S1 - 107'' Station Wagon LHD

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1784
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#21 Příspěvek od matooo » 07 bře 2019 11:22

cyril píše: 07 bře 2019 10:23 Kudrnáč o ně přišel laxním přístupem při vypořádání s Krytenem a co Peklo schvátí, už nikdy nenavrátí.
....
Tak to peklo znám taky mám zkusenost :Ja blb:

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#22 Příspěvek od kryten » 07 bře 2019 12:15

Tak pánové,nemám čas na nějaké elaboráty,ale vidím že tady Cyril naznačil něco o "rozkradení" a "vypaření " dílů z tohoto auta,budu jednou krátce reagovat.
Auto bylo dovezeno Samem,který se tady už spoustu let neobjevil a bylo funkční a jezdící.Motor z SIII,převodovka pedály taky,elektroinstalace,budíky nepůvodní,některá okna nahrazena plexi,i ty co nemají plastová být.Chassis bylo opraveno kovářským způsobem,ale funkčně.Tehdy jsme auto normálně přihlásili na černobílé značky.Sam ho následně prodal Kudrnáčovi.Škoda,že ho tenkrát nechtěl nechat tak,jak bylo a měl potřebu se pustit do kompletní rekonstrukce.Nakoupil na to v UK hromady dílů,které ani nebyly potřeba,naopak spoustu dílů,které byly neoriginální a obtížně sehnatelné chybělo.Takže jsme auto rozebrali a po dohodě s Kudrnáčem jsme díly,které byly neoriginální neschovávali.Nějaké díly jsem mu sehnal já ale určitě se nepodařilo sehnat všechno,znalí ví jak se díly na SW shání...Pak se Kudrnáčovi změnily priority,na projekt přestaly být peníze,nechal to ležet rozpracované u mně v tehdejší dílně několik let bez odezvy,kde mi to zabíralo místo.Při mém stěhování jsem ho po několika urgencích přiměl k tomu,aby si to odvezl.Uskladnil si to u sebe v garáži a po čase to za velmi nízkou cenu prodal Cyrilovi,aby se toho zbavil.
Takže pokud si někdo myslí,že nesu nějakou zodpovědnost za to,že auto není kompletní,bylo by dobré si uvědomit,v jakém bylo stavu,jestli je běžná praxe opustit svůj projet,nechat to někde ležet,dělat mrtvého brouka,následně to odvézt,prodat a následující majitel obvinit mně,že něco chybí...? :roll: A ještě to následně ventilovat zde na fóru....?Nic jsem si z auta nenechal,abych to následně použil nebo zpeněžil,to opravdu ne.
Ani já jsem nikde veřejně Cyrile nepsal,v jakém stavu byla SIII kterou jsem od tebe před dvěma lety koupil,že to nebylo až tak úplně podle popisu...Myslím že bys měl být rád,že jsi za směšnou cenu koupil projekt,který je sice náročný,ale po dokončení je to jedna z nejcennějších Series...a Matooo,až si u někoho odložíš dveře a 6 let se neozveš,tak se nediv,že když se vzpamatuješ,že už nejsou...nemám neomezené skladovací kapacity...
Takže kluci,nechci se s nikým dohadovat,hádat ani cokoliv jiného,ale zkuste se nejdřív zamyslet nad všemi okolnostmi,jak to bylo a že druhá strana na to má svůj pohled a názor,než to vypustíte do veřejného prostoru...

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1784
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#23 Příspěvek od matooo » 07 bře 2019 12:24

Tak k dveram. To že som pozastavil renovaci kvoli národeni děti nemění nic na tom že ked som ti tento rok volal ohladne dveří tak si mi povedal že ti to zavadzalo a vyhodil si ich. Už to vidím jak vyhadzujes skla a komplet zámky a stahovacky a pod. Hovořil si mi že si mi pisal. V SZ nemám ani jednu správu od teba aby som si prišiel po dveře. A věř tomu že by som si tu robotu dal a sadol do auta a přijel. Poslední správa od teba je s cislom účtu kde som ti posílal peníze.
Serem na to dveře koupím nové ale chraň pánbůh že ta stretnem niekde na sraze to sa bojim že mi buchnu sadze.
Takže za mna si strateny případ.

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#24 Příspěvek od kryten » 07 bře 2019 12:50

Nechci plevelit vlákno kam to nepatří ale když jsi to tak hezky napsal,tak se vyjádřím.Zajímavé že když jsi volal tak jsi řekl něco v tom smyslu že se nedá nic dělat a že tvoje chyba že ses neozval...Ano,skutečně je,přerušená renovace je tvoje věc,ale pokládal bych za slušné dát vědět a zeptat se,jestli mi to třeba nepřekáží...a ne mi to tady nechat léta ležet.Ty jsi se měl ozvat a řešit to.Takhle přesně jsem přišel o chladič na E-Type,dal jsem ho na repasi,a protože jsem dělal spoustu jiné práce,ozval jsem se po roce a řekli mi,že podle občanského zákoníku po půl roce nekomunikace zákazníka se servisem věc propadá a že ho prodali...Takže by bylo dobré se zklidnit a hledat chybu i u sebe.To je vše,víc času tomu celému věnovat nebudu,obzvlášť když se někdo vyjadřuje výše uvedeným způsobem.

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#25 Příspěvek od cyril » 07 bře 2019 13:36

Pánové trochu klidu prosím.
To bychom totiž mohli skončit u nekonečný debaty, kdo tady vlastně koho napálil první a kdo to kdy komu a jakou formou zase natřel zpátky.
Já Kubo nic nenaznačoval. Kdybych chtěl napsat, že jsi mi něco ukradl, tak bych to prostě napsal a případně to po tobě chtěl zpátky.
Mě jsi ale nic neukradl, protože já koupil kupu šrotu od Honzy, bez ohledu na to, jak blbě jste se vy dva vypořádali.
Podle mě se nemá cenu vracet ani k mému nákupu S1 od tebe a Mareše, nebo k mému prodeji S3 tobě, což vidím trochu jako karmu. To považuji za uzavřenou věc a znovu opakuji...Ty jsi mi nic neukradl!
Já koupil šrot, kterej měl bejt původně pojízdnej a teoreticky by ho stačilo zase smontovat. A to nebyla pravda, na což jsem přišel pozdě, protože jsem si mylně rozklíčoval informce k autu mě Honzou podané.
A to je moje chyba. Ne tvoje, ani Honzova, kterému byl po změně priorit stav zbytku auta i jeho další osud šumák. Řekl mi cenu a já ji akceptoval...
Jestli to byl "velmi levný nákup" ukáže až čas, protože v tomhle stavu za něj nedostanu ani to, co mě už stálo. Kolik to bylo, si z dovolením nechám pro sebe. Spíš mě udivuje, že naznačuješ, že víš, za kolik jsem auto koupil. Jestli to teda fakt víš. Protože normálně se takový věci mezi dospělýma nesdělují.
Takže pokud mě budeš chtít poradit, proč tam je jiná zadní náprava, nebo jak si dál počínat, budu ti vděčnej. Ale jinak bych byl rád, kdybychom se v tomhle vlákně nehádali.
Pokud to totiž půjde jen trošku dobře, mohlo by časem tohle vlákno pomoci dalším lidem zachránit tyhle pěkný auta...A o to jde především.
Takže za mě...mír! :beer

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1784
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#26 Příspěvek od matooo » 07 bře 2019 13:39

V tel som si chybu přiznal preroze prvá věc ktoru si na mna vybafol je ze si mi psal. Ale prvá věc co som urobil že som si checkol SZ ked si mi tvrdil že si má na to upozorňoval. Naivně som si myslel že máš pravdu a že si má na to upozorňoval. Co vsak nebola pravda. Bol si ticho jak vos pod chrastou. A necituj mi tu občana kedze nebola ani objednávka ani žádná zalohova fa a peníze som poslal na dobré slovo na účet.
A sorry ale pochybujem že si taky blazon že vyhodis do kontajneru např skla origo ked jedno stojí 3000. To si děláš prdel.
Cyrile sorry ale že to plevelim ale vnutorne má to strašně strašně série takže musím reagovat.
Hlavně by som bol rád aby sa nenapalil niekto druhý.
Kludne to zmazem ak chceš.
Cao matooo

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#27 Příspěvek od kryten » 07 bře 2019 14:14

Cyrile určitě se nechci hádat ani a tebou ani s matoo,jak jsem už psal,to už mám dávno za sebou,prošel jsem určitou transformací před lety a tohle jsou důsledky let předchozích,kdy se s tím musím vypořádat pomocí mých současných postojů,to by bylo na dlouhosáhlou debatu a to určitě nemá smysl tady a psanou formou.Každopádně je to cesta pozitivním směrem s progresivním vývojem.
Nechci si ani vytvářet jakékoliv domněnky.Jen jsem v tvém vlákně zahlédl náznak mého obvinění ze ztráty dílů a na to zároveň navázal matoo tak jsem cítil potřebu se vyjádřit.To je vše.Ty reaguješ rozumně,matoo trochu impulzivně a v rozčilení píše i Slovensky :mrgreen: Vše samozřejmě v legraci,nebo mu fakt bouchnou saze jak mi sliboval :-P Nikdo druhý se nenapálí,neboj,pro kamarády už dávno nedělám,poučení bylo významné.Taky se nechci napálit,každá mince má dvě strany.
V klidu kluci,mám vás rád a fakt se nehádám kvůli ničemu,ani kvůli tak pomíjivým věcem jako jsou auta(a to je mám taky rád),a myslete si o mně co chcete.Bylo by dobré naší společnou energii vložit místo psaní svých nekonečných argumentů do toho,aby tak vyjímečné auto bylo zpátky na silnici a především v terénu.
Nechci se k ničemu vracet,je to minulost,která je pryč.Je užitečné být v přítomném okamžiku.A zákon příčiny a následku,karma,Cyrile funguje úplně ve všech situacích chování cítících bytostí.Proto zůstanu v klidu a nebudu reagovat neuváženě.
Cenu jsi mi řekl sám,a věděl jsem o tom i od Kudrnáče,jen jsi byl nejrychlejší a první koupil.Ale nenapsal jsem částku.Máš pravdu že ten projekt bude drahý i kdyby to auto bylo zadarmo,pokud bys ho ty nebo kdokoliv jiný chtěl dotáhnout do stádia špičkové renovace.Je to ale na zvážení jak to pojmout.I když jsem zastáncem striktní originality,už tehdy jsem z auta cítil,že by mělo zůstat tak jak je,ale osud chtěl jinak.Každopádně jsem ochoten pomoci radou,konzultací nebo případně vyhledáním potřebných dílů v UK když budeš chtít.
To je už ode mně vše,zvažte jestli to tady chcete nechat nebo to smáznete.
Vše dobré!

Ivoš Def
Příspěvky: 274
Registrován: 21 zář 2009 15:42
tel.: 728609347
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#28 Příspěvek od Ivoš Def » 07 bře 2019 18:12

Pokusím se to zde vrátit k původnímu tématu :mrk
Ad. zadní náprava: Je-li ta na fotkách z SI (zdá se že ano), pak ale není ze 107SW! 107SW měla totiž jako jediná SI širší (větší rozteč) uchycení listových per. A proto také úchyty na rámu nejsou pod hlavními podélníky, ale jsou na bočních "výložnících". Vše kvůli zvýšení stability...
Že je motor a převodovky z SII (nebo SIII?) bych zatím neviděl jako tak velký problém, pokud držáky na rámu zůstaly původní. Dalo by se kdykoli zase vrátit do správného stavu. Tyhle přestavby se dělaly průběžně, prostě ta věc potom výrazně lépe jede a řadí. Poslední trend (a myslím že mnohem horší) je 200TDI - tedy, ten motor sám o sobě je vynikající, ale k SI už prostě moc napasuje, na rozdíl od benzínové SII nebo SIII. A 200TDI se angláni nebojí do 107SW naroubovat i teď během "renovace".

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#29 Příspěvek od Maxsel » 07 bře 2019 19:03

Takovej kousek se musí líbit každému, kdo má rád auta a to nejen LR ! Cyrilovi přeju, ať najde sílu a čas to dotáhnout, protože cokoliv, co jsem měl možnost od něj vidět, za to stálo a tohle auto by si to zasloužilo.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#30 Příspěvek od cyril » 08 bře 2019 10:39

Je super, že jsme zpátky u tématu a díky všem za příspěvky. To s tou širší zadní nápravou kvůli stabilitě jsme už Ivoši taky vyčetli. Buď ji budeme muset sehnat, nebo tuhle rozřízneme a upravíme na potřebnou šířku. To mi ale přijde docela škoda. Jako další varianta je upravená náprava z S2/S3. Motor+převodovka z S3 mi taky nepřijde jako úplně špatná cesta. Líp to jede, řadí, nemusím shánět zbytek originál motoru, samý výhody, až na zásah do originality. Teď, s nastávající motosezónou jsme ale projekt S1-SW stejně přerušili. Do podzimu se pokusíme sehnat potřebné díly a v zímě na to zase vlítneme. Prodej rozpracovaného projektu se obecně nevyplácí, ale je to taky varianta. Uvidíme. V každém případě ale tohle vlákno úplně uspat nechci, zkusím tady nachytat info jak, co a kde sehnat.
Přílohy
IMG_5374.jpg

Ivoš Def
Příspěvky: 274
Registrován: 21 zář 2009 15:42
tel.: 728609347
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#31 Příspěvek od Ivoš Def » 08 bře 2019 18:04

Ještě abych dopřesnil info k nápravě: S řezáním opatrně, nejde o celkovou šířku nápravy, ale jenom o rozteč uložení listových per! :mrk Navíc levá strana (tedy ta delší od difu ke kolu) má mít zespoda výztuhu. V roce 1957 se změnilo provedení zadní nápravy - do dubna 1957 byla zadní náprava v provedení "semi-floating" od dubna 1957 "fully-floating" (semi má ve středu kola "prohlubeň", fully prochází středem kola ven).
Tvá 107SW byla vyrobena ca. v pol. r. 1957, proto by zřejmě měla mít ještě semi-floating zadní nápravu (alespoň dle mého archivu, kde ještě o ca. 90 čísel novější auto jí má).
Dalším specifickým dílem 107SW by měly být přední i zadní tlumiče pérování. A v neposlední řadě existovaly 3 provedení zad. listových per: 10 listů (ca. do konce r.1956), 11 listů (asi do konce používání semi-floating nápravy, tedy duben 1957) - a tedy správné pro tvou, a nakonec 8 listů pro fully-floating nápravu.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#32 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 08 bře 2019 18:17

Už je to na prodej?
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#33 Příspěvek od lukes » 08 bře 2019 19:15

cyril píše: 07 bře 2019 10:23 Pokud budeme S1 opravovat my, asi už stejně nikdy nebude původní. Je tam motor+převodovka z novejší Serie (Původní S1 motor máme nekompletní), zadní zrestaurovaná náprava deklarovaná jako S1 nám nesedí, je užší. A mě chybí potřebné znalosti, čas a energie to teď všechno dohánět. Některý díly prostě sehnat neumím. Kudrnáč o ně přišel laxním přístupem při vypořádání s Krytenem a co Peklo schvátí, už nikdy nenavrátí.
Já se to celý rozhodl koupit složený na kupičce a je moje smůla, že jsme se pořádně nepodívali. Že toho bude chybět až tak moc, ale ani jeden z nás nepředpokládal.
Kontaktoval jsem už před časem nějaký GB prodejce se seznamem dílů. Někteří mi ani neodepsali, jiní mě poslali do prdele, že na SW S1 nemám šanci skoro nic sehnat. Určitě existují jiné firmy, kde to seženu, ale zápal mě už trochu opouští. Již sedmým rokem se věnují víceméně UL-Bush létání, paraglidingu, motorkám, trochu zase muzice, do toho nějaká práce a nakonec nejsem schopen ujezdit ani BRDM a 110 Defíka, který na mě smutně koukaj a prosí o trochu pohybu.
My na S1 zatím zrenovovali jen Bulkhead, rám, nápravy a nějaký maličkosti. Jen vytřídit, "co asi chybí", zabralo chlapům (podle knížky s rozkresy) docela dost času. A i tak je ten seznam zatím pouze rámcovej...
Patina vypadá možná dobře na fotkách, ale naživo je to o dost horší.. Ivoši, tobě jsem se pokoušel volat, starý číslo, který na tebe mám, mi ale nefunguje...Bych chtěl časem asi nějaký rady kdyžtak. Hlavně ta náprava mě zaskočila. :Sorry:
Kladu si občas otázku, jestli obětovat náklady a čas na renovaci s neoriginálním motorem (S2). Svoje kouzlo to auto má i takhle plesnivý. Škoda, že ho nechal Honza rozdělat.
Hanys! Kdybych se rozhodl ho nabídnout k prodeji, určitě ti dám vědět! Přidal bych ti k němu tvoje Recaro sedačky. Jsou zabalený v igelitu a nikdy jsem je nesundal z regálu...
Jinak vkládat sem fotky je fakt lahůdka..Nepomyslel už někdo na nějakou úpravu systému - na automatický zmenšování fotek? V MACu je to dost oser...
Tož tak.
Ajaj trudomyslnost? Zrovna v této chvíli jsem ti psal sms? Hoď se do klidu srary :)
...take it easy....

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#34 Příspěvek od Zanzibar » 09 bře 2019 11:49

SI SW 107.jpg
SI SW 107.jpg (111.13 KiB) Zobrazeno 6765 x
údajně na prodej za 7.000 GBP :-) :-)
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#35 Příspěvek od habakuk » 09 bře 2019 11:50

Zanzibar píše:
SI SW 107.jpg
údajně na prodej za 7.000 GBP :-) :-)
a má zadní nápravu


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

alberth
Příspěvky: 318
Registrován: 17 bře 2013 09:11

Re: S1 - 107'' Station Wagon LHD

#36 Příspěvek od alberth » 10 bře 2019 20:38

na lrsoc neil furness má asi pár dílů co potřebuješ
i když si nejsem jist jestli si nespletl sekci podle první věty

107”/109” few parts missing
Parts left
Chassis
Rear body
Seat box
Rear bulkhead
Steering box
Gearbox
Both axles
Springs
These parts are all together so very heavy will only sell as a lot, £350 no offers
Please note no I’d or paperwork spare parts only

Odpovědět