Koupe

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Koupe

#1 Příspěvek od Hunter » 22 bře 2007 01:11

Zdravim, jako novacek v LR se na Vas obracim s prosbou o radu. Vim, ze tu jiz bylo neco receno, ale presto. Uvazuji o koupi FREE, ale vubec ho neznam (fyzicky), jeste jsem v nem nesedel, atd, takze nemam vlastni zkusenosti. Puvodne jsem chtel Subaru Forester, coz je dle me solidni vuz, ale porad je to spise kombik nez SUV, jinak receno, clovek tam sedi nizko jako v osobaku. U FREE mne predevsim zajima, jak je to s korozi. Dale, jaky motor spise volit, zda benzin ci naftu. A hlavne, jak je tento model spolehlivy? Jo budu limitovan penezma, budu moci dat tak neco malo pres 200K. Jo a taky jsem koukal, ze Admin je z Vrchlabi, coz nemam prilis daleko, kdyby bylo nejhur, byl by ochotny se na pripadneho kandidata na koupi podivat se mnou? Predem diky za vase rady a poznatky!

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe

#2 Příspěvek od ALF » 22 bře 2007 08:37

Hunter píše:Zdravim, jako novacek v LR se na Vas obracim s prosbou o radu. Vim, ze tu jiz bylo neco receno, ale presto. Uvazuji o koupi FREE, ale vubec ho neznam (fyzicky), jeste jsem v nem nesedel, atd, takze nemam vlastni zkusenosti. Puvodne jsem chtel Subaru Forester, coz je dle me solidni vuz, ale porad je to spise kombik nez SUV, jinak receno, clovek tam sedi nizko jako v osobaku. U FREE mne predevsim zajima, jak je to s korozi. Dale, jaky motor spise volit, zda benzin ci naftu. A hlavne, jak je tento model spolehlivy? Jo budu limitovan penezma, budu moci dat tak neco malo pres 200K. Jo a taky jsem koukal, ze Admin je z Vrchlabi, coz nemam prilis daleko, kdyby bylo nejhur, byl by ochotny se na pripadneho kandidata na koupi podivat se mnou? Predem diky za vase rady a poznatky!
ČaOFF,doporučuji se svézt po silnici i v terénu a pak se připravit na občasné řešení prkotin (např. když Ti v zimě přimrzne na zadních dveřích sklo,nedostaneš se skrze ně do kufru a jak naschvál budeš potřebovat odvézt televizi do opravy :lol: , tahat ji pak přes zadní sedadla je zážitek).Odměnou Ti ale bude vyjímečný vůz pohodlný na cestě,který Tě nezahanbí ani v terénu,kde na něj Subbaru prostě nemá ani náhodou. Musíš vydržet a pamatovat si co kdysi řekl slavný Maxim Gorkij: "Cesta bez překážek nikam nevede" Když je překonáš Ty u Landyho,tak Freelandy je s Tebou překoná v terénu. A o tom to je. Jestli benzín nebo diesel ,tak někde tady o tom píšeme. Admin je blízko,ale musíš ho chytit.Takže první překážka je před Tebou. Držím palce.ALF

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hunter » 22 bře 2007 20:56

Jeste jedna vec, jak je na tom FREE s korozi? Ja jsem zvyknuty na Francouze, maji pozink, a ta kastle je nesmrtelna. A nevim, jak toto resi LR.

Jouzef

#4 Příspěvek od Jouzef » 23 bře 2007 12:12

na korozy neni moc nachylny. samozrejme je dobe nekupovat prvni kusy roku 97,98,99 ale az po novem tisicileti. problemy byvaji akorat u neseni kol ktere se opotrebovavaji a a výfuk.... :wink:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hunter » 23 bře 2007 12:53

Takze ty novejsi maji nejakou ochranu, jako treba pozink?

Uživatelský avatar
Jan Kucera
Příspěvky: 678
Registrován: 11 bře 2007 09:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe

#6 Příspěvek od Jan Kucera » 23 bře 2007 15:14

Hunter píše:Zdravim, jako novacek v LR se na Vas obracim s prosbou o radu. Vim, ze tu jiz bylo neco receno, ale presto. Uvazuji o koupi FREE, ale vubec ho neznam (fyzicky), jeste jsem v nem nesedel, atd, takze nemam vlastni zkusenosti. Puvodne jsem chtel Subaru Forester, coz je dle me solidni vuz, ale porad je to spise kombik nez SUV, jinak receno, clovek tam sedi nizko jako v osobaku. U FREE mne predevsim zajima, jak je to s korozi. Dale, jaky motor spise volit, zda benzin ci naftu. A hlavne, jak je tento model spolehlivy? Jo budu limitovan penezma, budu moci dat tak neco malo pres 200K. Jo a taky jsem koukal, ze Admin je z Vrchlabi, coz nemam prilis daleko, kdyby bylo nejhur, byl by ochotny se na pripadneho kandidata na koupi podivat se mnou? Predem diky za vase rady a poznatky!
freeho sem moc nevidel jen s tim foresterem, znama si ho koupila, NOVEJ a pod 13/100l benzin se nevejde - nebrat
"I pád na držku je pohyb dopředu"

Disco 3 Beru3ka aneb Dukovany na kolech - co na me dnes blikne za fail? :o)

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hunter » 23 bře 2007 15:16

K tomu Forestru, je to jasna vec, staly pohon 4x4, tezky auto, velky motor, tak tam ten benzin jenom tece :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ALF » 23 bře 2007 15:32

ČaOFF,mám FreeLandyho 1.8i z r.1998 a absolutně žádná rez.Má ovšem originál jen 88tis.km.Pokud mi vyjde koupě Discovery CamelTrophy,prodám Free za dobrou cenu (230 tis.kč) ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Admin » 23 bře 2007 15:48

Na korozi není Freelander moc náchylný, ale starší kusy je lepší lépe prohlídnout.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ALF » 23 bře 2007 16:24

Admin píše:Na korozi není Freelander moc náchylný, ale starší kusy je lepší lépe prohlídnout.
Prohlídl bych i mladší kusy.Dnes není problém s autem najezdit za rok i 60tis.km.Potom i 2002 může mít 250tis,km na hřbetě a 1998 třeba 88 tis.jako moje a rez nikde. Platí přímá úměra že čím víc ujetých km,tím je auto opotřebovanější.Naopak neplatí,že čím je auto starší,tím je opotřebovanější. A domnívám se,že antikorózní ochrana byla u Freelandyho velmi dobrá od začátku. Zaměřil bych se na celkový stav,který bych nadřadil zavádějícím informacím o stáří a ujetých km.ALF

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hunter » 23 bře 2007 19:17

Jak pise ALF, nejvice zalezi na ujetych KM. Ale to je prave problem, pokud to nemas ze spolehliveho zdroje, tezko se tomu da nekdy verit, kdyz treba naftak 7 roku stary ma najeto treba 110T KM. Normalni clovek dnes najede alespon 15T KM za rok, ale treba v tom Nemecku s naftou tak alespon 30, ale i vice. A kdyz to vynasobis temi 7 roky, mas to min. 210T KM.
ALF: Ten Tvuj se mi fakt libi, ale neni zeleny, coz je pro me problem :lol: skoda :cry:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ALF » 23 bře 2007 21:14

Hunter píše:ALF: Ten Tvuj se mi fakt libi, ale neni zeleny, coz je pro me problem :lol: skoda :cry:
ČaOff,asi proto,že nebyl na vojně :lol: Modrá je dobrá. Zvedni hlavu výš nad okolní zeleň a uvidíš modř.(nesmí být zataženo do bíla)ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ALF » 24 bře 2007 12:07

ALF píše:ČaOFF,mám FreeLandyho 1.8i z r.1998 a absolutně žádná rez.Má ovšem originál jen 88tis.km.Pokud mi vyjde koupě Discovery CamelTrophy,prodám Free za dobrou cenu (230 tis.kč) ALF
ČaOFF,tak se mi snad splnil sen a Camelku mám.Teda zatím zaplacenou a čeká na odvoz do svého nového domova. Tak mi ji pochvalte. Jak jsem slíbil,svého Freelandyho dávám za mimořádnou cenu 230tis.kč Více podrobností je v tématu auta na prodej včetně fotek.Další fotky mohu zaslat vážnému žrnichovi mailem. Garantuji ORIG.88500km!!!se servisní knížkou a prohlídkami výhradně u Land Rover! ALF

Uživatelský avatar
vizos
Příspěvky: 569
Registrován: 18 led 2007 09:13
tel.: 739266781
auto: D3 ala G4 a S1
Bydliště: Předmostí

#14 Příspěvek od vizos » 24 bře 2007 18:37

Krasavec tak spostu stasnych km :D .
Jedna Series one 1950 nápravy na špalkách a rám na dvoře ale nic nebliká ani nemlátí.

drapak 71

#15 Příspěvek od drapak 71 » 24 bře 2007 18:43

krása ,toto bych také potřeboval :roll:

Potapěč

#16 Příspěvek od Potapěč » 24 bře 2007 19:34

Nigde nevidím za kolik si ji pořídil, je to tajné?

pitivier

#17 Příspěvek od pitivier » 24 bře 2007 19:40

MOOOOc pěkná,tak na přištím srazu na Libavé ji omrknem :P

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ALF » 25 bře 2007 11:04

Potapěč píše:Nigde nevidím za kolik si ji pořídil, je to tajné?
ČaOFF,nedělám z cenou tajnosti,až bude na SPZtkách,tak ji napíši,ale u nás jsem ji viděl (o 3 měsíce mladší,ale o 50tis.km víc) v Annonci ji stále nabízí za 450tis.kč a na Slovensku byla z r.97 na naše za 390tis.kč a za týden byla pryč. V Itálii je jedna r.97 za 11800eur,ale nevypadá jak originál a má v nohách 220tis.km. Camelek v civilní verzi bylo vyrobeno jen 100 ks,tak člověk musí hledat a mít trpělivost.Já hledal pár let a několik mi uteklo,mezi nimi před 2 měsíci i ta,kterou prodávající nabízí za 450 tis v Annonci.ALF

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hunter » 25 dub 2007 18:46

Tak jsem neco objevil, co tomu rikate?

70.417 km, 82 kW (111 PS), diesel, Manual gearbox, Initial registration date: 07/04, MOT technical inspection: 07/07, Emission test: 07/07, Air-Conditioning, grün-metallic, 4/5 Doors

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe

#20 Příspěvek od motohanz » 25 dub 2007 18:59

Jan Kucera píše:
Hunter píše:Zdravim, jako novacek v LR se na Vas obracim s prosbou o radu. Vim, ze tu jiz bylo neco receno, ale presto. Uvazuji o koupi FREE, ale vubec ho neznam (fyzicky), jeste jsem v nem nesedel, atd, takze nemam vlastni zkusenosti. Puvodne jsem chtel Subaru Forester, coz je dle me solidni vuz, ale porad je to spise kombik nez SUV, jinak receno, clovek tam sedi nizko jako v osobaku. U FREE mne predevsim zajima, jak je to s korozi. Dale, jaky motor spise volit, zda benzin ci naftu. A hlavne, jak je tento model spolehlivy? Jo budu limitovan penezma, budu moci dat tak neco malo pres 200K. Jo a taky jsem koukal, ze Admin je z Vrchlabi, coz nemam prilis daleko, kdyby bylo nejhur, byl by ochotny se na pripadneho kandidata na koupi podivat se mnou? Predem diky za vase rady a poznatky!
freeho sem moc nevidel jen s tim foresterem, znama si ho koupila, NOVEJ a pod 13/100l benzin se nevejde - nebrat
no hele ma ho tata a jezdi za 10 a ja s tim jezdil i za min bez problemu...tazky auto to neni vubec je to lehci nez octavia....forester super SUV musim rict....Ale jsme tu samo na Land-rover foru

Odpovědět