Freelander 2.O TDI 72 kw

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

Freelander 2.O TDI 72 kw

#1 Příspěvek od Karab » 28 úno 2007 08:02

Pozdravujem vsetkych na tomto fore za ktore som vdacny ze existuje, som cerstvim majitelom hore uvedeneho freelandera a chcel by som sa spytat na trvacnost tychto motorov a skutocnu spotrebu, proste nejake hodnotenie od skusenych v tomto obore. Dakujem

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander 2.O TDI 72 kw

#2 Příspěvek od ALF » 28 úno 2007 13:12

Karab píše:Pozdravujem vsetkych na tomto fore za ktore som vdacny ze existuje, som cerstvim majitelom hore uvedeneho freelandera a chcel by som sa spytat na trvacnost tychto motorov a skutocnu spotrebu, proste nejake hodnotenie od skusenych v tomto obore. Dakujem
ČaOFF,vítej a pověs si fotečku Světo Běžníka(Land Rover). ALF

Tomino

#3 Příspěvek od Tomino » 28 úno 2007 19:00

Zdravím a gratuluju k FREE.Já mám taky 2.0TDI a spotřeba se mě pohybuje od 7.5l až 9l.

Tomino

#4 Příspěvek od Tomino » 28 úno 2007 19:17

A ještě bych dodal FREE me mile překvapil v terénu.Myslím že zařazení do skupiny SUV je pro FREE urážkou.Právem patří mezi OFFI.A motor?Taky doufám že bude jezdit ještě hodně dlouho. :D

Jouzef

#5 Příspěvek od Jouzef » 28 úno 2007 19:22

Tomino píše:A ještě bych dodal FREE me mile překvapil v terénu.Myslím že zařazení do skupiny SUV je pro FREE urážkou.Právem patří mezi OFFI.A motor?Taky doufám že bude jezdit ještě hodně dlouho. :D
no zase neprehanej :lol: off je uplne neco jineho nez je Freel.. opravdu svym vzhledem i schopnostmi je to malé SUV :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ALF » 01 bře 2007 07:36

Tomino píše:A ještě bych dodal FREE me mile překvapil v terénu.Myslím že zařazení do skupiny SUV je pro FREE urážkou.Právem patří mezi OFFI.A motor?Taky doufám že bude jezdit ještě hodně dlouho. :D
ČaOFF,srovnal jsem Freelandyho s Discoverou tak,že jsem stejnou trať,kterou jsem jel loni ve sněhu s Discoverou,jel letos Freelandym. Musím souhlasit s názorem,že za stejných podmínek je znatelný rozdíl mezi tím co dokáže Disco a Free. Naopak jízdní vlastnostina cestě má Free lepší i když já asi obul blbý zimní gumy. O robustnosti ani nemluvím.
Jen varuji před jízdou s vozíkem. Já se v neděli znovu narodil. třímetrový vozík za 50 tis je na odpis,ale nám ani autu se opravdu jen zázrakem nic nestalo.Po 28 letech za volantem první nehoda. Vozík se rozkýval a nepomohlo ani přidávání rychlosti. Tuna nákladu udělala své. Tak pozor na lehký Free.Dvoutunová Discoverze,to je opravdu jiný kanón. ALF

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od De Lite » 01 bře 2007 19:12

To Jouzef: Ja bych se až tak Freelanderovi nevysmíval, mám historickou zkušenost s jinýmy opravdu hardcore offroud auty a Freelander mne VELMI v terénu prekvapil. Prakticky vše, co jsem jezdil dříve, tak mi Freelender zvládne taky.

To Alf: Co se stalo? Úplně jsi mne zaskočil. Já jsem si totiž na tento rok vymyslel, že si vypůjčím karavan ( už jsem si i vybral, asi 6 metrový, dvounápravový, opravdu luxusní, váha cca 1,2 tuny ) a s celou moji malinkou family pojedu hodně daleko a na hodně dlouho. Myslel jsem si, že právě Freelander je na tahání tak akorát.
Freelandering - stav duše

Libor

FRE A KARAVAN

#8 Příspěvek od Libor » 01 bře 2007 20:11

Kolega z prace v roce 2001 vyrazil s nejakym podobnym karavanem a s ctyrclenou rodinnou az do Dubrovniku.Dojel do SPLITU a tam to nervove nevydrzel.Je pravda ze tenkrat nevedla pres Chor.dalnice ale tak nalozene auto a navic s karavanem techto rozmeru Jelo za 14 L 100km a dale te bude bolet ruka s razeni protoze to bude porad 4-5 5-4 a tak dal a dal.To auto na takove vzdalenosti tak nalozene a s velkym karavanem NEMA !!!

Jouzef

#9 Příspěvek od Jouzef » 01 bře 2007 21:51

De Lite píše:To Jouzef: Ja bych se až tak Freelanderovi nevysmíval, mám historickou zkušenost s jinýmy opravdu hardcore offroud auty a Freelander mne VELMI v terénu prekvapil. Prakticky vše, co jsem jezdil dříve, tak mi Freelender zvládne taky.
Nebudu ti brát vítr z plachet :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ALF » 02 bře 2007 10:46

ALF píše:Co se stalo? Úplně jsi mne zaskočil. Já jsem si totiž na tento rok vymyslel, že si vypůjčím karavan ( už jsem si i vybral, asi 6 metrový, dvounápravový, opravdu luxusní, váha cca 1,2 tuny ) a s celou moji malinkou family pojedu hodně daleko a na hodně dlouho. Myslel jsem si, že právě Freelander je na tahání tak akorát.

ČaOFF,s přívěsem jezdím často a už několikrát se přívěs rozkýval.Stačilo přidat(nic jiného nedoporučuji)a vše se dalo do normálu. Dneska vozíky dělá kdejaký pekař z materiálu,z kterého minule pekl chleba a pak se vozík na každém hrbolu kroutí. Mně se vozík zhoupl a začal kmitat.Přidával jsem,ale 1.8 nezrychlí z kopce z 80 km/hod tak aby se vozík uklidnil. Pak už jsem se tlačil na příkopu a tam vozík zasekl.Jinak jsme dopadli mnohem hůř a auta v protisměru by tunový náklad těžko rozchodila. Bylo dobře,že se vozík v žehličce rozpojil a Free byl opravdu free bez vozíku.Pak už jsem dorovnal smyk a zastavil na louce Nebyla žádná příkopa ani stromy,prostě krásný přejezd do trávy. Vystoupili jsme a od té doby slavíme druhé narozeniny.Ale ten pocit jak Vám vozík rozhýbe celý zadek Freelandyho už zažít nechci. Už mám vyhlídlou Discoveru.Tu by vozík jen tak nerozkmital.Jo 600kg navíc je znát. Ale Free se držel statečně,kdejaký osobák ve stejné hmotnosti by mne nepodržel a vozík by nás přetočil.Tady zasluhuje Freelandy pochvalu. Ale s dlouhým přívěsem na dovolenou,to je opravdu o pravou ruku.To nebude 4-5-4,ale častěji i troječka. Tak,kdyby z kámošů chtěl málo jetýho (aktuální stav orig. 87800km)Free,tak jsem dal akční cenu 249tis.Kč ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Admin » 05 bře 2007 20:46

Freelander není ani ryba ani rak, není ani čistokrevný OffRoad, není však ani SUV.
S karavanem bych to neviděl tak černě. Teda pokud nepojedeš jak Fitipaldy. Tyhle karavany tahají i za osobáky. Ono taky záleží, jak máš náklad naložený.

Odpovědět