7441 Specification: API GL5
Max. 830ml
Min. 750 ml
Co je to za krabičku s drátkama co je pod sedačkou spolujezdce.
Jestli můžeš, pošli fotku, hodně by to pomohlo. Možná to je CD měnič.
Je to normální jev že klimatizace je trošku slabší u freelandru.
Proč myslíš, že je slabší? Co takhle doplnění náplně :wink:
Bez manuálu je to des ale učím se rychle.
Nejlepší jak se naučit plavat je když tě hodí do hluboké vody :? Hodně lidí má manuál a nečtou ho, rychlejší je přece zavolat do servisu. Bohužel je to tak. Netušíš kolik lidí sem denně volá kvůli informaci, kterou jsou schopni najít v uživatelské manuálu. I ztoho důvodu vzniklo toto fórum :idea:

pitivier

#3 Příspěvek od pitivier » 09 led 2007 15:38

Díky zatím za rady.Ta záhadná krabička pod spolujezdcem to nebude CD měnič, je zadělaná plastovym krytem a vedou z ní 3 věčší svazky drátků.Co takhle výměna žhavičů, první tři zvládnu ale co s tím u čerpadla? Musí jít čerpadlo ven anebo je na to něaká finta. Jestli musí ven nerozhodí se tím vstřikování? Když auto stojí na místě a ja zvednu jedno kolo na heveru ,má s ním jít volně točit, nebo nemá. Co ty kardanové kříže mažou se? Klimu jsem nechával kontrolovat už dva krát a zdá se mi že to není ono v srovnání s jiným autem ; jine značky;.Co všechno se dá sehnat na miláčka v replikách, Zatí moc díky že odpovídáš na mé záludné otazky . :wink: pitivier

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Admin » 11 led 2007 14:17

pitivier píše:Ta záhadná krabička pod spolujezdcem to nebude CD měnič, je zadělaná plastovym krytem a vedou z ní 3 větší svazky drátků.
Udělej fotku a nahraj jí sem.
Co takhle výměna žhavičů, první tři zvládnu ale co s tím u čerpadla? Musí jít čerpadlo ven anebo je na to něaká finta. Jestli musí ven nerozhodí se tím vstřikování?
Ano, čerpadlo musí ven. Ano musí se znova nastavit předvstřik.
Když auto stojí na místě a ja zvednu jedno kolo na heveru ,má s ním jít volně točit, nebo nemá.
Pokud máš zvedlé jen jedno kolo, tak sním nezatočíš.
Co ty kardanové kříže mažou se?
U Freelandera bohužel nejsou mazničky na doplnění vazelíny.
Klimu jsem nechával kontrolovat už dva krát a zdá se mi že to není ono v srovnání s jiným autem ; jine značky;.?
Nedokážu to posoudit. Snad porovnat stejné modely mezi sebou.
Co všechno se dá sehnat na miláčka v replikách.
Spotřební věci, jako filtry, destičky,výfuk,... atd. určitě v replice seženeš.
Podívej se třeba na: http://www.elitecat.cz/
Zatím moc díky že odpovídáš na mé záludné otazky . :wink: pitivier
Nemáš zač :wink:

pitivier

#5 Příspěvek od pitivier » 12 led 2007 10:45

Díky za tu adresu , jukl jsem na ní a jsou tam dobrý věci za slušnou cenu. Ćasem zašlu foto , tet to nejde někdo si půjčil foták ale už mi ho asi nikdy nevrátí POTVORA.Malá technická kde najdu spinač tlaku oleje mazání, je u čerpadla ? Občas při prvotním startu par krát zabliká kontrolka.Dělá to jenom u startu během jízdy to nedělá,Myslím že může byt špatné čidlo tlaku oleje anebo je to v konektoru.Kde ta mrška přesně je ? Zatím diky a přeju hezký víkend.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Admin » 12 led 2007 10:51

Čidlo tlaku oleje je na čerpadle oleje. Z obrázku to pochopíš kde hledat. Pozice č.8
Pozice č.12 je filtr oleje :wink:

pitivier

#7 Příspěvek od pitivier » 14 led 2007 17:27

Ahoj.Měl bych zase na tebe dotaz.Jak přesně funguje viskozní spojka , co je uvnitř , jestli se dá rozdělat a nebo se mění jako komplet.Bylo by možno ukázat nákres viskozní spojky? Já ti říkal, jsem hodně zvědavej.Díky moc za ten plánek umístnění toho čidla, potřeboval jsem jenom ujistit jestli je to to,co myslím .Poprosil bych tě jestli by bylo mužné zjisti cenu zámku dálk.otvíraní u řidiče . Nevíš ,nechal si někdo za historii tohoto fora namontovat na freelandra naviák? :shock: Díky pitivier

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Admin » 15 led 2007 14:10

pitivier píše:Ahoj.Měl bych zase na tebe dotaz.Jak přesně funguje viskozní spojka , co je uvnitř , jestli se dá rozdělat a nebo se mění jako komplet.Bylo by možno ukázat nákres viskozní spojky? Já ti říkal, jsem hodně zvědavej.Díky moc za ten plánek umístnění toho čidla, potřeboval jsem jenom ujistit jestli je to to,co myslím .Poprosil bych tě jestli by bylo mužné zjisti cenu zámku dálk.otvíraní u řidiče . Nevíš ,nechal si někdo za historii tohoto fora namontovat na freelandra naviák? :shock: Díky pitivier
Viskózní spojka automaticky spojí přední a zadní hnací hřídel, aby tak zabránila protáčení kol na některé z náprav. Vyměnit můžeš pouze jako komplet, origo náhradní díly do ní neexistují. (Pozice na obr. č.3)
Cena zámku u řidiče je 2531,- bez dph.
Naviják jsme tady montovali pouze na jednoho Freelandera a to pomocí systému multimont. Na opevno se nezabudovával.

pitivier

#9 Příspěvek od pitivier » 15 led 2007 19:40

Ahoj . Jake můžou být poruchy viskozní spojky,je to hodně poruchová součástka ? Ten zámek dveří jako komplet je i s tím elektromagnetem ? Levněji se asi nikde sehnat nedá ? Jenom ze zvědavosti na kolik vyjde viskozní spojka . Díky :wink:

pitivier

#10 Příspěvek od pitivier » 17 led 2007 19:41

Ahoj. Požádal bych tě opět o radu , u palivového filtru je resetovací tlačítko , jaká je jeho přesná funkce? Automobil má kód EKA který slouží k odblokaci imobilizéru když selže dálk. ovladač. Je to pravda? Kde se dá daný kod zjisti a jak opětovně uvést imobilizér v činnost Díky Pitivier

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Admin » 18 led 2007 12:10

pitivier píše:Jake můžou být poruchy viskozní spojky,je to hodně poruchová součástka ?
Není to poruchová součástka. Měnili jsme jí tady jen jednou asi před třemi roky.
Jenom ze zvědavosti na kolik vyjde viskozní spojka
Cena orig. dílu: 32.286,- + dph

Ten zámek dveří jako komplet je i s tím elektromagnetem ?
Co myslíš tím elektromagnetem. Je to komplet s motorkem, pozice č.15. Tzn. že starý odšroubuješ odpojíš táhla, a dáš komplet nový.
Levněji se asi nikde sehnat nedá ?
Asi ano od alternativních dodavatelů. Britpart,.... atd. pár jich tady je uvedeno. Pokud by jsi to chtěl dovést z Anglie, tak mrkni sem a s Rover se domluv.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Admin » 18 led 2007 12:14

pitivier píše:Jake můžou být poruchy viskozní spojky,je to hodně poruchová součástka ?
Není to poruchová součástka. Měnili jsme jí tady jen jednou asi před třemi roky.
Jenom ze zvědavosti na kolik vyjde viskozní spojka
Cena orig. dílu: 32.286,- + dph

Ten zámek dveří jako komplet je i s tím elektromagnetem ?
Co myslíš tím elektromagnetem. Je to komplet s motorkem, pozice č.15. Tzn. že starý odšroubuješ odpojíš táhla, a dáš komplet nový.
Levněji se asi nikde sehnat nedá ?
Asi ano od alternativních dodavatelů. Britpart,.... atd. pár jich tady je uvedeno. Pokud by jsi to chtěl dovést z Anglie, tak mrkni sem a s Rover se domluv.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Admin » 18 led 2007 12:55

pitivier píše:Požádal bych tě opět o radu , u palivového filtru je resetovací tlačítko, jaká je jeho přesná funkce?
Pokud dojde k havarii, nebo k většímu nárazu na přední partii může vyskočit nárazová pojistka, která zastaví čerpadlo paliva a tím i dodávku paliva. Je to kvůli tomu aby nezačalo unikat palivo a zabránilo se možnému požáru v případě nehody. Stiskem toho tlačítka začne čerpadlo zase fungovat.
Automobil má kód EKA který slouží k odblokaci imobilizéru když selže dálk. ovladač. Je to pravda? Kde se dá daný kod zjisti a jak opětovně uvést imobilizér v činnost.
Přečti si tenhle článek[/quote]

pitivier

#14 Příspěvek od pitivier » 21 led 2007 19:55

Ahoj. Díky za odkaz ,vše jsem pochopil jenom nemůžu nikde najít ten kod EKA. Auto mám z dovozu a zmińovaný kod nemůžu najít. Je možnost ho zjistit ? Měl bych na tebe ještě jednu prosbu jestli by bylo možné ukázat nákres plánku uložení zámku dveří u řidiče. Zajímá mě jak ho mám demontovat a pak zase v pohodě vrátit zpět. Díky a měj se pitivier

Tomino

rada

#15 Příspěvek od Tomino » 21 led 2007 21:12

Zdarec.Taky bych potřeboval trochu pomoct stim kodem.Koupil jsem ze SRN freelandera 2,0di a nejak ten koood mi nikdo nedal ani jsem ho nenašel.Nešlo by to nějak zjistit?Koukam že tady tomu dost rozumíte.Tak píšu opomoc. :cry: Předem DĚKUJI za otpověď !!!

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

#16 Příspěvek od Admin » 22 led 2007 13:28

Tomino píše:Zdarec.Taky bych potřeboval trochu pomoct stim kodem.Koupil jsem ze SRN freelandera 2,0di a nejak ten koood mi nikdo nedal ani jsem ho nenašel.Nešlo by to nějak zjistit?Koukam že tady tomu dost rozumíte.Tak píšu opomoc. :cry: Předem DĚKUJI za otpověď !!!
pitivier píše:Díky za odkaz ,vše jsem pochopil jenom nemůžu nikde najít ten kod EKA. Auto mám z dovozu a zmińovaný kod nemůžu najít. Je možnost ho zjistit ?
Přečtěte si tohle a zjistíte, jak se dostat k EKA KÓDU. :wink:

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Admin » 22 led 2007 13:31

pitivier píše:Měl bych na tebe ještě jednu prosbu jestli by bylo možné ukázat nákres plánku uložení zámku dveří u řidiče. Zajímá mě jak ho mám demontovat a pak zase v pohodě vrátit zpět. Díky a měj se pitivier
Stačí ti to?

Antonín Chudera

#18 Příspěvek od Antonín Chudera » 22 led 2007 15:40

Mne by zase pro změnu zajímalo, jak vyměnit rozvodový řemen a jak udělat u freelandera r.v. 1998, 2,0 di rozvody.

Jen tak bokem, je možno staré klíče od auta s dálkovým ovládáním umístěným zvlášť, vyměnit za nějaké příjemnější? Ty staré mi připadají dost hrozné, nehlědě na to, že i to dálkové ovládání je dost ubohé kvality...( používám už rezervní, jelikož to původní d.o. se mi zcela rozpadlo).
Co ty na to Admine? Pokud jsi s tím schopný něco dělat, asi bych se obrátil na Tebe, ať z toho obětavého razení taky něco máš.

Díkes

pitivier

#19 Příspěvek od pitivier » 22 led 2007 20:09

Díky moc za to schema toho zámku , je to super . S tím kodem EKA jestli jsem to dobře pochopil tak jsi ho nakonec zjišťoval ty. Je to možné zjistit v mém případe ? Díky pitivier

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Admin » 23 led 2007 10:31

pitivier píše:Díky moc za to schema toho zámku , je to super . S tím kodem EKA jestli jsem to dobře pochopil tak jsi ho nakonec zjišťoval ty. Je to možné zjistit v mém případe ? Díky pitivier
Správně :wink: Jsem schopný ho zjistit. Určitě víš, co máš udělat

Odpovědět