Freelander 1 Td4 vybruje a dymi Pomoc

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Freelander 1 Td4 vybruje a dymi Pomoc

#1 Příspěvek od deitex » 10 úno 2010 17:15

Caute mam velky problem s Land Roverom s motorom Td4 od BMW rok 2002.
Za studena vybruje ako keby jeden vstrek nefungoval alebo nieco podobne. Auto strasne dymi na bielo. Avsak ked sa zohreje tak uz netrasie(nevybruje) a nedymi. Auto ma normalny vykon ako pred tym.
Dnes rano ledva nastartoval a strasne zadamil a dymi a trasie az kym sa nezohreje. Neviete co moze byt pricina? Najprv som si mylslel ze moze byt preskoceny rozvodovy remen potom ma napadlo ze to ma retaz. MOze to byt poskodene vstreky spinavou naftov? alebo turbo ked tak dymi? Na Pc som s tym este nebol. Ak aj viete poradte kde na koho sa mam obratit kde zohnat vstreky na land rovera ak su uz odpalene pomozte

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#2 Příspěvek od tagr » 10 úno 2010 20:02

no mně to dělal po koupi taky , ale asi méně než tobě tak jsem vypláchl motor, vyměnil olej, vyměnil filtr oleje a paliva, nalil do nádrže 2x po sobě - tedy na 2 plné 2 přípravky na čištění vstřiků a zatím to dalo pokoj, ted jsem na zkoušku přidal benzín do nafty , ale jak správně kluci psali chce to na 10 litrů nafty radši jen 0,8 litru benzinu a přidat trochu oleje do dvoutaktu , já tam dám ten lepší cca 2 dcl co mám do husqwarny a měl by být klid myslím tím na plnou nádrž
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

waltr666
Příspěvky: 70
Registrován: 01 bře 2009 00:01
tel.: c902 )))
auto: PAJERO 2.8TD
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#3 Příspěvek od waltr666 » 10 úno 2010 20:37

Ahoj!! to co popisujes to vypada na zhavice--nebo spatny predvstrik--nebo se ti zavzdusnuje cerpadlo-projdi vsecky hadicky a prepady.

Haloooo
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2010 17:53
tel.: 773999946
auto: land Rover Freelande

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#4 Příspěvek od Haloooo » 11 úno 2010 17:57

Podivej se na vodu v nadobce jestli ti neubylo z ni anebo maš turbo v hajzlu,dělal mi to stejné a pak sem zjistil,že žere vodu.

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#5 Příspěvek od deitex » 28 úno 2010 13:14

Takze mam to opravene na chybe bol druhy vstrek. Jednoducho vymenene a auto ide krasne nedymi netrasie :Pohoda:
Tryska stala 161e repasovana staru som musel vratit.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#6 Příspěvek od tagr » 28 úno 2010 17:06

TAK TO BY ŠLO :)TO JE FAJN, JÁ BUDU MĚNIT VŠE TAK SNAD PAK BUDE NA 100 000 KM KLID :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
XXXJenda.xxx
Příspěvky: 74
Registrován: 23 pro 2009 18:01
tel.: 723310895
auto: Freelander Td4 2000
Bydliště: Chvaletice

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#7 Příspěvek od XXXJenda.xxx » 29 kvě 2010 21:25

Zdravím, má ještě někdo podobné zkušenosti a rady?
Posledních 1000 km mi auto pouze na volnoběh cuká někdy víc někdy míň, teplota motoru na to nemá vliv. Po natankování kvalitní nafty +aditiv žádná výrazný zněna. Coš o to, to mám podezření na vstřikovač, proto sem se už objednal na diagnostiku, ta poví víc. Ale dneska mě hodně vyděsila jiný věc, jel sem do Prahy po Hradecký dobrý, po sjezdu do obchodního centra, sem mělo dojem krátkodobé ztráty výkonu, pak vše v pořádku. Cestou domu jsme se stavily v Hummer centru zaparkuji, do patnácti minut vyjíždím dobrý, řadím za dvě, zvuk jako pneumatická utahovačka + nehorázný dým :coze: Bílo modro hnědý. V první fázi sem měl za to že hoříme!!! Okamžitě zhasnout, vylíst, obýhat :sweat Nic neobviklího. Protože jsem stál na špatném místě tak popojedu kromě silnějšího kouře nic zvláštního (víc než za studena, ale dalo se přes to dívat, něco jako studená Avie) do minuty normál. Obvyklý neklidný chod, bez kouře… domu jsem jel stejně jako tam 140 s výkonem bez kouře :whew Co to bylo? Je možný že by se zasek vstřik-> stálí přísun nafty do válce?
Ještě se mi objevila v prohlubni u přívodu k prvního vstřiku z leva nafta. Po dojetí byl minimální, jestli vůbec nějaký příbytek. Vedení vysoko tlaké potrubí, stejně jako přepad čistý. Po odstavení a opětovnému nastartování vše v „normalu“ Stalo se vám někdy něco podobného? Co s tím? Popřípadě odkud jste braly vstřiky? Názor na nový X repas- zkušenosti, Stačí jeden nebo všechny? Ale hlavně odkud se tam mohla vzít ta nafta!? Palivová soustava nemá něco jako přetlakový ventil, nebo jo? Kdyby byla někde netěsnost stříkalo by to pod tlakem ne? Vždyť tam je tlaku! Tápu nad tím.:nech
Přílohy
DSC00133.JPG
DSC00133.JPG (47.24 KiB) Zobrazeno 14437 x

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#8 Příspěvek od tagr » 29 kvě 2010 22:04

repase vstřiku pokud to ještě jde , 1 stojí jen 4500,- všechna Bosch centra :), ale zavolej klukum tady co maj servisy je to lepší maj to v ruce za stejnou cenu a mužeš se spolehnout , třeba do Třeboně :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
XXXJenda.xxx
Příspěvky: 74
Registrován: 23 pro 2009 18:01
tel.: 723310895
auto: Freelander Td4 2000
Bydliště: Chvaletice

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#9 Příspěvek od XXXJenda.xxx » 04 čer 2010 20:30

Od posledního vložení mám najeto sto kilometrů i s cestou k diagnostice. Vše, až na klepání, se mi jeví v pořádku. Žádný kouř, výkon, dokonce sem nezaznamenal ani unik nafty. Diagnostika ukázala chybu číslo 5651 Regulace klidného chodu motoru. :coze: Co to je? Kde to hledat? Musím přiznat, že tento výraz jsme slyšeli poprvé. Dokáže mi někdo vysvětlit zhruba funkci + místo umístění na motoru, ověření funkčnosti… moc by nám to pomohlo. Ještě bych měl napsat, že kontrolka „chyby motoru“ je v klidu, v žádném případě se mi nerozsvítila! Přesto, na první poslech motor zní jako by jel na tři válce, je možný že by byl třeba mimo jiné i podpálený ventil -> unik tlaku, při větších otáčkách míň znatelný…. Má někdo s zkušenosti z ventilama? A vůbec s něčím podobným? Děkuji

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#10 Příspěvek od tagr » 05 čer 2010 13:47

:hmm: Já ti to povím takto, šel jsem udělat částečnou repasy motoru i když na diagnostice chyby nebyly.
Dopadlo to tak že po vyndání vstřiků byl špatný rostřik a málo dávaly- repase,žhavicí svíčky nešly 2 , všechny nové,v hlavě jsme našli odštípnutí pod měděnou podložkou vstřiku a drobné prasklinky kolem, budu ji měnit za novou,všechny kladky a nápínáky nové - už byly vůle na ložiskách, nové přepadové hadičky - puchřily kapala nafta,těsnění výka ventilů-lehce sáklo nové, výměna hadic stlač. vzduchu za silikony- v anglii cena podobná jako tady za gumu, servo teklo, repase, turbo repase-nové ,kluzné ložisko,byčištění,vyvážení,nové řemeny, to ani nepíšu o vyřazení EGR ventilu a 4 hodinovém čištění sání, protože tam byla jen 1/2 díra na vzduch oproti čistému :punch no a máš to celkem za 40 000,- ani nemrkneš :D a to je ještě dobrá cena :D
Tím jen píšu jak to je s hlášením chyb a co si myslím o diagnostice a elektronické kontrole- stojí to za prd :Ale fuuj: Ale nedej bože aby se stala nějaká pitomina a bude to řvát jak protržené :angry
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
XXXJenda.xxx
Příspěvky: 74
Registrován: 23 pro 2009 18:01
tel.: 723310895
auto: Freelander Td4 2000
Bydliště: Chvaletice

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#11 Příspěvek od XXXJenda.xxx » 08 čer 2010 23:06

Nikdo, nic :cry Nikdo nikdy neslyšel o regulaci klidného chodu motoru?! A nebo se s auty bez koulí nebavíte :D Neee teď zas chvíli vážně, nikdo z vás neví aspoň na jakým principu to funguje (tlak nafty, podtlak v sání, otáčky motoru…) v jakých režimech (ve všech, jen při volnoběhu…) nebo aspoň jak to vypadá a hlavně kde to je? Při troše štěstí by to mohl být třeba vypadlý kablík, nebo nějaká jiná blbovinka.
Abych se přiznal tak o Tagra cestě začínám decánko uvažovat, už kvůli sání, zkouknutí ventilů… ale teď není nejvhodnější doba. Najde se mezi vámi jiná, méně pracná rada? Jakákoliv :sad Děkuji
Pro Tagra: Když už sem to nakous, můžu se zeptat odkud jste čerpal potřebné informace, tipu utahovací momenty, pořadí utahování šroubů na hlavě…a odkud jste bral náhradní díly? Mě se třeba ventily nepodařilo najít :oops: Já jen abych mohl začít malinko počítat. Děkuju

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#12 Příspěvek od tagr » 09 čer 2010 00:40

Ahoj já to udělal tak ,že jsem šel za známým , co mně doporučil motoráře a ten si s tím poradil. Já sehnal všechny věci a hlavu mně bude dělat zase známí co dělá BMW disel už 20 let tak na to vše má.Ono je na to potřeba pár věciček,, aby se to udělalo tak jak má a hlavu jsem vzal vyčištěnou a zkontrolovanou- tlaková zkouška + zkouška rovnosti dosedací plochy z Anglie. Ventily jsou přebroušeny a těsníci gufera vyměněna za nová, tak snad to bude OK. Prostě ten motor zase vydrží 150 000 km a pak ho musím vyměnit za nový ( repase i spodku-válce písty,klika), nebo ho nechat dojezdit, ale asi pujdu cestou vyměn a budu mít klid do doby než se bude jezdit už na něco jiného. Protože jak tak kolem toho běhám, čím novější motor tím je sice víc EKO, ale taky míň vydrží. Tady ta TD4 má ještě rozvodový řetěz - cca po 300 000 km výměna, turbo při šetrném zacházení vydrží hodně ( nejezdit s turbem do brodu po alespoň 5 minut bez ochlazení , pak mu to nevadí), sání jsem předělal a dodělávám , aby to opravdu sálo jen vzduch a to co nejčiščí .... Tak prostě ,,Dráčka vypiplám co bude možné a nechám ho jezdit klidně do veteránské doby a pak už asi budem jezdit na vodu :D , nebo jiné palivo a bude vše zase jinak.Stejně ho za ty prachy co tam narveš neprodáš, starostma Ti ještě víc zaroste pod kůži,jsem s ním spokojen, dělá vše tak jak by jsem od tohoto vozu očekával a co projedu,či neprojedu v terénu se pak uvidí.:)
:dance jak říká Karel ,, bez navyjáku stejně nikam nevyjedeš" :D a ten budu mít jak na přední tak na zadní připojení tak není potíž :D :rofl
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#13 Příspěvek od tagr » 09 čer 2010 00:48

PS: ventily a zbytek ted pravidelně čistím chemicky po 4 000 km, olej budu měnit po 15 000 km,filtr vzduchu mám zdvojený z traktoru z 150 kW , a až bude výkon na 100 - 110 kW ,,tož se hukáže" no :D Převodoka bude taky nově složená a vydrží do 150kW já budu mít míň tak věřím ,že to bude vše reálné :) a lepší než z výroby. Snad pak někoho s free 2 najdu aby jsme to poměřili a klidně by jsem vyděl i rád vedle sebe disco 2 v základu :) Vyšší to už nejde , širší nemá cenu sedí to jak přilepené , tak proč hledat jiné, když tohle na to co chci stačí. Jo pak když bude potřeba to velké ,...., ale to je jiná kapitola a snad až jednou najdu nějakou ,,taky trochu postiženou oválkem" a nejen tím :blush ,:D tak aspoň bude druhé spolehlivé auto do nové rodiny :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#14 Příspěvek od cesta » 09 čer 2010 08:23

XXXJenda.xxx píše:Nikdo, nic :cry Nikdo nikdy neslyšel o regulaci klidného chodu motoru?! A nebo se s auty bez koulí nebavíte :D Neee teď zas chvíli vážně, nikdo z vás neví aspoň na jakým principu to funguje (tlak nafty, podtlak v sání, otáčky motoru…) v jakých režimech (ve všech, jen při volnoběhu…) nebo aspoň jak to vypadá a hlavně kde to je? Při troše štěstí by to mohl být třeba vypadlý kablík, nebo nějaká jiná blbovinka.
Abych se přiznal tak o Tagra cestě začínám decánko uvažovat, už kvůli sání, zkouknutí ventilů… ale teď není nejvhodnější doba. Najde se mezi vámi jiná, méně pracná rada? Jakákoliv :sad Děkuji
Pro Tagra: Když už sem to nakous, můžu se zeptat odkud jste čerpal potřebné informace, tipu utahovací momenty, pořadí utahování šroubů na hlavě…a odkud jste bral náhradní díly? Mě se třeba ventily nepodařilo najít :oops: Já jen abych mohl začít malinko počítat. Děkuju
Co se třeba podívat na váhu vzduchu, měl jsi ji někdy venku??Já bych začal tam.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#15 Příspěvek od tagr » 09 čer 2010 08:34

Ta s tím moc nenadělá v případě TD4 u free jen reguluje turbo a to při volnoběhu nic moc nedělá. Vidím to na vstřiky , a pokud tak měnit všechny najednou at si jen přede, protože pořád rozebírat a měnit kousek po kousku pak vyjde dráž, vyčistit sání a dát zaslepku na EGR ventil a bude klid od zanešeného vzduch. potrubí. Natankovat a přidat čištění ventilů , a při výměně oleje propláchnout motor . Měl by být zase klid. :) Ta nafta u toho vstřiku je divná proto bude chyby tam.
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#16 Příspěvek od MadTom » 09 čer 2010 09:36

regulace klidného chodu - nebude to něco jako senzor klepání u benzínového motoru? Nové diesely (common rail, PD) mají systém více vstřiků na jeden pracovní cyklus - jak kvůli emisím, tak hlavně kvůli omezení tvrdého chodu motoru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#17 Příspěvek od cesta » 09 čer 2010 10:23

tagr píše:Ta s tím moc nenadělá v případě TD4 u free jen reguluje turbo a to při volnoběhu nic moc nedělá. Vidím to na vstřiky , a pokud tak měnit všechny najednou at si jen přede, protože pořád rozebírat a měnit kousek po kousku pak vyjde dráž, vyčistit sání a dát zaslepku na EGR ventil a bude klid od zanešeného vzduch. potrubí. Natankovat a přidat čištění ventilů , a při výměně oleje propláchnout motor . Měl by být zase klid. :) Ta nafta u toho vstřiku je divná proto bude chyby tam.
No s tím si nejsem až tak jistý, tak jednoduchá zas ta váha není u TD4, tady je kousek krkolomného :) překladu z rave: "Snímač MAF výstup je analogový napětí úměrné hmotnosti přiváděného vzduchu. ECM využívá tato data spolu s informacemi z jiných čidel a paliva mapy, určit správné množství paliva, aby se vstříkne do válce. Používá se také jako zpětná vazba pro signál EGR systém."jinak je to popsané v rave EDC system.Ta váha má pozlacené kontakty, takže ty data co posílá musí být dost přesné.
Je pravda,že ten únik nafty jak tam popisuje výše,je divný.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#18 Příspěvek od MadTom » 09 čer 2010 11:33

pozlacené kontakty nemají co dělat s přesností, ale pouze s tím, aby to bylo odolné proti korozi. Toho zlata je tam velmi slabá vrstva, takže to ve výsledku vychází levněji než stříbření, protože toho se musí dát víc a hlavně zlato nekoroduje.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

pan klobouk
Příspěvky: 298
Registrován: 21 lis 2009 17:04
auto: RR L322 TD6
Bydliště: Brno

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#19 Příspěvek od pan klobouk » 09 čer 2010 11:37

Taky myslím.U mého předchozího přibližovadla (BMW 530d)se to projevovalo podobně.Klapot,ztráta výkonu,kouř,prvně jen občas,potom se to zhoršovalo.Diagnostika ukázala vstřik,ten byl vyměněn pak ukázala váhu vzduchu a pak ještě tři žhaviče.Teprve potom a po nahrání nějakého komunikačního upgradu to bylo v pořádku. Vím že životnost vstřiku udává BMW 200000 km.(a to myslím počítají s jejich naftou)Je to pro ně spotřební materiál. :cash Mě to začalo dělat při 201900km...

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander Td4 vybruje a dymi Pomoc

#20 Příspěvek od cesta » 09 čer 2010 12:03

Tuž dík :D no,to se mám na co těšit teď jsem překročil 260 000km, nevím či tam jsou vyměněné.Ale zatím běží jak hodinky.....(buším do dřeva!) :D
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Odpovědět