Dilema: Freelander x Range Rover

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Gorg

Dilema: Freelander x Range Rover

#1 Příspěvek od Gorg » 27 led 2007 20:36

Ahoj kluci,
jen kratce jeste pred dotazem mala vsuvka. Navstivil ted na netu mnoho for a hledal neco o Land Roverech. Nemusim urcite rikat, ze tohle forum je nej, ale vite co jeste? Ma to tady styl a nikdo neni drsnej a sprostej jak je tomu caste na jinych forech, takze za to diky :-)

Ted k memu dotazu.
Precetl jsem nejen toto cele forum, ale i jine a presto...hledam odpoved!
Chtel bych poridit ojetinu LR a to levnou. Max. cena 250 000.
Mam vybrano...Freelander TD nebo RR TD.
Vim ze se ty dve auta nedaji temer srovnat, ale cenove ano.
A to je ten problem. Radeji bych RR, ale mam vaznou obavu ze zavad. Nejsem priznivcem presprilisne elektroniky a desi mne naklady na opravy RR i co se tyce mechu a spol.
U Freelanderu chapu, ze se jedna o proti RR v podstate o uplne jiny druh vozidla, ale je mi sympaticke, ze je o proti RR uplne jednoduchy a cim je vec jednodussi, tim mene ma sanci se pokazit.

Muze mi nekdo, kdo ma zkusenost s obema vozy a kdo chape me vnitrni dilema ukazat cestu? :-)
Nerad bych pak osciloval, jak to genialne popsal tusim De Lite.
Moc dekuji za kazdy nazor.

Uživatelský avatar
coroner
Příspěvky: 159
Registrován: 12 pro 2006 22:10
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od coroner » 27 led 2007 22:57

No teď babo raď :)
Určitě nejvíc záleží na tom, na co chceš auto používat, kolik ročně najezdíš a kolik ze svého rozpočtu si můžeš dovolit měsíčně přeskupit do položky Land Rover.
Freelander bude určitě spolehlivější, bude míň žrát a vyžadovat méně oprav. Pokud nepotřebuješ auto do náročného terénu tak i freečko toho zvládne hodně. Zkrátka je freelander ideální auto, který tě ekonomicky nepoloží.

Ha a proč teda vlastně jezdím RR že? :shock:
Takovou potvorou s nevalnou pověstí co žere i trávu kolem cesty...
To se nedá popsat, to se musí zažít. Když v něm člověk jede, říká si, že každej spálenej litr benzínu za to stojí. Je to prostě luxusní, bezpečné a krásné auto s kterým člověk může brodit sněhem a bahnem od chalupy, pak zajet na myčku, ostříkat to, vzít si oblek a rovnou do divadla a ostudu rozhodně neudělá.

Prostě rozum říká, kup freelandera, za 250t seženeš slušnej kus na kterej při troše štěstí nebude potřeba sáhnout u RR by to za ty peníze byla spíše náhoda. Ale jak se rozhodneš a co ti bude víc vyhovovat je jen a jen na tobě.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Admin » 28 led 2007 10:17

Range Rover je luxusní vozidlo, vždycky to tak bylo je a bude. Proto jsou i luxusní ceny náhradních dílů a údržby celkem.
Freelander byl směrován spíše do skupiny rodiného vozítka. Levnější díly i údržba.
Za 250.000,- seženeš Freelandera v lepším stavu než Range Rovera.
Osobně, mě se Range Rover taky víc líbí, ale z ekonomického hlediska bych šel do Free.

Gorg

#4 Příspěvek od Gorg » 28 led 2007 15:39

Ahoj,
děkuji moc za Vaše odpovědi. Celkem jasné nasměrování :-)
A bude to tak...poridim Freelandera. Ted si dam na cas s vyberem. TaK nejak vnitrne doufam, ze se tento rok pohnou ceny Freelanderu trochu niz. Ale vubec se jim nechce :-)
Kdyz o tom premyslim a to i diky Alfovi, skutecne se da uvazit i benzin, pokud by se objevil levny a zachovaly.
Ale cetl jsem, ze ty benzin motory Rover uvnitr nejsou az tak kvalitni.
Na druhou stranu vim o pripadu, kdy se kratce po zakoupeni TD odporoucelo turbo. Ovsem nejaky sikovny mechanik tam namontoval turbo z jineho typu vozu a o dost levnejsi.
Adminovy rady pri koupi benzinu jsem si vzal k srdci a u dieslu chapu, ze je nejlepsi kupovat ho v zime a hned z rana, dokud ho nenastartuji a nenechaji ohrat.
Pokud by vas napadla jeste nejaka rada kluci, na co si dat pozor, budu moc rad. Ale je mi jasne ze napr. funkci viskozni spojky overim pri projizdce tezko a takovych veci budou mraky.
Co se vybavy tyce, jsou ve freelanderech starsnich rocniku velke rozdily?
Diky moc za kazdou reakci na takto nesourody prispevek :-)

Odpovědět