Central

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

Central

#1 Příspěvek od Karab » 04 bře 2007 15:09

neviete mi niekto poradit vymenil som si bateriu a po zapojeni novej mi spadlo zadne okno a nefunguje mi central, dufam ze som nieco dobabral, uz som z toho auta hotovy :oops: dik za rady

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Admin » 06 bře 2007 09:29

Pokud je dlouho odpojená baterie, ztratí se informace. Potom je potřeba nakonfigurovat dálkové ovládání. Konfiguruje se tak, že mačkáš pořád jedno tlačítko, třeba zamykání, až se auto zamkne. Je potřeba mačkat trochu s prodlevou cca 2 sec asi 6x, možná i vícekrát.
Zadní okno vrátíš zpět ovládáním na středovém panelu. Pokud by ti znova sjelo došlo k vymazání poloh okna. Potom musiš nastartovat, držet motor při 2000ot/min a ovládáním na středovém panelu vytáhnout okno až nahoru, potom sním sjet úplně dolu a zase úplně nahoru. Pak by už nemělo samovolně sjíždět :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ALF » 06 bře 2007 17:44

Admin píše:Pokud je dlouho odpojená baterie, ztratí se informace. Potom je potřeba nakonfigurovat dálkové ovládání. Konfiguruje se tak, že mačkáš pořád jedno tlačítko, třeba zamykání, až se auto zamkne. Je potřeba mačkat trochu s prodlevou cca 2 sec asi 6x, možná i vícekrát.
Zadní okno vrátíš zpět ovládáním na středovém panelu. Pokud by ti znova sjelo došlo k vymazání poloh okna. Potom musiš nastartovat, držet motor při 2000ot/min a ovládáním na středovém panelu vytáhnout okno až nahoru, potom sním sjet úplně dolu a zase úplně nahoru. Pak by už nemělo samovolně sjíždět :wink:
Karabe vydrž,až dáš auto do pucu Admin Ti vystaví maturitní vysvědčení. :lol: ALF

Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

#4 Příspěvek od Karab » 07 bře 2007 21:16

Tak u tohto centralu pretekol pohar trpezlivosti, avsak mojou vinou. Ako som pisal menil som bateriu a pri zakladani som si nevsimol cierne kostriace kable na vnutornom blatniku tie som musel prelomit a to tak nestastne ze pri pokuse zamknut zacal central cvakat, zadne dvere vrcat, alarm samozrejme fungoval a tak po aktivovani dostal signal ze dvere nie su zavrete a zacal moj free hukat tak ze pol dediny na nohach. Rychle som odpojil bateriu, no a prisla na rad moja manzelka -- take auto si kupil teraz nam tu bude hukat a bla bla bla-- ,co ste zenaty poznate to, skusal som hocico, ale nic central nefungoval. Tak som odpojil klakson a skusal som ho kodovat, ako mi radil admin, ale nic, potom som zacal rozmyslat vsak to neni mozne aby pri vymene baterky boli take problemy to som urcite ja musel daco do....t, uz pri vyberani baterky som zbadal pricinu mojich problemov po napajkovani kablov som nic nemusel kodovat ani aktivovat vsetko hned fungovalo. Tak este raz admin dik za radu ale poruchu som zavinil sam. :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ALF » 17 bře 2007 19:58

ČaOFF,už jsem se chtěl několikrát zeptat na centrál a vždy zapomenu. Při odemykání dálkovým mi nevyjede čudlík v zadních dveřích a jsou stále zamknuté.Musím na dálkači ještě jednou zmáčknout knoflík a pak teprve potvora vyleze a je odemknuto.Někdy překvapí a vyskočí napoprvé.Čím to kluci je? ALF

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od De Lite » 18 bře 2007 08:05

Standardní nastavení by mělo být následující: na ovladači jednou zmáčkneš - otevřou se dveře u řidiče, 2 x zmáčkneš otevřou se všechny dveře, podržíš cca 3 sec. otvírání - sjede Ti zadní okno.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ALF » 18 bře 2007 17:36

De Lite píše:Standardní nastavení by mělo být následující: na ovladači jednou zmáčkneš - otevřou se dveře u řidiče, 2 x zmáčkneš otevřou se všechny dveře, podržíš cca 3 sec. otvírání - sjede Ti zadní okno.
ČaOFF,DeLite dík za důl.info a už běžím vše vyzkúšat. Ještě pár takových vychytávek a Freelandyho neprodám. Ještě jedna,možná blbá otázka.Dnes při úklidu jsem si všiml zespodu pod předními sedadly žlutých kabelů a svorek.Co by to mohlo být? Předpokládám,že mi pod autem netiká budíček,co se nastavuje jen jednou :lol: ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ALF » 18 bře 2007 17:39

De Lite píše:Standardní nastavení by mělo být následující: na ovladači jednou zmáčkneš - otevřou se dveře u řidiče, 2 x zmáčkneš otevřou se všechny dveře, podržíš cca 3 sec. otvírání - sjede Ti zadní okno.
Tak jsem odemykání vyzkoušel a když zmáčku jednou tak se odemknou všechny dveře,jen zadní za řidičem jsou zamknuté a musím zmáčknout znovu. Možná to musím nějak zformátovat,ale jak? ALF

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od De Lite » 18 bře 2007 18:05

Myslím, že ty kabely pod sedačkama jsou příprava pro vyhřívání sedaček. Naprogramování, resp. zformátování jsem nikdy neprováděl, ale určitě to musí jít. Otázka na admina?....
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ALF » 19 bře 2007 15:14

De Lite píše:Myslím, že ty kabely pod sedačkama jsou příprava pro vyhřívání sedaček. Naprogramování, resp. zformátování jsem nikdy neprováděl, ale určitě to musí jít. Otázka na admina?....
AAAAAAAAAADDDDDDDDDDMMMMMMMMMMIIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNEEEEEEE,sakra to je dlouhý jméno.DeLite psal,že na první stisk se má odemknout zámek u řidiče a na další stisk ostatní. Mně se na první stisk otevřou všechny,mimo dveří za řidičem. Všera jsem vyzkoušel dlouze podržet dálkač a zadní sklo šlo dolů.Nahoru jsem ho dostal až po zasunutí klíčku do 5.dveří a pootočení v zámku.Je to OK? ALF

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od De Lite » 19 bře 2007 22:14

[Nahoru jsem ho dostal až po zasunutí klíčku do 5.dveří a pootočení v zámku.Je to OK? ALF[/quote]

Přesně tak to má být, pominu-li ovládání zadního okna z kabiny.
Freelandering - stav duše

Odpovědět