RRC stropnice

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

RRC stropnice

#1 Příspěvek od Mirko » 08 pro 2014 23:56

Mnohokrát řešené téma. Mnozí z vás se s tím už více či méně úspěšně prali nebo nechali někoho prát. Vím, že už se tam lepili koberce, alkantara, kůže, pral původní potah a nalepil zpět, lakovala se skořepina nebo se jezdilo úplně bez. Je toho i docela dost na internetu popsaného, můžete si koupit novou skořepinu i s potahem za 11 tisíc plus dalších 10 tisíc poštovného z Anglie.
Přesto zde ještě můj příspěvek, když mi pod 22 letech od výroby spadla stropnice v mé novější Beluze poté, co jsme se rozhodli v létě na zadním platu sušit ručníky.
Prvně tedy brouzdání po netu, nějaké odkazy z forumu atd. Na německém ebayi jsem po chvílce našel "Himmelstoff hellgrau", super, vyřešeno, objednáno 4 metry, chtěl jsem potáhnout i clonu šíbru a navíc něco kdyby se něco nepovedlo :P
Látka dorazila a starosti začali - Hellgrau není hellgrau, nebo aspoň ne taková světle šedo-béžová, jako je původně v Rangovi. Popravdě byla o dost tmavší. Takže nová taktika - hromada emailu s prosbou o vzorky: 3 firmy byli tak ochotné a zaslali mi zdarma kousky materiálu. Všechny jsou samozřejmě kašírované cca. 3mm vrstvou molitanu jako originál. Výsledek zde (Barvy samozřejmě zkreslují):
Obrázek

Rozdílem v struktuře myslím to, že některé látky byli na povrchu "chlupaté" jako originál a některé působili více jako režná tkanina:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Správně to tedy má být "brushed nylon" a ten béžový nádech u originálu vzniká podle mě podlepením té látky tím hnědým molitanem, což se mi nepodařilo najít, takže těm náhradám chybí trochu toho okrového odstínu, je to více "bezbarvé".
Minimální potřebná šířka látky je podle mého 150 cm. Jinak nezbývá dost přesahu aby se s tím dalo ještě pohodlně pracovat!

Nebudu ale přece vyhazovat 4 metry látky a aspoň zjistím, jestli se mi to s pomoci Ottifanta vůbec povede nalepit nějak uspokojivě a ten méně trefený odstín půjde holt do mé staré Belugy. Naštěstí v naší domácnosti také vždy přebývá několik skořepin stropnic a šíbrů, takže mé Range mohou vesele jezdit, zatím co já se budu utvrzovat v tom, že to raději mám přenechat čalounikovi.
Nezbývá než vyndat stropnici z kůlny a opucovat:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Osvědčil se mi hrubý hadr a kartáč, na který se stále lepili žmolky molitanu. Po opláchnutí se ale jelo dál. Byla to asi hodina práce a pak hodina uklízení žmolku. Příště buď vysavačem nebo na folií.

Pak jsme sehnali dle doporučení čalouníka lepidlo - pro vysoké teploty protože pod černou střechou určitě vysoké teploty jsou - a už jsme se do toho pustili. Od prostředku vždy cca. 10cm pruh na jednu stranu a pak na druhou - dokud vám nedojde lepidlo (měli jsme pouze jednu pixlu). Což se nám stalo a kvalita fotek je taky hrozná protože těch Svijan bylo trochu víc.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bez lepidla jsme aspoň ještě rozdělali šíbr - fígl je v tom, že se musí celý šíbr sundat ze střechy (poue osm šroubu a 4 odtokové hadičky), pak posunout clonu zcela dozadu - vyloupnout takové 4 pružinky z jejich držáku a pak s tím chvíli verglovat, aby se u těch zadních hran clony dali vyndat jejich plastové vodítka. Následně se clona vytáhne dál dozadu (po vyndání plastových bílých dorazu) a tam se opět vyviklají zbývající dvě plastové vodítka. No a protože těch Svijan už bylo hodně, tak jsem jedno ulomil. Stojí pětikilo, takže don´t drink and bastl....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak už je před vámi samotná plastová clona a po stržení vrchn látka zůstane jakási podkladní tkanina na místě. Zvažují ji taky ještě sundat.
Brzy budeme pokračovat, lepidlo už je nakoupené.

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: RRC stropnice

#2 Příspěvek od kupec18 » 09 pro 2014 08:50

Spása záchrana, zas budu klidně spát.

Už delší dobu to taky decentně řeším na mém D1, zatím každy čalouník od toho dal ruce pryč z tím že to vůbec nejde nalepit a je to zbytečné. A který nedal ruce pryč tak si řekl nesmysl.

Pls až budu v Brně mužu se stavit na pokec a instruktáž??

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#3 Příspěvek od Mirko » 09 pro 2014 09:37

Až do vánoc sídlím 30km severně od Brna v Lysicích, kde taky mám rozdělané ty stropnice. Klidně přijeď.
Jenom pro představu - látka s poštovným 1200 - 1500 Kč, lepidlo jedna pixla něco přes 300 Kč. Dále jsem použil malý malířský váleček a hodí se čisté bílé rukavice, člověk tu novou látku nechce hned upatlat. Takže vstupní náklady kolem dvou tisíc. Lepidlo jsem kupoval v čalounických potřebách bpp na Hájecké 11 v Brně.

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: RRC stropnice

#4 Příspěvek od kupec18 » 09 pro 2014 09:39

Jak říkam u nás se do toho ani nikomu nechce. Takže já nemám moc co řešit.

Jak to slo tvarovat do těch záhybu, musel jsi to nahřívat nebo nějak napařovat?

Edit: Ještě bych tě poprosil o link na ty první 3 latky z leva na fotce. Ty se mě libíí :mrgreen:
Naposledy upravil(a) kupec18 dne 09 pro 2014 09:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#5 Příspěvek od Mirko » 09 pro 2014 09:41

Já tam ještě úplně nejsem, protože mi došlo to lepidlo, ale vypadá to nadějně u okénka a světla no problém, akorát je fakt potřeba dost lepidla. Uvidíme jak to dopadne večer :chuckle Látka je celkem pružná, navíc ten molitán tomu taky dává nějakou svobodu pohybu.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#6 Příspěvek od Mirko » 09 pro 2014 10:22

Tady ještě několik z těch vzorků přiložených v autě za běžných světelných podmínek:
Obrázek

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#7 Příspěvek od PavelU » 09 pro 2014 13:13

Pěkná práce Mirko, taky mě to čeká... :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: RRC stropnice

#8 Příspěvek od MadTom » 09 pro 2014 18:06

Hezké, v D2 to mám podobnej problém. Až se to naučíš, kolik za to budeš chtít? :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: RRC stropnice

#9 Příspěvek od Mira 101 » 09 pro 2014 18:10

Přesně tak,krásná práce,kam Ti to dovést? :grin: :grin: :grin:

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#10 Příspěvek od Mirko » 09 pro 2014 23:17

Nechvalte dne před večerem.

Dnes dorazili ještě vzorky od firmy Martrim.co.uk, která má na svých stránkách vlastní sekci s "Land Rover Headlining" ale zaslané vzorky jsou vedle jako ta jedle (ty spodní dva vzorky):

Obrázek


Tak látka, kterou jsme vybrali jako vítěze, dnes dorazila v ruli a vypadá opravdu podle představ z toho vzorku, takže to bude další práce. Dnes jsem ale dolepil rozdělaný strop. Dopadlo to celkem koukatelně, asi na dvou místech bych si to uměl představit lépe - přední konec šíbru, kde bylo asi málo lepidla, a jeden zadní reprák, kde jsem to asi moc špónoval. Nicméně doufám, že se po nastříhání otvorů k těmto dvěma místům ještě dostanu.

Tahkle se chová to lepidlo:
Obrázek

Tohle je finální lepicí výsledek, přes noc nechám schnout a brzy se snad dostanu k těm otvorům a zastřihávání a olepení hran:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nikde jsem nic nenahříval, nenastřihával atd. Někde je to více boulovitý, ale molitan by se měl ještě trochu "nadechnout.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#11 Příspěvek od Mirko » 14 pro 2014 18:31

Včera jsme dokončili stropnici a večer jsem demontoval stávající z auta. Rozdíl je až děsivý:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#12 Příspěvek od Mirko » 14 pro 2014 18:35

Při demontáži jsem nalezl i jednoho ze spoluviníků spadlého stropu (v tomhle autě byl baldachýn už před sedmi lety) - Někdo odborně namontoval anténu do střechy a celá zadní část střechy je zespod orosená:

Obrázek

Navíc je na dolním okraji fotky vidět kabel k nové anténě, který člověka fakt dokázal přivést k šílenství, jak neustále klepal z vrchu na stropnici. V originále jsou všechny konektory apod nad stropnici obalené jakousi tlustou molitanovou izolační páskou.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: RRC stropnice

#13 Příspěvek od MadTom » 14 pro 2014 18:42

To orosení nemusí souviset s montáží antény, ale s počasím. Tak střecha je prostě plechová, takže když je v autě vlhko, tak se orosí.
Spíš bych hledal, jestli někde nezatéká. Ale na to aby auto uvnitř pořádně zvlhlo stačí tam nastoupit v dešti s mokrým oblečením.
A to klepání, to vážně naštve. Zlaté vázací pásky - existují k nim samolepící držáky, a když jsou s dobrým lepidlem, tak to bude držet i na té střeše.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: RRC stropnice

#14 Příspěvek od Benjamin » 14 pro 2014 20:15

Pěkná práce, díky za fota i návod :yes taky mě to asi časem čeká :cool
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#15 Příspěvek od Mirko » 02 led 2015 00:29

Proběhla zatím montáž jedné stropnice do mé 4,6-ky.

Obrázek

Ta světlejší z opravené dvojice už je v autě a má za sebou cestu do Alp a zpět. Montáž je celkem zdlouhavá akce na několik hodin - zejména protože jsem pomíchal stropnice, tak jsem musel přizpůsobovat úchyty repráků asi trochu jiným dírám ve stropě. Holt anglická přesnost. Další čas zabere hledání závitů za látkou pomoci špendlíků atd. Celou stropnici jsem pro transport a umístění do auta zabalil a rozbalil až byla aspoň chycená na svém místě.
Materiál, který mi firma Cabanski poslala, nebyl shodný se vzorkem, ale jemnější a světlejší, což trochu ztížilo práci, ale barevně sedí lépe a výsledek vypadá v autě opravdu dobře. Taky se mi zdá, že vnitřek vozu lépe voní, přece jen už ta stará látka nějaký ten pach pohltila.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#16 Příspěvek od PavelU » 02 led 2015 00:34

Sériová výroba... :mrgreen: :mrgreen: Máš to perfektní... :yes
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: RRC stropnice

#17 Příspěvek od Jenda » 02 led 2015 09:40

Tohle vypada moc pekne a voni to novou karou i na fotce :yes
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
HARDYS
Příspěvky: 114
Registrován: 17 úno 2013 20:55
tel.: 723728383
auto: L R Di3OO
Bydliště: PODĚBRADY

Re: RRC stropnice

#18 Příspěvek od HARDYS » 09 srp 2015 20:16

Děkuji za rady a parádní inspiraci, PARÁDNÍ PRACE :yes :yes :yes

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: RRC stropnice

#19 Příspěvek od libovka » 12 srp 2015 09:48

co používáš za to plátno?Kde ho objednáváš?

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RRC stropnice

#20 Příspěvek od Mirko » 12 srp 2015 11:06

Viz první foto.

Odpovědět