Range Classic různé...

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#21 Příspěvek od kryten » 18 pro 2020 09:44

Martin T píše: 17 pro 2020 15:36 Fakt se povedl, já jsem ho viděl naživo a je to velká krása. Lepší než z továrny :-)
Ooo děkuju za pochvalu 😁

Alois
Příspěvky: 77
Registrován: 07 srp 2010 17:06

Re: Range Classic různé...

#22 Příspěvek od Alois » 18 pro 2020 11:15

kryten píše: 18 pro 2020 09:43
Mirko píše: 17 pro 2020 12:51 Ten se ti fakt povedl Jakube :yes To byl ten tvůj rozdělaný projekt, který si tady kdysi nabízel? Jednoho dne se mi snad zadaří taky jednoho takového poskládat.
Na vaječňákovi jsem z exteriéru toho moc nedělal, hlavně jsem jen skládal interiér a elektriku. Je to kamarád z Berlína. Myslím, že Eliott a a Armstrong jsou nejlepší takový, jaký jsou a navíc je má přece v péči Eliott. Já už jsem se zapřísahal, že se tomu budu věnovat jen pro vlastní potřebu...a té je dost s naším rodinným monotématickým vozovým parkem :-)
Mirko díky moc!Je to on,dlouho rozdělaný projekt, který jsem měl původně pro sebe ale nebyl schopen ho dokončit,to jsem udělal až když se našel nový páníček.Ještě mně čeká dokončit dva kousky...Na dalšího pro sebe už sílu mít nebudu,je s tím obrovské množství práce a trvá to hrozně dlouho...
To budou určitě krasavci, je vidět kus precizní práce, máš už nějaké fotky z progressu? A co to bude, až to bude, taky RRC 2 doors?

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#23 Příspěvek od Mirko » 20 pro 2020 14:14

kryten píše: 18 pro 2020 09:43 Mirko díky moc!Je to on,dlouho rozdělaný projekt, který jsem měl původně pro sebe ale nebyl schopen ho dokončit,to jsem udělal až když se našel nový páníček.Ještě mně čeká dokončit dva kousky...Na dalšího pro sebe už sílu mít nebudu,je s tím obrovské množství práce a trvá to hrozně dlouho...
Na něm je vlastně použitá ta naše bývalá kastle , ne?

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#24 Příspěvek od kryten » 20 pro 2020 16:07

Alois píše: 18 pro 2020 11:15
kryten píše: 18 pro 2020 09:43
Mirko díky moc!Je to on,dlouho rozdělaný projekt, který jsem měl původně pro sebe ale nebyl schopen ho dokončit,to jsem udělal až když se našel nový páníček.Ještě mně čeká dokončit dva kousky...Na dalšího pro sebe už sílu mít nebudu,je s tím obrovské množství práce a trvá to hrozně dlouho...
To budou určitě krasavci, je vidět kus precizní práce, máš už nějaké fotky z progressu? A co to bude, až to bude, taky RRC 2 doors?
Děkuji,fotky mám,jen mi došlo že tady vlastně plevelím Mirkovi vlákno :Sorry: tak možná je to na založení nového.
Jojo budou to stejné 2 doors,jen jeden lakován v originál odstínu Arctic white a druhý v Lincoln green.

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#25 Příspěvek od kryten » 20 pro 2020 16:14

Mirko píše: 20 pro 2020 14:14
kryten píše: 18 pro 2020 09:43 Mirko díky moc!Je to on,dlouho rozdělaný projekt, který jsem měl původně pro sebe ale nebyl schopen ho dokončit,to jsem udělal až když se našel nový páníček.Ještě mně čeká dokončit dva kousky...Na dalšího pro sebe už sílu mít nebudu,je s tím obrovské množství práce a trvá to hrozně dlouho...
Na něm je vlastně použitá ta naše bývalá kastle , ne?
Přesně tak,kastle i chassis je ta od tebe.Hezky to do sebe zapadlo, původní díly byly tak zkorodované,že tohle se ukázalo jako nejoptimálnější řešení.Proti originalitě jsem se provinil lakováním do modré Tuscan blue místo původní barvy původního auta Bahama gold... :blush

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#26 Příspěvek od Mirko » 21 pro 2020 12:36

Tak jsem rád, že se to uplatnilo. Je pravda, že jsem to tehda ještě bral všechno jako zbytky z vraků, dnes už to vidím jinak. Vlákno je open source, ať je vidět, že "Classic žije" :mrk
Tuscan Blue je krásný, ale měl jsem tady nedávno majitele 2 doora, který mi vysvětlil z pohledu umělce to, že vlastně všechny ty barvy ranných 2 door jsou hrozné... Já už jsem kdysi psal, že jsem se barev na Classicovi zřekl a asi by můj 2 door skončil v nějakém Welsh Grey ze LR series. Ten můj Suffix-D byl původně v barvě Sahara Dust, ale možná stejně půjde brzy z domu.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#27 Příspěvek od Mirko » 12 led 2021 15:16

Dokonce Overfinch už naskočil na retro-vlnu a opět nabízí kola na Classica (a tím pádem i Defendra a Doscovery), které nabízeli v devadesatých letech:
https://www.overfinch.com/product-categ ... r-classic/
Cena lidová, ale na autě krásné:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#28 Příspěvek od Mirko » 16 led 2021 18:23

Tak pokračuje příběh deseti malých čerňoušků:

Obrázek

Dnes odjel další Classic ze stodoly. Snad bude nový majitel mít víc sil na renovaci, ke které jsem se neustále nemohl rozhoupat...

Docela jsem si s ním užil, v tomhle byla má 4,6ka. Foto z dob, kdy byl pohromadě:

Obrázek

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#29 Příspěvek od kryten » 16 led 2021 20:00

Mirko píše: 21 pro 2020 12:36 Tak jsem rád, že se to uplatnilo. Je pravda, že jsem to tehda ještě bral všechno jako zbytky z vraků, dnes už to vidím jinak. Vlákno je open source, ať je vidět, že "Classic žije" :mrk
Tuscan Blue je krásný, ale měl jsem tady nedávno majitele 2 doora, který mi vysvětlil z pohledu umělce to, že vlastně všechny ty barvy ranných 2 door jsou hrozné... Já už jsem kdysi psal, že jsem se barev na Classicovi zřekl a asi by můj 2 door skončil v nějakém Welsh Grey ze LR series. Ten můj Suffix-D byl původně v barvě Sahara Dust, ale možná stejně půjde brzy z domu.
Mirko naprosto souhlasím.Tenkrát jsem vybíral lepší díly,na kterých bylo míň práce.Z dnešního pohledu se renovuje vlastně každý vrak vzhledem k současným cenám hotových aut.
Co se týče barev,to původní auto bylo Bahama gold a to torzo od tebe bylo Arctic white,to byly barvy,které se mi tenkrát nelíbily,naopak mně okouzlila Tuscan blue,která myslím autu moc sluší.Jinak nehřeším,dělám všechny renovace do původního odstínu toho konkrétního auta :wink:
S pohledem umělce,to zní jako slova Pavla Holého,mého kamaráda ,akademického malíře,který má 2 door v takové pískové barvě...původně byl bílý,to je barva,o které říká že to není barva :-) čistý list papíru...z nostalgie nechal bílou jen střechu...taky mi o těch dobových barvách říkal že jsou hrozné a ofrňoval se nad tou modrou :lol: Tak se tak přátelsky pošťuchujeme,já mu zase říkám že mu to bílé auto na sluníčku nějak zežloutlo 8) A nesouhlasím,k 70.létům takové odstíny myslím patří.
Tak jsem zvědavý jestli se ti podaří postavit si nějaký 2 door pro sebe.Třeba ti zůstane doma a podaří se ti to.Věřím že by byl krásný i šedé ze Series.Držím palce!

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#30 Příspěvek od kryten » 16 led 2021 20:02


Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Range Classic různé...

#31 Příspěvek od kryten » 16 led 2021 20:04

A gratulace k prodeji,aspoň budeš mít víc času na prostoru na 2 door :wink:

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#32 Příspěvek od Mirko » 01 úno 2021 20:50

Cestovatel pokračuje - Z Blanenska do středních Čech zpět na Blanensko a nyní opět někam k Prahé:

Obrázek

Snad už je ve správných rukou a vrátí se na cesty. Poslední dálniční známka je z roku 2007.

V garáži to prokouklo:

Obrázek

Čerňoch vzadu půjde jako trvalá zápůjčka spoluorganizátorovi Classic meets na práci do soukromého lesa. A Jeep čeká na přečalounění sedaček, aby našel na jaře kupce...

Mám tady komplet podvozek z 1990 VM - obě nápravy vč. diferáků, rám byl odrezený a doslova politý barvou, měl jen povrchovou rez, původně Ital, případně je k němu i manuál pětikvalt LT77. Motor, B-W atd není. Je tam i nějaký řízení, tlumiče, péra, atd. bez papírů. Kdo by měl zájem, tak prosím SZ.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#33 Příspěvek od Mirko » 16 úno 2021 23:13

Když ho nikdo, nechtěl, tak jsem si ho teda namontoval po třech letech sám...Výměna tyče řízení mě k tomu donutila, jelikož Britpart sice už prý vyrábí díly OEM, ale aspoň má klouby o 90° otočené, takže jsem volant stejně musel přesadit:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak snad skončil ten lepkavý pocit, když byla vyšší vlhkost vzduchu...

Uživatelský avatar
Mene
Příspěvky: 234
Registrován: 14 zář 2013 11:47
auto: RRC 1986 + 1987

Re: Range Classic různé...

#34 Příspěvek od Mene » 17 úno 2021 10:38

To me taky trapi ... v Armstrongovi (1986) se 4 ramennym volantem. Je to jak opatlane kepidlem, droli se barvi ruce :/ Malinko i Eliott, tam je uz ten novejsi, ale je to jen naznak.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#35 Příspěvek od Mirko » 17 úno 2021 12:59

Nově potáhnout volant není takový problém, je dost firem, které to nabízí. Já jsem chtěl, aby ta barva seděla, což znamenalo, že ta kůže je nabarvená dodatečně specializovanou firmou v Brně. Kůže je Nappa, takže ne úplně originál. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.
A kdyby to nevydrželo, tak jsem poptal přímo původního dodavatele kůže do Range Conolly, kolik by stála kůže do Classica v původní kvalitě a barvě. Potvrdili mi, že to dělávají v minimálním množství 10 ks krav a že už to dodávali renovatorským firmám pro Range Classicy (předpokládám Kingsley) - očekávám hrozný ranec, ale pak najít čalouníka, u kterého to nebude škoda smrti deseti sudokopytníků...

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#36 Příspěvek od Mirko » 19 bře 2021 20:30

Pokračuje vývoj okolo dýh.
Momentálně jsou vyrobené prototypy nových podkladů okolo automatu a ovládání oken. Tyhle díly trpí sluncem a potem nejvíc. Ty plastové jsou naopak často provrtané samořezkama. Podklady budou k mání i k vlastní povrchové úpravě, kdo by si je chtěl lakovat nebo potáhnout kůži. Co ale zatím neumí replikovat jsou všechny ty drobné zobáčka a držáčky zespodu, ale jsou předvrtané díry pro jejich přenesení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Range Classic různé...

#37 Příspěvek od MadTom » 19 bře 2021 22:07

Pěkné, mě se osvědčily kovové díly co jsou určené pro zastříknutí nebo zalisování do plastových - jsou to různé vroubkované válečky se závitem a podobné. Často je to mosazné, takže není problém upravit. Používal jsem to tak, že jsem to lepil do slepých děr, tam kde jsem nechtěl díru pro šroubek skrz. Drželo to lépe, než jenom zalepená matka. Třeba něco takového: https://www.briol.cz/zavitova-vlozka-li ... RlEALw_wcB
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#38 Příspěvek od Mirko » 20 bře 2021 10:31

Díky za inspiraci, může se hodit...
Úchtyky jsou v originále prostě šroubované samořezkama do dřeva - je to vidět na prvním obrázku. Ale jsou to různé patvary z plastu nebo kovu nebo pružinového plechu, které by se museli asi dělat po tisících, aby se to nějak vyplatilo... Ale to může každý použít ze svého, pokud je nemá ulomené.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Range Classic různé...

#39 Příspěvek od MadTom » 20 bře 2021 14:21

Asi tě chápu - vyrábět něco z plechu se dá, ale drobné věci typu úchytka tak okolo 100ks, jinak bude cena hrůzostrašná. A ještě to bude maximálně z nerezi nebo duralu, na pruživnovej plech zapomeň, tak to je ještě dražší. Vruty do dřeva jsou sice hezká věc, ale tam na 2 použití - poprvé a naposledy. Pokud se to má rozebírat, tak to prostě v autě držet nebude. Tu už raději dát závitovou vložku a metrický šroub - když je místo, tak jsou buďto lisovací matice do dřeva, když není, tak klidně do díry zamáčku případně i zalepím nýtovací matici, akorát ji neroznýtovávám. Ono to potom drží celkem dobře.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Classic různé...

#40 Příspěvek od Mirko » 23 dub 2021 10:01

Aktuálně tu běží trochu větší projekt, než dýhy:
Původní stav:
Obrázek

Postupná rozborka:
Obrázek

Obrázek

A aktuální stav kastle před pískováním:
Obrázek

Odpovědět